Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

lida93

Jsem vždy ráda, když se koukám na film na pokračování a nemusím znát předešlé díly. Všechno dopadne, jak má a vše je v pořádku. Tak to má být :). ()

O_Peki

Letos je holt v módě přepracovat klasiky do neklasických podob (Skyfall). Po nemastném, neslaném Temném rytíři (říkejte si co chcete) se Nolan zase vrátil do hry. Žádné extra fantasy, ale Batman v docela obyčejném (ale hodně dobrém) postapokalyptickém thrilleru. Moc dobrý. Akorát toho hlavního záporáka (nemyslím Banea :-)) jsem prokoukl moc brzy. Mám dilema: která Catwoman je lepší - Michelle nebo Anne ?? Otázka do pranice. Zahajuji diskuzi. Piště: ondrej.peki@email.cz ()

kura68

Moje hodně očekávané zakončení Nolanovi triologie. A byl jsem zase uchvácen. Jsem velký milovník batmana, hlavně v podání Christiana Balea. Pro někoho možné zklamání, pro mě film, co film co si dám do své TOP10 hned vedle Temnýho rytíře. S Temný rytířem se to těžko srovnává. Oba filmy mají měco společného, natočil je Christopher Nolan, což mluví za vše. Oba filmy mají něco společného, natočil je Christopher Nolan, což mluví za vše. Ulice Gothamu opět drancuje další terorizující osobnost, která má charisma a děla z tohoto filmu naprosto parádní jízdu. Tom Hardy jako synonymum anarchie, strachu, bezmoci. S Temný rytířem se to těžko srovnává. Hardy byl opravdu skvělý, jeho hlas v masce byl opravdu děsivý, rozhodně bych ho nechtěl po půlnoci v parku. Jinak tohle bylo zakončení jaké jsem očekával, na batmana se bude vzpomínat jako na symbol naděje a bezpečí města Gotham. ()

Hyena007

Ano. Nolan zakončil svou epickou trilogii dokonalostí. Ani na okamžik jsem nepochybovala o jeho zakončení, které ve mě zanechalo nostalgickou náladu. Obzvláště když vím, že Batmanem může být kdokoliv. Dokonalost sama. ()

rigby

Ne, tentokrát nebudu opakovat svoje předchozí komentáře. Není proč. Tento film totiž dosahuje předchozím dvou dílům sotva po kotníky. Velmi slabý scénář, kde se téměř nic neděje. Akční scény vystřižené jako z nějakého podprůměrného béčkového krimi. I triky se nepovedly, lidé padají bezdůvodně, předměty se kácí a lámou bez jakékoli příčiny. O přehnané stopáži nemá smysl mluvit, totiž ani sestříhání na polovičku by tomu podřadnému dílku nepomohlo. Skutečná ztráta času a ze strany tvůrců naprostá neúcta k divákům. ()

SphAnel

:-( pro mě velké zklamání... nesnáším kde hlavní hrdina padne na kolena, pak zas povstane a pak zas na kolena a zase povstane a tak pořád dokola. V tomto filmu snad 4x? Tak do řiti je to robocop? Navíc příliš dlouhý děj a od batmana bych čekal více strhující akce než dlouhé upovídané scény s atakem na slzičku. ()

Stellbory

Úžasné ! Celý film, ba celou Nolanovu serii jsem hltal od samého počátku. Úžasné herecké výkony, kamera, střih no prostě nádhera. Batmana jsem měl rád již dříve, ovšem vždy tomu něco chybělo a to byl právě Nolan. Dnes už si nedokážu představit jiného Batmana, než právě toho jeho + Zimmerova hudba ve mě naladili takovou směsici pocitů, kterou jsem nezažil od prvního shlédnutí Dokonalého triku, možná i dříve. Ovšem co mě na filmu nejvíce zaujalo a snad i přebilo dřívejší pocity z filmu byl závěr. Celý film mi bylo trochu líto že odněkuď nevyleze Robin a nezačne s Batmanem očišťovat ulice Gothamu taky bylo mým přáním aby se dala nepoddajná Catwoman dohromady s Brucem a žili spolu šťastně až na věky a obě tyto naděje se mi splnili. Závěr nabídl tolik teorii co by se mohlo stát až si nejsem jistý kterou začít :). U mě má tento film už jen za závěr 70% a čestné místo v Oblíbených filmech. ()

CaptNemo

Dlouhé a nepřehledné, části filmu jsou zaměnitelné s předchozími díly. Staticky ponurá atmosféra, předvídatelný konec, ve své snaze ohromit a stát se kultem spíše úsměvné. Při odbíhání během filmu na záchod jsem ani nezastavoval přehrávač. To je asi někde něco špatně. Oproti Batmanovi Tima Burtona hodně chudý příbuzný. ()

Dabing

Úchvatné zakončení celé série, za které se Christopher Nolan rozhodně nemusí stydět. Vyčítat tomuto filmu, že nepřekonal předchozího výjimečného Temného rytíře, není fér. Lepší film to sice není, ale pro mně osobně není ani horší. A hlavně je jiný! Návrat ke komiksovým kořenům a osudovým motivům z prvního dílu tomuto filmu velmi prospívají. Všechny složky fungují naprosto bezchybně a výsledkem je mimořádně vyrovnaná série posledních tří Batmanů. Tak držím palce, ať se u WB stejně dobře podaří i Muž z oceli. ()

Boro171

Tento film mi zmenil pohľad na vnímanie žánrov. Značka Batman už viac nie je len o tuctovom komixovom hrdinovi s maskou netopiera. Dark Knight začal v premeňovaní akčného comix-based žánru na niečo, čo tu ešte nebolo, no Dark Knight Rises tento žáner úplne redefinoval, resp. tento film sa stal žánrom sám o sebe, je to kult. V tomto filme nie je cítiť len osobnosti postáv, ich strach a zúfalosť, ale takisto aj feeling celého mesta Gotham. Aj napriek dokonale spracovaným akčným scénam, to nie je to, čo robí z tohto filmu masterpiece. Je to atmosféra, z ktorej doslova až mrazí, nedovolí sa vám ani nadýchnuť. Ak si myslíte, že ste už vstrebali úžasný moment, ktorý ste práve zažili, tak príde ďalší, a ďalší a vyše dva a pol hodiny ubehne ako voda. Náhle zvraty a zahrávanie si s myšlienkovými pochodmi je na bežnom poriadku, v istých momentoch sa dokonca prichitíte ako sympatizujete so zápornou stranou. Skrátka a jednoducho, tento počin nasadil laťku svojim žánrovým súputnikom ohromne vysoko a bude zaujímavé sledovať ako ďalej sa budú podobné filmy vyvíjať. Jednoznačne jeden z naj filmov tohto roku. ()

Etherium

Návrat Temného rytiera je naozaj vynikajúco natočená záležitosť, najväčšie plus sú jednoznačne herci a nečakané "zvraty", atmosféra, akčné scénky, réžia, čiže celý film :D. Najprv to bolo klasicky dobré, nič ma v podstate neohúrilo až pokiaľ neprišla veľkolepá scénka so štadiónom a potom som už len kukal a dzobal scénky ako sliepka sopeľ. ()

ToxicAli

Nechal jsem si posledního Batmana jako svoje tisícáté hodnocení zde na csfd. Ze všech těch komentářů a názorů svých známých jsem nabyl dojmu, že se nepodařilo Christopheru Nolanovi překonat neskutečně vysoko nastavenou laťku druhého dílu, ba ani se jí trochu přiblížit. Byl jsem tedy v obavách, že budu dávat maximální hodnocení jen kvůli té tisícovce. Ne, nedávám! Dostal jsem totiž vše, co jsem potřeboval. Pomalu gradující atmosféra je přesně to, co mě dokáže dostat do varu a ten pocit, kdy je děj stále o kus před divákem a já si nemám ani chuť dojít pro další zásobu brambůrek... Genialita Hanse Zimmera, který opět z jednoduchých motivů vykouzlil epické dílo a jen za tu hudby bych plný počet dal i tak. Trochu se slzou v oku, že už další Batman možná nebude, jen doufám ve spoustu takto kvalitních snímků do mé další tisícovky. ()

Coald

Lepší zakončení jsem si ani asi nemohl přát , v některých částech lepší jak Temný rytíř! Nejlepší herec, byl jako v předchozím dílu záporák Bane. Nolan jako vždy výborná režie, všichni herci skvělé výkony, zaujal mě taky svým výkonem Joseph Gordon-Levitt, na kterého už jsem koukal ve filmu Počátek. Závěrečná část, kdy Alfred pohřbívá Bruce byla pro mě dost silná, slzely mi oči a to se často nestává. Při úplném konci, kdy si Alfred dává panáčka naopak velká energie z úžasného zakončení. Nemyslím si, že někdy někdo udělá lepšího Batmana než je tahle temná trilogie od Nolana! ()

Kada80

Celá trilogie je jedna velká pecka,která dostala všechny předešlé Batmany na hranici odpadu. Jak napsal POMO v tomhle třetím pokračování už není ten wow! efekt,ale pořád víc než dobré. 85% ()

MiniRecenze

A je to tady!Velký letní filmový hit a adept na film roku.Už u trailerové kampaně jsem měl husí kůži po těle.A konečně to nastalo.Škoda tragédie,které vrhlo špatné světlo-spíše stín na premiéře tohoto snímku.A připomnělo lidem,že opatrnost se nemá podcenovat a nikdy nevíte komu j*bne v "bedně".Samozřejmě je mi líto a smutno z celé situace,možná kdyby "temný rytíř" byl skutečný,vše by bylo jinak.-Ale zpět k filmu,který Vám nabídne něco přes 164 minut u kterých se nudit rozhodně nebudete a zaručeně budete hltat každý probíhající dialog. Scénář je tak obsáhle zajímavý a umožnuje každé z postav si zasloužit svůj prostor.Vše do sebe krásně zapadá .Nechci spoilerovat a připravit Vás o zážitek. V první polovině spíše očekávajte dobře výtečné drama a pak se začne schylovat k akční epičnosti.Výbuchy,efekty,technika vše na vysoké úrovni.Film na Vás bude skutečně "dýchat".Jakmile uplyne ta"hora"času a naběhne poslední záběr,zježí se Vám příjemně chlupy na zátylku ,tak nebudete litovat času a peněz,které jste obětovali..Ch.Nolan si postavil silné pilíře. EPICKÉ ZAKONČENÍ VE FILMU ROKU. ()

Sidon

Nuda k uzoufání. Nekonečné čekání na něco, co by ospravedlnilo iracionálně vysoké hodnocení končí titulky. I ty jsem dokoukal až do konce, protože co kdyby... ale ne! Odpad dávám obvykle filmům, které jsou také nesnesitelně hloupé. To o Batmanovi říct nemůžu. Přesto mě téměř, po bezmála tříhodinovém mučení nudou, k odpadu přesvědčil. Už nevím, kdy naposled jsem takhle po koukání filmu litoval promarněného času. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)