Pravidla zasnoubení (TV seriál)

Rules of Engagement

Pravidlá zadaných

Komedie / Romantický

USA, 2007–2013, 35 h 56 min (Minutáž: 20–23 min)

Tvůrci:

Tom Hertz

Wayne Kennan

Oliver Hudson, Bianca Kajlich, Megyn Price, David Spade, Patrick Warburton, Adhir Kalyan, Candace Kroslak, Heather Locklear, Andrew Aguilar, Mini Anden, Mircea Monroe, Diane Sellers, Jennifer Alden, Smith Cho, Katie Walder, Stacy Stas, Don Perry, Peggy Lipton, Alexis Krause, Geoff Pierson, Kate Micucci, Louis Mandylor, Jelynn Rodriguez, Tammin Sursok, Rachel Boston, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Taryn Southern, Sara Rue, Jessica Walter, Johnny Palermo, Moran Atias, Jessica Tuck, Ami Dolenz, Wendi McLendon-Covey, Christine Scott Bennett, Meg Wolf, Beth Littleford, Nazneen Contractor, Adrienne Rusk, Sarah Desage, Holly Lynch, Brenda Koo, Skyler Stone, Rebel Wilson, Karen Jean Wu, Teri Reeves, Katie Savoy, Alex Ball, Maree Cheatham, Giovanni V. Giusti, Tony Hale, Orlando Jones, Hollie Winnard, Emily Montague, Marta Zolynska, Gary Poux, Mariah Bonner, Teddy Sears, Alison Becker, Dylan Minnette, Joe Sofranko, Heidi Marnhout, Casey Sander, Ali Williams, David Gautreaux, Audra Marie, Jen Lilley, Jonathan Morgan Heit, Rosalie McIntire, Mark Saul, Lili Mirojnick, Jelly Howie, Jack Carter, Jennifer Roa, Stephanie Lemelin, Michael Mantell, Elizabeth Bogush, Bob Odenkirk, Jonathan Slavin, Bruno Amato, John Ducey, Matthew Mahaney, Valerie Azlynn, Jackie Sandler, Tyler Spindel, Jeff Clarke, Mim Drew, Hope Allen, Terrell Lee, Noah Munck, Melanie Kannokada, Melanie Paxson, Mylinda Royer, Bess Meyer, David Wells, Maria McCann, Doug Simpson, Glenn Taranto, Christine Estabrook, Kyle T. Heffner, Cyndi Martino, Judith Drake, Nick Ball, Tyler Jacob Moore, Chris Titone, Tim Conlon, Jera Sky, Amy Gumenick, Eric Normington, Omi Vaidya, Artemis Pebdani, Jandres Burgos, Marsha Clark, Jodi Harris, Edie McClurg, Lynne Alana Delaney, Lara Everly, Greg Wrangler, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Debra Azar, John Farley, Tank Jones, Marque Richardson, Cathryn de Prume, Lorin McCraley, Cameron Bender, Gloria LeRoy, Jonathan Castellanos, Marcus Toji, Rich Paul, Alyssa Julya Smith, James M. Connor, Darin Toonder, Soledad St. Hilaire, René Ashton, Robert Alan Beuth, Katie Wee, Brian McGovern, Susan Yeagley, Andrew Leeds, Dominic Burgess, Audra Blaser, Lauren Stamile, Maitland Ward, Maggie Lawson, Elise Luthman, Veronnica Avila, Zach Mills, Craig Susser, Brooke Baumer, Maurice Sherbanee, Sarah Stringer, Kate Gilligan, Nikki Novak, Frederick Keeve, Luisa Moraes, Stephanie Edmonds, Sam Harris, Samy Camara, Chet Grissom, Dan Kinsella, Jordi Caballero, Norma Michaels, Michelle Pierce, Brian Dennehy, Helena Mattsson, Ping Wu, Kayden Kross, Jake Thomas, Jasmine Waltz, Sunny Mabrey, Amanda Baker, Jake Martin, Alan Ruck, Mishone Feigin, Rachelle Wood, Madison Rothschild, Jenn Liu, Rebecca Corry, Jaime Pressly, Missy Doty, Laura McLauchlin, Travis Schuldt, Jim Meskimen, Joan Collins, Holmes Osborne, Odessa Rae, Bree Turner, Elaine Hendrix, Mitzi Kapture, Vanessa Lengies, Dawn Olivieri, Jillian Murray, James Devoti, Criss Angel, Larry Joe Campbell, Hector Atreyu Ruiz, Ithamar Enriquez, Ellen Hollman, Pat Crawford Brown, Lisa K. Wyatt, Curtis Armstrong, Karl T. Wright, Jacqueline Lord, A.J. Trauth, Charity Shea, Emily Baldoni, Chasty Ballesteros, Christina Moore, Jackie Tohn, Nakia Burrise, Izzy Diaz, Arabella Field, Jason Dohring, Gail O'Grady, Kevin P. Farley, Erinn Bartlett, Seana Kofoed, Christopher Thornton, Krista Allen, Ed Begley Jr., Kurt Long, Stephen Jared, Ward Edmondson, Sachin Bhatt, Sharon Brathwaite, Carla Toutz

Přiznám se, že vůbec, ale vůbec nevím čím si mě tenhle sitcom takhle přitáhnul.. Někomu se může zdát námět podobný jako u How I met your mother nebo třeba u Přátel, jenže v ROE je něco více.. Herci, specifický humor a hlavně postavy, epizody, které stále a stále lákají na další a další.. A každou sérií navyšují epizody laťku nahoru. Třemi slovy Aktuálně Nejlepší Sitcom. Nejoblíbenější postava je samozřejmě Jeff, ikdyž Russel mu pomalu šlape na paty. 1. série - 88%, 2. série - 92%, 3. série 94%, 4. série - 96% Celkově - 96%(31.10.2010)

Návykový sitcom o vztazích s kupou hlášek a několika nezapomenutelnými postavami. Jeff je samozřejmě nejlepší. Největší překvapení je zlepšení se Davida Spadea, který v posledních sezónách opravdu válel, ačkoli na tom měl velkou zásluhu i asistent Timmy v podání Adhira Kalyana. Velkým plusem Pravidel je jejich příjemná atmosféra, díky které není problém ani opakovatelné shlédnutí.(3.1.2016)

Ach můj bože, Patrick Warburton je zde naprosto a totálně dokonalý :-D Velmi dobře zvolené charaktery postav, které se vtipně doplňují a příjemné herecké osazenstvo. Humor se točí v tradičních schématech soužití muže a ženy, kdy je velmi dobře poukázáno na již zažitý pár a naopak dravé mládí. V neposlední řadě též je tu Russell, tzv. Joey, Barney či Charlie tohoto sitcomu. Humor vkusný a téměř vždy padnoucí na úrodnou půdu. I dabing ujde. Zábava nejvyšší kvality, kdy nelze čekat zcela originální nápady, nicméně to už bude zřejmě problém většiny sitcomů čerpajících z těchto vod! 10/10!(10.2.2011)

Po první sérii hodnotím slabšími 4*. První tři díly byly moc zábavné (stejně tak díl poslední), největší zásluhu na tom měl střet pohledů Adama a Jeffa na partnerský život, dále v podstatě jakákoliv konverzace s Patrickem Warburtonem aka Jeffem. Jakmile se ale začaly řešit vztahové problémy a podobné věci, vtip zákonitě přepustil místo nudě. Stejně to pokračovalo i v dalších sériích, jmenovitě 2.,3. a 4. měly dobré i špatné díly, člověk si na celou partu ale již zvykl a vše si více užíval. 5. a 6. série mě nebavily, protože se příliš soustředily na dvojici Russel-Timmy (a vyhnaly u nich vše příliš do extrému), "problémy" Jeffa a Audry byly jak přes kopírák, přesto i v těchto sériích se našly vážně fantastické díly či alespoň scény, které za zhlédnutí celého seriálu stály (a řekl bych, že jen a jen zásluhou Adama, který upřímně seriál táhl celých šest sérií - narozdíl od Jenn, která tam snad byla jen do počtu). Nechávám celkové slabší 4*, protože 3* si tento seriál i přes ty slabší chvilky rozhodně nezaslouží .(19.9.2012)

Je dost možné, že moje hodnocení je lehce tendenční, protože v době, kdy jsme doma začali tento seriál sledovat, jsme zrovna byli zasnoubení a plánovali jsme svatbu. To srovnávání čerstvého a nového vztahu se zaběhnutým manželstvím nás zkrátka dostalo. Jeden frk střídal druhej a nás to fakt bavilo. Až mě překvapuje, jak málo % si tento seriál od většiny uživatelů vysloužil.(10.8.2015)