Teorie velkého třesku

(seriál)
  • USA The Big Bang Theory (více)
Trailer
Komedie / Romantický
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Rauch, Mayim Bialik, Kevin Sussman, Carol Ann Susi, John Ross Bowie, (více)

Série(12) / Epizody(279)

Leonard a Sheldon jsou dva brilantní fyzici – kouzelníci v laboratoři, ale společensky nemožní mimo ni. Naštěstí mají po ruce krásnou a svobodomyslnou sousedku Penny, která se je snaží naučit pár věcí o reálném životě. Leonard se věčně snaží hledat lásku, zato Sheldon je naprosto spokojený s videochatováním se svou platonickou partnerkou Amy Sarah Fowlerovou. Nebo s hraním startrekových 3D šachů se stále se rozšiřujícím okruhem známých, a to včetně kolegů vědců Koothrappaliho a Wolowitze a roztomilé mikrobioložky Bernadette, Wolowitzovy novomanželky. (TV Prima)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (34)

Teorie velkého třesku (2007)

Chuck Lorre, byť si o pánovi s velkým egem myslím svoje, zkrátka umí, když většina jeho sitcomových dítek patří k tomu vůbec nejlepšímu, co televize v rámci žánru nabízí, nicméně Teorie velkého třesku, jakkoli je neskutečně zábavná, co do vtipu v dialogu nesmírně nahuštěná, byť to tak na první pohled nevypadá, rozhodně neplatí za až tak přísně geniální záležitost, kterou by průměrně vzdělaný a chytrý Evropan nemusel pobrat.. Jinak by neměla takovou oblibu ve Státech, že ?! Ačkoliv právě ty její mimikry, s jejichž pomocí se za nelidsky inteligentní vydává, jsou naopak geniální zcela určitě..;) Ve skutečnosti vlastně Big Bang Theory s překrásnou Kaley Cuoco-Sweeting lze považovat za takovou aktualizaci Přátel do internetového věku, kde se však jako Ross chová vlastně většina postav, a tak byla vlastně originální myšlenka s nerdy a asociály navěšena na osvědčenou sitcomovou kostru.. Nejzajímavější se mi však rozhodně zdá skutečnost, jak obrovsky vlastně dnes právě takoví nerdové, o nichž celý typicky epizodický seriál s upozaděným vývojem postav vypráví, ovlivňují celý nejen filmový mainstream.. Ostatně jaký filmový žánr dnes slaví největší úspěch ?? Scifi a komiksové adaptace, tedy typické oblíbené žánry právě nerdů a šprťáků.. To musím vědět, ne ?! ;) Ve výsledku musím zkratka celou sérii i přes její cykličnost gagů považovat za naprostou špičku.. ()

Pilot (2007) (S01E01)

"Naše děti budou chytrý a krásný !!" - "A hlavně imaginární !!" ;) ()

Hypotéza otrubové vlákniny (2007) (S01E02)

"Filmovej maraton ?! Kolik těch filmů se Supermanem vlastně je ??" - "To si děláš srandu !!" ;) ()

Korolár seržanta Sněhulky (2007) (S01E03)

"Co ke novýho ??" - "Už půl hodiny nejde internet !!" - "A Sheldon je možná robot.." ;) ()

Efekt světélkující rybky (2007) (S01E04)

"Howard má slečnu ??" - "Věrohodnějším vysvětlením je, že učinil pokrok ve svém výzkumu robotiky.." ;) ()

Hamburgerový postulát (2007) (S01E05)

"Netušila jsem, že taky hraješ na cello.." - "Jo, naši měli za to, že pojmenovat mě Leonard a protlačit mě do vyššího ročníku mi nezajistí dostatečnou nakládačku.." ;) ()

Paradigma Pána prstenů (2007) (S01E06)

"Uvážím-li reakce na můj kostým, je to na žalobu amerického vzdělávacího systému.." ;) ()

Koktejlový experiment (2007) (S01E08)

"Můžeš mi poděkovat !!" - "Za co ?? Že jsem jak postava ze Simpsonovejch ?!" ;) ()

Zkáza mimoňoráje (2008) (S01E14)

"Ty máš modulátor hlasu Dartha Vadera ?!" ;) ()

Triangulace bílého chřestu (2008) (S02E09)

"Jestli už zase mohu mluvit, dovolte mi něco říct.. Sheldon je krutopřísnej borec !!" ;) ()

Wheatonova repríza (2010) (S03E19)

"Děkuju, Ježíši.. Řekla by moje matka.." ;) ()