Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

Tomko87

Vo všetkých smeroch slabšie ako predchodca . Bane je síce pôsobivý záporák, no na konci nejak stratí na autorite s rešpektu. Nolan môže byt geniálny režisér, no akčné scény mu stále nejdu. Zimmerov soundtrack je ako vždy perfektný a super dokresľuje atmosféru vo filme. No a tá je ()

Tomy_Reardon

Rytiri povstan, Bane jsi nejlepsi.. K tomuhle se neda moc napsat, je to Dc, je to Batman, je to Nollan a Bale.. Proste smrst vseho co si ve filmu prat.. Ano temny rytir s Jokerem byl, je a bude navzdy na jiny intergalakticky hvezde, ale tohle!!! Rozlouceni s Balem jako Batmanem bylo udeleno se cti.. ()

blekekeke

Je mi jedno kdo má na sobě Batman oblek. Vždy to byl Batman, a nemyslím že by tomu tak bylo vždy jinak ... a tak je tomu i tady. Batman navždy a díky za něj :o) ()

Eeve

Po niekoľkonásobnom zhliadnutí musím priznať, že veľkolepé finále sa pre mňa už udialo - a to prišlo s predošlou časťou Nolanovskej trilógie Temný rytier. Tešila som sa na tretiu časť, a keď sa to tak vezme, ani príliš nesklamala, no predsa len...Aby som začala, Bane ako záporák zvolený skvele, pre mňa postava výborne zahraná, rešpekt, strach, no najmä ten rešpekt z neho vyžaruje každým krokom. Bale sa opätovne blisol skvelým hereckým výkonom, rovnako ako Cainov Alfred (hoc tých ich hádiek / emocionálnych rozpráv bolo na mňa akosi príliš veľa, i keď chápem ich potrebu vzhľadom na emocionálny vývoj Brucea Waynea v prvej polovici filmu). Hathaway alias Catwoman bola sexy, rola herecky zvládnutá výborne, no neverila som jej ani jeden bojový pohyb :) Keď sme pri bojových akciách, tých teda bolo ako maku, no neviem či je to tým, že mám už asi príliš kritické oko, alebo skôr réžiou, no tieto sa zdali až príliš nereálne - myslím tým bitky ako také (viem, že málokedy sa dá v tomto obore stopercentne uspieť, ale tu to bolo vidieť proste až príliš). Naproti tomu, skaza Gothamu bola naozaj prekrásne (keď sa na to vôbec také slovo dá použiť) natočená a vyrobená, temná a realistická.Takisto kvitujem aj Zimmerovu prácu, hoc viacero motívov proste putovalo z predchodzích častí, opäť sme sa dočkali skvelých motívov, pre mňa najlepšia a najemotívnejšia Baneova Deshi basara. Z celého filmu mňa najviac zaujala časť v Díre, tú som si aj najviac vychutnala se vším všudy. Čo dodať, na dvojku sa to proste i cez všetko snaženie nedotiahlo, nuž ale, je možné predčiť dokonalosť...? ()

HellsAngel

Temný rytier je späť! Na palubu sa vrátili staré známe tváre, pribudlo k nim niekoľko nových a všetci spoločne rozohrali komiksové divadlo kolosálnych rozmerov. Čo sa však nabralo na epickosti, stratilo sa na precíznosti. The Dark Knight, pri všetkom svojom perfekcionizme, nenechal priestor na ďalší posun v rámci série a tak nevyhnutne kvalita jemne poklesla. Nolan sa to snaží zakryť megalomanskou pompéznosťou, no nie vždy to funguje. Stále ale ide o jeden výnimočný filmový zážitok a skvelo uchopenú (a do filmovej podoby pretavenú) komiksovú látku. Viac než dôstojné zakončenie výnimočnej a žánrom otrasajúcej trilógie. ()

Winster

Dám 5*, ale z Baneovy masky :D jsem dostával při každém slově ránu do hlavy...Kam se hrabe hvězdná brána s gualdy. A uvítal jsem také postavu Tielka. ()

Skylwalker42

Ano... už to neoslní svou dokonalostí jako předchozí díl. Bane prostě už není Joker :( Ale Nolanovskou to stále má a jediný, kdo se překonal ještě k lepšímu, je Zimmer - to je naprosto geniální batmanovsky/nolenovský soundtrack. ()

Novko

Nádherné zakončení povedené trilogie. Už to lehce ztrácí ten Batmanovský efekt, možná proto že Batman tu tak často není. Po technické stránce, nejlepší Batman vůbec. Tom Hardy tu krásně zobrazuje pravého záporáka. Máte z něho strach, respekt a nechcete ho naštvat. Opět bravurní práce Hanse Zimmera (z hudby mi šel mráz po zádech, jako z každé od Zimmera). Nolan tu krásně propojuje všechny tři díly nenápadnými narážkami (postavy, vzpomínky). Hodně lidí může zklamat, že tu Batman tolik není a tak to vypadá, že banda policistů se snaží dostat Banea, zatímco Batman si někde válí šunky (opak je pravdou). 8,5/10. ()

PandyStraty

Celý film mi prišiel veľmi komplikovaný, nudný, nezmyselný a hlavne príliš dlhý. Koniec sám o sebe to vyšvihol o dve hviezdičky vyššie. ()

PanPyzamo

Temný rytíř povstal je třetí a zároveň podle mě i nejlepší Batman film z Nolanovy trilogie. Jedna se za mě opět o jeden z nejlepších superhrdinských filmů vůbec. Příběh je opět vynikající. Tak je tomu i u akce, soundtracku, záporákovi... No prostě u všeho. Christopher Nolan je prostě borec a dokázal vytvořit jednu z nejlepších superhrdinských trilogií vůbec. Nádherné a za mě i nečekané ukončení série. Nolanova ruka se zde opět podepsala v podobě menšího odhalení. Za mě úžasný film a fanouškům Batmana rozhodně doporučuji. 9/10 ()

st4nford

Film možná trochu u některých (ne u mě) ztrácí kvalitu kvůli velkému dávkování informací a snad největší realističnosti, co může komiks mít, ale pokud si uděláte maraton všech tří filmů zároveň, je to opravdu znamenitá a velkolepá důstojná tečka za životem Batmana / Bruce Wayna v Gothemu. Máme tu samozřejmě daleko více dějových linií než v předchozích dílech a divák musí být velmi bystrý, což ale rozhodně nehodnotím jako chybu. Film je pro mě bezchybný. Z hlediska vyprávění - egoický vzestup hlavního hrdiny ala nic mě nezastaví, pád (hlavního hrdiny a Gothemu) se ztrátou všeho a vzestup od nuly z úplného dna, to je velká emoční sazba a do toho vám ještě Alfred a lidi ve špinavé věznici moralizují, jak žít a jak v životě něco dokázat. Velmi nadčasový, perspektivní a inspirativní film, který by měl povinně vidět každý. Otevře vám oči. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)