Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016–2021, 30 h 23 min (Minutáž: 54–57 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Klenková, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš, Hana Seidlová, Veronika Lapková, Ondřej Kavan, Roman Štabrňák, Adéla Stodolová, Jaroslav Vlach, Jan Vlas, Robert Cejnar, Petr Vršek, Jiří Laštovka, Marika Šoposká, Ivan Urbánek, Anna Kulovaná, Anna Jiřina Daňhelová, Karel Basák, Jakub Koudela, Aleš Bílík, Antonín Hardt, Markéta Tannerová Šebesťáková, Barbora Jánová, Claudia Vašeková, David Punčochář, Natálie Halouzková, Barbora Mudrová, Tereza Krippnerová, Jakub Slach, Ivo Novák, Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Václav Vašák, Matouš Rajmont, Lukáš Kofroň, Milena Šajdková, Jitka Schneiderová, Kristýna Janáčková, Petr Buchta, Kateřina Steinerová, Zuzana Pillmann, Zuska Velichová, Marie-Luisa Purkrábková, Dagmar Křížová, Ondřej Mataj, Pavla Tomicová, Anna Kadeřávková, Eliška Zbranková, Dana Černá, Radek Žák, Petr Franěk, Magdaléna Bianka Ištoková, Miroslav Večerka, Radana Herrmannová, Milan Aulický, Jiří N. Jelínek, Monika Šabartová, Andrea Daňková, Réka Derzsiová, Eliáš Vyskočil, Irma Novichková, Radek Jiříček, Stephanie van der Strumpf, Karolína Zachová, Petra Vojtková, Alexandr Maier, Vladislava Bambásková, Bohuslav Hrdlička, Vladimír Polívka, Lucie Matoušková, Leoš Juráček, Jan Šimůnek, Zdeněk Palusga, Miroslav Hořínek, Evelyna Steimarová, Marek Holý, Hanuš Bor, Miloslav König, Lucie Španbauerová, Igor Nácik, Kateřina Pindejová, Mikuláš Čížek, Linda Svobodová, Martin Cikán, Jiří Čapka, Agáta Svobodová, Zdeněk Velen, Klára Suchá, Izabela Kapiasová, Eva Kodešová, Petr Stach, Michal Slaný, Marie Poulová, Simona Babčáková, Jan Slovák, Felix Šrámek, Iva Janžurová, Jaroslava Pokorná, Václav Chalupa, Radim Fiala, Erik Demko, Petr Bláha, Tereza Němcová-Petrášková, Aneta Krejčíková, Ivan Franěk, Barbora Milotová, Viktor Zavadil, Tomáš Havlínek, Romana Sittová, Kateřina Kozinová, Agáta Červinková, Barbora Mottlová, Denny Ratajský, David Vaculík, Jiří Zapletal, Dana Sedláková, Vojtěch Záveský, Markéta Hrubešová, Vladimír Kratina, Martina Šindelářová, Adam Joura, Petr Reif, Valérie Tošerová, Petr Soumar, Hana Junová, Miroslav Stěpánek, Anděla Jirotková, Martin Novák, Anna Marková, Tomáš Blažek, Ludmila Maličovská, Jan Vejražka, Helena Kasalá, Robert de Castello, Viktor Dvořák, Natálie Dvořáková, Dominika Mertová, Sofia Katela, Dominik Chvojka

Hodnoceno po 3. díle. Úvodní díl byl zajímavý zejména námětem; zaujal mě později také velkým sarkasmem hlavního představitele (zřejmá inspirace Dr. Housem a Patrickem Janem z Mentalisty). Bohužel od 2. dílu šla kvalita trochu dolů, ale na druhou stranu by následný vývoj charakterů a vedlejšího děje mohl být zajímavým a přinést další nečekané zvraty... Moje hodnocení se možná změní po celkovém zhlédnutí.(6.11.2016)

Přes počáteční nižší sympatie k hlavnímu hrdinovi, respektive k jeho neurvalému chování, jsem byl se seriálem spokojen. Na televizní obrazovce slušný průměr mezi kriminálkami s komediálními prvky. (Osobní plus a půl hvězdy v hodnocení, získal seriál natáčením v mé známé "poslední opravdové putyce v Karlíně", jejíž kouřový odér si filmaři "odnesli" jistě na památku :) 60% Edit po druhé sérii: Seriál a vtipné sarkastické průpovídky "koma poldy" mne bavili možná i víc. 70%(12.12.2016)

David Matásek je sympaťák. V Básníkách jsem ho vyloženě nesnášela, ale tady se mi líbil. Mám ráda přesně tenhle typ policajtů ze staré školy, co jezdí krásnou Volhou Carevnou, ze které jsem byla opravdu paf. Očekávala jsem od seriálu něco trochu jiného. Nápad s komatem ale špatný nebyl. Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Tak snad příště.(20.12.2016)

• Sexton

Chtěl jsem tomu opravdu dát šanci.. ale tento seriál je opravdu velice jednoduchej, úplně neuveřitelné, jak po 20 letech v komatu, během jednoho dne se stihne vyřešit téměř vše, včetně bydlení... to ale není to nejhorší.. Po shlédnutí prvního dílu vzniká hned několik otázek na zamyšlení... SPOILEROVÉ OTÁZKY : 1) "Proč pan Sýkora před 15 lety nepožadoval udělat test DNA rukavic, které nebyly jeho a nakonec ho usvědčily.2)"Proč k té vraždě vlastně došlo?" ( pan Sýkora si odseděl 15 let za vraždu, kterou nespáchal. Tak proč ho původní vrazi zavraždili?) :-) Skutečně tento jednoduchý seriál nemá smysl sledovat..(23.10.2016)

"Proč si všichni myslej, že mám nějaký problémy?" Mohu potvrdit, že emoce reinkarnovaného por. Břízy jsou naprosto v pohodě. Jen jsem doufal v příchod české verze drsného Harryho a on se objevil zestárlý Kendy ve verzi hulvát. Mě tedy ničím neurazil, ale nadšený jsem byl jen ze služební Volhy a z několika fórků plynoucích z prospání dvaceti let technologické revoluce.(13.12.2016)

• - V této epizodě Iva Janžurová říká Vladimíru Polívkovi, že mu připomíná jistého Igora, který má kabaret. Je to jasná narážka na Polívkova předchůdce v seriálu, Igora Orozoviče. Ten totiž provozuje Cabaret Calembour a navíc je blízkým přítelem a spolupracovníkem Ivy Janžurové. (kjama)

• - V čase 7:25 se objeví ÚOOZ (Útvar pro odhalování organizovaného zločinu). Je to útvar, který neexistuje od roku 2016. Rozpuštění útvaru tenkrát vyvolalo ostré reakce části veřejnosti i policejních špiček (a tedy vyjádření Fišera může znít jako hrubá neznalost tvůrců seriálu, či nesouhlas se současným vedením). Místo ÚOOZ byla zřízena NCOZ (Národní centrála proti organizovanému zločinu). (kjama)

• - Restaurace, kde se stala seriálová vražda, sídlí v pražském Mánesu. (rakovnik)