Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

Sysel_CZ

Zábavné, svým způsobem dobře udělané (jak jinak), ale taky místy děravé a na konci přestylizované a dle mě nedotažené. Ale co, na to, že to má málem 3 hodiny to nenudilo a to je to hlavní. ()

HAL

Nolan se v Dark Knigtovi snaží seč může, aby prorazil slupku komiksového žánru a unikl z něj někam jinam, do vod které diváci stále zahrnují přízní, ale kritici ho přitom nazývají seriózním uměním a nikoliv už pouhou zábavou, z nadsazeného komiskového blockbusteru do realistického a inteligentního thrilleru... dostat se do prominentní společnosti kriminálních eposů jakým byl Kmotr, Sedm, či Mlčení jehňátek. Snaží se strašně... ale neúspěšně. Nevadí přitom že hlavním hrdinou je magor oblékající se jako létající myš a není velkým problémem ani fakt, že, ač označovaný jako akční film, jsou akční scény ve srovnání s konkurencí doslova mizerné - problém je v tom nejdůležitějším, v samotném ději. Kdykoli má náběh na opravdu zajímavé vyústění, vyjádření nějaké "velké" myšlenky, tak jako by Nolan dupnul na brzdu a stočil otěže příběhu někam jinam, do další zákruty, do ještě větší překombinovanosti. Jako by se bál opravdu přitvrdit a přenést temnotu vizuálu i na myšlenkové poselství filmu... ale on raději alibisticky, i navzdory logice, naplní další žánrové klišé a uvedený nějakým patetickým proslovem předhodí jakýs takýs happy end (trochu se mi tu nabízí srovnání s X-Men 2, kteří se za svůj nereálný komiksový původ nestydí ani trochu, ale přitom jsou myšlenkově mnohem bohatší a zajímavější) 8/10 ()

misterz

Priznám sa, Batman nikdy nebol práve moja šálka kávy, zo všetkých komiksových hrdinov ma vždy priťahoval najmenej, ani neviem prečo. Preto trvalo hrozne dlhý čas kým som sa dokopal k Temnému rytierovi. Bola to chyba, zbytočne som sa okrádal o výborný filmový zážitok. Nolanova verzia Batmana je bezkonkurenčne najlepšie filmové spracovanie tohto komiksového hrdinu, normálne som dostal chuť na pokračovanie. Nolan u mňa jednoducho dokázal zázrak. Ani nemá význam vyjadrovať sa ku všetkým tým technickým finesám a akčnej lahôdkovej dokonalosti, to všetko je jedna veľká paráda. Zaujal ma aj obsah, ktorého kompozícia pekne lavírovala medzi humornou a temnou stránkou. Oceňujem aj to, že narozdiel od iných spracovaní Batmana, sa v tomto prípade s postavami nemaznalo a narábalo sa s nimi omnoho drsnejšie a nekompromisnejšie. Len škoda toho Jokera na konci, prišlo mi to také odbité a nijaké. 85/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Satan

Film plný paradoxů. Šel jsem na nového Nolana a uprostřed filmu jsem se přistihnul, jak se jen třesu na další scénu s Jokerem. Heath Ledger vážně pro tuto roli umřel a jsou to právě pasáže s ním, které jsou na novém Batmanovi nejlepší. Dark Knight ihned zařazuje od Batman Begins vyšší rychlostní stupeň, rozehrává velmi důmyslnou dějovou linii (6 veledůležitých postav pro příběh) a mačká ze sebe to nejlepší z nového milénia. Herecké výkony skvělé, scénář perfektní (dialogy Bale-Caine, Bale-Freeman, Ledger-kdokoliv jsou povětšinou velmi vtipné), hudba odzbrojující (pokaždé, kdy zahrál Zimmerův Molossus, mi naběhlo mrazení v zádech), střih zásadní pro funkčnost napětí (ve filmu jsou takové 3-4 momenty, kdy se v různých oblastech různým postavám dějí různé věci a podbarveno drásající hudbou to vytváří ultimátní sekvence). Temný rytíř je komiksovým veledílem, který paradoxně komiks utlačuje kriminálním žánrem. Akce je od BB přehlednější a ve větší míře a stará se o ni hlavně Joker (Batman párkrát zaháže rukama). Vrcholem filmu je bez debat duel Joker-Batman v ulicích (ono profláklé "Hit me" z traileru). Otravnou Katie Holmes nahradila přírozenější Maggie Gyllenhaalová a i když se maník s pytlem na hlavě objeví (ovšem jakožto spíš nostalgická záležitost a předmět k představení Batmana divákovi), záporáci zde hrají první housle. A to je to, proč rozumím nízkým hodnocením. Postava Batmana je odsunuta na druhou kolej, nedostává se jí takové pozornosti jako v minulém případě, kdy byl ve filmu Batman první a poslední. Možná je to famózním výkonem Ledgera, možná je to tím, že Dark Knight má víc záporáků nebo tím, že scénář je natolik rozvětvený, že Bale se na plátně neobjeví 10 minut, ale i tak rozumím hlasům, kterým to vadí. A když jsem zaslechnul poprvé Batmana s tím jeho přehuštěným hlasem, divil jsem se nemálo, ale jde si na to zvyknout (viz. hirnlego). Stejně tak rozumím těm, kteří mají rádi gotičtějšího Burtona, jehož styl byl blíže komiksu, byl temnější (paradoxně) a ne takový civilní jako Temný rytíř. Vyzdvihnul bych ještě samostatnou expozici filmu, kterou řadím za nejlepší za hodně dlouhou dobu (Fichtner potěšil náramně - s nikým se nesrat, pěkně do nich!) a fakt, že jsem se hodně nasmál (Joker a jeho kouzelný trik s tužkou zakončené ďábelským - tadá + monolog Luciuse s odzbrojujícím posledním "Good luck"). Po několikátém zhlédnutí a hlavně po TDKR již neotřesitelně nejlepší díl o Batmanovi. Spousta skvělých scén a památných momentů. Boj o Harveyho Denta velmi důmyslně rozehrán a zakončen. [Přesná stopáž: 146 min] ()

Aidan

Jen jsem se zas přesvědčil, že mi - byť jsem člověk pohádekmilovný - vnímavost pro comicsové filmy prostě schází. Mám sklon jim vytýkat rychlost a akčnost a klipovitost, ale to je taková podpásovka, jako kdybych se čertil na telenovely, že jsou o lásce. Problém bude spíš ve mně a ač jsem si to sám příliš neužil, věřím, že jiní mohou. Při hvězdičkování však musím zohlednit charakter netopýřího muže, jeho (jak romantické!) obětování citového života i vlastní pověsti věci spravedlnosti a zejména tu skvělou scénu na lodích, jež je svědectvím o naději uprostřed temnot. Slečna Nicolosi má pravdu ve svém lapidárním hodnocení. Taky nechápu, proč takový humbuk. ()

2-Xtreme

Mesto Gotham už nie je vôbec gotické mesto, nie sú tu žiadne trápne vtipy, bat-kreditka, plačúci Arnold či bradavky na kostýmoch. The Dark Knight nie je žiadna komixová rozprávka pre deti. Je to film, ktorý povyšuje celý žáner do vyššých sfér. Po tom čo Nolan v Batman Begins rozpitval osobnosť Brucea Wayna tu jeho príbeh posúva ďalej a nechá ho čeliť ďalším skúškam. Film ale vôbec nie je len Batman. Je o troch hlavných postavách v ktorých sledujeme vzostup a následný pád Harveyho Denta, pekelne zákerného Jokera a samozrejme ochrancu zákona, samotného Batmana. To, že Nolan komixový žáner posunul zase o čosi dalej som už spomínal, ale keď si to tak vezmeme The Dark Knight nie je ani tak komixová adaptácia ako kriminálna dráma v tomto komixovom šate. Rozmýšľal som čo vlastne napísať a neopakovať sa. Film je dokonalý po všetkých stránkach a nie je len najlepšia komixová adaptácia na plátne, či najlepší film roku... je to jeden z najlepších filmov vôbec(ja osobne musím pozmeniť svoju topku). A vidíte, že nejde napísať nič nové, pretože sa nedá napísať niečo iné než dokonalý film. Ľudia išli do kina s tým, že idú na nového Batmana, Nolana či posledný Ledgerov film. Ja som išiel na Jokera. Už z traileru bolo badatelné, že Nickolson je prekonaný a Heath zahral svoju životnú rolu viac než bravúrne. Vidno, že sa s rolou doslova vžil a všetka jeho mimika, mľaskanie či hlášky sú až mrazivé(plus skvelý trik s ceruzoku:). Ledger si ukradol film pre seba a Bale i keď je tiež skvelý hrá len druhé husle. Škoda, že si nemôže vychutnať svoj úspech a slávu. Klaniam sa pred týmto filmom. Je dokonalý od réžie cez herecké výkony až po hudbu. Bolo len otázkou času kedy zájdem konečne do kina a budem môcť filmu udeliť zaslúžených 100%. [Videl v Kine] ()

Idaho

Jelikož „nezapomínám hodnotit film na CSFD“, napíšu aspoň toliko. O sto procent lepší než Batman Begins, u něhož jsem se věčně nudil nebo nadával na trapně natočené, zmatené souboje. Nuže, tady jsem se nudil pouze asi dvakrát, smál jsem se u některých patetických keců. Dále se mi nelíbila Maggie Gyllenhaal, ani herecky, ani vzhledově (spíše bych přál Bruceovi celý baletní sbor). Dva záporáci jsou na tento film také příliš. Navíc ten druhý nedostane skoro žádný prostor. Takové mrhání, a přitom má film dvě a půl hodiny. Nevím, na tento akční film po dozajista po nějaké době zapomenu, o mnoho lepší Burtonův Batman, který mám v paměti stále, zůstává nepřekonán. Nuže, jelikož jsem prvnímu dílu dal po, alespoň dle mého skromného názoru, zásluze 40 %, toto hodnotím 80 % ()

Vančura

Na třetí zhlédnutí po letech už mě to zdaleka nebralo tak jako kdysi (na vině částečně může být to, že jsem to nově viděl v telce v dost mizerném českém dabingu). Jednak mi ten film přišel úmorně dlouhý, jednak mě tam srala Maggie Gyllenhaal, která mi přijde strašně ošklivá, a konečně jsem se i nemohl zbavit pocitu, že hlavní pozornost zde na sebe strhnul Joker, a postava Batmana zde tak byla značně upozaděna (Joker mi zde navíc přijde jako celkově mnohem zajímavější postava než Batman, což je podle mě špatně - jednou je to film o Batmanovi, měl by tam být tedy podle mě nejdůležitější a nejzajímavější postavou). V neposlední řadě jsem postupně dospěl i ke značné skepsi vůči filmům Christophera Nolana obecně - Nolan mě odrazuje hlavně asi tím, jak jsou jeho filmy vynášeny do nebes zdejší komunitou, s jejímž většinovým filmovým vkusem se čím dál víc rozcházím (jedním z projevů toho mj. je moje averze ke komiksovým adaptacím jako takovým). Také mi přijde, že jeho filmy jsou hodně založené na speciálních efektech a vyloženě vyžadují velké plátno a pořádný zvuk - o Temném rytíři to platí dokonale - a nevidí-li je člověk tím pádem v kině, pak moc nefungují - a dobrý film má podle mě fungovat, i kdyby si ho člověk pustil třeba jen doma na tabletu. Je to podle mě zkrátka takový dnešní miláček filmových davů, který umí přicházet s filmy, kolem kterých je neskutečný povyk, ale kdo ví, jak dlouho mu to ještě vydrží, a jestli ty filmy obstojí ve zkoušce časem. Osobně bych na to moc nesázel... ()

Javert

Nebojím se říci, že Nolan stvořil kultovní film, legendu. Jednoznačně nejlepší "batmanovka". Jen si to vemte. Bale je ve své roli naprosto přesvědčivý, jeho hlas se k Batmanovi neskutečně hodí. Pak tu máme tolik opěvovaného Jokera. Já musím říct, že Ledgerův výkon je vyzvihovaný právem. Jeho gestikulace, jeho hrátky s vyslovováním slov jsou prostě okouzlující (a pak trik s tužkou samozřejmě:) ) A kdo nám zbývá? Michael Caine jako svými hláškami odzbrojující a stírající Alfréd tradičně velmi dobrý, stejně tak další herecká legenda Morgan Freeman. Aaron Eckhart mile překvapil, přeci jen u něj nejsou nějak extrémně dobré výkony pravidlem. Gyllenhaal mi nepříjde vůbec hezká, ale to je věc názoru:) A Gary Oldman? Stále svěží jak v časech Draculy. Co se týče režie, nemám také co vytknout. Nolan dokázal udržet rychlé tempo příběhu a dokázal (oproti minulému Batmanovi) zpřehlednit bitky a honičky ve víru velkoměsta. Soundtrack filmu se také celkem povedl, ale nemůžu si pomoct, připomínalo mi to mix Čelistí a Věci. Každopádně do filmu se, až na výjimky, hodil. Doporučuji zhlédnout každému bez rozdílu věku, pohlaví či vyznání - každý si v něm totiž najde to něco, co ho okouzlí či přímo uchvátí. ()

liskam

Může být Č.2 lepší než Č.1....??? Já vám povím že může. Nejen že Nolan nadále udržel temnou atmosféru z předešlého Batmana. Ale navíc se v tomhle díle oběvil dokonalý záporák Jocker v podání Heatha Ledgera, který zahrál svou postavu geniálně. Za mě 97% ()

mzss1

Opět zdůrazňuji, že teprve nedávno jsem započal tuhle slavnou Nolanovu trilogii sledovat. Předchozí film se mi líbil, dal jsem 85%. Tohle nad mým překvapením dopadlo o trochu hůře. Jako ne o moc, furt je to kvalitní a za mě jen ale výrazně nadprůměrný film, takže se ospravedlňuju všem fanouškům této série. Mě to zas tak fantastické nepřišlo. Příběh filmu už je slabší, furt obstojný, ale na jedničku se to moc nechytá. Třeba velkým kladem je opět herecké obsazení. Vedle skvělého Christiana Bala, coby hlavního hrdinu mě zde opět jako v jedničce bavil Gary Oldman, pro kterého mám slabost už jen tím, že hrál perfektně roli Siriuse Blacka v Harry Potterovi. Zde opět jako v předchozím filmu zahrál dobráckého poldu s pravým srdcem (naštěstí zde měl více prostoru). Michael Caine opět nezklamal, ikdyž už zde měl o kousek méně prostoru. Morgan Freeman hrál opět svoji klasickou roli, ikdyž mě zde bavil o něco více než v Batmanovi. Ostatní herci v pořádku, potěší třeba i menší roli herců Eric Roberts a Michael Jai White. Hudba opět dokonalá, neříkám bombastická, ale dala se furt hezky poslouchat. No příběh slabší, úplný konec bohužel lehce pokažený, žádné akční finále no. Akce tu moc není, ale jako pár skvělých kousků se zde najde, třeba naháněčka - perfektně natočené, to uznávám. Kamera, režie, prostředí, atmosféra - to vše je zdatně, režijně zvládnuto. Přesto první hodina filmu mi přišla méně záživná. Takže na závěr si nechávám hlavního záporáka "JOKERA", kterého hrál herec Heath Ledger. Opravdu výborná postava, hrál nepochopitelného šílence, takže jsem byl z něj téměř nadšen. No a to je asi tak vše. Těžko se mi toto překombinované dílo popisuje. Konec to pokazil co mohl, ale nevadí, někdy za čas se k tomu s pohodou vrátim, i tak hodnotím hodně slušně na 75% = **** NYNÍ DNE |20.11.2016| RAPIDNĚ MĚNÍM HODNOCENÍ. U PRVNÍHO DÍLU JSEM ROVNĚŽ ZVEDL NA 5*. JE PARADOX, ŽE JSEM ZDE VNÍMAL TENTO DÍL JAKO NEJSLABŠÍ, NYNÍ HO BERU ZA NEJLEPŠÍ. KOMENT ČASEM ZMĚNÍM. 95%! ()

Rudovous

Skvely film ktery me nadchnul, nezklamal a vylozene potesil. V nekteych momentech az genialni zalezitost. Krasne vykonstruovano. Mam pocit, ze tento film mam radsi nez mnoho divaku kteri ho nekriticky vychvaluji do nebes. Ale tem trem hvezdam se proste neubranim, prave proto, ze ho mam tolik rad. Jen tak mimochodem Maggie Gyllenhaal mozna neni zadna modelka, ale hrat umi a jeji atraktivita je opravdu veci vkusu. Takze devet hvezd. ()

kingik

Rovnou píšu, že z tohohle filmu jsem si teda na zadek rozhodně nesedl. Nebylo ani proč, ale rozhodně nejsem zklamaný. Čekal jsem to přesně takové, jaké to bylo. Předchozí Batman se mně moc nelíbil, ale zde nastal posun k lepšímu i když se stále film neshoduje s mojí zažitou představou o comicsovém Batmanovi a filmovém zpracování režiséra Christophera Nolana. Nevím, proč zrovna tento režisér dostal na starost převést Batmana na plátno, a tentokrát si, oproti předchozímu dílu, nevedl špatně, i když hravost a cit pro akci mu chybí stále. Už jsem si i nějak zvykl na Christiana Balea v roli netopýřího muže, i když mně v předchozím díle moc nevyhovoval, ale tentokrát se nemůžu zbavit dojmu že jaksi zůstal ve stínu svých kolegů. No není se co divit, když s ním ve filmu vystupují Dvě tváře, a především maniakální Joker, který je jednoznačně vrcholem filmu. Každá scéna s ním je strhující a každá scéna bez něho se vleče. Akční scény mají proměnlivou kvalitu, ale ani jedna opravdu není natočena nijak mimořádně, a je vidět, že Nolan není akční režisér. Temný rytíř má své klady i zápory, a jako klasický comics selhává, protože tohle už není Batman, ale tohle už je jen chlápek v netopýřím převleku. 60% ()

Snorlax

Batman je na rozdíl od svých ostatních komiksových kolegů poměrně dost snesitelný. Je to spíše Bond s vylepšenou recepturou. Film bych určitě prostříhala, zase tak našlapaný dějem není, aby si zasloužil trvat déle než hodinu a půl. Ale jinak není příliš co vytknout. Nolan triky umí, budování atmosféry mu též není cizí a jeho filmy mají spád. Osobně mu tleskám za to, že Batmana polidštil, díky tomu jsem našla Hrdinu, který mě neuráží. ()

InJo

Dech beroucí ikonický blockbuster, jímž Christopher Nolan názorně předvedl, jak povýšit popkornovou komiksovou maškarádu na osudovostí nasáklé plnokrevné epické drama, které se může směle zařadit po bok těch největších amerických krimi klasik od Coppoly, De Palmy nebo Michaela Manna... 95 % ()

Legas

Tvrdit, že jde o nejlepší hollywoodský film, je směšné, a pokusit se tvrdit, že jde snad o nejlepší film všech dob, si může dovolit snad jen složitý vzorec výpočtů na IMDb, ale pokud tento (snad dočasný) hype uchopí divák prostým rozumem, pak to, co The Dark Knight rozhodně splňuje, je, že nikoho nemůže zklamat, respektive pravděpodobně zklame jen zanedbatelné procento diváků. Ukočírovat dvouapůlhodinový kolos, ve kterém je tolik děje, proměn vnitřních rozpoložení postav a náhlých zvratů jako snad v celé trilogii Pána prstenů (odpuste, v zájmu lepšího vykreslení Temného rytíře trochu přeháním), je vskutku velké úklony hodný kousek. Nolan velice přehledným a funkčním způsobem zvládne vykreslit 5 dějů, které se odehrávají ve stejný čas na jiném místě, a vygradovat tempo této scény na maximum. Ke konci filmu víc a víc tlačí na pilu a nenechá diváka vydechnout až do konce. Jeho kriminální thriller, ve kterém se občas vyskytne muž s netopíří maskou, je cosi nového, nevyzkoušeného, ale plně funčního. Výborně ve filmu funguje "hudba", tedy spíše zvlášť asi těžko poslouchatelný burácející bordel. Akční scény jsou průměrné, ale když vynechám tu povedenou v tunelu, vlastně si na žádnou jinou ani nevzpomenu. Nejsou opravdu důležité. Herecké obsazení i vtěch nejmenších rolích snad nemohlo být lepší a i kdyby Heath Ledger neumřel, budu tvrdit, že jeho výkon je skutečnou lahůdkou Temného rytíře. ()

Šakal

Heath Ledger a jeho Joker dává nový rozměr (smysl) přísloví: „Co Tě nezabije, to Tě….zešílí“, kdy i Harry Houdini by jistojistě ocenil jeho trik se zmizením tužky. Christopher Nolan pro změnu zase (pro samou akci a trikovou vypiplanost) zapomíná na to nejdůležitější a to sice hlubší rozpracování charakterů jednotlivých postav. Z jeho filmů čiší chladnost a kalkul?, o čemž mě definitivně přesvědčil o 2 roky později v http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/ . Byť musím přiznat, že zde ta chladnost (na rozdíl od Inception) je i na místě. That's all. P.s. Jak kdysi kdesi uživ. Renton napsal: „mé srdce je jinde“. Tak v mém případě třeba zde: http://www.csfd.cz/film/136224-batman-zacina/. Přesto nemůžu říct, že bych si snímek neužíval. Parádně to odsejpá, divák se nenudí, nicméně jednoduše nedokážu p(r)ominout fakt, že Nolan tak trestuhodně upozadí hlavní postavu a divák nutně nabyde dojmu, že byl „podveden“ a snímek by měl spíš nést název Joker Begins. A zejména, když už se tady skloňuje Mann(ovo) Heat, tomuto snímku (stejně jako Affleckovu The Town) chybí taková „maličkost“, rovnocenní protivníci a větší prokreslení jejich charakterů a nakouknutí do jejich mysli. P.p.s to uživ. LIVINGDEAD. Čert vem komentář (koneckonců, co člověk to vlastní názor, na tom není nic divného), ale srovnávat tento snímek s tuctovým Eagle Eye D.J. Carusa……to (ne)jednomu nutně vytane na mysli otázka , kdo je větší šílenec, jestli Ty nebo Joker. Zřejmě slušnej matroš, pokud by bylo něco k mání, poprosil bych o nějakej ten gram. Jak vidno celkem síla a pořádnej úlet. ()

Webb

"Why so serious? Let s put a smile on that face!" MUCHUCHACHICHICHICHAAAAAA!!! Strhující, akční, efektní, dynamické s propracovaným scénářem, výborným příběhem, nepředvídatelným dějem bez jediné scény, kdy bych se nudil a vynikajicí kamerou. Atmosféra hutná a téměř celý dvou a půl hodinový film je sestříhaný dokonale. Herecký výkony Balea, Cainea, Freemana, Oldmana a Eckharta jsou nadprůměrný, je z nich cítit herecká zkušenost. Heath Ledger předvedl opravdu vysoký nadstandart. Dokonce až takový, že zastínil již zmiňované herce. Já sám bych ho nikdy nepoznal a do své role se více než vžil. Mám rád, když padouch vypadá tak, že se sami klepete odporem, nebo hrůzou. Byl skutečně šílený, vyšinutý, nebezpečný a toužící po anarchii. Ano, Heath tohle všechno zvládl. Jeho grimasy, pohyby, výslovnost, chování, mlaskání, smích, chůze, vzhled... Perfektní. Lepšího padoucha si neumím představit. Jeden z mrazivých okamžiků ve filmu byl, když všichni čekali, co se stane. A vy čekáte s nimi, protože nevíte, jak se nakonec Joker rozhodne. To je na celém filmu asi to nejlepší. Ta nejistota, jestli to Joker myslí vážně, či si jen hraje a jeho smích, když se mu má něco stát. Výtky směřují k účasti Rachel na tomto filmu. Kdy postavu Rachel od teď hrají dvě herečky (viz. Batman Begins). To si Nolan mohl odpustit. Dále potom popálenina Harveyho Denta. Ten obličej mi přišel moc digitálně upravený, mohl být decentnější a reálnější. A ještě Batmanova někdy až komická hlasová intonace (hlavně, když se snaží z Jokera dostat, kde jsou Rachel a Harvey Dent). Je toho samozřejmě i víc, různé chyby se najdou, ale film má dravé tempo a zaujal mě. Dále bych si neodpustil nezmínit hodně dobrej soundtrack od Hanse Zimmera, který poslouchat samotný je potěšení. Velmi mě potěšil i nádherný závěr, doprovázený strhující hudbou. [8,5/10]9/10 ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý