Marvel's Luke Cage

USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

venalce

Začít hodnocení větou, že Luke Cage není až taková pecka jako Daredevil nebo Jessica Jones, není fér, protože se tu pořád bavíme o prvotřídní atmosferické komiksárně. Jessica Jones byla seriálem o ženách, tohle je seriál o černoších a jazzu. Právě tohle ladění dává sérii další rozměr navíc, už se nemůžu dočkat, čemu se bude věnovat Iron Fist. More Defenders, please! ()

Mishqo

80% ... Nebol som v kolenách ako pri Daredevilovi či Jessice Jones, ale stále kvalitná komiksovka od Netflixu. ()

LizianShaw

Docela odlišný superhrdinský seriál, nastoluje skvělou černošskou kulturu Harlemu. Potěšilo to více než J. Jones, ale na Daredevila to nemá. Mike Colter to zahrál dobře.. Seriál má působivé záporáky, mě nejvíc seděl Shades a bylo mi jedno, ať už je to běloch nebo černoch. Série má dost překvapivý konec a záporáků nabízí velmi hodně. Cottonmoutha jsem moc nemusel, až příliš moc se podobal Kingpinovi. Flashbacková epizoda pobavila. ()

Jaro.Krafcik

Jediný seriál ktorý som nedokázal dopozerať a ani to nemám v plane. A to ide o netflix projekt od marvelu. Ruky preč, toto bola riadna blbosť. Ale odpad tomu ešte nedám. Po troch epizódach, som vydržal dosť. 1* ()

P1tr

Luke Cage dokáže solidně zabavit, ale nedokáže skrýt nevyrovnanost, kdy má slabší a roztahaný příběh, který není dostatečně nosný, aby utáhl a bavil rovnoměrně po celých 13 epizod. Příběh i přes svojí utahanost dokáže díky mnoha povedeným momentům udržet diváckou pozornost až do konce, ale občas je to již na hraně únosnosti a tvůrci by na tomto aspektu měli do příště zapracovat. Postavy jsou zajímavé a jejich vývoj vás bude zajímat a díky netradičnímu prostředí pro komiksové adaptace některé chyby překonáte, ale podruhé už bych to v takovémto tempu asi nepřežil. ()

Kaceris

Prvý diel bol celkom vpohode, uvidíme či to Luke Cage dotiahne na Daredevila. Potenciál k tomu rozhodne má :). Dopozerané v priebehu dvoch dňoch. Luke Cage ma chytil a až do konca nepustil. Na Daredevila to síce priamo nemá, ale v niektorých veciach je ale aj trochu lepší. ()

kenkaku

1. série: ***Luke měl zapadnout do MARVEL světa jako další puzzle ze skládačky. Trošku se o to snaží, ale podráží mu nohy rozvleklost a nuda. Co také vůbec nepomáhá jsou hlouposti a laciné scenáristické berličky. Díky tomu je série obrovsky nevyvážená a každý povedený moment je vyvážen dvěma dalšíma co nudí nebo otravují. 2. série: * Nechutný propad. V první řadě jsme se alespoň dozvěděli kdo je Luke a občas se i něco dělo. Druhá série je čistě o žvanění a debilních scenáristických berliček jak nafouknout sérii na 13 epizod. U mě Cage skončil. ()

Loki_Six

"With that kind of power comes its share of pain. Science? Magic? God? That power flows from within. From inside. What comes out when that pressure is heaviest? That's the real magic. That's what defines being a man. That's what defines being a hero." ()

adam9

Je to lepší, než jsem čekal. A docela o dost. Nejvíce jsem se bál, že postava Luka nebude mít to potřebné charisma, aby fungoval jako hlavní hrdina. Mé pochyby ale Luke setřásl rychle. Dávám však čtyři hvězdy a zároveň zvedám u Daredevila a Jessicy Jones na plný počet, protože přeci jen menší propast mezi těmito seriály vidím. Daredevil má hutnější atmosféru, lepší vedlejší postavy a hlavně skvělé záporáky. To samé se dá říct i o Jessice, která akorát oplývá jinou aurou. Tyhle tři komponenty Luke postrádal. Atmosféra Harlemu byla jasně daná už od začátku a její klima se nikterak neměnilo. Vedlejší postavy až na osvědčenou doktorku Claire fakt bída. A záporáci? To je největší slabina. Černých se vystřídalo habaděj, ale ani jeden mě nepřesvědčil, ať už podnícením strachu a respektu, chytrostí nebo něčím jiným. Celkově vzato však solidní práce, zvládl jsem to za čtyři dny, takže žádná nuda. Luke Cage však v mých očích bude asi nejlépe fungovat v Defenders, ačkoliv se z oné superhrdinské čtyřky jedná o nejsilnějšího člena týmu. ()

SpaceOdyseus

I kdyz mi to vyslo na tri hvezdy, mel jsem v druhe puli problem cely serial vubec dokoukat. Proc se proboha tvurci zbavovali tak skveleho zaporaka? A proc ho nahradili nekym tak debilnim, klisovitym a nudnym? Kam se podela filmovost akcnich scen jake ma Daredevil? Kam se podela hutna atmoska Jessicy? Zde jsme dostali cernosskou pohadku s ucouranymi dialogy, nudnym vizualem a otravnymi postavami. Ze zacatku se najde nekolik dobrych epizod, ale postupne se to rozmelni v sed, sed a nudu. ()

666Carnage

Neflix ty seriály umí, ale musím říct, že tenhle byl kapánek nudnější než Daredevil a JJ. Akce tam byla to jo a taky jsem rád, že tam byl i odkaz na komiksovýho Luka Cage a to jak to z něj udělali, i když tady je to trochu jinak, ale prostě to bylo prvních 5 dílů a pak přišli 4 díly nudy a pak finále, což taky nebyl úplně super díl. Jako komplet, ale Luke Cage šlape a já se moc těším na The Defenders, tak uvidíme co nám přinesou. 65% ()

Milan25

Prvních pět šest dílů bylo dobrých, pak už se tam jen všichni předhání v trumfech a důležitých řečích. Dodíval jsem první řadu vyloženě ze setrvačnosti. ()

Hanys_

S1 4/5. O chlup lepší než Jessica Jones. Colter je těžký sympaťák a ten Cageův život jsem mu fakt věřil. Záporáci do jednoho parádní (herecky jsou tyhle postavy v Netflix Marvelovkách pomalu na vyšším levlu než v těch filmových), a ikdyž stejně jako u Daredevila 2 i Jess Jones bych uvítal tak o 3 díly méně, byl jsem nakonec, i díky luxusnímu finále, dost spokojený. _ S2 3/5 Pořád a pořád stejný problém. Zase je tady o nějaké 3-4 díly víc, než by bylo vhodné. A je to škoda, protože ač mi Mariah jako záporák moc nesedla, tak to dost tahá zajímavý Bushmaster a hlavně překvapivě Shades, jehož morální dilemata patří k tomu nejlepšímu z obou sérií. Samotný Luke už mi přišel takový docela ospalý, ale od 10. dílu a návštěvy Dannyho to už nabere solidní obrátky. ()

Vadriano

celkem zklamani, asi jsem se moc tesil a pak me to nenaplnilo jak jsem ocekaval. ani ke konci me to nechytlo, zadna sympaticka postava nebo pouzitelny hlasky, nikdo s kym bych se zpodobnil nebo ke komu vzhlizel. skoda, luke je takovej srac, jednou za tri dily se mozna nastve a nekoho odhodi, jinak toho moc cool nedela, spis se sebou nechava vyjebavat. cely je to sice stylovy a hudba ujde, ale pribeh nuda, jen propagujou cernou kuzi mi prijde. nejlepsi z cely serie byl method man v predposlednim dile ()

Mikino00

Bohužel po shlédnutí celé řady převládá velké zklamání. Rozjezd byl přitom velice dobrý, budování světa, představování jednotlivých charakterů, mělo to svou atmosféru a bavilo to. Ovšem jen do doby než se na scéně objevil Diamondback, seriál se přehoupnul do tuctové komiksové podívané, která ničím nepřekvapí a je plná stereotypů a klišé. Navíc mi absolutně nesedl hlavní hrdina a hlavně herec, který jej hrál. ()

toi-toi

Sklamanie na plnej čiare. Nevadí mi pomalé rozprávanie, chabí herci (česť výnimkám) s nevyrovnanou réžiou sa tiež dajú prekusnúť. To čo však film podkopáva je neskutočne tupý a sterilný scenár. Toľko WTF momentov by som asi zažil maximálne pri maratóne majsterštikov Eda Wooda.. Seriál každým dielom výrazne klesá a stáva sa hlúpejším. Škoda. Luke je výborná postava, čo dokázal i v Jessice Jones. Vlastný seriál utiahne v pohode a Colter je ideálny herec. Škoda, preškoda. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)