Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

Teória veľkého tresku

The Big Bang Theory

Komedie / Romantický

USA, 2007 - 2018, 90 h 50 min (Minutáž: 19–22 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Patrick Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O'Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris, Sarayu Blue, Steve Wozniak, Elon Musk, Alice Amter, Josh Zuckerman, Brandon W. Jones, Michelle Arthur, Tucker Albrizzi, Jareb Dauplaise, Maria Canals-Barrera, Ellen DeGeneres, Oliver Muirhead, Christopher Lloyd, Michael Dempsey, Sierra Edwards, Charlotte Newhouse, Annie O'Donnell, Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro, Steve Holland, Crystal the Monkey, Peter Onorati, Leonard Nimoy, Ian Reed Kesler, John Shaffner, Todd Eric Andrews, Ayumi Iizuka, Meli Alexander, Mark Harmon, Susanna Thompson, Michael Weatherly, Ian Scott Rudolph, Ed Lieberman, Fernando Rivera, Rod Keller, Steve Valentine, Kaliko Kauahi, David Barrera, Tonja Kahlens, Robert Noble, Malcolm Foster Smith, Bill Murray, Noel De Souza, Jim Meskimen, Nathan Fillion, Angela Relucio, Max Adler, Stephanie Escajeda, Molly Morgan, Bruce Holman, Tate Ellington, Rena Strober, Kelli Goss, Phoebe Neidhardt, Katherine Von Till, Robert Clotworthy, Melissa Tang, Craig Welzbacher, Patrika Darbo, Megan Heyn, Elena Campbell-Martinez, Adam Nimoy, William Shatner, Wayne Wilderson, Jeff Witzke, Jane Kaczmarek, Adam West, Jim Holmes, Blake Anderson, Pamela Adlon, Vernée Watson-Johnson, April Bowlby, Joel Murray, Rachel Cannon, Christopher Douglas Reed, Alberto D'Fonseca, Susan Chuang, George Wyner, Eric Normington, Marissa Cuevas, Kara Luiz, Beth Behrs, Walton Goggins, Diamond White, Jadon Sand, Tiffany Daniels, Rachna Khatau, Bill Gates, Laura Cerón, Parvesh Cheena, Bob Stephenson, Peter MacNicol, James Maslow, Neil Gaiman, Lauren Lapkus, Mark Berry, Jerry O'Connell, Ellie Reed

Stačil jeden diel, aby som si to obľúbil, po troch častiach som bol závislý, po sedemnástich to zbožňujem. Netvrdím, že je to sitcomová špička, ale zábava je to výborná. Sheldon je v podstate hrozne nesympatická postava, sviňa a odľud, ale Parsons ho hrá s takou chuťou, že čakám na každú jednu jeho repliku.(21.9.2008)

O tom, zda budu sledovat nový seriál, který se mi dostane pod ruku, rozhoduje většinou už prvních 5 minut v úvodní epizodě. A co se týče tohohle, tak tady jsem měl jistotu sledování už v první minutě s hláškou o fajn potisku na tričko. Sitcom plný intelektuálního humoru je úplně jiný než ostatní sitcomy, které jsem doposud viděl. Během první série jsem si zamiloval téměř všechny postavy. Nejraději mám jednoznačně hlášky Sheldona, který aniž by si to uvědomoval, dělá seriál takovým, jakým ten seriál doopravdy je. Bez něj by byl seriál poloviční. Samozřejmě nesmim opomenout ksichty, které dělá Penny, zejména právě na intelektuální "kecy" Shelodna či na sexuální narážky Howarda. Nejoblíbenější epizoda: 2 x 03 - Barbarská sublimace (Prvních 9 minut jede v neskutečném tempu). UPGRADE po 4.Sérii: Čtvrtá série povznesla seriál do nebeských výšin, je naprosto dokonalá, jedna epizoda brilantnější než druhá. Jen tak dál:-)(16.1.2011)

Bývalo to super, ale v současnu pokračuju ve sledování spíše ze setrvačnosti a nárazově ("jé, ona už skončila další série? to abych si ji tedy stáhnul"). Opakuje to pořád dokola stejnou šablonu, stejné vtipy, někdy více, někdy méně funkčně. Se znalostí více (a lepších) komediálních seriálů se mé přesvědčení, že TBBT je sitcomová špička, zcela vytratilo. Povrchní mainstreamová zábavička.(21.1.2009)

Americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Geniální seriál. Leonard Hofstadter ( Johnny Galecki ) a Sheldon Cooper ( Jim Parsons ) jsou mladí a úspěšní teoretičtí fyzikové, kteří spolu žijí v jednom bytě. Zajímají se o kvantovou mechaniku, teorii superstrun, sci-fi a fantasy. Jejich život se skládá z výpočtů nových vlastností elementárních částic. Kamarádí s dalšími dvěma vědci, Howardem ( Simon Helberg) - (chlípným konstruktérem) a Rajeshem ( Kunal Nayyar ) (plachým Indem). Zkrátka inteligentní humor, který nepochopí každý ( myslím blondýnky ne). V prvním díle do jejich života vtrhne Penny ( Kaley Cuoco ), přitažlivá blondýnka, Leonarda zaujme především tím, že je žena a hned se do ní zamiluje. / Viděné epizody z 1-8 série *184.dílů / Aktuálně: chystám se na 9.sezónu ( Hodnocení: 9/10 )(3.11.2009)

Dlouho jsem protestovala a tvrdila, že vědci takokví přece nejsou, tudíž se není čemu smát. Nakonec jsem si musela přiznat, že tento seriál zobrazuje svět vědy dost přesným způsobem a některé své spolupracovníky v něm dokážu dost přesně indentifikovat. Škoda jen, že s kolegy z katedry nepořádáme painballové turnaje. :) Po čtvrté sezóně se z Big Bang Theory stala moje další seriálová závislost. A co je děsivější, občas se dá s Sheldonem i ztotožnit (marné hledání jednoduché práce, aby se člověk mohl v klidu věnovat vědě).(24.5.2011)

• - V 3. epizodě 9. série s názvem „The Bachelor Party Corrosion" se snaží celá parta pohnout klíčem při výměně kola u dodávky. V jednom záběru je klíč vodorovně k autu, ale hned v dalším záběru, kdy se Howard (Simon Helberg) za pomocí páky snaží pohnout klíčem u kola, je už klíč výrazně nakloněný. To by ale nešlo, když je matice zarezlá. (Butcher of Blaviken)

• - Jim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard) a Kaley Cuoco-Sweeting (Penny) si vydupali plat milión amerických dolárov. Kunal Nayyar (Raj) a Simon Helberg (Howard) dostávajú za jednu epizódu po 800 000 dolárov. Melissa Rauch (Bernadette) a Mayim Bialik (Amy) sa musia uspokojiť s platom 60 000 za epizódu. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - V 15. epizóde 1. série sa Raj pýta Sheldonovej sestry Missy či pozná niekoho z Indie. Ona povie, že doktora Pattela, na čo Raj povie „Starý dobrý Pattel.“. Poukazoval na to, že Mary Cooper, matka Sheldona a Missy, už doktora Pattela spomenula, v 4. epizóde 1. série. (Ranewen)