Marvel's Luke Cage

USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

Erumocio

Luke Cage si vás nezíská tam, kde si vás získala Jessica Jones a nebo stále nepřekonaný Daredevil. Tohle je úplně jiný příběh o obyčejném chlápkovi, co má silný morální status. Pravda, místy je to utahanější, až nudné, ale seriál si vás získá především sympatickým hrdinou, žhavou policajtkou, ještě žhavější Kubánkou a skvělou muzikou. ()

LeitoSE

Ďalší z komiksových superhrdinov od Marvelu, ktorý sa dočkal samostatného spracovania nadštandardnej kvality, ktorú som si od Netflixu zvykol očakávať. Dej je rozvrhnutý na trinásť epizód bez hluchých miest a so správne načasovanými twistmi, takže sa dá bez problémov pozrieť za jeden deň. Herci noví aj starí z predchádzajúcich seriálov hrajú, ako by im ich role boli ušité na mieru a rovnako dobre bola urobená aj hudobná vložka. Jediný zápor vidím v tom, že seriál vlastne nemá nejakú výrazne zápornú postavu, ktorá by predstavovala skutočnú hrozbu Lukeovi, čo mierne uberá na napätí a vytvára dojem, že dôležitejšie veci sa budú riešiť v iných seriáloch. Ináč nemám výhrady. 13/13 – 85% ()

Zaitsev

První dva díly vyloženě rozjížděcí, ale pak to má spád a já jsem teda z prostředí "tmavšího" Harlemu nadšenej. Záporák je super a jeho klub vymazlenej včetně účinkujících...Atmosfericky mě to oslovuje, ale nemusí to být pro každýho, to jo. ()

johnywalker

Luke Cage se liší od svých Neflixových předchůdců velice zřetelně. Je prostě nudnejší a nezáživnější. Není špatný, to ne, ale už jsme si zvykli na nějakou kvalitu a tu nám tentokrát tvůrci neservírují. Seriál ztrácí body tam, kde Daredevil i Jessica Jones excelovali - zaporáci!! Kingpin i Kilgrave se mi dostali pod kůži a rád na ně do teď vzpomínám. Zato zde? Cottonmouth se od začátku tvářil drsně, ale vlastně nic nepredvedl. Jeho sestřenice? Jednou je úplně na dně, jednou si zas vyskakuje na kdekoho, jen aby byla v další situaci zase na dně. Diamondback? O tom nechci ani mluvit, ten byl tak špatný, že nechci plýtvat slovy. Zbývá Shades. Ten jediný alespoň vypadal, že ví, co dělá a líbil se mi díl od dílu více. O Lukeovi se toho nakonec ani vlastně moc říct nedá, rozhodně to není postava, která vám zůstane v hlavě, ale není ani nijak tragická. ()

MickeyStuma

Seriál je zvláštní hlavně v tom, že byť je hlavní postavou chlapík s určitou vyjímečnou schopností, nejedná se o dějství o superhrdinovi bojujícího za práva slabých za každou cenu. Je to ve své podstatě další obyčejný gangsterský příběh odehrávající se v Harlemu, jakých je spousta, avšak s netradičním hrdinou. A tak je to celé daleko civilnější, než bývá u komiksových seriálových počinů obvyklé. Prioritou je právě hlavně dramatický děj, který je vypracovaný naprosto dokonale. Akční scény jsou samozřejmě obsažené také, jen jich není zase až tolik, jak by mnohý snad očekával. Tempo je pomalejší, ale je to ku prospěchu temnější atmosféry. Seriál tedy může s ohledem na dramatičnost než akci zklamat, ale je to jen o přístupu k dílu jako takového. ()

NiaWolf

Daredevil a Jessica Jones byly celkem příjemné seriály, které vyplňovaly pochmurné večery. Luke Cage bohužel nesahá těmto seriál ani po kotníku. Už po čtvrtém dílu, kdy se prakticky nic nedělo, rozhovory byly o ničem jsem už marně hledala důvod proč se na seriál koukat dál. Prostě mě natolik znudil, že se mi nechtělo pokračovat a ani mě nezajímalo, co bude dál. Tohle se prostě hodně nepovedlo.. ()

Urukhaj98

S01: Titulní hrdina si svůj debut odbyl již ve spřízněném seriálu Jessica Jones, tudíž co se týče jeho představovačky, měli to tvůrci o něco snazší. I přesto se jim však daří Luka a jeho minulost spojenou se získáním superschopností vykreslit docela zajímavě, byť za použití již trochu ohraných flashbacků. V čem ale seriál bohužel opravdu vyniká je práce se záporákem a Luke Cage je skvělou ukázkou toho, jak se to NEMÁ dělat. Charismatický Mahershala Ali je tu zoufale nevyužitý a twist spojený s jeho postavou je neskutečně dementní. Škoda. Jinak to totiž začalo slibně. 6/10 - - - S02: Po nepříliš povedené první řadě si Luke Cage napravuje pověst a předvádí mnohem ucelenější a ve všech ohledech vlastně kvalitnější podívanou než minule. Faux Pas se záporákem se díky bohu neopakuje. 8/10 = = = S01-S02: I tady, stejně jako u Daredevila, to předčasné zrušení zamrzelo. Po druhé řadě měl totiž Luke Cage dobudoucna docela dobře našlápnuto. 7/10 ()

Sweat55

Netflix opět boduje. Opět musim, tak jak je u netflixu zvykem, pochválit vizuál. Výborná režie, skvělé triky, parádní atmosféra. Některé epizody sice drhnou a kdyby se celá série zkrátila na deset dílů, byla by to parádní jízda. Mike Colter AKA Luke Cage byl parádní už v předchozí trefě Jessica Jones a je parádní i teď. Největším tahounem pro mě ale byla rodačka z Daredevila Rosario Dawson alias Claire Temple. Tu ženskou si prostě nejde nezamilovat. Největší problém mám s padouchem, ale nechci spoilerovat, tak víc nenapíšu. Takže výsledek? Je to horsie než Jessica a na ultimátního Daredevila se to nechytá ani trochu. Ale to čekání na The Defenders bude fakt těžký. ()

DarthFailord

Po obrovském zklamání, jaké mi připravila Jessica Jones jsem k Lukovi přistupoval více ně obezřetně. Ini Daredevil nasadil laťku hodně vysoko. Ale až jsem byl sám překvapen, jak to funguje. Prostředí Harlemu a černošské kultury je skvělé a je to změna více nezm vítaná. V porovnání s DD jsou tu bohužel nejslabší článek záporáci. Ale nedá se svítit. Kingpin a Punisher jsou opravdu nedostižní. Už se nemůžu dočkat Iron Fista a hlavně The Defenders. Už aby to bylo! A málem bych zapoměl. Method Man v díle 11 je nejvíc!! Taková flow! 75% ()

holub109

Zábavná akční série o neprůstřelném hromotlukovi, kterého nám představila už Jessica Jones, mě dost překvapila a už potřetí se jednalo o skvěle zpracovaný příběh na motivy komiksové předlohy společnosti Marvel. Sice byli Daredevil i Jessica o něco lepší, ale s klidným srdcem můžu seriál doporučit.1. série - 80% / O kus lepší, než minulá řada. Bál jsem se, že když vyřadí Cottonmoutha, tak už to nebude stát za to, ale opak je pravdou. Mariah je naprosto výborná záporačka, Bushmaster taky ok a celá ta jejich dějová linka naprosto top. Moc mě potěšila přítomnost jiných postav z předchozích sériálů (Foggy, Colleen). Postava Luka mě bavila ještě víc než v prvním sérii, a kdyby to tempo nebylo opět tak ultra pomalé, sázel bych plný počet. Finále super. Pokud bude třetí řada, tak rozhodně víc Iron Fista nebo jiných postav (Daredevil by mě potěšil :). Dost velké překvapení. 2. série - 89% ()

ER

Je chvályhodné,že se Defenders seriály snaží o odpovídající atmosféru poplatnou prostředí, ve kterém se odehrávají.U tohoto seriálu lze chválit i skvěle padnoucí hudbu "Harlemu". Seriálu tak prospívá autentičnost, do které zapadne i Luke jako superhrdina. Horší je to s dějem, který předkládá schéma typu je člověk s nadpřirozenými vlastnostmi ochránce nebo stvůra,které se musíme bát? Gangsterská "harlemská" linka tady s tím nedokáže pracovat na 100% a přenesení do osobní roviny s dalším padouchem Diamondbackem spíše děj přesouvá do jiné sféry. Občas se blýskne na lepší časy,ale povětšinou ne. ()

Likan7

Výtky prakticky všech seriálů Marvelu od Netflixu by se mohly kopírovat a vkládat jedna za druhou. Skvělá atmosféra, příjěmný temný feeling a pomalejší tempo, skvělý postavy. Jenže příběh na půl epizod. Potom musím trpět vatu, vatu a zase jenom vatu, která vyplňuje minimálně 70% všech dílů. Luke Cage není výjimka. Mike Colter je v pohodě, Theo Rossi a jeho Shades si mě získal vlastně od začátku a byl mojí nejoblíbenější postavou. A na ke konci jsem si zvykl i na hlavní záporačku. Atmosféra Harlemu spolu s četnými hudebními vložkami je parádní a tohle jsem si fakt užíval. Proto je obrovská škoda, že příběh těchto 26 epizod by se dal odvyprávět v 15 dílech. Seriál by měl lepší tempo a přitom ale by nemusel spěchat. Tohle je ale šílený a ve druhý řadě je tý vaty fakt neuvěřitelně moc. S železnou pravidelností se totiž stávalo, že jste mohli minimálně půl hodiny dílu přeskákat, protože všechno důležité se stalo na konci. Tohle projde párkrát, ale ne v každé epizodě. Závěr? Závěr ale mňamkózní. ()

DD

Ali super, Colter do role v průběhu tak nějak dorostl a určitě je to lepší než zoufalá a nudná Jessica Jones, ale na Daredevila se to nechytá. UPDATE: Po dojetí celé série musím snížit - prvních 7 dílů 7/10, zbylých 6 zase 3/10. ()

boo-boo

Luke Cage je sympaťák, vedľajšie postavy sú poväčšinou super, prostredie je neokukané, ale čo z toho, keď záporáci stoja za prd (okrem Shadesa, ten má aspoň charizmu) a zápletka okolo toho hlavného stojí na vode a piatich oslích mostíkoch. ()

fincik

Chybí tomu především lepší záporák. Příběh je rovněž slabší. Špatné to však nebylo a na Defenders se těším. Takový seriál pro Raye Korantenga a spol. ()

RedRose

Další kousek do Marvelovské skládačky Defenders... Povedené, ale proti Jessice slabší... Daredevil je zatím nejlepší a čekáme jak dopadne Punisher a kompletní Defenders... Po první sérii 77% ()

himor

Pre mňa, ako fanúšika Marvelu, ma seriál vôbec nesklamal. Postupné odhalovanie sily hlavného hrdinu bolo výborné. Stopáž síce mohla byť menšia, ale nejak mi to nevadilo. Tešil som sa zakaždým na ďaľší diel a povedal by som, že keby ich bolo aj 100, tak mi to nevadí. Komixový seriál s dobrou zápletkou, občasnými šokujúcimi zvratmi (Pop, Cottonmouth, Zipp) a musím povedať že celkom slušnými hereckými výkonmi (hlavne Shades a mrcha Dillardová :-)), ktoré dofarbila výborná zvuková kulisa. Mike Colter sa celkom hodí na takéhoto "hrdinu", je obrovský. Koniec ma navnadil, tak dúfam, že nejaké pokračovanie ešte bude. 90% ()

Clark_Kent

Marvel není moje silná stránka, tentokrát jsem udělal vyjímku. Rozhodně ale to má daleko větší nádech komiksu než nějaký usmrkaní avengers. Vylepšený holič od Netflixu se mi zamlouvá. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)