Reklama

Reklama

Dragnet

(seriál)
Drama
USA, 1951, 300x30 min

Režie:

Jack Webb

Hrají:

Jack Webb, Harry Morgan, Olan Soule, Dick Miller, Ray Saunders, Joe Turkel, Florence Marly, Sara Shane, Barbara Nichols, Mae Clarke, Pat Mowry (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Seržant Joe Friday (Jack Webb) spolu se svými kolegy krůček po krůčku vyšetřují zločiny v Los Angeles. Příběhové linie byly převzaty ze skutečných spisů případů Los Angeles Police Department. (sator)

Recenze (3)

krvavamera 

všechny recenze uživatele

zlomový zlomový zlomový. to jsou tři slova, která charakterizují sérii dragnet a její vztah k policejnímu žánru. důraz na realismus: maximální. divákova schopnost vypozorovat přítomnost čtecího zařízení: více než pravděpodobná. jde o cross-over z rádia (který měl také na svědomý Jack Webb), který se velmi úspěšně podařilo převést na televizní obrazovku. v týhle době byla seriálová televize ještě v plenkách, podmínky si do scénářů diktoval sponzor pořadu (zde Chesterfieldovy cigarety - king size for the same prize at most places. the best for you), kterej věděl, že dobrý zločin mu k obrazovce přitáhne zákazníky, na druhou stranu ale nechtěl své jméno se zločinci příliš spojovat, cigarety vám tak nabídne váš oblíbený hrdina. Bez Dragneta by svět zločinu nikdy nebyl takový jako je, a poručík Columbo by asi vypadal úplně jinak... MOST RECOMMENDED! ()

Wallas 

všechny recenze uživatele

Na seriálu se nádherně podepsala doba vzniku - tehdejší ideologie a Americký sen k nám promlouvají z každého dialogu. Se svým komorním zpracováním se blíží až žánru noir, což vůbec není na škodu. ()

Reklama

sator

všechny recenze uživatele

Televiznímu zpracování seriálu předcházelo rozhlasové vysílání, a to od 3. června 1949 – 26. července 1957.  Počet epizod byl 314. Autorem byl stejný autor jako filmového seriálu, tedy Jack Webb. Seržant Joe Friday (Jack Webb) spolu se svými kolegy, krůček po krůčku, vyšetřují zločiny v Los Angeles. Příběhové linie byly převzaty ze skutečných spisů případu Los Angeles Police Department. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (12)

  • Barton Yarborough, představitel seržanta Ben Romera, prvního partnera Joe Fridaye (Jack Webb), byl během výroby třetí epizody nemocný a očekávalo se, že se vrátí. Ale v den, kdy byla dokončena třetí epizoda, Yarborough zemřel na infarkt. (sator)
  • Policejní vozy vlastnila produkční společnost. První série používala sedany Ford Mainline z počátku 50. let, velmi podobné většině policejních vozů tehdy používaných celostátně. Další série pak používala sedany Ford Fairlane. (sator)
  • Velká část seriálu byla natočena ve studiích Walta Disneye v Burbanku v Kalifornii, protože Jack Webb souhlasil s financováním výstavby živých akčních souborů pro Disneyovu produkční společnost výměnou za jejich použití. (sator)

Reklama

Reklama