Polda (TV seriál)

Krimi / Komedie

Česko, 2016 - 2018, 22 h (Minutáž: 24x55 min)

Jaroslav Fuit

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý, Jan Szymik, Veronika Bajerová, Ludmila Kartousková, Nicola Votavová, Josef Horák, Jitka Sedláčková, Jana Eva, Lukáš Tišnovský, Jarek Hylebrant, David Steigerwald, Marian Roden, Elizaveta Maximová, Petra Bučková, Adéla Petřeková, Petr Kocourek, Tomáš Kořének, Petr Gelnar, Robert Janč, Irena Kristeková, Eduard Jenický, Ondřej Hyneš, Filip Hes, Petr Motloch, Karel Heřmánek ml., Sarah Haváčová, Lubor Šplíchal, Marek Dobeš, Renata Visnerová-Prokopová, Barbora Sklenářová, Daniel Wurm, Pavel Janda, Daniel Červinka, David Kupček, Kateřina Bucharová, Miro Mráz, Vlastimil Čaněk, Petr Jeništa, Otmar Brancuzský, Jan Kalous, Zdeněk Rohlíček, Martin Mejzlík, Matěj Vejdělek, Vlastina Svátková, Antonín Mašek, Petr Lněnička, Jan Kanyza, Václav Krátký, Anežka Vavříková, Nikol Kouklová, Lukáš Melník, Alice Bendová, Eva Janoušková, Johana Matoušková, Anita Krausová, Jana Třísková, Petr Reif, Ladislav Kolář, Johana Racková, Jiří Roskot, Petr Stehlík, Klára Cibulková, Jacob Erftemeijer, Petr Štěpán, Martin Siničák, Radovan Masár, Zdeněk Klumpar, Simona Prasková, Tereza Volánková, Eva Nosálková-Leinweberová, Josef Vrána, Erika Stárková, Luboš Veselý, Sara Venclovská, Václav Legner, Michaela Frkalová, Eva Jeníčková, Michal Šášinka, Rostislav Novák st., Jan Španbauer, Dana Marková, Aleš Balda, Nataša Gáčová, Daniela Choděrová, Petr Pěknic, Věra Hlaváčková, Martin Havelka, Jiří Suchý z Tábora, Anna Schmidtmajerová, Jiří Bábek, Petr Batěk, Ladislav Karda, Janek Gregor, Vilém Udatný, Helena Korejtoková, Sára Märcová, Štepánka Fingerhutová, Daniel Rous, Vasil Fridrich, Martin Sitta, Hana Kusnjerová, Danica Jurčová, Zora Valchařová-Poulová, Michal Balcar, Dušan Sitek, Daniel Krejčík, Petra Vraspírová, Monika Šabartová, Jennifer Sollier, Matyáš Pekárek, Miloslav Tichý, Vladimír Hauser, Kamila Sedlárová, Luděk Valchař, Magdaléna Malinová, Jakub Uličník, Alena Štréblová, Michaela Majerníková, Adam Vacula, Pavel Mareš, Hana Seidlová, Veronika Lapková, Ondřej Kavan, Roman Štabrňák, Adéla Stodolová, Jaroslav Vlach, Jan Vlas, Robert Cejnar, Petr Vršek, Jiří Laštovka, Marika Šoposká, Ivan Urbánek, Anna Kulovaná, Anna Jiřina Daňhelová, Karel Basák, Jakub Koudela, Aleš Bílík, Antonín Hardt, Markéta Tannerová Šebesťáková, Barbora Jánová, Claudia Vašeková, David Punčochář, Natálie Halouzková, Barbora Mudrová, Tereza Krippnerová, Jakub Slach, Ivo Novák, Marek Pospíchal, Eva Leimbergerová, Václav Vašák, Matouš Rajmont, Lukáš Kofroň, Milena Šajdková, Jitka Schneiderová, Kristýna Janáčková, Petr Buchta, Kateřina Steinerová, Zuzana Juračková, Zuska Velichová, Marie-Luisa Purkrábková, Dagmar Křížová, Ondřej Mataj, Pavla Tomicová, Anna Kadeřávková, Eliška Zbranková, Dana Černá, Radek Žák, Petr Franěk, Magdaléna Bianka Ištoková, Miroslav Večerka, Radana Herrmannová, Milan Aulický

Žádnej zázrak, Matáskův tvrďák je směšnej, ale jakž takž to aspoň trochu má hlavu a patu a je to klasická průměrná česká krimi. Mimochodem, ta idea s návratem Matáska do "budoucnosti" je vlastně variace na ideu původní předlohy Světa pod hlavou. No a tady je výsledkem tohle, na Čt v opačném čase trochu nechtěný (mám takový pocit) skvost. Jenže když to porovnám s řadou jiných českých kriminálek, na které se koukám radši, než na ty současné americké, kde člověk přestává vnímat, kdo je kdo a kde se to odehrává, tak tohle se dá. Rozhodně je to o parník lepší, než třeba novácká Dáma a Král s odpuzujícím Donutilem. A nebo sračkou z ČT, se kterou nedokázal udělat nic ani sám Hřebejk - tuším Kriminálka Plzeň. A mohl bych jmenovat další. Takže celých 60% asi ne, ale nad padesát ano.(27.11.2017)

Na tomto seriálu je nejlepší 1) soundtrack (Metallica, Smashing Pumpkins, Beck, apod... je popík???) a 2) Matásek, kterému ta role neskutečně sedí. Chtěla jsem dát 3*, ale dávám 4*! Možná, že kdyby mi bylo 15 let, tak možná dám taky "odpad", jako někteří zdejší "odpadáři", ale naštěstí mi 15 už dávno není a můžu si tento "retro" seriál docela užít. Srovnávání s Raplem mi přijde docela k smíchu.(18.11.2016)

Pro mě příjemný seriál z kriminálního prostředí o policajtovi, který se probudí po dvaceti letech z komatu. Dostane mladého parťáka, který má svůj názor na policejní techniky a předpisy. Jenže stará škola, je stará škola a tam se pro povolení k domovní prohlídce nechodí daleko. A tak není o kriminální i vtipné scénky nouze. Jediná škoda, že s přibývajícími díly, kvalita lehce klesá. Ale za mě chvalitebný, protože se točí daleko šílenější seriály! 75%(11.2.2017)

Pohodový seriál, který si na nic nehraje a který si pro sebe ukradl David "Kendy" Matásek. Nejde tady ani o správné postupy při vyšetřování, nebo psychologicky správně vykreslené postavy, ale o zábavu, která se odvíjí ze situace známé z mnoha jiných filmů, kdy se hlavní hrdina ocitá v jiné době. Zkrátka a dobře lehká televizní krmě pro nedělní večery...(21.12.2016)

"Taky bys něco mohl nýst ty, ne?" "Já nesu odpovědnost." Po třetí sérii zvedám na maximální počet hvězdiček. Seriál si né jenom drží svou velmi dobrou kvalitu, ale dokonce ji i velice slušně zvedá dál nahoru. Třetí série nemá ani jeden slabší díl nebo nevýrazný případ. Všechny případy se jim povedlo udělat velice zajímavě a dokonce i se slušným morálním zamyšlením. Co se osobních dějových linií týče, tak ty se taktéž povedli velice dobře. David Matásek je v té roli opravdu vynikající. Igor Orozovič mu výborně sekunduje a zbytek týmu v podání Kolesárová, Pavelka a Vyorálek jsou taktéž skvělí. Celý seriál je prošpikovaný výtečnými humornými scénkami. Některé hlášky jsou vážně velice dobré a v některých konkrétních situacích až smrtící. To vše dokresluje naprosto perfektní soundtrack s fantastickým výběrem písní, který celý seriál povyšuje na úplně jinou úroveň. Je to sice stále jen "česká produkce," ovšem to nic nemění na tom, že se seriál snaží, i přes omezené zdroje vytáhnout z toho maximum a co nejvíce se přiblížit úspěšným západním kolegům, ale zároveň se mu daří zachovat si svou vlastní tvář. Asi nikdy nic mě z české seriálové produkce neoslovilo a nebavilo tak hodně jako právě Polda(možná leda comeback), takže nemůžu jinak než dát 5* 91% PS: Úvodní znělka je boží. ♥(8.6.2018)

• - Hospoda u Vandy, kam filmoví hrdinové chodí na pivo, se ve druhé sérii již nenatáčela v karlínské Pivnici u Fandy, neboť ta byla v rámci rekonstrukce Negrelliho viaduktu v létě 2017 zcela zbořena. (GeusX)

• - Auto používané Davidem Matáskem je GAZ-21 Volga. (jiricek33)

• - Pivnice u Vandy, ve které tráví polda volný čas, se ve skutečnosti jmenuje Pivnice u Fandy a je hned z boku Hudebního divadla Karlín. (staki)