Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016 - 2018, 22 h (Minutáž: 24x55 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Petr Reif, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Frkalová, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Monika Šabartová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš, Hana Seidlová, Veronika Lapková, Ondřej Kavan, Roman Štabrňák, Adéla Stodolová, Jaroslav Vlach, Jan Vlas, Robert Cejnar, Petr Vršek, Jiří Laštovka, Marika Šoposká, Ivan Urbánek, Anna Kulovaná, Anna Jiřina Daňhelová, Karel Basák, Jakub Koudela, Aleš Bílík, Antonín Hardt, Markéta Tannerová Šebesťáková, Barbora Jánová, Claudia Vašeková, David Punčochář, Natálie Halouzková, Barbora Mudrová, Tereza Krippnerová, Jakub Slach, Ivo Novák, Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Václav Vašák, Matouš Rajmont, Lukáš Kofroň, Milena Šajdková, Jitka Schneiderová, Kristýna Janáčková, Petr Buchta, Kateřina Steinerová, Zuzana Juračková, Zuska Velichová, Marie-Luisa Purkrábková, Dagmar Křížová, Ondřej Mataj, Pavla Tomicová, Anna Kadeřávková, Eliška Zbranková, Dana Černá, Radek Žák, Petr Franěk, Magdaléna Bianka Ištoková, Miroslav Večerka, Radana Herrmannová
  • Saxos

Konce se nedožiju. E05/E08. S krimi seriály se roztrhl pytel, ale ne každý může být dobrý. Nejdůležitější: ještě, že byl v kómatu jen posledních 20 let, být to od četnictva, tak by chtěl šavličku a koňa; každý průměrně inteligentní divák snad pochopí, že prostě revolver, jako služební zbraň, je v České republice nesmysl; a tak jde pokračovat dál, jedna pitomina za druhou.(23.11.2016)

• jarmik

Tak jsem právě viděl první minuty. Začalo to jeho probuzením z x-letého komatu během prvních 15 vteřin (okoukáno asi z Těžko ho zabít se Seagalem), následovali Offspring, Robbie Williams, Coldplay, zánovní revolver, cigaretka a hláška "Home, sweet Home", ale mám tušení, že nic z toho nezakryje tu šílenou snahu působit světově při absenci jakékoli kvality. Ještěže se to aspoň jmenuje jen Polda, ne Drsnej polda z přístavní ulice...(23.10.2016)

"Proč si všichni myslej, že mám nějaký problémy?" Mohu potvrdit, že emoce reinkarnovaného por. Břízy jsou naprosto v pohodě. Jen jsem doufal v příchod české verze drsného Harryho a on se objevil zestárlý Kendy ve verzi hulvát. Mě tedy ničím neurazil, ale nadšený jsem byl jen ze služební Volhy a z několika fórků plynoucích z prospání dvaceti let technologické revoluce.(13.12.2016)

• Tommassi3

"Michale, půlku života jsi strávil v kómatu !! Řekni mi jedinej důvod, proč bys měl řídit ty !!" - "Dvacet let bez nehody.." ;) No, upřímně řečeno bez ohledu, či možná i právě pro ni, na franšízu jsem od Príma televize čekal nějakej vztahovej Fui(t), a toho se mi, zdá se, nakonec částečně i dostalo.. Navíc s téměř nekončícím popíkovým hudebním motivem.. Doba je zlá a uspěchaná, a tak si tvůrci vzali ten zajímavý motiv uzdravování a zároveň objevování neznámého, ten naopak platí za červenou nit série, pěkně kvapíkem.. Koncept buddy movie a kontrastní motivy asociálního machodinosaura v jednadvacátém století, s nedůsledností vlastní většině tuzemské tvorby, vlastně i funguje, ovšem znovu očekávaně na úkor detektivky, která naopak nestojí za psí prd.. Zdálo by se to jako příjemné ozvláštnění žánru, ovšem není tomu tak, když se dá dost ztěží mluvit i o nějakém mezižánrovém překlápění.. Nicméně casting se povedl, David Matásek asociující Schimanskiho má charisma a svou roli si docela minimalisticky užívá, podobně jako zbytečně nevyužitý Jiří Vyorálek.. Jsem zvědav, jak se to dál vyvine ?? Spíš už ani ne..(23.10.2016)

• davidjunek

Tak tohle tedy opravdu ne e. Nejdřív jsem si myslel, že půjde o detektivku. Postupem času to začalo vypadat spíš na komedii, v průběhu druhého dílu bych se přikláněl spíš k parodii. Ať už měli tvůrci záměr jakýkoli, vyšel z toho paskvil okořeněný tradiční porcí prima dlouhých reklam a sponzorů tohoto úchvatného pořadu.(30.10.2016)

• - Restaurace, kde se stala seriálová vražda, sídlí v pražském Mánesu. (rakovnik)

• - V kanceláři kriminalisty (Ondřej Pavelka) visí česká státní vlajka vzhůru nohama. (dydy79)

• - Hospoda u Vandy, kam filmoví hrdinové chodí na pivo, se ve druhé sérii již nenatáčela v karlínské Pivnici u Fandy, neboť ta byla v rámci rekonstrukce Negrelliho viaduktu v létě 2017 zcela zbořena. (GeusX)