Pravidla zasnoubení (TV seriál)

Rules of Engagement

Pravidlá zadaných

Komedie / Romantický

USA, 2007–2013, 35 h 56 min (Minutáž: 20–23 min)

Tvůrci:

Tom Hertz

Wayne Kennan

Oliver Hudson, Bianca Kajlich, Megyn Price, David Spade, Patrick Warburton, Adhir Kalyan, Candace Kroslak, Heather Locklear, Andrew Aguilar, Mini Anden, Mircea Monroe, Diane Sellers, Jennifer Alden, Smith Cho, Katie Walder, Stacy Stas, Don Perry, Peggy Lipton, Alexis Krause, Geoff Pierson, Kate Micucci, Louis Mandylor, Jelynn Rodriguez, Tammin Sursok, Rachel Boston, Carrie Reichenbach, Virginia Williams, Taryn Southern, Sara Rue, Jessica Walter, Johnny Palermo, Moran Atias, Jessica Tuck, Ami Dolenz, Wendi McLendon-Covey, Christine Scott Bennett, Meg Wolf, Beth Littleford, Nazneen Contractor, Adrienne Rusk, Sarah Desage, Holly Lynch, Brenda Koo, Skyler Stone, Rebel Wilson, Karen Jean Wu, Teri Reeves, Katie Savoy, Alex Ball, Maree Cheatham, Giovanni V. Giusti, Tony Hale, Orlando Jones, Hollie Winnard, Emily Montague, Marta Zolynska, Gary Poux, Mariah Bonner, Teddy Sears, Alison Becker, Dylan Minnette, Joe Sofranko, Heidi Marnhout, Casey Sander, Ali Williams, David Gautreaux, Audra Marie, Jen Lilley, Jonathan Morgan Heit, Rosalie McIntire, Mark Saul, Lili Mirojnick, Jelly Howie, Jack Carter, Jennifer Roa, Stephanie Lemelin, Michael Mantell, Elizabeth Bogush, Bob Odenkirk, Jonathan Slavin, Bruno Amato, John Ducey, Matthew Mahaney, Valerie Azlynn, Jackie Sandler, Tyler Spindel, Jeff Clarke, Mim Drew, Hope Allen, Terrell Lee, Noah Munck, Melanie Kannokada, Melanie Paxson, Mylinda Royer, Bess Meyer, David Wells, Maria McCann, Doug Simpson, Glenn Taranto, Christine Estabrook, Kyle T. Heffner, Cyndi Martino, Judith Drake, Nick Ball, Tyler Jacob Moore, Chris Titone, Tim Conlon, Jera Sky, Amy Gumenick, Eric Normington, Omi Vaidya, Artemis Pebdani, Jandres Burgos, Marsha Clark, Jodi Harris, Edie McClurg, Lynne Alana Delaney, Lara Everly, Greg Wrangler, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Debra Azar, John Farley, Tank Jones, Marque Richardson, Cathryn de Prume, Lorin McCraley, Cameron Bender, Gloria LeRoy, Jonathan Castellanos, Marcus Toji, Rich Paul, Alyssa Julya Smith, James M. Connor, Darin Toonder, Soledad St. Hilaire, René Ashton, Robert Alan Beuth, Katie Wee, Brian McGovern, Susan Yeagley, Andrew Leeds, Dominic Burgess, Audra Blaser, Lauren Stamile, Maitland Ward, Maggie Lawson, Elise Luthman, Veronnica Avila, Zach Mills, Craig Susser, Brooke Baumer, Maurice Sherbanee, Sarah Stringer, Kate Gilligan, Nikki Novak, Frederick Keeve, Luisa Moraes, Stephanie Edmonds, Sam Harris, Samy Camara, Chet Grissom, Dan Kinsella, Jordi Caballero, Norma Michaels, Michelle Pierce, Brian Dennehy, Helena Mattsson, Ping Wu, Kayden Kross, Jake Thomas, Jasmine Waltz, Sunny Mabrey, Amanda Baker, Jake Martin, Alan Ruck, Mishone Feigin, Rachelle Wood, Madison Rothschild

Dlouho předlouho jsem tomu seriálu přicházela na chuť. Na televizních obrazovkách se tu a tam míhá už docela delší dobu a tak můžu říct, že na první seznámení nic moc. Nesympatické obsazení ke kterému jsem si musela vyšlapat cestičku a ani teď to není to pravé ořechové. Ale musím uznat, že je to občas sranda a má to chvíle, kdy to dokáže zaujmout.(11.10.2017)

Pohodový seriál u kterého se člověk sem tam zasměje, zkrátka a jednoduše jako dělaný k jídlu po práci. Na stranu druhou děj se točí kolem 5 postav kdy žádná není ničím specifická, zapamatovatelná. Je to tedy taková jednohubka na kterou se klidně podívám, ale když už ji nikdy neuvidím tak to přejdu. A ještě jeden klad na závěr - dobře se zde dívá na herečku Bianca Kajlich. P.S.: Hodnotím po shlédnutí asi 20 dílů napříč 1. a 2. sérií. Za mě 3z5(12.5.2015)

Sledovanost v americe se pohybuje někde mezi 7-10 milionů diváků. Škoda, že u nás to dává Barrandov, která to absolutně zapomněla propagovat. Ale je to fajn seriál s příjemným humorem a i když se spíš nejedná o intelektuální vtipy, tak na slabý humor se rozhodně stěžovat nedá. A chválím dobré vyvážení postav. Už mám trochu dost těch rádoby samců (Joey - Friends, Barney - HIMYM), kteří mají každou. Takhle je to zábavnější.(1.2.2011)

Rules of Engagement je sitcom, který mi z nějakého důvodu utekl a dočkal jsem se k němu až po jeho ukončení. První série během svých sedmi dílů jen v rychlosti načrtne postavy a situaci ve které se nachází. Přesto dostatečně představí humor, kterým se bude prezentovat a už tady bylo jasno, že mě to bude bavit. Mým favoritem se okamžitě stala postava Jeffa, která je skvělá a frekvenci jeho hlášek si neskutečně užívám. Ve druhé sérii se mé nadšení ještě o něco zvětšuje, protože baví i ostatní postavy, hlavně Russell občas vypustí opravdovou perlu. Zápletky možná působí dojmem "už jsem viděl jinde", ale vtípky jsou stále podařené a není důvod ve sledování nepokračovat. Třetí série přidává zajímavou a vtipnou postavu Timmyho, jehož interakce s Russellem (vztah šéf - asistent) jsou dokonalé a nejde si je neoblíbit. Jsou dokonce tak zábavní, že v mých očích přebijí i dvojici Audrey - Jeff. Po příchodu Timmyho se bavím ještě víc a jeho příchod seriálu opravdu prospěl a těším se, kam se bude dál posouvat. Pravdou je, že v páté sérii přichází jakýsi zlom a některé věci se mi začaly zajídat. Například to, jak o sobě Audrey tvrdí že je "people person" nebo to, že si Timmy od Russella nechá všechno (opravdu všechno) líbit. Vím, že tak daleko zacházejí, aby to pobavilo, ale kolikrát si říkám, že už je to moc a jejich přátelský vztah by to nemohl nikdy ustát. Jinak se bavím pořád dobře, Jeff hlásí jak má ve zvyku, Russell piluje své chlípnosti, Timmy je všehoschopný a splachovací jedinec a Adam je pořád ten natvrdlý a trošku jednodušší hezounek. A ani mi nevadí, že Jennifer má nejmenší prostor. Horší je, že čím víc přibývají díly, tím víc je vidět, že jsou postavy hnané do opravdových extrémů. Z Jeffa se tak stává mnohem větší neomalenec a lakomej ignorant, z Audrey je čím dál tím větší fúrie, Russell se chová k Timmymu pořád hůř a hůř (pokud to ještě jde), Timmy to z nějakého důvodu pořád snáší a Adam je stále jednodušší a natvrdlejší. Vadí mi to, protože jsem si postavy oblíbil a to, že se z nich stává jejich "horší já" se mi nelíbí. Pořád to dokáže skvěle pobavit, ale... Závěrečná sedmá série však seriálu dopřála důstojné rozloučení a jak tak mohu říct spokojeně nashle. Všechno směřuje k porodu dítěte Audrey a Jeffa a zároveň ke svatbě Adama a Jennifer. Ještě nás čeká pár posledních povedených vtípků a pár závěrečných překvapení. Ukončení série a zároveň i seriálu se mi líbilo a v podstatě si nedovedu představit, jak by se mohlo dál pokračovat.(23.3.2015)

OK, viděl jsem několik dílů a je z toho jasných několik věcí. Od dob Přátel je evidentně nutný mít v každým komediálním seriálu postavu Joeyho (Barney v HIMYM, tady zase Russel), kterej balí ženský na každým kroku. Jasným tahounem tady je ale P. Warburton, kterej je vlastně furt nasranej a něco se mu nelíbí, ale právě ten jízlivej humor je světlým okamžikem každýho dílu. Jinak nic moc, určitě to není na pravidelný sledování.(4.2.2016)