Teorie velkého třesku (TV seriál)

The Big Bang Theory

Teória veľkého tresku

The Big Bang Theory

Komedie / Romantický

USA, 2007 - 2017, 79 h 21 min (Minutáž: 217x20 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, Aarti Mann, Sara Gilbert, Wil Wheaton, Kate Micucci, Mark Harelik, Pasha D. Lychnikoff, Laurie Metcalf, Margo Harshman, Brian Patrick Wade, Katie Leclerc, DJ Qualls, James Hong, Kimberly Kevon Williams, Riki Lindhome, Christine Baranski, Charlie Sheen, Summer Glau, Amanda Walsh, Courtney Henggeler, Jodi Lyn O'Keefe, Travis Schuldt, Matt Barr, Michael Trucco, Stan Lee, Ally Maki, Katee Sackhoff, Eliza Dushku, George Takei, Erin Allin O´Reilly, Steven Yeun, Emma Degerstedt, Sara Rue, Jessica Walter, LeVar Burton, Valerie Azlynn, Analeigh Tipton, Courtney Ford, Brent Spiner, Yeardley Smith, Stephen Hawking, Steve Paymer, Judy Greer, Marcus Folmar, Danica McKellar, Jen Drohan, Blake Berris, Howie Mandel, Josh Brener, Endre Hules, Brooke D'Orsay, Jeff Blum, William Stanford Davis, Buzz Aldrin, Laura Spencer, Ken Lerner, Brian George, Jesse Heiman, Christine Corpuz, James Earl Jones, Carrie Fisher, Bob Newhart, Eric Petersen, Regina King, Troy Winbush, Ira Flatow, Bill Nye, Kimberly Hebert Gregory, Sophie Oda, Brian Smith, Casey Sander, Barak Hardley, Neil deGrasse Tyson, Eric André, Briana Cuoco, Joshua Malina, Kevin Brief, Brian Posehn, Alex Ball, Octavia Spencer, Andrew W. Walker, Lewis Black, Elizabeth Bogush, Julio Oscar Mechoso, Keith Carradine, Ryan Cartwright, Jennifer Hale, Lance Barber, Rick Fox, Jim Turner, Josh Peck, Tania Raymonde, Tiffany Dupont, Stacey Travis, Meagen Fay, Dakin Matthews, Becky O'Donohue, Karl T. Wright, Matt Battaglia, Lanny Joon, Christopher Neiman, Brian Greene, Lexie Contursi, Aaron Takahashi, Billy Bob Thornton, Stephen Root, Paul Willson, Michael Hyatt, Sammy Sheik, Kevin Smith, Jan Hoag, Andy Mackenzie, Michael Rapaport, Stephen Merchant, Julie Michaels, Frank Maharajh, Joel Brooks, June Squibb, Alessandra Torresani, Whitney Avalon, Sara Erikson, Beau Casper Smart, Matt Bennett, Judd Hirsch, Katey Sagal, Jack McBrayer, Dean Norris, Sarayu Blue, Steve Wozniak, Elon Musk, Alice Amter, Josh Zuckerman, Brandon W. Jones, Michelle Arthur, Tucker Albrizzi, Jareb Dauplaise, Maria Canals-Barrera, Ellen DeGeneres, Oliver Muirhead, Christopher Lloyd, Michael Dempsey, Sierra Edwards, Charlotte Newhouse, Annie O'Donnell, Chuck Lorre, Bill Prady, Steven Molaro, Steve Holland, Crystal the Monkey, Peter Onorati, Leonard Nimoy, Ian Reed Kesler, John Shaffner, Todd Eric Andrews, Ayumi Iizuka, Meli Alexander, Mark Harmon, Susanna Thompson, Michael Weatherly, Ian Scott Rudolph, Ed Lieberman, Fernando Rivera, Rod Keller, Steve Valentine, Kaliko Kauahi, David Barrera, Tonja Kahlens, Robert Noble, Malcolm Foster Smith, Bill Murray, Noel De Souza, Jim Meskimen, Nathan Fillion, Angela Relucio, Max Adler, Stephanie Escajeda, Molly Morgan, Bruce Holman, Tate Ellington, Rena Strober, Kelli Goss, Phoebe Neidhardt, Katherine Von Till, Robert Clotworthy, Melissa Tang, Craig Welzbacher, Patrika Darbo, Megan Heyn, Elena Campbell-Martinez, Adam Nimoy, William Shatner, Wayne Wilderson, Jeff Witzke, Jane Kaczmarek, Adam West, Jim Holmes, Blake Anderson, Pamela Adlon, Vernée Watson-Johnson, April Bowlby, Joel Murray, Rachel Cannon

Kouzlo TBBT fungovalo přibližně do čtvrté série, časem však přešlo do dějového zmaru, kde všichni přešlapují na místě. Stokrát viděné situace a neustále opakované repliky se zákonitě musí přejíst i největšímu fanouškovi. Kdy tato dojná kráva konečně pojde, zůstává záhadou. 1. série: 75%, 2. série: 85%, 3. série: 70%, 4. série: 80%, 5. - 9. série: 60%.(20.5.2011)

Bývalo to super, ale v současnu pokračuju ve sledování spíše ze setrvačnosti a nárazově ("jé, ona už skončila další série? to abych si ji tedy stáhnul"). Opakuje to pořád dokola stejnou šablonu, stejné vtipy, někdy více, někdy méně funkčně. Se znalostí více (a lepších) komediálních seriálů se mé přesvědčení, že TBBT je sitcomová špička, zcela vytratilo. Povrchní mainstreamová zábavička.(21.1.2009)

No co si budem povídat, první série je prostě absolutně kulervoucí řežba, sice mi chvilku trvalo než sem si zvyk na postavy, což trvalo tak 4 díly, ale pak sem se řezal smíchy u každýho dílu a Sheldona si prostě nejde neoblíbit, stejně jako prasáka Howieho a Leonard s Rajem a Penny je skvěle doplňujou, po první sérii fakt nebylo co řešit a já začal hledat 6* v hodnocení, ale po 4 hodinách sem to vzdal, ale ono to nakonec až takovej problém nebyl, protože druhá série přináší trošku vystřízlivění, snaha o co nejvíc hlášek a vtipů tu je stále, ale tak nějak se už opakujou a nevyvolávaj takovou zábavnost, jako tomu bylo předtim a hlavně mi přišlo, že ta snaha o hlášky je trošku křečovitá a předvídatelná, takže vlastně člověk ví co postava řekne, ještě než to řekne a ztrácí se moment překvapení, ale i tak nemůžu říct, že bych se u druhý série nebavil, jen neni rozhodně tak dobrá jako ta první(27.2.2009)

Další z produkce amerických seriálů, které se na nás sypou neuvěřitelnou rychlostí a i přesto si dokáží udržet sledovanost. Ovšem BBT je trochu jiné i když zápletkou připomíná Friends a humorem britský sitcom IT Crowd. Hlavní myšlenkou u BBT je jednoznačná odlišnost hlavních postav od běžných lidí, a proč vlastně ? Leonard a Sheldon jsou fyzici a nebylo by na tom nic zvláštního , až do doby kdy se do protějšího bytu nastěhuje, krásná blondýnka Penny, která se začne líbit Leonardovi a nejen jemu. Leonard a Sheldon ještě spolu se svými dvoumi kamarády Rajem(Ind - který není schopen mluvit při přítomnosti dívek) a Howardem(Žid - který žije se svou matkou a myslí si že je neodolatelný), žijí ve svém imaginármín světě. I přes neuvěřitelné hlášky a intelektuální rozhovory se jedná opět o nabalavocí seriál, při kterém se hlavní hrdinové i přes svou neschopnost snaží zaujmou dívky a komplikuje to jejich neschopnosti a záliby, při kterých se dostanou do mnoha situací, které by se ani tomu největšímu loserovi nestaly. Díky dobrému hereckému obsazení, množství absurdních vtipů a Kaley Cuoco se BBT u mě řadí na první příčky ze seriálů americké produkce. "Gravitace, ty bezcitná děvko." 90%(12.2.2009)

207/207 + unaired pilot (1. - 4. série kontrolně také v dabingu, jak ten je nevšedně špatný, to člověk plácá ušima) Na počátku byl Raj a jeho láska s Aish Rai. Po té nenápadné objevení faktu, že je to skutečně zábavné a plné odkazů na svět, ve kterém žiju. Naneštěstí první série má stejnou pointu jako první série Přátel. Ve druhé nicméně oceňuju linku Sheldon / Penny s vrcholem ubrousku po kámen / nůžky / papír / tapýr / Spock. Později houstnou camea a hostovačky Charlie Sheena, Summer Glau nebo Christine Baranski. Přelom 2. a 3. je sympatický. Sexu, komixů a lhaní Shellymu není nikdy dost. Jenom začínám mít trauma, že tenhle fandom má počátek v Roseanne a dál plynule pokračuje sitkomy jako Cybill, Dharma & Greg a Dva a půl chlapa. To je podivné souhvězdí, zvlášť, když mezi tím rotují Vakace Chevy Chase. No a na přelomu 3. a 4. série se z celého seriálu stává rutina, které škodí vztah Penny / Leonard. Což posléze nahrazuje vztah Shamy a Rajova občasná sexuální dobrodružství. V závěru 4. série pak celý seriál dospěl do přebujelé vztahové změti a ztratil veškerou originalitu. Raj / Penny není dobrý nápad. Už aby se to vrátilo do podobných absurdit jako Howard / Leslie. No a 5. série měla velké množství neskutečně slabých dílů s vrcholem svatební korepetice. Už to tak vypadá, že se úroveň vrací k tomu, co bylo potlačeno po první verzi pilotu. Teď se jenom rozhodnout, která ze zbytečných přítelkyň Leonarda byla více otravná? Zřejmě Priya. 6. série mě už akorát tak střídavě sere a nachytává. Ale počkat, teď to vypadá až na nebezpečně povedenou sérii kvalitních dílů v řadě. Pak se to propadlo někam k 90210 a teď by po delší době zase jeden díl vynikající. Proton na hrad! ... A ona už jede osmá a devátá. Zajímá to ještě někoho? Kupodivu ano, ale je nutné pořešit Shamy a poslat ledovou sprchu SW fanům. 10.01(21.10.2010)

• - Kvůli krizi v českém dabingu nahradila uprostřed 7. série Jitku Moučkovou Radka Přibyslavská v roli Penny (Kaley Cuoco) a Irena Máchová Nikolu Votočkovou v roli Amy (Mayim Bialik), což způsobilo velké protesty a petice na adresu TV Prima za návrat původních dabérek. V osmé řadě se vrátí původní dabingové obsazení včetně Penny (Kaley Kuoco) a Amy (Mayim Bialik), jimž hlas opět propůjčí Jitka Moučková a Nikola Votočková. (funhouse)

• - Přesto, že je nám celý seriál předkládáno, že Penny (Kaley Cuoco) pochází z Nebrasky, tak v pilotním dílu sama řekne, že pochází z Omahy. (Bube1)

• - Sheldonova (Jim Parson) klasická hláška "Bazinga!", kterou řekne po každém svém "vydařeném trefném žertu", je slovo složené ze tří chemických prvků, a to baryum, zinek, galium. (Shadowspark)