Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

Recenze uživatele Lapedro k tomuto seriálu (3)

Prvních 100 (2014)

Prvé tri série nebudem veľmi rozoberať, v prvej šlo o rozjazd a predstavenie charakterov, druhá s Mount Weather už začala šlapať a profilovali sa charaktery, kde sa jasne ukázalo že môžeš byť good guy a aj tak môžeš robiť badass rozhodnutia. Svet totiž nie je čiernobiely. Tretia séria ma bavila najmenej. Mocenské hry medzi klanmi a A.L.L.I.E išli mimo mňa, postavy sa začali chovať dementne, a hoci som mal veľa z nich rád, v priebehu tretej série kebyže sa reálne v tom svete vyskytnem, veľa z nich pre ich tuposť zabijem. No dalo sa to pozerať a osobne som to pozeral, aby som sa dopracoval k štvrtej sérii. PFUUU a to vám je niečo. Neskutočne našlapaný príbeh, všetky postavy sa až na malé zakuľhanie Clarke pekne vyprofilovali a nemenili sedemkrát za sériu kabát ako v predošlých (samozrejme v záujme "I just want to protect MY people"). Osobne mi liezol mega na nervy len Jaha, Jasper a jeho fellas. Finále série si ale tvorcovia náležite vychutnali a ja sa už mega teším na piatu sériu. Verím, že si zachová úroveň štvrtej. Obľúbené postavy: Bellamy, Octavia, Echo, Raven, Monty, Murphy ///EDIT po 5 sérii: Táto séria sa vliekla horšie ako tretia, napočítal som asi tri dobré epizódy, zvyšok bola otravná vata, počas ktorej som chytil instantnú averziu aj na to málo postáv, ktoré som si v predošlých sériách obľúbil...no potom prišla posledná časť Damocles 2...nejdem spoilerovať, ak máte tento seriál radi, odpustite mu asi najslabšiu 5. sériu a pretrpte ju...koniec za to naozaj stojí. 1.séria:80%, 2.séria:85%, 3.séria:75%, 4.séria:90%, 5.séria:70%. ()

Exit Wounds (2018) (S05E06)

Octavii regulérne j*blo, a Echo sa mi potvrdila ako postava s obrovským potenciálom. Len tak ďalej. ()

Damocles: Part 2 (2018) (S05E13)

Ty vole....tak toto bol náklad ako hovado... ()