Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

Recenze uživatele Flopik k tomuto seriálu (4)

Prvních 100 (2014)

Seriál ma dosť pomalý začiatok...Po prvej epizóde som bol síce nadšený ale potom to začalo riadne upadať.Našťastie neskôr začala kvalita stúpať a seriál ma udržal celú prvú sériu.Môžu za to minimálne posledné dva diely ktoré ako finále, no poviem rovno na úrovni najlepších seriálov.Tak ale na 5* bohužiaľ ísť nemôžem no určite pozriem aj 2 sériu. Tak 2 série skvelá , bavila ma po všetkých ohľadoch . Hlavné postavy nejaké umreli super. Pár pekných zvratov . Belamy najsympatickejšia postava . Zvyšujem hodnotenie na 5* a seriál určite potiahnem ďalej.Tretia séria ma proste odrovnala.Každá postava dostane čo proto, každý sa mení, neskutočné zvraty.Eliminovanie hl. postáv ako nič.Belamy je dokonca chvíľu aj sviňa, proste neskutočná vec.Od 7 dielu sa to ale tak neskutočne posunie ešte v pred že to nieje ani možné.Seriál ide do topky s tým že 4 série sa neviem ani dočkať, nakoľko momentálne je the 100 riadna pecka.Bohužiaľ štvrtá séria zatiaľ najslabšia.No ale prišla piata a tá mi to vynahradila.Naozaj opäť neskutočná séria ktorá ohromne bavila.Miestami riadne temné, z klaďasov sa stanú svine a zase naopak. Jeden zvrat za druhým úžasné.Pre mňa finále predposledný diel a čo sa týka poslednej časti tak to som teda nečakal, skôr taký úvod do ďalšej série na ktorú sa neskutočné teším.Tak po 6 sérii ma´m skôr rozporuplné pocity. Začala fantasticky, vtiahla do deja a bavila no neskôr v strede začala byť ohraná a nijako extra zaujímavé, čo neskôr opäť zmenili predposledné časti. Samotné finále však skôr sklamanie, hrozne rýchlo a emócie nikde. Prišli sme o pár postáv ktoré s nami boli od začiatku, no ale prišlo mi že hlavný hrdinovia nedostali toľko priestoru koľko bolo treba. U mňa za plný avšak séria nepatrila k lepším. 7 sériu ani nepozerať, je to trápenie , seriál bohužiaľ skončil piatou. The 100 milujem preto ma mrzí ako nešťastne sa ukončil. ()

Blood Giant (2020) (S07E13) odpad!

K celkovej hroznej 7 sérii sa vyjadrím na konci ale tuto musím napísať niečo. SPOILER: Dve veci. 1. 7 rokov hlavná postava, medzi ľudmi obľúbená a tvorca sa ju rozhodne zabiť v poslednej minúte len tak ako keby nič. 2. Celý seriál sa navzájom držíte, ste najlepší kamaráti, spravili ste omnoho horšie veci a aj tak ste si odpustili. Teraz ide o jednu knižku , ktorú na konci Clarke aj tak nechá na zemi takže vlastne zbytočná smrť... Absolutne nelogické , neschopné uzavretie linky. To že ho mohla streliť do nohy je ďalšia vec. Viem prečo Bob nehral v toľkých častiach, viem tie osobné dôvody ale prečo sa rozhodli uzavrieť túto postavu zrovna takto, za celý ten čas si najlepšia postava seriálu zaslúžila omnoho lepšie uzavretie. Nemám chuť sa pozerať ani ďalej... seriál skončil 5 sériou bohužiaĺ. ()

A Sort of Homecoming (2020) (S07E14)

Ako to bolo v prvých sériách, "My sister, my responsibility". A vďaka zato ? Octavia : Okej pohode, musela si poď sem objímem ťa, nemôžeš zato. No a Echo ? Ktorá 2 časti dozadu chcela zabiť celú planétu : Hmm už nám umrel dávno, pohoda síce si ho zastrelila kvôli knižke ktorú si ani nevzala ale nevadí nemôžeš zato. V tejto časti mi stačilo prvých 5 minút a mám dosť. ()

The Last War (2020) (S07E16)

Bellamy was right (dobre teda že ste ho len tak zabili). Ukončenie nebolo tak strašné ako som sa bál, že bude. Last War bol v podstate chabý dialóg a prestrelka kde svetielkovali zbrane. Celú sériu riešili blbosti a koniec zbytočne rýchly. No a celkový koniec po 7 rokoch trápenia našich hrdinov ? Clarke nevezmeme lebo zabila pri teste niekoho, ostatných aj keď tam boli isto horší ľudia sa môžu povzniesť, no ale naši hrdinovia Clark samú nenachajú a tak ako hovorí svietielkujúca entita, deti neporodia ale aspoň môžu spolu umrieť na pláži starobou... Tento koniec mi fakt hlava neberie. Pochválim akurát hudbu a návrat 2 postáv, tam sa videla aspoň snaha. Ohromne ma mrzí, že z Top seriálu spravili takúto katastrofu. Viem že tam boli problémy s hercami ale určite to mohli vymyslieť inak. Takto 100 chýbať nebude nakoľko ako hovorím 5 sériou skončila a do posledných 2 sa radšej nepúštajte. ()