Temný rytíř

• Irsko

• Austrálie

Akční / Drama / Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 2008, 152 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 769)

Nelítostný souboj + Kmotr II – neduhy předchozího dílu – Katie Holmes + Joker = neuvěřitelný filmařský zážitek, dostatečně komplexní a uvědomělý, aby nadchl filmového teoretika a současně dostatečně epický a vstřícný, aby ho docenil i řadový divák.(7.8.2008)

Tady je vidět že někteří velikáni, co už nechodí po této planetě, jsou stejně navždy zachováni. Nejlepší "Joker" který kdy byl a možná i bude. Perfektní styl a stotožnění se s postavou. Samozřejmě ostatní prvky filmu a obsazení jsou také více než kvalitní. Jen mi přišlo že H. Ledger je ten nejvýraznější, kterého bych tu chtěl vyzvednout klidně až k nebesům. 😉(10.12.2017)

Nolan si naozaj trúfol. Z komiksovej predlohy urobil temný krimi thriller, ktorý už možno nikdy nebude prekonaný. Celá Nolanova trilógia patrí bok po boku Pánovi Prsteňov a Krstnému otcovi k najlepším filmovým trilógiam všetkých čias! Hudba, ktorá k napínavému deju úžasne sedí, Bale - herec, ktorý dal pravý význam slovám "Ja jsem Batman" , ďalej Heath Ledger, ktorý podal jeden z najlepších výkonov celého herectva a prekonal dokonca Jokera, ktorého si zahral veľký Jack Nicholson. Film nemá žiadnu chybu a patrí k najväčším skvostom, ktoré kedy boli v kinách premietané. Jednoznačne 5 hviezdičiek, tu naozaj nie je o čom!(14.12.2017)

Ano, dobrý film to je rozhodně. Ale nebýt Heatha Ledgera tak tento film hodnotím spíše negativně. Nesouhlasím s výroky, že je to nejlepší komiksárna všech dob. Ne, to rozhodně není. Myslím si, že i Burtonova verze je povedenější :). Ale pozitiv má snímek rozhodně více, nežli těch negativ. Skvělé efekty, herecké výkony a spousta skvělých nápadů. Avšak ten scénář je zbytečně překombinovaný. 75%(28.12.2017)

Batman musí čelit tváří v tvář svému největšímu nepříteli Jokerovi. Heath Ledger zde podává svojí životní roli a právem za ní získal ocenění v podobě Oskara. Christopher Nolan zde pojal Jokera jako psychopata, který chce v Gothamu nastolit anarchii a filmu to velice prospívá. Závěr snímku je pak jedna velká přehlídka napětí a emocí. Fantastická práce a nejlepší natočený komiksový film ever, který nic nepřekoná.(15.1.2018)

Kdo umí,ten umí! A protože Christopher Nolan umí,vznikl skvělý snímek! Christian Bale v roli Bruce Waynea předvedl své herecké nadání a do ponurého prostředí filmu se skvěle hodil. Co ale naprosto nepobírám, je naprosto vynikající výkon Heatha Ledgera. Způsob, jakým vyobrazil Jokera, my smrtelníci asi těžko pobíráme... Skvělý herec,který bohužel ze světa odešel tak brzy..Hudbu Hanse Zimmera hodnotit ani nemusím,ne nadarmo se říká,že hudba dělá film. ''Let's put a smile on that face!''(3.2.2018)

Je možné, že po 10 letech nazívat film klasikou může být brzo. Ale Temný rytíř si to zaslouží. V době, kdy film vyšel snímky s temnějším tónem tolik nefrčely a trh ještě nebyl zaplaven tucty zpracování komiksových postav, o kterých člověk pomalu ani nevěděl, že existují. Z Ledgerova Jokera mrazí v zádech a Baleovi role Batmana vyloženě sedí. Hutná až tisnivá atmosféra, skvěle vykreslené postavy. Nolan v největší formě. 10/10(6.2.2018)

Komentár k celej trilógii som napísal k "The Dark Knight Rises".(7.2.2018)

The Dark Knight je filmom, o ktorom vlastne neviem, či ma sklamal alebo nie. Dostal som totiž presne to, čo som očakával - nechutné klišé a absurdný scenár, v ktorom nejaký šašo (doslova) podmínuje mesto tonami výbušnín bez toho, aby si to ktokoľvek všimol. Podobných vtákovín ad absurdum bolo v scenári mraky. Čo ale pre tento snímok platí dvojnásobne je, že čím viac cool sa snaží film a postavy pôsobiť, tým je v skutočnosti viac a viac na smiech (Batmanov drsný hlas bol vážne dojemný). The Dark Knight dokáže vytvoriť vcelku dobrú atmosféru, ktorá keď vás pohltí, nepustí až do konca, a vy budete nadšení. Ak sa však pohltiť nenecháte, a začnete si tak všímať všetko ostatné, veľmi skoro prídete na to, že sa pod ňou skrýva úplný brak, i keď zabalený v špičkovom technickom prevedení. To však ani zďaleka nestačí.(9.2.2018)

Jeden z úplně nejlepších filmů, který jsem kdy viděl! Christopher Nolan je opravdu senzační režisér, který mě dosud se žádným svým filmem v žádném případě nezklamal. Když jsem poprvé viděl skvělý první díl trilogie, tak jsem vůbec nečekal, že by mohl být další díl ještě lepší... Senzační film se skvělou temnou atmosférou podepřenou výborným soundtrackem Hanse Zimmera. Nechybí skvělé herecké výkony v čele s Jokerem Heathem Ledgerem. Zcela určitě jeden z největších filmů všech dob! 95%(28.3.2018)

Myslím že túto verziu netopierieho muža už nič tak ľahko neprekoná. Nolan je jednoducho Pán režisér ....82%(4.4.2018)

• Tiferet61

Naprosto bezduchý film a ani Heath Ledger jako Joker mě neuhranul. Na můj vkus dost přehrával - pitvořením by se hodil spíš do filmů Zdeňka Trošky.(3.5.2018)

děsivější, temnější, méně pohádkové, dokonale promyšlené ♣(15.5.2018)

• Babinicz

Imbecilní scénář. Takhle to vypadá, když se dělá pokračování jenom pro prachy. Policajti jsou blbci, mafiáni jsou blbci, Batman a jeho tým jsou taky blbci. Joker má v každé scéně navrch. Buď proto, že se podílel na psaní scénáře a ví, co se stane, nebo má nadpřirozené schopnosti, nebo jak jsem už psal, ostatní jsou blbci. Jeho do detailu propracované plány perfektně vycházejí, přestože tvrdí, že všichni plánují, on však nikolivěk. Lépe improvizuje, štěstí mu přeje. Jednou chytne s nožem pod krkem Rachel, pak zase policajta, co ho hlídá, unese Denta i Rachel, do basy si projde chlapík s bombou v břiše, sekuriťáci v tunelu po sobě nechají třikrát vystřelit erpégéčkem atd. Asi by mi to nevadilo, kdyby to byla komedie a divák by mohl vypnout mozek. Kromě vražd policistů ale umírají a jsou zmrzačeny také hlavní postavy. Hlavní záporák nakonec ani nechcípne potupnou smrtí. Nelogičnost děje a vypatlané akční scény mi film znechutily už v dobré polovině a chtěl jsem z kina odejít. Zůstal jsem, "protože jsem byl zvědav, jestli i druhá půlka představení bude stejně slabá, jako ta první". Byla horší. Pěkná je úvodní loupež, návštěva Jokera u mafiánů a kouzlo s propiskou. Pak se Ledger okouká. Silná stránka filmu: Bale, Oldman, Caine a Freeman.(23.5.2018)

• Leguan23

Podle mě asi nejhorší film, který jsem byla nucena zhlédnout. Příběh jsem úplně postrádala, ale zato kolosálních efektů tam bylo hafo. O tento druh filmů se moc nezajímám a tak to taky zůstane. Doufám, že už to nikdy neuvidím.(4.6.2018)

Nemám rád komiksy, nemám rád filmy podle komiksů, dávám 10/10. proč? Nolan & Zimmer & Howard.(6.6.2018)

"Why so serious?" ...Tohle byla jedním slovem "jízda", která mě bavila od začátku až do konce. Hltala jsem každou scénu, každý pohyb Batmana a samozřejmě Jokera! U tohoto filmu snad není co dodat! Skvěle natočené, zahrané, hudba skvělá, prvotřídní záporák, který se hodně povedl. Joker je jen jeden a to je Heath Ledger! Pravděpodobně se už nikomu nepodaří takový výkon zopakovat ale snad se k němu aspoň někdo přiblíží, Jared Leto má celkem slušně našlápnuto. S Benem tvoří docela dobrou "dvojku", tak možná někdy...(1.7.2018)

Skvělý Joker, skvělá atmosféra. Skvělý film(7.7.2018)

Skvelé Herecké výkony včele s Christianom Baleom, (neuveriteľným) Heathom Ledgerom, Garym Oldmanom či Michaelom Caineom, príbeh, ktorý tomuto filmu môže závidieť akýkoľvek filmový producent (dokonalá filozofická zložka, skvelé detektívne pasáže, monológy, ktoré Vás nútia sa zamyslieť...) a Soundtrack, ktorý z Hansa Zimmera definitívne spravil môjho najobľúbenejšieho filmové hudobného skladateľa.... 100% + Zaradené do Mojej TOP 10(18.7.2018)

Pomyslné procento ze sta musím strhnout za ten Balův chraplák.(25.7.2018)

• TomKey

Násilí, šílenství, výbuchy, a jedna fakt pěkná motorka - ta se zasloužila o dvě hvězdičky. Digitální ponurá podívaná s trochu nadstandartním výkonem Ledgera.(23.8.2018)