Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 758)

Nelítostný souboj + Kmotr II – neduhy předchozího dílu – Katie Holmes + Joker = neuvěřitelný filmařský zážitek, dostatečně komplexní a uvědomělý, aby nadchl filmového teoretika a současně dostatečně epický a vstřícný, aby ho docenil i řadový divák.(7.8.2008)

Komentár k celej trilógii som napísal k "The Dark Knight Rises".(7.2.2018)

The Dark Knight je filmom, o ktorom vlastne neviem, či ma sklamal alebo nie. Dostal som totiž presne to, čo som očakával - nechutné klišé a absurdný scenár, v ktorom nejaký šašo (doslova) podmínuje mesto tonami výbušnín bez toho, aby si to ktokoľvek všimol. Podobných vtákovín ad absurdum bolo v scenári mraky. Čo ale pre tento snímok platí dvojnásobne je, že čím viac cool sa snaží film a postavy pôsobiť, tým je v skutočnosti viac a viac na smiech (Batmanov drsný hlas bol vážne dojemný). The Dark Knight dokáže vytvoriť vcelku dobrú atmosféru, ktorá keď vás pohltí, nepustí až do konca, a vy budete nadšení. Ak sa však pohltiť nenecháte, a začnete si tak všímať všetko ostatné, veľmi skoro prídete na to, že sa pod ňou skrýva úplný brak, i keď zabalený v špičkovom technickom prevedení. To však ani zďaleka nestačí.(9.2.2018)

Jeden z úplně nejlepších filmů, který jsem kdy viděl! Christopher Nolan je opravdu senzační režisér, který mě dosud se žádným svým filmem v žádném případě nezklamal. Když jsem poprvé viděl skvělý první díl trilogie, tak jsem vůbec nečekal, že by mohl být další díl ještě lepší... Senzační film se skvělou temnou atmosférou podepřenou výborným soundtrackem Hanse Zimmera. Nechybí skvělé herecké výkony v čele s Jokerem Heathem Ledgerem. Zcela určitě jeden z největších filmů všech dob! 95%(28.3.2018)

Myslím že túto verziu netopierieho muža už nič tak ľahko neprekoná.(4.4.2018)

• Tiferet61

Naprosto bezduchý film a ani Heath Ledger jako Joker mě neuhranul. Na můj vkus dost přehrával - pitvořením by se hodil spíš do filmů Zdeňka Trošky.(3.5.2018)

děsivější, temnější, méně pohádkové, dokonale promyšlené ♣(15.5.2018)

• Babinicz

Imbecilní scénář. Takhle to vypadá, když se dělá pokračování jenom pro prachy. Policajti jsou blbci, mafiáni jsou blbci, Batman a jeho tým jsou taky blbci. Joker má v každé scéně navrch. Buď proto, že se podílel na psaní scénáře a ví, co se stane, nebo má nadpřirozené schopnosti, nebo jak jsem už psal, ostatní jsou blbci. Jeho do detailu propracované plány perfektně vycházejí, přestože tvrdí, že všichni plánují, on však nikolivěk. Lépe improvizuje, štěstí mu přeje. Jednou chytne s nožem pod krkem Rachel, pak zase policajta, co ho hlídá, unese Denta i Rachel, do basy si projde chlapík s bombou v břiše, sekuriťáci v tunelu po sobě nechají třikrát vystřelit erpégéčkem atd. Asi by mi to nevadilo, kdyby to byla komedie a divák by mohl vypnout mozek. Kromě vražd policistů ale umírají a jsou zmrzačeny také hlavní postavy. Hlavní záporák nakonec ani nechcípne potupnou smrtí. Nelogičnost děje a vypatlané akční scény mi film znechutily už v dobré polovině a chtěl jsem z kina odejít. Zůstal jsem, "protože jsem byl zvědav, jestli i druhá půlka představení bude stejně slabá, jako ta první". Byla horší. Pěkná je úvodní loupež, návštěva Jokera u mafiánů a kouzlo s propiskou. Pak se Ledger okouká. Silná stránka filmu: Bale, Oldman, Caine a Freeman.(23.5.2018)

• Leguan23

Podle mě asi nejhorší film, který jsem byla nucena zhlédnout. Příběh jsem úplně postrádala, ale zato kolosálních efektů tam bylo hafo. O tento druh filmů se moc nezajímám a tak to taky zůstane. Doufám, že už to nikdy neuvidím.(4.6.2018)

Nemám rád komiksy, nemám rád filmy podle komiksů, dávám 10/10. proč? Nolan & Zimmer & Howard.(6.6.2018)

7/10(17.6.2018)

"Why so serious?" ...Tohle byla jedním slovem "jízda", která mě bavila od začátku až do konce. Hltala jsem každou scénu, každý pohyb Batmana a samozřejmě Jokera! U tohoto filmu snad není co dodat! Skvěle natočené, zahrané, hudba skvělá, prvotřídní záporák, který se hodně povedl. Joker je jen jeden a to je Heath Ledger! Pravděpodobně se už nikomu nepodaří takový výkon zopakovat ale snad se k němu aspoň někdo přiblíží, Jared Leto má celkem slušně našlápnuto. S Benem tvoří docela dobrou "dvojku", tak možná někdy...(1.7.2018)

Na DC je to parádní :)(7.7.2018)

Spoustě lidem se trilogie Batmana od pana Nolana nelíbí, protože to není komiksová srandička, na kterou jsou zvyklí. Není to jeden z komediálních béčkových filmů od DC nebo i Marvelu, na které se dnes chodí do kina. Ne. Je to drama, temný thriller, který se komiksy inspiruje jen jmény a vzhledem postav. A to se mi líbí.(13.7.2018)

Skvelé Herecké výkony včele s Christianom Baleom, (neuveriteľným) Heathom Ledgerom, Garym Oldmanom či Michaelom Caineom, príbeh, ktorý tomuto filmu môže závidieť akýkoľvek filmový producent (dokonalá filozofická zložka, skvelé detektívne pasáže, monológy, ktoré Vás nútia sa zamyslieť...) a Soundtrack, ktorý z Hansa Zimmera definitívne spravil môjho najobľúbenejšieho filmové hudobného skladateľa.... 100% + Zaradené do Mojej TOP 10(18.7.2018)

Co člověka nezabije, z toho jednoduše zešílí. Temný rytíř je skvělý akční thriller, možná i psychothriller. Psychologie Batmana, Jokera a těch, které Joker držel, je vskutku zajímavá. Heath Leather, dostal Oskara za roli Jokera oprávněně. Začátek filmu, vás úplně vtáhne a atmosféra, která byla na začátku, už jen stoupá. Film je nabitý akcí a párkrát jsem se u něho i zasmál. - Jaký je mezi námi rozdíl? - Já nenosím oblek na hokej. Moje nejoblíbenější scény byly: Bankovní loupež, Harvey a Rachel uneseni Jokerem, Harvey jak se mění na dvě tváře, dvě lodě, jak se Harvey mstí Gordonovi, a nakonec, Gordonův proslov o Batmanovi jako Temném rytíři.(20.7.2018)

Podtrženo, sečteno= 100% = 5♥ / Nejlepší postavy= Joker, Batman, Harvey Dent, / CSL= Hudba, Kostýmy / Viděl= 4x(24.7.2018)

Pomyslné procento ze sta musím strhnout za ten Balův chraplák.(25.7.2018)

1 48 95 141 185 186 187 188 následující >>