Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

Cazzysvjet

Nolen vzal znovu modýlka a udělal z něj slušivýho záporáka. Film nemá pořádné vyvrcholení , které by mu slušelo jelikož film není nijak nudný. Místo toho nám naservírovali oslintanou holywoodskou čalamádu ze Svojšického nádražního bufáče. Takže plusy? Catwoman na motorce. Hlas a maska Toma Hardyho. Batman dostává. ... Mínusy? Rachitický Batman to všem natře. Konec alá 16. letá puberťačka. Hodnocení?: Tak 80% za snahu (Toma Hardyho) ()

cubiczech

Ten film je takovej nafukovací balónek, zprvu je monumentálně obrovský, ale uvnitř prázdný. Nesmíte Nolanovi žrát nějakou nadřazenost, je to pouze letní popkorňák s chlápkem co si svůj kostýmový fetiš nenechá v jedné ze svých mnoha ložnic. Mám silný pocit, že to bylo hodně přestříhané, hlavně proto, že se poslední třetina filmu hejbe v raketovém tempu a máte pocit, že o něco přicházíte. Tohle je prostě asi chyba scénáře než střihu, protože netuším, jestli bych to třeba dalších 15 minut vydržel. Zimmerům soundtrack je pro mě v tomhle díle asi nejsplabší, to ovšem platí pro poslech mimo film, ve filmu funguje opět výborně. ()

Necrolock

Asi jsem prostě jenom chlap - ale catwoman v upnutém latexovém oblečku už je samo o sobě za 5 hvězdiček. Mimoto ta první scéna kdy se batman vrátí do hry v onom tunelu, jak jen začnou blikat světla a policajt povídá druhému, že teď se má na co těšit.. běhal mi mráz po zádech :) ()

jopal

Nemozno upriet putavost celeho pribehu, ale nedokazem odpustit niektore nezmysly, ktorymi nas autori krmili a co vobec netolerujem, su akcne bitkarske sceny, kde bojovnik vyslovene nehybne stoji a caka, kym si na neho najde Batman cas a "uderi" ho. Choreografia horsia, ako z minuleho storocia. ()

czema

Až na to, že Bruce asi třikrát spadne zpět do díry, kolem dokola ovázaný lanem a z takové výšky (čekal bych, že bude mít zlámanou každou kost), to je asi jedna věc která mě na filmu trochu vadila.Jinak jsem si užíval skoro tři hodiny akce,napětí a když už sem čekal nějaký zvrat tak sem musel čekat dál.Tom Hardy byl plně využit a jeho herecký výkon mě přímo dostal. Ta zlost a útočení na psychiku každého občana Gothamu. Na druhý díl(temný rytíř) to nemá, ale i tak je to film na který bych koukal pořád dokola a neomrzel by mě. ()

Pavlosos

Naprosto důstojný poslední díl završující jednu z nejlepších trilogií, co byly natočeny. Jokera a jeho vtipy vystřídal nekompromisní Bane, síla jeho pěstí a tvrdá anarchie. A nejen to. Prosím, jestli budu SPOILEROVAT, tak mi odpusťte. Změny jsou také velice patrné i na hudbě - jednoduché a skoro neviditelné zlo Jokera ustupuje silnému a viditelnému zlu Banea - pomalu gardující hudba Jamese Newtona Howarda je zde naplno nahrazena a vyplněna dravou a přímou hudbou Hanse Zimmera. A kromě toho, hlavně se mění Bruce. Poznává opravdové dno svých sil a morálky a musí se začít dívat dopředu a ne na již ztracené časy, které jej jen oslabují, aby povstal jako bájný Fénix z popela, aby zachránil město a jeho obyvatele a zastavil poslední a největší hrozbu vůči Gothamu. Zimmer se tak podle toho zařídil, soundtrack složil sám a udělal tak nejlépe, jak mohl. Protože hudba je tu přímo k sežrání a ještě více zapadá do filmu, že si např. Brucův poslední a úspěšný pokus vylézt z vězení jdoucí ruku v ruce s touto hudbou vychutnáváte až do konce. Herecké obsazení je tu na výbornou, Anne Hathaway jako Catwoman je sexy a z Toma Hardyho alias Banea jde až strach. Opravdu poslední díl s koncem, který je snad víc než epický. Hodnocení bez mrknutí oka za 100%. ()

kelet

Impozantné dielo o ktorom je ťažko, ak sa chceme venovať podrobnostiam, napísať stručný a výstižný komentár. Je treba povedať, že na predchodcu s Jokerom to objektívne nemá, pretože to je kapitola sama o sebe. Tento príbeh je však vynikajúco nadväzujúci na diel predchádzajúci a je mu rovnocenným súperom. Je skvelé, že Nolan dokázal aj po tak výraznej postave, akou bol Joker, vytvoriť tiež výrazného a nekompromisného záporného hrdinu so šialene inteligentnou hlavou. Oproti predchodcovi je v tomto príbehu viac výrazných postáv, ktoré do deju zasahujú. Príbeh je výborne zladený po všetkých stránkach, je dávkovaná akcia a napätie, ktoré je dotvorené výbornými dialógmi. To, že sa proti Batmanovi obrátia všetky zbrane, dokonca aj tie jeho, len dotvára dojem najťažšej a zároveň poslednej úlohy. Vyvrcholenie je skvelé a zároveň silné. Jedným slovom je tento film perfektný. Hodnotenie: 100% ()

Pete1790

Perfektní finále série! Kdybych hledal a možná bych v některých částech filmu ani moc hledat nemusel, tak bych určitě nějaké chyby našel, ale možná se mi ani nechtělo nebo jsem ty chyby ignoroval. Předchozí dva díly a druhý zvlášť na mně nechal tak hlubokou stopu a já jsem tolik bažil stopu zaplnit informacemi a dějem z dílu třetího, že mu prostě nemám co vytknout. Objevení Robina (perfektní ztvárnění od Gordona-Levitta), hlas Bane-a, "prdelka" Cat woman.... no byl bych s tím tu dlouho, kdybych měl vypsat všechno. Strach z toho. že dojde k nedůstojnému ukončení ságy je pryč a já mohu s klidem konstatovat, že jsem byl nakrmen atmosférou až po hrdlo žaludku! 95% ()

Retrostalker

Čo si tu budeme klamať... Nudný soundtrack, nudné dialógy, nudný príbeh a trápny záporák. Ale nie som sklamaný, presne to som čakal a preto až teraz videl a už nikdy viac! ()

Ace.A.T.L.

Opravuju komentář, skoro 3 roky po prvním. Nešlo jinak. Asi jsem uzrál a dívám se na filmy jinak. Musím říct, že pro mě to je to asi nejlepší Batman po prvním dílu s Keatonem. Tvůrci opravdu zamakali a vytvořili hodně silnej příběh, parádní atmosféru, brutálně nabitou podívanou, podpořenou úžasnou hudbou Hanse Zimmera. Je to asi to, co člověk od opravdovýho Batmana očekává. Je to surový, je to novodobý, je to posazený do "reálný" úrovně. Jedním slovem úžasný. Za mě zlatých 5* a SRDEČNĚ, S POKLONOU DOPORUČUJU ()

Adam Branson

Pokaždé, když se mě někdo zeptá: „To je to opravdu tak dobrý?“ Odpovídám… Na tomhle filmu jsem byl dvakrát v kině a právě podruhé to bylo v „letňáku“. Každý to zná, megafilm za 50 korun, kdo by nešel. Takže bylo vyprodáno! A po patnácti minutách začal neskutečný slejvák, pršeli provazy vody, pršelo i pod košatými korunami přilehlých stromů, a lidi byli třeba jen v mikinách s kapucou, nebo sousedi měli náhodou deštník - pod který se mohli schovat. Ale proč o tom povídám: Nikdo! Nikdo, no možná jeden dva, kterých jsem si nevšiml, tak krom nich NIKDO neodešel! Podíval jsem se za sebe, jediná plastová židle nebyla prázdná, a ty lidi tam seděli a moknuli, ale jejich oči byli přilepený na plátně. Pršet přestalo půl hodiny před koncem… jen si to spočítejte… a my byli rádi, že jsme neodešli. Je to epický příběh. Může existovat lepší kritika? ()

Dášenka

Bylo to tak dlouhý,že jsem v půlce nevěděla,co se dělo na začátku.Batmanovskou serii mám ráda.Už od prvních dílů s Keatonem.Dvě hodiny by stačily.Se stylem prvních filmů už to nemá nic společného a zdálo se mi jako by byly splácány dva filmy v jednom.Ale abych jen nekritizovala.Parádní hudba,skvělý Christian Bale a pomyšlení,že už je to snad poslední Batman.Přesně to jsou moje tři hvězdičky ()

Charlie.Harper

Posledný Batman z trilógie je dosť preceňovaný. Tým nechcem povedať, že nedisponuje určitými kvalitami, ale nakoľko to tu ma také vysoké hodnotenie je mi jasné, že vo väčšine komentároch tu bude písané veľa dobrého. Preto sa račej povenujem tým nedostatkom ktoré zarytý fanúšikovia radšej prehliadnu iba preto lebo to ma na svedomí Nolan. Nechcem byť zle pochopený, Nolana mám rád a myslím si, že je to skvelý režisér a scenárista, avšak v tretom Batmanovi mi to príde ako keby sa už len chcel zviezť na tej úžasnej “šmýkačke“ ktorú si postavil sfilmovaním druhého Batmana. Dark Knight s Jokerom je majstrovské dielo zatiaľ čo v Dark Knight Rises Nolan viac menej už len kopíruje predošlý motív. Nasleduje Spoiler! Už od začiatku som vedel, že v tom lietadle bude Bane ktorý sa síce snažil vyzerať hrozivo no mňa veru nepresvedčil. Bruce po rokoch “dovolenky“ chodí o paličke a zrazu vďaka kúzelnej pomôcke Doktora Levina na koleno je znova schopný robiť poriadky. Bane mu následne vypráši jeho pláštenku a z mne neznámych dôvodov vie kde sa nachádza Batmanova tajná skrýša. Proste na to čo bolo od filmu očakávané to obsahuje priveľa prvkov ktorými disponujú úplne obyčajné nízko-rozpočotovky. Bane chce odpáliť atomovku.. a tým ma byť ako taká hrozba? To dokáže skoro každý villain. No a ta bitka na konci.. pripadalo mi to ako mastenica nejakých hooligans. A na koniec to najpodstatnejšie, treba myslieť na to, že Batman je komixová postava ktorá si vyžaduje poriadnu akciu a tej som sa veru nedočkal. Síce ani v Dark Knight nebolo tej akcie nejak veľa, ale ten mal oproti svojmu pokračovaniu oveľa silnejšie charaktery a scenáristicky prepracovanejší príbeh s väčšou dávkou logiky. Tu v Dark Knight Rises sa stretávame s necharakternou a zle obsadenou “Cat Woman“ ktorej nástup na scénu vo mne vyvoláva veľa otázok. Klasický záporák Bane ktorý nám neponúka nič nového a na koniec Batman ktorý sa v celom tom trojhodinovom filme vyskytuje dokopy možno 40 minúť. ()

FlegyCZ

Mistrovský kus. Jediný důvod který omluví, že jste tenhle film neviděli, je fobie z netopýrů. Ale pro všechny ostatní je to povinnost, neboť tohle dílo nebude dlouho překonáno. ()

ludovit14

Návrat Temného rytiera, je úplne najhoršia časť,ktorú som ledva dopozeral.Extrémne pomalé tempo a príšerná nuda-tá minutáž ma skoro zabila,veľká nuda.Toľko nezmyselných dialógov,ale hlavne príšerne naťahovaných,som asi v živote nevidel!HOD:55%.K tejto časti sa nikdy nevrátim.to je isté!PS:nech žije JOKER!!!!!!!!!!!!! ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)