Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Kudly4

Nóóó jelikož nejsem fanda batmana ani supermana ani aquamana ani bla bla bla, neviděl jsem jejich předešlé filmy, teprve za poslední rok jsem zkouknul víceméně všechny Marvelovky tak osobně musím říct že DC je oproti Marvelu celkem pohádka pro děti. (porovnávám pouze s tímto filmem) Po téhle Lize spravedlnosti, dám v budoucnu přednost Marvelovkám, jelikož Avangers apod. mi přijdou více "dospělejší" než tahle banda. Neříkám, že jsem se nebavil, když přišel na scénu Superman tak to začlo mít ty pořádné koule, vtipů tu bylo taky celkem dost, při kterých jsem se opravdu zasmál a závěrečný fight byl celkem epic. Váham mezi 3 a 4 , ale v rámci tohoto žánru, kterej jsem začal sledovat až nedávno tak ty 4 dám. Horší 4. (Edit k 9.5. 2020 - Po Wonder Woman už nedávám přednost pouze Marvelovkám) ()

Spinosaurus odpad!

Už předchozí film Batman vs. Superman jsem myslím právem označil za totální degradaci filmového průmyslu a to z jednoho prostého důvodu. Postavy se zjevovaly a odcházely bez jakékoliv dějové příčiny a scénář byl šitý horkou jehlou tak, aby během pár minut kompenzoval vše, na čem Marvel pracoval roky. Ale přesto musím uznat, že jsem se u toho filmu nenudil zejména kvůli třem důvodům: 1. Hudba Hanse Zimmera, kde zejména skladba Wonder Woman se stala legendární. 2. Bojové scény, které byly velkolepé. 3. Temný styl, kterým se DC Comics odlišoval od Marvelu. A nyní se podíváme, co nám zbylo zde: 1. Danny Elfman je skvělý skladatel, ale jeho hudba se předchozím skladbám Hanse Zimmera ani nepřibližuje! 2. V akčních scénách zaúřadoval efekt Ultron. Čili hrdinové ničí mračna digitálních panáků bez jakékoliv zajímavosti a zapamatováníhodné bitvy. Hlavní záporák je tak slabý, že by ho všichni předchozí padouši z DC Comics nakopali do zadku. 3. Temnota zmizela a nastoupilo marvelácké pitvoření. A to je největší skandál tohoto filmu. Marvelácká atmosféra se prostě pro smutného Batmana a oživlého Supermana nehodí. Jenže papaláši z DC Comics prostě vzali tužku do ruky a zjistili, že Marvel vydělává na svých filmech v průměru o nějakých 200 až 300 milionů dolarů víc, tak to by se nemělo trpět a nastal čas jít v jeho stopách. Tímto ale DC Comics nastoupil na cestu ke konečné stanici. Nicméně smutný být nemusí. Marvel je v té invenční krizi už taky. ()

Eawy

Liga spravodlivosti má mnoho príjemných a zaujímavých stránok. Noví hrdinovia ako Aquaman a Flash, či Cyborg si však zaslúžili omnoho viac priestoru. Nielen, že ich pozadie (a to nemyslím zadok) je pre mnohých neznáme ale aj pri tých bojových scénach mali mať viac priestoru. Flash ako komická vložka pôsobí prekvapivo osviežujúco, ale ak s vami ide do kina niekto, kto nesleduje DC comicsy zostane mierne zmätený. Hudba vo filme je celkom príjemná, nepôsobí nejako burácajúco a asi okrem prvej pesničky si nič nezapamätáte. Všetci herci sú na svojom mieste. Nemienim komentovať Cavillov odstránený fous, tak stalo sa. Celkovo to bolo príjemné. Jediné čo mi vadilo vo väčšej miere boli nepríjemné efekty (nemuseli sa zaoberať Cavillovým fúzom ale naozajstnými efektami, ktoré naozaj občas otáčali zreničky). 70% ()

predators

Předigitalizovaná směska souboje hrdinů a kobylek či můr. Až na GG a toho rychlonožku byli všichni asympatičtí. Superman dobrý, ale raději bych zase nějakou solovku...nebo aspon dvojku s GG/WW. ()

Ratemus

Uspěchaná, přehuštěná, špatně sestříhaná, jednohubka za 300 milionů bez chemie mezi postavami s efekty hodnými videoher z dob let devadesátých a s toporným, sveřepým ztuhlým kresleným Supermanem a samozřejmě odbytým špatně animovaným zaměnitelným záporákem. Hrdinové nefungují a jejich role jim prostě nevěříte, tady pro mě nefunguje téměř nic. Efekty horší jak v Hobbitovi a to je co říct a stopáž bez minuty dvou hodinová navíc vyplněna tunou zpomalovaček, které snad mají okamžiku zvýšit kvalitu. Alespoň, že ten humor je místy...vtipný. Liga Marnosti nastupuje ()

silentname

A je to tu. Konečne sme sa dočkali. Dočkali sme sa zjednotenia najväčších DC Superhrdinov všetkých čias, aby sa postavili obrovskému zlu. Tak, dočkali sme sa toho najsilnejšieho a najlepšieho filmu, aký sme všetci čakali? Nie. Ale rovnako si nemyslím, že by "Justice League" bolo zlé. Film potrebuje trošku času a potrebuje nám všetky postavy poriadne predstaviť. Poznáme už Batmana, Supermana a Wonder Woman. Tí sa dočkali svojich filmov a mali možnosť sa nám ukázať. Ostatní však potrebujú ešte čas na to, aby sme ich mali možnosť spoznať. A ostáva to teda spraviť v tomto filme. A myslím si, že sme každú postavu videli dostatočne na to, aby sme s nimi mohli spoznať a mohli si ich užiť. Flash je vynikajúci, vtipný a všetky one-linery sú jeho a užíva si ich. Aquaman je skvele stvárnený v podaní Jasona Momoa a už sa teším na jeho sólo film. Verím, že sa o ňom dozvieme viac a okrem toho by som rád videli viac z Atlantídy. Uvidíme čo sa stane. A potom je tu Cyborg, ktorý má vynikajúce a zaujímavé schopnosti, ktoré by sa dali skvele využiť a majú vysoký potenciál. A všetky postavy sa tu ukážu v dobrom svetle a majú dosť priestoru. Teší ma, že oproti ostatným DC filmom nie je tento až tak temný a má priestor viac dýchať a nemusíme ho brať neustále tak veľmi seriózne a neotravuje ma to. Čo sa týka zloducha, tak si nemyslím, že je úplne najhorší a má dobré schopnosti, no nepotrebujem asi vidieť ďalšiu skazu sveta. Okrem toho scénka medzi Lois a Clarkom - čo tak spraviť z toho poster? Vyzeralo by to viac ako The Space Between Us. A hoci to je celkom romantické, nemám pocit, že by to dodávalo filmu tú správnu atmosféru. Tá scénka mi tam proste nepasovala. Občas mám pocit, že niektoré veci by sa dali ešte dopovedať, ale uvidíme, či sa dočkáme dlhšej verzie filmu a či nám doplní nejaké tie medzery. Efekty vo filme sú podľa mňa trošku mix. Na úvode sú veľmi dobré, no v záverečnom súboji si ich všímam skoro všade a to je fakt rušivé. Postavy dobré, príbeh je okey a atmosféra filmu je srdčenejšia. Ako celok si myslím, že ide o lepší film, než sme od DC mali možnosť zatiaľ vidieť, no nie je to ten film, ktorý sme všetci verili, že budeme mať. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune odpad!

Tak jo, tak jo, všichni se hezky uklidníme a své emoce zmírníme, co vy na to ? Jo to byla určitě jedna z možností, ale nasrat na to, tenhle film, tahle zrůdnost, je čisté krystalické zlo, toho vůbec nejhrubšího zrna, co lze vidět. Ano předchozí film Batman vs Superman, měl možná své chyby, byť určitě mezi ně nepatří ta, že syn má rád svoji matku, i když to neni jeho biologická matka. A Suicide Squad byla potrefená šílenost, plná bizarních momentů a značně výrazného Jokera, škoda že nedostal vícero prostoru, ale i komiksy sou takové dost........šílené, takže to nebylo zas tak hrozné. Wonder Woman byla docela slušná. Tenhle film má problémy hned na několika místech, hlavní záporák je packal a břídil, Superman je nejsilnější postava ze všech a taky rychlejší než Flash, Wonder Woman a Aquaman nic neumí a dostávají na prdel, Batman se neumí prát a má naději, Cyborg je nevýrazný a nemá ve filmu prostor se jakkoliv rozvinout a Flash, no Flash je asi nejvíc v pořádku. Příběh a jeho vyprávění, je nekoordinované a jednotlivé scény, které mají na sebe navazovat, nenavazují, celé to tak působí, že se vše budoucí, se odehrává až po nějaké době. Na filmu je znát že se hodně přetáčelo, stříhalo, dotáčelo a herci se nedokážou plně vžít do svých rolích. Akční scény sou naprosto směšný a celá záchrana světa se odehrává v řiti, kde nikdo neni, takže se podstatná část filmu, se točí právě v té řiti, protože na tom hodně záleží. Takže až mně Joss Whedon, Zack Snyder a filmové DC budou chtít takhle brutálně a naprosto nelidsky OJEBAT, ať si pro příště vezmou laskavě lubrikant, je to s ním o dost snazší . ()

cukorek

Každý z nás má možno obľúbených komiksových hrdinov, ale vo mne toto zloženie obdiv neprinieslo. Pre mňa je Batman stále ten hrdina, ktorý bojuje klasickým spôsobom so zlom v uliciach. Má pár vymoženosti a vylepšenia čo bežný ľudia nemajú, ale dôležitejšia je stále jeho charizma. Prvých 15 minút bolo fajn, ale potom sa to zvrtlo a ani efekty nepriniesli nič prelomové. Za mňa 40 %. ()

Rocky62

Audiovizuální mučírna, digitální výplach mozku a Štefanvlk z tak děsivým fear faktorem, že by při pohledu na něj zemřely na záchvat smíchu i jednobuněčné organismy. Film tak tupý a veskrze špatný, že upřímně soucítím se Snyderovou nemocí. Snad lékařská věda zjistí, jakej kripl mu dělá nepořádek v palici a zneškodní ho...teda ten virus. Jediná Wonder Woman a její výstavní karosérie to zachránila od odpadu! ()

SeBig

Co jsem očekaval... to jsem dostal.. možná ješte ale trochu nudnejší. DC filmy v týhle době plavou v hovnech bohužel. Z fleše je manekýn, wandr bič je namyšlená pizda, batman okej, supermana jsem si snad ani nevšiml že tam vubec byl a akvamen nevim.. nemastnej neznámej a neslanej.. jo a ještě ten kyborg.. no to je omyl sám o sobě. Záporák? Nákej čert nebo co.. už ani nevim. ()

Marze

První půlka je taková roztříštěná, po ustavení týmu konečně začne digitální běsnění. Hezké vzdušné souboje. ()

Chrustyn

To kam DC s komiksovými filmy směřuje, naznačil už Batman vs. Superman, kde se však ten digitální maglajz ještě dal přežít díky dobrým hercům a občasné slušné scéně. Tentokrát už zbyl jen ten maglajz s nevýraznou. přepálenou akcí a partou nezajímavých až otravných postav, kde je snesitelný pouze Affleckův Batman. Tvůrci by se měli od konkurentů z Marvelu hodně co učit, protože takhle nezajímavý a nudný blockbuster se jen tak nevidí. ()

korbitch22

Jen přemýšlím, jestli tohle Snyder opravdu myslel vážně. Astronomický rozpočet, námět pro který by nejeden tvůrce vraždil, ikonická postava Batmana a dalších a scénář jak pro retardované Mondošívany. Záporák mě rozesmíval neskutečným způsobem. Místo epického příběhu a silných charakterů máme naprosto infantilní omalovánky ve kterých nikdo snad podle hereckých výrazů ani nechce hrát. Affleck jako Batman je tady naprosto příšernej, hodně pobavil Miller jako Flash a Momoa si svojí roli evidentně taky užívá. Tihle dva drží film tak tak na dnem žumpy a Gal Gadot sice nesnáším, ale hezky se na ní aspoň kouká. Infantilní digitální epic fail, který jen dokazuje totální bezradnost DC se svým neskutečným potenciálem. A to lidi nadávají na Green Lanterna. Debilní omalovánky pro děti, ale na druhou stránku mě to sralo míň, než všechny ty nový sračky od Marvelu.50%. ()

Scalpelexis

Snyderovi se to poslední dobou bortí jak bábovičky z písku. Nechce se mi věřit, že po originálních začátcích jako 300, Watchmenech nebo i ještě docela slušným Muži z Oceli to s ním šlo takhle z kopce; čekal jsem spíš opak. Je pravděpodobné, že jeho melancholická tvorba a smysl pro přecitlivělé umění je upozaděna scénáři a tlakem producentů, protože Snyder se poslední dobou nedokázal prodat a tak dostal stísněnější prostor k manévrování. Část jeho rukopisu je tu znát, když děj notně zpomaluje, ale zdůvodnění pro ony scény je až prachmizerné a patetické. Podobnou kvalitu a hloubku mají i postavy: Jejich představování je ukvapené, nevyrovnané, některým chybí důvod existence (Aquaman? Použil on někdy vůbec nějakou jeho zvláštní schopnost?) a chemie v týmu naprosto absentuje. Jakž takž to táhne vtípky Flashák (ale krom těch pár povedených jinde žádný dobrý gag už nenajdete) a jistou průbojností Wonder Woman, ale Affleck mě už o nějakých hereckých schopnostech nikdy nepřesvědčí. Příběh a špatňák jsou tuze beznápadový a obyčejný, zápletka je defakto neexistující, protože s příchodem jisté postavy na plac (jedna z mála zajímavých scén, která byla nakonec zašlapána patosem) je defakto hotovo a závěr je tudíž směska antkilimatického pobíhání a šolíchavého lochtání (ta rodinka tam prostě musela být, aby se zahrálo na "humánní notu") bez výraznějšího dozvuku. Jak je již poslední dobou u komiksů zvykem, vše je zabalené do zeleného počítačového nesmyslu, tuna hloupých zpomalovaček a bohužel mě i Elfman zklamal. Špatné. Netuším, jak si člověk může myslet, že by mohl vytvořit důstojný komiks aniž by neměl emoce a/anebo vtip a/anebo důstojnou akci/šarm. A ty to Snydere už zabal, tohle je fakt bída. Lepší 2*. ()

Papekus

Šel jsem na to víceméně z povinnosti a byl jsem velice mile překvapen. Ale možná je to tím, že jsem předtím viděl Zashchitniki / Ochránci :-) ()

váca

Jako těžko to nějak sáhodlouze hodnotit. Zmar, bída, tragédie, toť asi nejvýstižnější hodnocení mého zážitku. Šílenství a nefunkční příběh o ničem. Škoda dalších slov. Nechápu jak stejný režisér mohl natočit super Muže z oceli, a pak tuhle spíš komickou tragédii. Otřesný zážitek, nikdy více. ()

mcb

Liga spravedlnosti. Jasný adept do line-upu Festivalu otrlého diváka a na půlnoční projekce ve Varech. Ten film ale není jen objektivně špatný (pokud byl BvS nejhorší příklad producentského blockbusterového mainstreamu, tak vypadá Liga spravedlnosti jako film poskládaný pomocí generátoru domnělých diváckých preferencí ve finančním oddělení Warner Bros.), zároveň je tak absurdně nesmyslný, scenáristicky impotentní, kreativními nápady směšný, režijně sterilní a ignorantský k bohaté historii DC Comics, že je možné, že ho budete chtít vidět znovu. Blockbusterový The Room dnešní doby, s kultovním potenciálem pro opakované projekce v podnapilém stavu s přáteli a citovaním cheesy hlášek. ()

BMW12

Začnu pozitivně. Příběh je celkem dobrý, nebo alespoň ta hlavní dějová linka. Líbil se mi záporák, ten se jim povedl. Ve filmu nade všemi vyčnívala Wonder Woman, která je prostě úžasná. A teď k negativům. Ostatní postavy mě tolik nezaujaly. Batman v podání Bena Afflecka se mi nelíbí, Superman v podání Henryho Cavilla se mi nelíbí. Ke Kyborgovi nějak extra vztah nemám. A Flash v podání Ezry Millera nebyl špatný, ale nijak výrazně nevyčníval. Od Aquamana jsem čekal trochu jiné chování, ne že to bude buran, který jen chlastá. Celkově ale mám z toho takový nemastný neslaný dojem. Prostě není to jako týmovky od Marvelu no. ()

Jinny

Nerada to říkám, ale Lize spravedlnosti opravdu sluší spíš animovaný kabát. Stejně jako u Batman vs Superman byla Snyderova vize výrazně prostřihaná a občas je to (i přes dotáčky) vidět i na kinoverzi. Těžko říct, jak ošklivá situace vznikla mezi Snyderem a studiem, ale něco mi říká, že potřetí se už do toho vrhat nebude. Nicméně - finální produkt je na problémy doprovázející jeho vznik překvapivě konzistentní. Není to v žádném případě extra dobrý film a to ani v subžánru komiksové akce. Je to zábavný blockbuster bez velkých ambicí s bohužel velmi slabým komiksovým záporákem. Co naopak film táhne nahoru, to je skvělé obsazení celé Ligy. Affleck a Gal Gadot jsou už stabilně ve svých rolích silní, ale i na všechny nováčky je radost pohledět a jejich interakce je mnohem zajímavější než jakákoliv akce. Henry Cavill na plátně možná stráví míň času, ale kdykoliv se objeví, je zatraceně těžké, aby mu divák nechtěl dělat roztleskávačku. Rozhodně je to můj nejoblíbenější představitel Supermana. Pokud chcete znát odpověď na otázku, jestli se vyplatí za Ligu utrácet v kině, pak si musíte ujasnit, jestli vám stačí, že je to barevné, svižné a hrají tam hezcí lidé. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera