The 100 (TV seriál)

Prvých 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama

USA, 2014–2020, 70 h 4 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon, Devon Bostick, Alycia Debnam-Carey, Thomas McDonell, Adina Porter, Chelsey Reist, Jarod Joseph, Ricky Whittle, Sachin Sahel, Alessandro Juliani, Johnny Whitworth, Michael Beach, Dichen Lachman, Raymond J. Barry, Eve Harlow, Zach McGowan, Ty Olsson, Terry Chen, Luisa D'Oliveira, Erica Cerra, Lizzie Boys, Eli Goree, Chris Browning, Chloe Babcook, Brad Kelly, Jake Croker, Izabela Vidovic, Joseph Gatt, Tatiana Szalay, Monique Ganderton, Kelly Hu, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Osric Chau, Shawn Mendes, Michael Adamthwaite, Jedidiah Goodacre, Teach Grant, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Warren Belle, Dejan Loyola, Artine Brown, Lilah Fitzgerald, Barry Nerling, Nesta Cooper, Primo Allon, Aaron Hutchinson, Manny Jacinto, Mark Gibbon, Kate Bateman, Chris Shields, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Toby Levins, Spencer Drever, Charles Edward Bae, Sharon Taylor, Mik Byskov, Patrick Roccas, Giacomo Baessato, Dalila Bela, T. Michael Morris, Donna Yamamoto, Aatash Amir, Rob Hayter, Brenda Strong, Keenan Tracey, Hiro Kanagawa, Ian Tracey, Catherine Lough Haggquist, Ben Cotton, Mac Brandt, Luvia Petersen, Kett Turton, Conrad Whitaker, Genevieve Buechner, Martin Zach, Valerie Tian, Christine Willes, Olivia Steele-Falconer, Katie Stuart, Andrew Francis, Fulvio Cecere, Quinn Lord, Kate Vernon, Steve Talley, Steve Bacic, Brendan Meyer, Garfield Wilson, Emily Haine, Kendall Cross, Colin Lawrence, Tanaya Beatty, Michael Rogers, Sarwan Badesha, Tasya Teles, Jessica Harmon, Leah Gibson, John DeSantis, Noah Danby, Link Baker, Julia Dominczak, Rhiannon Fish, Matthew Mandzij, Rick Dobran, Yasmine Aker, Aaron Miko, Celia Reid, John Specogna, Josh Ssettuba, Jane Craven, James Forrester, Rekha Sharma, Alyson Bath, Nicole Hombrebueno, Joleigh Schultz, Zak Santiago, Michael Strusievici, Patrick Sparling, Craig Blair, Georgia Hacche, Christian Sloan, Roger R. Cross, Neil Sandilands, Cory Gruter-Andrew, Shaine Jones, Jonathan Whitesell, Victor Zinck Jr., Bill Marchant, James Pizzinato, Jessica Racz, Nadia Hilker, Tristan Jensen, P.J. Pesce, Saidah Arrika Ekulona, Finn Wolfhard, Seth Whittaker, Marilyn Norry, Hassani Shapi, George Tchortov, Jana Mitsoula, Chai Hansen, Jennifer Koenig, Diana Pavlovská, Alison Thornton, Jennifer Cheon, Darcy Laurie, Ben Sullivan, Michael Jonsson, Bradley Stryker, John Pyper-Ferguson, Kim Shumway, Pippa Mackie, Paul Dzenkiw, Peter Flemming, Jason William Day, Joseph John Coleman, Andre Tricoteux, Beckham Skodje, Douglas Chapman, Tati Gabrielle, Cameron Roberts, Graham Shiels, Levi Meaden, Brendon Zub, Lina Renna, Jordan Bolger, Lola Flanery, Ivana Milicevic, William Miller, Kyra Zagorsky, Eliza Taylor (a.z.), Elfina Luk, Sean Owen Roberts, Mike Dopud, Yvonne Chapman, Jenna Berman, Glynis Davies, Michael Patric, Max Montesi, Camille Hollett-French, Shannon Kook, Sean Tyson, Cassandra Ebner, Carmel Amit, Gardiner Millar, Jaime M. Callica, Jay Hindle, Wesley MacInnes, Dalias Blake, Sean Maguire, Chelah Horsdal, Sarah-Jane Redmond, Beatrice King, Amélie Eve, Rohan Campbell, JR Bourne, Tattiawna Jones, Chuku Modu, Bethany Brown, Ashleigh LaThrop, Lucia Walters, Karen Holness, Dean Marshall, Stew McLean, Thomas Cocquerel, Hamza Fouad, J.C. Williams, Dakota Daulby, Sara Thompson, Gwynyth Walsh, Jason Tremblay, Doralynn Mui, Greyston Holt, Megan Danso, Lindsey Morgan (a.z.), Richard Harmon (a.z.), Sarah Thompson, Jesse Hutch, Paloma Kwiatkowski, Sachin Sahel (a.z.), Ricky Whittle (a.z.), Sean Maguire (a.z.), Lee Majdoub, Ian Butcher, Milli Wilkinson, Mark Krysko, Arpad Balogh, Jay Clift, Chris Browning (a.z.), Henry Ian Cusick (a.z.), Tom Stevens, Miles Chalmers, Adam Sugawara

Komentáře uživatele stitch7 k tomuto TV seriálu

Mohla druhá řada být lepší než první? Určitě! Finále bohužel zkazilo dojem. Snad všechny ostatní díly byly napínavější než tento dvojdíl. S finálem první řady nesrovnatelné.(20.6.2016)

Líbí se mi komentář Necrotongue, který hodí odpad a vyhlíží další sérii, než aby si našel nějakou lepší zábavu :)(11.2.2017)

• We Will Rise (S04E06) (epizoda) (2017)

Od "příběhu" mě odváděly nepřirozeně vybělené zuby Raven. Z Octavie udělali totální trapku, akce s auty byla k smíchu a v barelu nezbyla ANI KAPIČKA.(16.3.2017)

• God Complex (S04E08) (epizoda) (2017)

Nieje to trápne, kamaráááte. Mně vadí, že se "příběh" motá jen okolo "maj pípl" a místo řešení reálnýho problému se neustále bojuje.(30.4.2017)

• DNR (S04E09) (epizoda) (2017)

Tohle se fakt nedá. Z O. najednou zase totální badass co zabije (MO-TYČ-KOU!!!) tři lidi. Abby ještě víc nesnesitelná než Clarke (a to je v týhle sezoně co říct). Ve finále mě to co udělá Monty teda vůbec nezajímá.(2.5.2017)

Ach! Clarke! To čo robíš? Dobrá epizoda. Kéž by to tak bylo celou sérii.(4.5.2017)

• Praimfaya (S04E13) (epizoda) (2017)

Dobrý dobrý... A pak šest let se přeskočí hlavně abychom viděli že Clarkiečinečka Clorkie Clarkíííííí žije!!! Skoro jsem ji nepoznal! Udělala si totiž melír! Proč nás nemohli nechat tápat? To to fakt nemohlo skončit po rozhovoru Bellamyho a Raven? Mohlo. A mělo.(25.5.2017)

• Eden (S05E01) (epizoda) (2018)

edit: 7benjamin7 :DDDD Pokud mi to vůbec vysvětlí, rád hodnocení upravím :DDD / Hm, je vidět, že i autoři ví, jakej byla čtvrtá řada přešlap. Je totiž až příliš věcí, co nedokážou vysvětlit nebo obhájit, takže je jednoduše přeskočí a "prostě tak jsou." To bych byl jakž takž schopný tolerovat, jenže on ani zbytek nevypadá příliš slibně. Půlka dílu o Clarke mě nebavila, protože mi prostě nevysvětlila důležitý věci, a druhá bohužel vypadá, že půjde o to samé, tedy... že přijdou noví lidi, a s těma se zas bude hádat. Zda to bude fungovat ještě uvidíme, moc tomu ale nevěřím, a to jsem fakt do toho dílu šel s dobrou vírou. Jak už jsem říkal u posledního dílu páté řady, fakt se mohli snažit víc s tím, jak lidi vypadají po šesti letech. A finální záběr na Octavii mě fakt nebral.(26.4.2018)

Podstatně menší blbost, než minule, a i docela zábavná. Ale to, co se stalo z Octavie... je naprosto neskutečně trapné.(17.5.2018)

• Shifting Sands (S05E05) (epizoda) (2018)

To bylo jako co? "Bouře ještě nepotkala Wonkru!!!" :DDDDD Na začátku série se řekne, že loď, ve který je Raven se nemůže dostat zpátky na Zem, a teď se tam zázračně objeví? Totálně mimo záběr? :D Tragický "herecký" výkony, asi už ani nejsou prachy na stativ, jak se ta kamera občas klepe. Perfektní taky bylo, jak při vyndavání červa najednou začalo světlo blikat. Z Octavie naprostá kráva. No konec fakt.(1.9.2018)

• Sic Semper Tyrannis (S05E09) (epizoda) (2018)

Tak zpátky do starých kolejí. Clarke neustále mele, jak nikdo nesmí zemřít, a pak odpráskne vojáka. "Proč jsi ho zabila?" "Ty víš proč" Já bohužel nevím, ale viděl bych to na líný scénáristy.(16.9.2018)

Myslím, že i profi žháři závidí rychlost, kterou dokázala O. nadělat totální inferno. Bellamyho to "nebudu bojovat" přešlo fakt rychle.(18.9.2018)

Po dvou špatných řadách jsem se většinou slušně bavil. Ale stovka se v lecčems nikdy nezmění, a tak tu máme další úctyhodné hlody, nic moc efekty a scénář, který rád zapomíná. Myslím, že novou planetu mohli tvůrci využít mnohem lépe, kromě nezajímavé anomálie jsme dostali její jinakosti jen kousíček, a to na úplném začátku. Použití Marcuse v téhle sérii mi zavání opravdu nízkým rozpočtem, Indra se taky moc neukázala. Jako největší plus beru Octavii, která začala bejt konečně zase sympatická. Schválně, jestli ještě uvidíme Diyozu. Doufám, že jo.(21.8.2019)

• Sanctum (S06E01) (epizoda) (2019)

Hláškujeme od první minuty! "NAJDEME SVOJE LIDSTVÍ!" PC efekty se dělaly snad v Malování, protože to bylo fakt otřesný. Naštvání na Clarke jsem nepochopil.(3.5.2019)

Nejlepší epizoda za hooooodně dlouhou dobu!(4.8.2019)

• The Blood of Sanctum (S06E13) (epizoda) (2019)

Jak jsem se posledních několik dílů opravdu bavil a na finále těšil, píšu tenhle komentář opravdu zklamaný. Uspěchané, bez emocí. Dovoluju si tvrdit, že poslední scéna Clarke a Abby byla nejdebilnější z celého seriálu. Na druhou stranu jsem rád, že tvůrci přeci jen nezapomněli na Jordana. Ale co Diyoza? Jsem zvědavý.(12.8.2019)