Kurýr (TV seriál)

• Německo

Transporter - Die Serie

Kuriér

Akční / Krimi

Kanada / Francie / USA / Německo, 2012–2014, 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings, Charly Hübner, Maria del Mar, Christopher Cordell, Lochlyn Munro, Uwe Ochsenknecht, Barry Flatman, Mike Dopud, Leela Savasta, Hannes Jaenicke, Christopher Jacot, Mark Ivanir, Chris Violette, Athena Karkanis, Jonathan Keltz, Chelsea Hobbs, Moon Dailly, Robert Maillet, David Atrakchi, Adam MacDonald, Jane McLean, Tattiawna Jones, Andrey Ivchenko, Daniel Fathers, Björn Thors, Elena Juatco, Alain Moussi, Katheryn Winnick, Eva Josefíková, Jade Chkif, Klára Issová, Andrew Bicknell, Alex Ozerov, Violante Placido, Lex Shrapnel, Farzana Dua Elahe, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Tom McKay, Kamel Laadaili, Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, Kristína Svarinská, Andrew Hinkson, Michael Reventar, Sonia Laplante, Austin Macdonald, Demore Barnes, Josh Blacker, Brad Borbridge, Luc Florian, Silvia Šuvadová, Emily Coutts, Laura de Carteret, Jason Gosbee, Hocine Choutri, Christine Tizzard, Sarah Allen, Lisa Berry, Flannan Obé, Alisen Down, Stephan Dubeau, Lukas Penar, R.J. Parrish, William deVry, Eric Woolfe, James Binkley, Karl Collins, Richard Clarkin, Amrou Al-Kadhi, Markéta Tannerová Šebesťáková, Tara Yelland, Dhaffer L'Abidine, Miroslav Lhotka, Daniel Rchichev, Jonathan Whittaker, John MacDonald, Amir El-Masry, Joseph Long, Shane Daly, Anna Hardwick, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, François-Eric Gendron, Jochen Hägele, Wes Williams, Colette Stevenson, Dylan Ramsey, Jessica Phillips, Brigitte Kingsley, Greg Bryk, Ennis Esmer, Ted Atherton, Jordan Hayes, Alex House, Marco Bonini, Thomas Michael, James McGowan, Richard Brake, Justin Svoboda, Affif Ben Badra, Tyler Hynes, Silas Carson, Robert Cavanah, Moussa Maaskri, Pavel Bezděk, Ivan G'Vera, Vlad Ivanov, Hana Doulová, Róbert Nižník, Mark Rendall, Antonia Thomas, Ashley Walters, Petra Špindlerová, Karel Dobrý, Aden Gillett, Andrej Polák, Jana Stryková, Ester Geislerová, Miroslav Hrabě, Jan Kuželka, Elyse Levesque, Zdeněk Maryška, Jim Codrington, Callum Keith Rennie, Mark Lutz, David Richmond-Peck, Linda Thorson, Tamara Hope, Maurice Dean Wint, Lily Gao, Alex Martin, Mike 'Nug' Nahrgang, Kelly Fanson, Brendan Beiser, Rob Archer

Komentáře uživatelů k TV seriálu (85)

• Segrestor

Tenhle kurvír se nepovedl. Chlapík má sice lýtka jak závodní slepice, ale tenhle běh na dlouho trať nedá ani za medvídka z Bogoty vypranýho v Perwollu. Chris Vance kaine chance. Někde se stala chyba a kurvír doručí jen jednu velkou nudu, navíc v potrhaném obalu.(20.12.2013)

• Slavomír

Frankovi Martinovi narástli vlasy a odpadli gule...(5.12.2013)

• Philip_Fry

Hrozná ptákovina a ještě jezdí v audině, fuj:D(9.1.2014)

• bearmeedek

Televizní seriál, kde jednotlivé epizody se snaží stavět na ose filmových kurýrů. Vytuněno sympatickým osobním mechanikem a osobní agentkou - manažerkou. Tu hraje neznámá maďarka Andrea Osvárt a pohled na ni potěší. Oddych bez nároků na pateční večer u TV. Tolik první řada z roku 2012. Ale pozor! Je tu druhá řada z roku 2014, na které se podíleli i češi. Z prvních dvou dílů druhé řady jsem byl dost rozpačitý. Co fungovalo, to zrušili. Kozatá manažerka byla odsunuta zpět na Balaton a nahradila ji zřejmě sestra Semirovy manželky z Kobry 11. Kamoš mechanik byl zastřelen. Kurýr porušil svá zásadní pravidla. Kurýrování jen na úvod a potom následuje nezištné pomáhání slabým a potřebným. Třetí díl nezachránila ani Praha a Josefíková, ve čtvrtém, ze záznamu, už jsem posouval a nechápal kurýrovu snahu zachránit zavalené mohamedánské dělníky v Africe. První řada 40% a druhou jsem skončil po čtvrté bličce s plným počtem bodů: ODPAD.(22.5.2015)

• Frantisek.Fu

5%(28.4.2018)

První série super oddychovka k večerní relaxaci u vychlazeného pivka, druhá série zklamání v podobě obyčejné kriminálky, kterých je v TV mraky.(14.10.2018)

• dkas

Ubohé, trapné, předvídatelné. A ty debilní souboje? Škoda slov :-)(6.12.2013)

• ac1976

Niektoré postavy by mali ostať na filmovom plátne a netrepať sa do televízie. Vance hrá asi z donútenia, ináč si ten jeho kyslý prejav neviem vysvetliť a od odpadu to zachránila len bojová choreografia. Aj v tej je však Vance taký uveriteľný až strach (porovnať so Stathamom). Ukážka sračkovosti: časť o 3 kufríkoch! Po zhliadnutí ďalšej série musím upraviť komentár aj hodnotenie! Zo sračky sa stala SUPER sračka a o tej dnes populárnej tzv. politickej korektnosti ani nehovorím! To sa ešte vážne nájde niekto kto má chuť zatracovať Majora Zemana???!(30.3.2015)

Velmi důstojný seriálový spin-off kurýra. Frank je borec a Chris Vance si jeho roli očividně užívá. Vše ostatní taky fajn, akce, hlášky, rozhovory, ženský, všechno fajn. Jen prostřední díly druhý série stály za prd. Když Frank sebere nepříteli AK a pak jen stojí jak sloup a pálí kolem sebe jednou rukou, tak umírám nudou. Ale najde se tam i dobrá akce viz souboj ve výtahu v prvním díle nebo bitka v kuchyni bez jedinýho střihu v posledním díle. Ale zbytek bezva, až na ten konec, chci třetí sérii, páč ten konec byl hodně neuspokojivej.(24.9.2015)

• RedRose

no... bylo to... prostě divné a slabé... k filmové předloze se to ani zdaleka nepřiblížilo... a ten konec druhé série a vlastně celého seriálu fakt luxus...(10.12.2018)

• S3MIR

Slabe,velmi slabe.Pustil som si prvu epizodu a vypol som ju hned ako sa skoncila prva "nahanacka".Katastrofalne zostrihane,a postprodukcne zrychlenie zaberov tam tak bilo do oci,ze som to proste nevydrzal. U mna maximalny prepadak a premrhana prilezitost na celkom zaujimavy serial...(28.2.2013)

• Bouřka

Něco takového jsem už dlouho neviděla - záporná postava dostane dvakrát za sebou brutální nakládačku, do toho honička v autě, potom další nakládačka, potom ho srazí plnou rychlostí auto a potom se znovu vrhne na kladnou postavu (kurýr), aby dostal nejbrutálnější nakládačku a jediná možnost, jak se ho zbavit, je hodit ho do řeky, jinak by se tam řezali asi ještě dneska. Do toho kurýr, který nejenže výborně řídí, ale také ho zřejmě cvičila elitní jednotka v boji na blízko, protože on zbraň opravdu nepotřebuje. No, jestli to bylo myšleno jako parodie, tak dobrý :-)(5.12.2013)

• jprmusic

Jak ubohé. Ve srovnání s filmem opravdu směšné nejen filmařsky, ale i díky Chris Vancemu, který Stathamovi nesahá svým charismatem ani po kotníky.(21.12.2013)

• hackstolle

Tohle se muze libit jen uplnemu ......... .(28.3.2015)

Po prvom dieli hodnotím kladne, aj dlhšie to mohlo byť, využili krásnu herečku a hneď v prvej scéne ju vyzliekli, Chris Vance bol dobrý, takisto ako v Prison Breaku, pohodový seriál, ktorý si pozriem určite každý týždeň. EDIT : niektoré diely sú vážne nudné(3.1.2013)

• MaxQ69

Zlý sen, špatný vtip, akční telenovela... To je pouhá hrstka přívlastků, která mě napadá po zhlédnutí pilotního dílu. Lacinnější už to ani být nemůže. Jedna hvězdička za to, že obyčejné telenovely jsou přecejen o něco málo horší a druhá za soundtrack z Kobry 11!(6.12.2013)

• Flack007

Už název mluví za vše. Bylo jisté, že udělat seriál po celkem nevydařeném třetím díle filmového Kurýra, je prostě blbost. Zvolení nesympatického herce, který navíc nemá zdaleka tak veliké charisma, přes idiotsky a jednoduše napsaný scénář. Do toho ten fakt, že si žádnou akci člověk neužije stejně jako ve filmu, protože musí mít jen několik chabých minutek na celý díl. Je jasné, že pak nelze čekat zázraky, když je to všechno zkrácené a hnané seriálových dusíkem, který je tak drsný, jak je drsný vysílací plán dané televizní stanice. Ani jeden díl mě nepotěšil a to i přesto, že jsem filmového Kurýra vítala vždy pozitivně.(6.4.2015)

Na vyložený průměr moc dobrý, na maximum průměrný...když tak koukám na místní hodnocení, říkám si, jestli je na vině seriál, nebo očekávání rejpalů. Ne, není to zázrak. Ale od pilotu je jasné, že jde o oddychovou akčňárnu bez výraznějších ambicí na styl nebo obsah. V tomhle ohledu to vyšlo a ta jedna hvězdčiak navíc je kvůli prosté skutečnosti, že Andrea je kost a kurýr jako profese je sympatickej job. http://umenivyberu.cz/serialy/transporter-the-series/(3.1.2016)

• blondboss

Nepodarená séria už tak nie veľmi podarenej série. Chris Vane v úlohe Jasona Stathama bol snáď len zlý vtip, akčné scény na úrovni škôlkarov, ktorý sa naháňajú po ihrisku a to nehovorím o inteligentnosti dialógov. Načo tento seriál vznikol, to fakt neviem, ale aspoň potešil peknými autami a sem-tam aj s nejakým napätím. Na celkový úspech je to ale veľmi málo a toľko klišé na jednom mieste som ešte hádam ani nevidel. Strašné. 35 %(22.3.2017)

Po prvním díle asi těžko soudit, ale je to předvídatelné až hanba. Postavy se chovají přesně podle šablony, překvapivý zvrat je překvapivý asi jako finále filmu s Brucem Willisem, To blonďatý jelito se chová jak nadrženec po lobotomii. Ale. Celé to svižně odsýpá, bitky mají energii a výprava je velkorysá. Jako bonus: je příjemné sledovat, jak si někdo potměšile vytírá kloaku s MPAA. Scénář lehce pod průměrem, zpracování výtečné, plus bonus. Pro mě čistě subjektivní 4 hvězdy. EDIT: Nic mě nenutí vyhledávat další díly, takže ubírám jednu hvězdu na průměr.(3.1.2013)

• zodiak217

Nuda, nuda a opäť nuda. Čakal som podstatne viac, keďže réžie sa ujal Luc Besson. Absolútne necharizmaticke herecke obsadenie, staromodne sš prejavujuci dej, este aj Kobra 11 z roku 2000 mi prišla zaujímavejšia ako tento nový seriál. Príde mi to ako veľmi slabí odvar na skvelé filmu s Jasonom Stathanom. Akčné scény su taktiež robené v štýle, že človek si povie: "Toto som videl už v lepšom prevedení." Tak pôsobí aj tento seriál sucho a bez originalnejsieho nápadu niečím zaujať.(16.1.2013)