Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Paradigma zkažené ryby (2008) (S02E01)

První epizoda druhé řady úspěšně navázala přesně v místě, kde skončila první sezóna. Vše se sice točí kolem Leonardova začínajícího vztahu s Penny, ale mě nejvíc bavil Sheldonův vnitřní boj o udržení tajemství a všechny situace, které z toho vyplynuly. "Vypil jsem mléko, které chutnalo divně." ()

Topologie váčkovitého poklopce (2008) (S02E02)

Leslie Winkle je zpět, aby se stala útěchou pro truchlícího Leonarda a osinou v ... pro Sheldona. Znovu jsem se skvěle bavil při Super Mariovi, při Rajeshových zážitcích z Comic Conu: "A řekl mi, že se jmenuje Kimberly!" i při Leslieiných odpozorovaných interakcích. ()

Barbarská sublimace (2008) (S02E03)

Třetí epizoda druhé série patří mezi mé nejoblíbenější díly, protože tady pouze přežívám, ale ve World of Warcraft skutečně žiju. Ano, s Penny se asi tentokrát dokázal ztotožnit každý, kdo někdy propadl třeba jen na krátkou dobu závislosti na hrách, v mém případě to byl můj první PS 1 a pětidenní herní maraton, ze kterého mě vzpamatoval až absolutní nedostatek nádobí a sílící pach rozkladu, jež se šířil z vrchovatého dřezu. ()

Griffinova ekvivalence (2008) (S02E04)

Čtvrtá epizoda patřila jasně Rajeshovi, který se během krátké chvíle stane z nesmělého vědeckého pracovníka nesnesitelným, sebestředným, Sarančetem nasáklým snobem. Bavil jsem se opět převelice, zvláště při setkání s Dr. Gablehauserem. "Doktore Koothrappali", "Doktore Hofstadtere", "Doktore Coopere", "Pane Wolowitzi" . ()

Euklidovská alternativa (2008) (S02E05)

Sheldonova schopnost urazit, nebo odradit všechny lidi, od nichž potřebuje pomoc, nezná hranic. Výsledkem byla snaha přesvědčit ho o nutnosti získat řidičský průkaz a samostatně řídit. Už to samo o sobě byl nadlidský výkon, ale aby toho nebylo málo, Darth Vader fakt divně zíral. "Proč mě poveze Penny?" "Protože kámen tupí nůžky." ()

Cooper-Nowitzki teorém (2008) (S02E06)

Šestá epizoda představila Dr. Sheldona Coopera v úplně nové roli. Ne, to nebylo přesné, Sheldon byl typický, jen jeho společnost byla velmi netradiční, ale co by člověk neudělal pro jídlo zdarma, že? Pennyina reakce na celou situaci byla dokonalá a Leonardova věta mě odvařila: "Hlediště jsme vybudovali zde!". ()

Polarizace kalhotkové všehochuti (2008) (S02E07)

V sedmé epizodě fungují v podstatě nezávisle na sobě dvě dějové linie. První rozehrává zprvu nenápadnou, postupně však stále intenzivnější bitvu mezi Sheldonem a Penny, obě strany sáhnou po silných kalibrech a málem dojde i na Junior Rodeo. Druhá sleduje Howardovu a Rajovu snahu získat za využití vědy a techniky (včetně vojenské) adresu budoucí paní Wolowitz. Byl to velice povedený díl, smál jsem se od začátku až do konce. "Počkej moment. Chceš mi říct, že jsem teď v dojezdové vzdálenosti od domu plného možných budoucích supermodelek?" ()

Rozšíření o tapír-Spock (2008) (S02E08)

Díky této epizodě jsem pochopil, že musí dojít k nehodě Mars Roveru, aby si Leonard našel partnerku. Jistě pomohlo i to, že byl tou lepší z obou možností. Howardovy vzkazy na záznamníku byly naprosto dokonalé. "It´s Howard." Debata mezi Sheldonem a Rajeshem měla taky pořádné grády. "Na to mám jen dvě slova: Khanův hněv!" ()

Triangulace bílého chřestu (2008) (S02E09)

Epizoda, v níž vystupuje Sheldon jako supervisor Leonardova nového vztahu. prostě nemůže být špatná. Sheldonovy rozhovory s Penny byly skvěle neperspektivní ("Nové téma. Ve které fázi menstruačního cyklu teď jsi?") a ani Leonard není na Stephanii tak zoufale závislý jako on. ()

Záhada s paní Vartabedianovou (2008) (S02E10)

Leonard si jako jediný nevšiml, že má novou spolubydlící a kdykoli se s tím pokusí něco udělat, stane se obětí promyšlené manipulace, proti které by se jistě bránil, ale je takový slaboučký... Sheldon poprvé narazil na člověka, který ho dokázal zvládnout. "Kde je můj Bat signál?" ()

Hypotéza dárkových předmětů do koupele (2008) (S02E11)

Původně jsem chtěl jedenácté epizodě jednu hvězdičku ubrat za naprosto nevysvětlitelné zmizení Dr. Stephanie, ale neměl jsem šanci. Díl byl nabušený hláškami a vzájemné předávání dárků bylo přímo dokonalé. "Na co všichni zíráte? Ještě jste neviděli pokrytce?" "Zlato, zlato, teď mluví Dave." "Já vlastním DNA Leonarda Nimoye?!" ()

Labilita robozabijáka (2009) (S02E12)

A zase epizoda složená ze dvou samostatných dějových linií a zase se povedla. Sheldon se nechá vyprovokovat k nelicencovanému souboji robotů (woboto a woboto, jak by řekl Barry Kripke), zatímco Howard prodělává emocionální zhroucení po konfrontaci s Penny. "Proklouzla mi. To jsem ji měla složit?" "Howarde, bylo mi řečeno, že máš city." ()

Algoritmus přátelství (2009) (S02E13)

Sheldon se snaží přijít na kloub přátelství, už to je zárukou kvalitní zábavy, jeho dotazníky a algoritmus dohnaly vše jako obvykle ad absurdum. Příchod Barryho Kripkeho do skupiny a následný výběr nejméně přínosného člena byly naprosto brutální. "No, není to tak úplně plán, ale asi omdlím." ()

Finanční alternativy (2009) (S02E14)

I čtrnáctá epizoda se řadí mezi ty povedené. V hlavních rolích jsou tentokrát Pennyina platební neschopnost, Sheldonova ochota nezištně pomoci a plechovka chráněná hady. Líbila se mi Leonardova snaha pomoct Penny, která ho po selhání v oblasti snížení výdajů přivede na hrdinnou výpravu. "Jaký byl plán?" "Na půl roku servírka a pak se stát filmovou hvězdou." "Aha a měla jsi nějaký plán B?" "Stát se televizní hvězdou." ()

Mateřská kapacita (2009) (S02E15)

Nemohu epizodu popsat jinak, než jako brutálně dobrou. Leonardova matka byla zatím jedinou postavou, které se podařilo upozadit Sheldona a už teď bych si přál, aby se v seriálu objevovala častěji. "Tvůj strýček Floyd zemřel." "Proboha, co se stalo?" "Jeho srdce přestalo bít." ()

Polštářové stigma (2009) (S02E16)

Když si uvědomím, že byla šestnáctá epizoda příběhem gaučového sedáku, nemohu, než ohodnotit plným počtem hvězdiček. Pár Sheldonových obsesí se opět dostalo na světlo, ale nejpřekvapivějšího progresu dosáhl jednoznačně Howard. "To mu volá jeho pravá ruka?" ()

Setkání s Terminátorem (2009) (S02E17)

Sheldonova posedlost vlaky stojí za jedenáctihodinovou cestou na konferenci do San Franciska. Rajesh s Howardem si naštěstí dokáží zkrátit cestu lovem na Terminátora, zatímco se Sheldon, Leonard a Penny zabývají řešením hlavolamů. Stále se u seriálu skvěle bavím, takže opět hodnotím nenápaditými pěti hvězdičkami. "Podívej, teď už je nudný v mezinárodním měřítku!" "Při vší úctě, Dr. Coopere, jste na cracku?" ()

Produktivní pracovní píseň (2009) (S02E18)

Penny žádá Sheldona o pomoc, přestože si nejasně uvědomuje, že se dostává do podobné situace, jako by uzavřela smlouvu s ďáblem nebo dohodu s upírem. Skvělá zábava, Sheldonovy písně ke zvýšení produktivity práce a motivační promluvy k zaměstnancům neměly chybu. "Všechno je lepší s Bluetooth!" "Hej! Méně řečí, více práce!" ()

Polohy mrtvé šlapky (2009) (S02E19)

S příchodem nové sousedky se mění sféry vlivu a Penny ztrácí kontrolu nad situací. Tento díl byl velmi poučný a velmi pěkně přiblížil situace, ve kterých je mužské tělo ovládáno mozkem, ale i ty, kdy je ovládáno odjinud a ukázal, jak toho využít. "Je to past!" Jsou pryč, Penny, neslyší tě." ()

Hofstadterův izotop (2009) (S02E20)

Dvacátá epizoda byla dějově lehce slabší, ale Pennyin příchod do obchodu s komiksy byl naprosto skvělý. Na druhou stranu mě příliš nebral lov beze zbraní s Howardem Wolowitzem, který alespoň v závěru vylepšil Rajesh. "Všichni na mě zírají!" "Žádný strach, bojí se tě víc, než ty jich." "Mrkni dvakrát, jestli jsi tady proti své vůli." ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění