Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Šmírování tajemného rande (2015) (S09E08)

Stále si stojím za tím, že už se epizody seriálu ani nepřibližují původní náloži humoru, ale i tak musím uznat, že jsem se u osmého dílu dobře bavil. Boj o Sheldona (a hlavně jeho výsledek) byl naprosto dokonalý a bavil jsem se u něj fakt skvěle; sledovačka to sice trochu srážela, ale abych byl fér, musím připustit, že ani tato pasáž nebyla prostá humoru a po dlouhé době šlo o vcelku zábavnou ženskou linii. / Poučení: Grupies si jdou tvrdě za svým. 4*+ ()

Vystřídání partnerských rolí (2015) (S09E09)

Předchozí díl mi dopřál mnohem víc zábavy než devátá epizoda, která se až příliš ponořila do vztahových záležitostí, aniž by to vyvážila geekovinami/ nerďárnami. Pravda, Sheldonova slovní hra měla v tomto ohledu slušně našlápnuto, ale zabrala jen nepatrnou část z celé dvacetiminutovky, takže to k záchraně situace nemohlo stačit. / Poučení: Nejez sliznatky. ()

Kompenzace zhrzenosti (2015) (S09E10)

Stejně jako předchozí díl byla i desátá epizoda zralá jen na dvouhvězdu, ale musel jsem přidat jeden kousek navrch, protože Sheldon byl tak neskutečně otravný, že jsem to prostě musel patřičně ocenit. Jinak byl ale děj silně nenápaditý, místy až nudný, protože tvůrci již po několik dílů nerozhodně obcházejí kolem téhož tématu jako vruboun okolo příliš velkého výkalu. / Poučení: Žít pod jednou střechou s multiinstrumentalistou musí být peklo. ()

Očekávání premiérové noci (2015) (S09E11)

Jedenáctá epizoda deváté řady byla epizodou mnohých vrcholů. Myslel jsem si, že mě Sheldonův vývoj opět naštve, ale kupodivu mě pobavil a nerozčílil. Naopak, propojení jeho dějové linie s děním na premiéře bylo snad až skvělé. Dalším ze zmíněných vrcholů byla přítomnost Wila Wheatona na zmíněné premiéře Star Wars; tu jsem si fakt užil. Už mi ale fakt vadí neustálá recyklace Arthura Jeffriese. A to mě svého času tak bavil. / Poučení: Nikdy nevíš, co život přinese. ()

Transformace obchodní schůzky (2016) (S09E12)

Teď už mohu zodpovědně prohlásit, že byla první polovina deváté sezóny nesrovnatelně lepší než odpovídající část osmé řady. Dvanáctý díl sice nepatřil k tomu nejlepšímu, co mi mohli tvůrci nabídnout, ale na druhou stranu je pravdou, že už mi nejednou způsobili mnohem horší zážitek. Ale nebýt dějové linky se Stuartem a Wolowitzovými, bylo by líp. / Poučení: Neuzavírej nevýhodné dohody. ()

Svérázné projevy empatie (2016) (S09E13)

Základní téma třinácté epizody nebylo vůbec špatné, ani jeho provedení nebylo nejhorší, problém byl ale v tom, že tvůrci už nic jiného nepřidali, takže šlo ve výsledku o poněkud chudý díl. Čím dál častěji si taky všímám toho, jak hodně mě už otravují neustále opakované záležitosti, které se tu vyskytují pouze proto, že jsou tvůrci seriálu buď příliš líní nebo neschopni inovace. / Poučení: Pasivní agresivita tě mnohdy dostane daleko. ()

Přitransportování babči (2016) (S09E14)

Hmmm, za mě byla tedy čtrnáctá epizoda znatelně slabší než předchozí nepřesvědčivý díl. Naprostá většina použitých humorů byla mimo mou zónu zájmu a přehršel vztahového rozpitvávání mi nevyvažovaly žádné geekoviny či nerďárny. Sheldon s novým vláčkem situaci zachránit nemohl, zvlášť když ho ani nevybalil z krabice. Slabota. / Poučení: Nepřeceňuj své síly a schopnosti. ()

Valentýnské extempore (2016) (S09E15)

Pokud jsem to pochopil správně, pak se tvůrci seriálu rozhodli, že od osmé sezóny bude vždy polovina řady stát za psí exkrement. V osmé sérii to odnesla její první půle, zatímco devítka si to vyžírá v té druhé. Samozřejmě jsem předpokládal, že mě Valentýn nepotěší, ale tak zoufalou absenci humoru a jakéhokoli dobrého nápadu jsem fakt nečekal. Mea culpa. / Poučení: K divokému zvířeti přistupuj vždy ozbrojen. ()

Negativní reakce na pozitivní test (2016) (S09E16)

Velké špatné. Tvůrci se v šestnácté epizodě rozhodli z valné většiny nahradit humor hrou na city, a tím si u mě rozhodně šplhnout nemohli. Navíc je teď dost jasné, kudy se bude ubírat další děj, a z toho jsem pochopil, že v budoucnu půjde stranou všechno, co jsem měl na seriálu rád, a zbydou jen vztahové záležitosti a radostné rozmnožování. No hurá, hurá... / Poučení: V kuchyni se nemočí. Pokud tedy nejde o Válku Roseových. ()

Experimentování s oslavou (2016) (S09E17)

A bída, která začala třináctou epizodou, dále pokračuje. V předchozím dílu jsem musel přetrpět valentýnskou náladu, ani jsem se nestihl zmátořit a přišla narozeninová oslava. Průběh měla v podstatě podobný; hrálo se na city, humoru se tvůrci vyhýbali jako čert kříži, Christine Baranski jakoby tu ani nebyla a fakt jsem se neměl u čeho bavit. / Poučení: Vždycky se najde někdo, kdo bude chtít slavit tvé narozeniny i proti tvé vůli. ()

Rozčarování z patentové smlouvy (2016) (S09E18)

Do osmnácté epizody jsem šel s pocitem odevzdané rezignace, k níž mě dovedl obsah pěti předchozích dílů, a zcela nečekaně jsem se dočkal příjemného překvapení. Nechci (a ani nemůžu) tvrdit, že by šlo o nějakou úžasnou záležitost, to ani náhodou, ale konečně jsem se zase mohl trochu bavit, protože Sheldonovy smlouvy nezklamou a k úsměvu mě dotlačila dokonce i Rajova situace. / Poučení: Bez notáře ani ránu. ()

Zmaření plánované pomsty (2016) (S09E19)

A po jednom krátkém nadechnutí jde devátá sezóna opět ke dnu, protože devatenáctá epizoda nenabídla téměř nic, co by mě alespoň mírně pobavilo, a o tom, že bych se mohl přímo zasmát, nemohlo být ani řeči. Ono už to fakt vypadá tak, že tvůrci seriálu dávno vystříleli všechnu ostrou munici, teď už šetří i slepými a většinou jedou na kapsle. / Poučení: Pokud nemáš dost prostoru, čeká tě tuhý vnitřní boj. ()

Paralely slzavých údolí (2016) (S09E20)

I ve dvacáté epizodě deváté sezóny jsem se opravdu snažil najít pro sebe něco, čemu bych se mohl zasmát, ale bylo to marný, bylo to marný, bylo to marný. Ano, některé momenty ze mě vyloudily úsměv (například chlastací hra), ale smích jako takový se nedostavil, protože díl jako celek na mě příliš nefungoval a děj se mi i tentokrát zdál být jaksi bez nápadu. / Poučení: Pravda bývá často bezohledná svině. ()

Úskalí sendviče na party (2016) (S09E21)

Ha! Tak buď jsem už ze sledování deváté série úplně zblbnul, nebo ze sebe tvůrci za pomoci laparoskopie dokázali dostat poslední zbytky invence, ale u jedenadvacáté epizody jsem se ke svému vlastnímu překvapení bavil. Filosofické debaty o komiksech mě dostanou vždycky; otázky ohledně padajících stromů a vajec/ slepic mi rázem přijdou téměř triviální. / Poučení: Máš silnou alergii? Žiješ adrenalinový život. ()

Nástrahy degustace (2016) (S09E22)

No, a po předchozím dílu, který jsem ve svém komentáři/ recenzi vcelku vychválil, jsem zase zpátky v té bídě, kterou tvůrci předvádějí ve druhé polovině deváté sezóny. V podstatě jedinou (ale zato výživnou) pasáží byl pro mě večer, který spolu trávili Sheldon a Bernadette. A to bylo na celou dvaadvacátou epizodu dost málo, takže si teď říkám, jestli jsem to se svým hodnocením ještě nepřehnal. / Poučení: Ve víně je pravda. A někdy i kousky korku. 2*- ()

Protest proti předbíhání ve frontě (2016) (S09E23)

Ve výsledku sice nic moc epizoda, ale uznávám, že tentokrát měli tvůrci své světlé chvíle. Hrdinou okamžiku se pro mě stal ve třiadvacátém dílu Sheldon, který se v roli frontového bojovníka rval nejen za svá práva ale i za práva všech spolustojících. Na rozdíl od něj mě však poněkud zklamala Dr. Beverly, protože už přece jen nebyla tak ostrá jako dříve. / Poučení: Na západě se stojí ve frontách? Vždyť u nás bylo (a stále je) jejich odstranění prezentováno jako hlavní revoluční výdobytek. Som z toho voľaký zmätený... ()

Scestný záchvat paranoie (2016) (S09E24)

Na světě se dějí mnohé podivné věci, mnohé z nich jsou nevysvětlitelné či nepochopitelné a teď se mezi ně zařadilo i mé hodnocení finále deváté sezóny. Když jsem pochopil o čem bude epizoda pojednávat, rezignoval jsem na všechny naděje, pak se ale ukázalo, že nepůjde ani tak o opakování svatby, jako o setkání skupiny lidí s velmi odlišnými názory na život i na sebe navzájem. Byla to sice vztahovka, ale taková, u níž jsem se mohl bavit. / Poučení: Pozor na to, koho zveš na večeři. ()

Série 10 (2016) (S10)

A je to oficiální. Desátá sezóna se stala mou zatím nejhorší zkušeností, kterou jsem s tímto kdysi tak vydařeným seriálem udělal. Opravdu to vypadalo tak, že se tvůrci rozhodli zapomenout na všechno to dobré, co se jim kdy v seriálu povedlo, a radši se vydali směrem, kterým už před nimi šlo mnoho tvůrců vztahových sitcomů. Já proti vztahovým sitcomům nic nemám, ale na tuto záležitost se přece jen dívám proto, že od ní očekávám něco úplně jiného. Ne, to už vlastně neplatí. Očekával jsem. / Poučení: Dočkal ses zklamání? Zatvrď se a pokračuj. ()

Sonda do rodinných vazeb (2016) (S10E01)

Úvodní epizoda desáté sezóny přesně navázala na finále té deváté, ale faktem je, že jsem se bavil přece jen o něco méně. Nemohla za to herecká sestava, ta byla naopak skvělá, ale přestože jsem se místy zasmál, výsledek byl slabší, protože tvůrci chvílemi až příliš tlačili na pilu, a některé humory tak měly až trochu trapnější vyznění. Ale Keith Carradine byl opravdu skvělý. / Poučení: Nauč se přemosťovat trapné chvíle ticha. Budeš hvězda. ()

Miniaturizace po vojensku (2016) (S10E02)

Druhá epizoda desáté sezóny by mě zklamala, kdybych předtím neviděl dvě předchozí řady, které mě zbavily všech iluzí. V tomto dílu mě jakž takž pobavila případná práce pro armádu, rozesmála mě Sheldonova pantomima, ale valná většina epizody se zase patlala ve vztazích a těhotenství, a to fakt nejsou důvody, pro které jsem se na seriál začal dívat. / Poučení: Srovnej si pojmy a priority. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění