Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

-OverLord-

Úplně obyčejné a rutinní DC, kterému chybí větší emoce, lepší příběh a alespoň nějaké napětí - takže vlastně většina toho, co dělá ze skvělých filmů skvělé filmy. Postava Batmana zde působí jako nezajímavý otloukánek a nejchabější článek týmu, což je špatně, a jestli to s mojí nejoblíbenější komixovou postavou půjde takhle dál, budu vážně smutný. Samostatná Wonder Woman sice nastavila laťku hodně vysoko, ale Liga spravedlnosti se propadává ještě stupínek pod Batman vs Superman a Sebevražedný oddíl, takže jde vlastně o nejslabší DC film posledních let, paradoxně ale nejdůležitější. Všechno už jsme viděli stokrát a lépe u Marvelu a mělo to navíc šmrnc a styl, ne jen digitální megabordel. Nejzajímavější jsou zde překvapivě debutanti Aquaman a Flash, kteří se opravdu povedli, a Wonder Woman, bez které by byla celá Liga v háji. Navzdory vypsaným negativům se ale nejedná o úplné zklamání, má to dobré tempo, humor a akci, ale člověk by čekal, že se Warneři z předchozích chyb poučí, ne je budou omílat pořád dokola. A zatímco marveláci servírují jednu pecku za druhou, DC si jede pořád ten stejný, sice stále slušný, ale obyčejný průměr. ()

Rominator

Bruce Wayne (Ben Affleck) se snaží dát dohromady tým na ochranu planety, protože výskyt paradémonů předznamenává mnohem větší hrozbu... Humor u Flashe (Ezra Miller) byl docela v pohodě. Kompletně digitální záporák a jeho armáda se v akci vůbec nepředvedla. Ve snímku chybí zajímavější lokace, protože ty počítačově vytvořené stojí za prd. Kolem Supermana (Henry Cavill) bylo tolik povyku a pro nic, protože nakonec nedostal moc prostoru. Spíše to vypadalo tak, že byl dodán na poslední chvíli a původně se s ním muselo počítat teprve do druhého filmu. So you're fast. / What are your superpowers again? I'm rich. / Do you talk to fish? ()

HAL

To nejlepší co se o JLA dá říct je, že Green Lantern a Batman vs Superman byly pravděpodobně o něco horší filmy. Ale je to fakt o milimetry. Zack Snyder se definitivně zařadil do stejné kategorie jakou definoval Joel Schumacher. 5/10 ()

liskam

NENÍ POTŘEBA CHODIT NA TENHLE FILM.... STAČÍ SI PUSTIT VŠECHNY VIDEA ZA SEBOU!! A budete z toho mít větší zážitek než z filmu jako takového. Čím déle o tomhle počinu přemýšlím, tím více mi příjde příběhově prázdný a bez jakýchkoli opravdových emocí. Místo toho aby Liga Spravedlnosti ukázala opravdu něco DC převratného. Vše jde od desíti k pěti. Z Batmana se stak obstarožní chudák bez jakéhokoli progresu, Aquaman bez vody vypadá uboze jak se snaží létat a běhat. Flash je zase limitovaný jen svým během a Supemanova "fatalita" překonala vše co bych si mohl představit...Svým dechem zmrazil nepřítelovu sekeru jóóóó ááááchhhh. Cyborg se potácel od ničeho k ničemu a chudák má oblíbenkyně WW se rozpačitě snažila zachránit co se dalo, leč většinou bezvýsledně. A Lois Lane, to bylo asi to nejhorší vystoupení, co jsem od Amy Adams vyděl! Takže v celku totální propadák. Za mě 25% ()

mzss1

(75%) Viděno v kině ve 2D s CZ dabingem. Na Justice League jsem se určitě těšil. Sice jsem měl obavy, že se to bude ubírat divným směrem, ale to se naštěstí nestalo. Není to tedy vyloženě žádná pecka, ale já jsem v rámci možností spokojen. Když začnu od začátku, tak Man of steel pro mě představuje naprostou pecku, která asi v těchto novodobých DC filmů nebude překonána. Následující snímek nesoucí název Batman vs Superman byl už o něco slabší, ale furt jsem ty slabší 4*(75%) dal. Nesedlo mi rádoby temné pojetí filmu, které moc temné nebylo, hlavně mě moc nepřesvědčil Affleck, který zahrál výborně, ale na roli Batmana byl prostě nejlepší Christian Bale. Co se týče tohoto Justice Leaguje tak dávám stejné hodnocení jako u BvS. Zasloužené 4* (75%). Příběh je primitivní, ale to mi nepřekáží, v současných marvelovkách je to obdobné. To samé s úhlavním nepřítelem, ničitelem všech světů, záporák byl trochu úsměvný, ale pobavil a svůj účel k filmu splnil. Začátek má trochu pomalejší tempo, ale to mi nevadilo, nenudil jsem se, jen tomu trochu chyběla atmosféra, která už ani nebyla v BvS. Ale mile mě překvapili veškeré postavy týmu Ligy spravedlnosti. Každý mě bavil, každý měl svůj charakter, o největší hlášky a vtípky se postaral Flash. Takže co se týče humoru, hlášek a vtipných scén, tak to bylo super. Celkově to bylo takové nadlehčené, takže nemůžu dát horší hodnocení jak slabší, ale obstojné 4*. Akce byla monstrózní, ke konci trochu přepálená, ale to mi nevadilo. Hudba od Elfmana byla dobrá, sice byl Zimmer lepší, ale neva. !!!!! POZOR NÁSLEDUJE MOŽNÝ SPOILER. Mohli lépe a dramatičtěji zahrát scénu s oživením Supermana. Bylo to provedeno dost primitivně, ale budiž. Ke konci to bylo trochu přehnané, Superman se objevil na pomoc a hravě ničitele všech světů dostali. !!!!!! KONEC MOŽNÉHO SPOILERU!!!!!! Ale dost k záporům. Není to tak velkolepé jako Man of Steel, dokonce ani ne tak jako BvS, ale přesto se tento film podle mě moc neztratí. Těším se na další související se počiny, především na Aquamana, který mi dokonale seděl – správný dsnák. Takže nadprůměrná, pohodová podívaná to je, velká pecka ale bohužel ne. Přesto jsem odcházel z kina spokojen. ()

kingik

Comicsové pornohrátky s partou hic, kde si příznivci latexu přijdou na své. Stálými porno aktéry jsou: Wonder(bra) Slut Woman - královna šlápot, Buttman - král sofistikovaných análních hrátek, po nichž zůstávají Cucfflecky, Flash - král rychlovek, Aqualineaman - král mohutného ženského squrtingu, který doluje vidlemi, Spermaman - král oplodňování obojího pohlaví, Cyflborg - král peggingu. Všichni používají jeden společný trik - dlouho vydrží stříkat comicsové bubliny. Režiséři si je oblíbili pro jejich zodpovědný přístup, když jde do tuhého. Sex s blížícím se koncem světa je jejich vítaným zpestřením. Mohu čestně prohlásit, že jsem nikdy nemasturboval nad Wonder Slut Woman. Svody byly, příležitostí minimum, neb všechny filmy, v nichž účinkovala, jsem viděl v kině. A uznejte sami, že by mě vyvedli, kdybych tasil, hlavně by diváci sedící v řadě za mnou přes moji labutí šíji s boxerkou blbě viděli na film. Jsem za ten Kolosman rozměr rád. A masturbovat při repríze doma, to už není ono. Film, který vznikal ve zhoršených podmínkách, neznamená nutně špatný film. Mně je jedno, zda Snyderovi odumřel žalud, nebo Whedon nosil dívčí spodní prádlo, až se rozhihňal, přičemž internetová kohorta pisálků erudovaně usoudila, že vážné scény natočil Zack Snyder, ty vtipné Joss Whedon. Samozřejmě, že střídání režisérů určitě nevedlo k takovýmto režijním rozvrhům. Ke všemu je ve filmu asi pět vtipných momentů+veškeré sekvence kolem Flashe mají odlehčující ráz, což by mělo na celkový výsledek jen zanedbatelný vliv. Ke všemu by ta sorta nepohledných poďobanců, kritizujících tento film, k němu nesvedla natočit ani závěrečné titulky. Ale zpět k výsledku. Film opravdu není moc kompaktní, první propad přišel po hodině, přesně po sekvenci po vzkříšení dávno mrtvého Spermomana, který byl na pár minut Zloun, pak přišla Hulza Dlaňová a jeho máti, s nimiž se vítal, čímž tempo opadlo. A už nenabralo takovou vervu, udělal se první comicsák, za ním druhý, film dospěl k závěru. Finále nebylo extra. Nelze je označit za bombastické. Arcipadouch byl zlikvidován trapně. Závěr filmu je moc veselý. Celkově film odsýpal, bylo ale znát, že mu brání v rozletu stopáž namačkaná do necelých dvou hodin. Určitě jsem se bavil víc, než u Muže z oceli, Buttman vs Spermaman a Wonder Slut. Myšlenkově je to tak na pátou třídu, CGI občas rušivě zlobí, ale je to nesmírně cool, když máte pocit, že si z prdele Wonder Slut můžete udělat trhací kalendář. Hledači chyb ve filmu budou mít žně, ovšem čekal jsem něco maxi příšerného, což se rozhodně nedostavilo. 7/10 ()

dr.horrible

Zo všetkých komiksoviek ublížilo strihanie Justice League najviac. Prvých 80 minút by chcelo natiahnuť aspoň na tri, štyri samostatné filmy a potom by neškodil aj nejaký stred príbehu, namiesto konceptu zostavenie tímu a záverečný súboj hneď za tým. Najprv mali byť natočené samostatné filmy k Flashovi, Aquamanovu (Amber ❤️), Cyborgovi, atď, kludne by to už znieslo aj Wonder Woman dvojku, ale nie postaviť vedľa svätej DC trojice niekoho, koho poznáme z pár predchádzajúcich scén a tváriť sa, že si zaslúži byť v partii. Ono je to tu so strihaním ešte horšie, pretože tým absolútnym minimom priestoru pre väčšinu postáv sa okresali čo i len náznaky nejakých charakterov a väčšina dialógov sa zamerala len na povzbudzujúce klišé medzi zäpasami a komentovanie vlastnej činnosti. A Flashove vtipkovanie do tej vážnej a temnej atmosféry nepasuje vôbec. Stupídni boli miestami aj Batman vs. Superman, alebo Suicide Squad, len v Justice League je toho už skrátka moc. Čoskoro pre živenie komiksovej závislosti nebude stačiť, že Gal Gadot je zlatá. Aj keď na rovinu, mne osobne by stačilo aj keby tam iba dve hodiny stála a usmievala sa. Fail, ale užil som si ho. Edit: Tak na druhýkrát som si to už ani neužil. Celý čas som si hovoril; je tam Diana! Je tam Diana! Ale ani ona z tej scenáristickej tragédie plnej tristných dialógov a unáhlenej akcie, nespraví normálny film. ()

InJo

Batman a Robin pro současnou generaci. Aneb další film, na který skvěle sedí kultovní replika Simony Stašové z Pelíšků: "To muselo dát příšernou práci... Přitom taková blbost, co?" Už teď si určitě většina tvůrců přeje, aby se na tuhle zbytečnou marnost co nejdřív zapomnělo. 35 % ()

Sobis87

Ještě horší než Batman v Superman...a ani se mi o tom nechce nic dalšího psát, skoro všechno špatně, tohle digitální zvěrstvo (fakt to ani není hezký na pokoukání) posílá komiksové filmy zpátky do infantilního pekla, odkud ho tenkrát vytáhli X-men a Temný rytíř. ()

IQ Tiqe

Na Marvel to nemá, začátek je otravnej, protože půlku postav neznáte, záporák není propracovanej, chybí větší špičkování postav, animace lepší než z Dooma 3; ale má to i světlý chvilky a nakonec z toho mám i dobrej pocit, tak přestřelím na 4*. ()

HoneyBunny

Justice League se podobá takovým těm novodobým DC animákům - pobaví, možná i zaujme, ale k opravdové velikosti pořád něco chybí. Ruku na srdce - od popkornového filmu, kde se střílejí lasery s očí a používá laso pravdy, by ale ale divák neměl čekat mnoho. Je to zábavné, je to barevné, jsou tam hezcí lidé, kteří do sebe občas efektivně mlátí. Stačí to. Zajímavější, než film jako takový, je ale příběh jeho vniku - konkrétně Joss Whedon, který film dofinišoval za odstupivšího Zacka Snydera. Každý má úplně jiný styl a občas to vidět je, například na vtipné scéně, kdy si Aquaman vylívá srdéčka. Snyder zase umí lépe akci a sekvence Steppenwolf vs Amazonky je skvělá. Nejvíc mě ale zaujala (...spoiler...) scéna, ve které oživlý Superman bojuje proti Justice League. Cavillovi tahle poloha sedne a nepamatuju si, že by hraný Superman byl někdy až takhle badass. Pro příště by to ale už opravdu chtělo film, který má srdce, ne jen svaly. ()

Anderton

Myslel som skôr, že režisérsku štafetu po Snyderovi prevzal Brett Ratner a pomocným režisérom bol Uwe Boll. Ale bol to nakoniec Whedon a o to je to ešte horšie, keď sklamú hneď dvaja spoľahliví borci. Áno, postavy sú fajn, všetci sú sympaťáci, ale čo z toho, keď scenár ani réžia z toho nedokážu nič vyťažiť. LP nemá žiadnu osobitú atmosféru, akú mal MoS, alebo WW, či dokonca aj BvS. Proste iba mix nerozoznateľných farebných škvŕn doprevádzaných nejakou hudbou. Nič viac pre mňa tento film nie je. Všetko priveľmi vzbŕkle, neprirodzené, nasilu a bez pocitu, že to niekoho zo štábu mohlo baviť. Ale možno to na placi fungovalo a nafetovaní boli všetci v strižni. ()

Frajer42

Kdo by to byl řekl, že se na příběh o alkoholikovi, bohatém alkoholikovi, feministce, negrovi v permanentní depresi, kterému bylo hrozně ublíženo(stejně jako jeho bratrům v minulosti) a o tom nejotravnějším homosexuálovi v dějinách kinematografie(zkrátka je cíleno na co nejširší divácké spektrum, protože do jedné z těchto skupin spadá snad každý obyvatel planety), kteří se pokoušejí zhatit plány znetvořenému komunistovi usilujícím o sjednocení světa, se bude dát dívat. Zřejmě to bylo způsobené tím, že se zde tvůrci oprostili od mnohokrát zopakované chyby a tentokrát zkrátka postavám nedovolili celý děj prokecat úmornými nesmysly a namísto toho naservírovali divákům větší porci akce, což je u podobně bezduchých ptákovin jedinou správnou cestou ke stravitelnému zážitku. Vznikl tak snímek, ze kterého pokud si odmyslíte nudný začátek s formováním vyvážené armády a především potom toho debilního homosexuálního červeného píčuse, který v rámci otravnosti hravě překonal marvelovského Spidermana, tak byste se mohli bavit skoro tak příjemně jako já. Jako příjemné pozadí k jídlu a pití snímek zkrátka dovede skvěle zafungovat. Do příště si žádám vybrousit humor a odstranit toho otravného červeného píčuse, čímž se vlastně humor vybrousí. Bude tedy stačit odstranit červeného píčuse. Potom by to mohlo být takřka dokonalé. ()

boshke

Tak tu máme konečně Avengers od konkurenčního DC. Jakkoli Marvel nemůžu více či méně vystát, tak DC je ve své zoufalé snaze ho napodobit (dvě potitulkové scény, jako vážně?) snad ještě horší (ať žije Nolanova trilogie). Takové jako "Snažíme se jít naší vlastní (temnou / vážnou) cestou, ale vidíme, jak lidi Marvelu ty jeho hláškovací omalovánky žerou, tak tam toho taky trochu naroubujeme". Takže kočkopes. Zcela generický scénář zasazený do (LOTRovské) mytologie, která nikoho nezajímá, s naprosto debilním záporákem (i jednu z nejhorších vlastností Marvelu prostě museli šlohnout) se svými poskoky, jejichž jediným smyslem je být kanónenfutr, nejnudnějším superhrdinou historie (Cyborg) a spoustou digitálního bordelu (jak jinak, v dnešní době) a WTF scén (flanelová romantika v kukuřici, "dojímaví" ruští civilisté a další). Co funguje a baví na výbornou je "panický" Flash a Aquaman, který ale moc Aqua není, přiléhavější by bylo "ten macho s vidličkou"... Ale vzhledem k tomu, že jsem od JL nic moc neočekával, tak jsem ani zklamaný neodcházel... 70% ()

Kothy

Zázrak se sice nekoná, ale průser to taky není. Zack Snyder už toho má prostě moc a měl by to přenechat někomu jinému. On sám film nedokončila pomohl mu s tím Joss Whedon. Film se snaží rozvíjet děj předchozích filmů. Postav je tam až moc, hlavně těch vedlejších. Svět je v ohrožení a naši hrdinové se musí spojit a zachranit ho. Jejich vztah ale moc nefunguje. Dlouho se dávají dohromady a moc neumí spolupracovat. Je to nesrovnatelné s Avengers. Prostě s nimi neumí pracovat. Bitky ujdou. Efekty jsou super, ale je to moc CGI. Záporák je slabší a ne moc zajímavý. Je tam samozřejmě spousta komixových odkazů. Trochu mě zklamal Flash, který působil dost neohrabaně. Kdo ví, jestli ještě bude pokračování. Příště by měli stát proti Darkseidovi. Aspoň humor ve filmu funguje. "Ahoj Barry, jsem Diana." :D Recenze ()

AppleCore odpad!

Takovej film, ve kterym nebaví destrukce, nebaví postavy, akce, humor, prostředí, soundtrack, efekty, příběh ani Batman, prostě není dobrej! Teprve tohle je průser, kterej úspěšně neguje veškerou snahu předchozích DC fláků působit jinak oproti Marvelu a degraduje tak nejen film coby umělecký médium, ale i samotný komiksy! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera