Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016 - 2017, 14 h 40 min (Minutáž: 16x55 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Petr Reif, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Frkalová, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Monika Šabartová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš

David Matásek je sympaťák. V Básníkách jsem ho vyloženě nesnášela, ale tady se mi líbil. Mám ráda přesně tenhle typ policajtů ze staré školy, co jezdí krásnou Volhou Carevnou, ze které jsem byla opravdu paf. Očekávala jsem od seriálu něco trochu jiného. Nápad s komatem ale špatný nebyl. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Tak snad příště.(20.12.2016)

• Neklan006

Kultovní seriál, který zakoupila mezi jinými i TV v Burundi, s nesmrtelnými hláškami Davida Matáska... Tenhle český "Šimanský" je originálním příběhem policajta, který cestuje časem (pouze dopředu), nikoli však na palubě stroje času, ale fikaně pomocí kómatu. To bylo ovšem jen v 1. díle. Následují klasické kriminální epizody, standardní TV kvality, tak jak se to teďka u nás točí. Ovšem díky Matáskovejm totálním kameňákům, kterými komentuje úplně všechno, je to tak blbý - až je to vtipný.(8.10.2017)

Po docela dost špatné první epizodě se to v dalších dílech trochu zlepšilo (i když konec posledního dílu snad nemohl být horší). Opravdu bych v tom nehledal nějakou vážnou kriminálku, spíš komedii s krimi prvky. Bohužel ne vždy ta komedie funguje. Pak mi úplně neseděl Matásek, ale většinou se to dá. Na zabití času to stačí a kupodivu, pokud to porovnám s Mordpartou, tak to i docela funguje. 55 %(12.12.2016)

Na současnou televizní tvorbu soukromých stanic nadprůměrné dílo. Hodnotím průměrně, neboť vyšších kvalit dosahují kriminálky veřejnoprávní. Tento seriál je slušně obsazený, natočený v příjemném prostředí a přes všechny nedostatky vyznívá celkem pohodově - více jako komedie, než krimi. Bříza mi občas připadal, jakoby upadl do kómatu v šedesátých letech, choval se až moc suverénně, vztahy zůstaly nedořešeny, ale třeba bude pokračování, na které, pokud nebude mít v programu konkurenci, se rád podívám. Úspěchem budiž, že byl odvysílán celý.(11.12.2016)

• bilder

Dávám jednu hvězdičku za Matáska a Vlasákovou, které mám ráda. Jinak jsem už dlouho neviděla nic trapnějšího a zbytečnějšího. Herce z vedlejších rolí našli nejspíš v nějakém ochotnickém spolku. Snad byli aspoň levní. Tohle je seriál hodný televize Barrandov. Chápu, že někteří herci mají hodně dětí a hypotéky, ale co je moc .....(23.10.2016)

• - Pivnice u Vandy, ve které tráví polda volný čas, se ve skutečnosti jmenuje Pivnice u Fandy a je hned z boku Hudebního divadla Karlín. (staki)

• - Restaurace, kde se stala seriálová vražda, sídlí v pražském Mánesu. (rakovnik)

• - Letecké záběry na seriálové sídlo policie zachycují palác Crystal v Praze na Vinohradech, v sousedství Olšanských hřbitovů. (rakovnik)