MacGyver (TV seriál)

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016–2019, 49 h 29 min (Minutáž: 40–60 min)

Tvůrci:

Peter M. Lenkov

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero, Preston James Hillier, Jocko Sims, Yorgo Constantine, Sonia Rockwell, Ian Gregg, Vinnie Jones, Tracy Spiridakos, Oliver Cooper, Kasha Kropinski, Jarreth J. Merz, Jessica Roth, Josh Ventura, Emerson Brooks, Juan Gaspard, Niko Nicotera, Lobo Sebastian, Raoul Max Trujillo, Thomas Kopache, Sam Medina, Tim Sitarz, Aimee Carrero, David Dastmalchian, Alicia Coppola, Hunter Burke, Garrett Kruithof, John Heard, Luke Arnold, Amiah Miller, Jeremy London, Michael Michele, Sammi Rotibi, Darla Delgado, Zulay Henao, Keith Jardine, Meredith Eaton, Siobhan Fallon Hogan, Gary Weeks, Frank Whaley, Michael Graziadei, Lance Gross, Sheryl Lee Ralph, Christopher Heyerdahl, Brandon O'Dell, Bill Stinchcomb, Tobias Jelinek, Wil Gonzalez, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Camille Chen, C.S. Lee, François Chau, Aly Michalka, Bill Posley, Assaf Cohen, Michael Harding, William Mapother, Candace Moon, Mark Sheppard, Keith Meriweather, Lawrence Gilligan, Nicholas Guest, Tyler J. Shaw, Justin Hires, Isabel Lucas, Danny Boushebel, Sameer Ali Khan, Ronnie Gene Blevins, Karolina Wydra, Darin Cooper, Essam Ferris, Michael O'Keefe, Anthony Starke, Elya Baskin, Marco Sanchez, William Baldwin, Curtis Armstrong, Roger Floyd, Lauren Vélez, Louis Ozawa Changchien, Domenick Lombardozzi, Amy Okuda, Arjay Smith, Bruce McGill, Michelle Elaine, Ricky Russert, Charlotte McKinney, Evette Young, Aina Dumlao, Maz Siam, Reign Edwards, Matt Mercurio, Danielle Deadwyler, Robert C. Trevelier, Gil Darnell, Tate Donovan, Davide Ishmael, Sibongile Mlambo, Ilia Volok, Hakeem Kae-Kazim, Nelson Bonilla, Wolé Parks, Josh Stamberg, Jesse C. Boyd, Kikey Castillo, Owen Harn, Terry Serpico, Han Soto, Elle Whitfield, Joel Rush, Jimmy Akingbola, Javicia Leslie, Rome Flynn, Joshua Childs, Cheyenne Haynes, Joe Ando-Hirsh, Dennis Boutsikaris, Jessejames Locorriere, Joshua Brady, C. Thomas Howell, Andrea Powell, Greg Sproles, Marco Rodríguez, Santiago Segura, Hudson Meek, Sarah Sokolovic, Brendan Hines, Ric Reitz, Sean Cameron Michael, Holland Roden, Clark Moore, Rod Hallett, Deidrie Henry, Konstantin Lavyš, Sendhil Ramamurthy, Irhad Mutic, Shani Atias, Seamus Dever, Jimmy Gonzales, Clint Jung, Doug Savant, Bridget Regan, Faran Tahir, Greg Corbett, Darren Darnborough, David Kallaway, Jiří Staněk, Vanessa Elese Garcia, Justin Welborn, Alex Livinalli, Madalyn Horcher, Anthony Dilio, Alma Martinez, Jeananne Goossen, David Clyde Carr, Isaiah Stratton, Daniella Alonso, Eddie McClintock, Ashley Tisdale, Jonny Coyne, Garrett Morris, Amy Smart, Michael Des Barres, Edin Gali, Pasha D. Lychnikoff, Jesse Luken, Robert Catrini, Jermaine Rivers, Wendie Weldon, Gregory Alan Williams, Ashton Leigh, Allie McCulloch, Elisha Henig, Piper Laurie, Raphael Sbarge, Edward Asner, Kamar de los Reyes, Ana Ayora, Marc Menchaca, Diogo Morgado, Todd Jenkins, Michael Aaron Milligan, Erica Page, Michael Bisping, Arye Gross, Christopher Frontiero, Greg Perrow, Brad William Henke, Levy Tran, Kinsley Isla Dillon, Chad Michael Collins, James Devoti, Alec Rayme, Tierney Smith, Matthew Bellows, Carlos Leal, Carsten Nørgaard, Marty Lindsey, Tatiana Warden, Sara Naby Kim, Michael Tow, Brandon Rush, Mo Gallini, Alla Korot, Annika Pampel, Mandy June Turpin, Eileen Faxas, Emily Marie Palmer, Andrew Romano, Peter Weller, George Tchortov, Cory Scott Allen, Charles Green, Phillip Mullings Jr., Farshad Farahat

Nový MacGyver je přesně to, co jsem čekal. Špionážní, akční a celkem chytrý. Jestli chcete osmdesátkového Maca tak fajn, ale pro mě je tohle stará záležitost v moderním kabátě. Stejně jako u Knight Ridera ... vy čekáte něco podobného, co dnes ale neustojí mladý divák, který nezná starý seriál. Kdybych teď hodnotil, po dvou dílech, bez váhání bych dal pět, protože to splňuje svůj účel: Baví to. A to slušně. Dokonce hodně slušně... Po třetím díle hodnotím. Není to starý MacGyver, Till nemá Richardovo charisma. Ale stále je to celkem nápaditý, naivní a dobromyslný seriál. Takový byl starý Mac. A Dalton celkem solidně hlásí. Nicméně podobnost s původním seriálem je mizivá. Je tu více akce, vše se týká jen špionáží a vykreslení charakterů není tak dokonalé. Také obsazení starých známých postav mi někdy pije krev (např. Penny Parkerová). Nicméně mezi všemi těmi kriminálkami mě to potěšilo. Protože i když je to neoriginální, trochu v tom cítím novou krev. A humor mi sedl. Za mě? Pokračuji ve sledování... Aktualizace po šestém díle: se starým MacGyverem to nemá mnoho společného. Ale je to akční, vtipné i napínavé. Postavy mají společná jen jména, a seriál s původní sérií jen těch pár Macových vychytávek. Ale jinak? Za mě prostě jo!(8.10.2016)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nový Macgyver na mě působí úplně stejně jako remake Knight Ridera. S původním seriálem to nemá nic společného, ale rozhodně to není špatný počin. Je to vlastně úplně oddychový levný akční seriál, spíše epizodicky laděný, který klade důraz na buddy chemii mezi členy týmu (původní Mac operoval spíše sám na vlastní pěst). Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byl blbý a špatný seriál. Není. Je sice naivní, nereálný, dost studiový (třeba ta papundeklová kulisa Amsterdamu byla tragická) ale je taky, jak už tu kdosi zmiňoval, takový dobromyslný, chytlavý a co se týče vynálezů, je i docela nápaditý. Na druhou sérii se kouknu rád, je to ideální oddychovka na vyplnění volného času mezi jinými seriály. Hodnocení série: 3/5(27.4.2017)

Původního Maca jsem nikdy nesledoval systematicky a pamatuju si jen celovečeráky. S touhle verzí naprosto nemám problém - tým funguje, zápletky a řešení neurazí, trochu lepší pohled do macgyverování díky popiskům a rozdělení obrazu...takže jako špionážní high i low tech oddechovka to naprosto plní svůj účel a víc od toho nepožaduju.(15.4.2018)

• noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo.(5.11.2016)

• Rapaport

Jsem velkým fanouškem původního a jediného! Macgyvera. Když jsem slyšel, že se má točit remake, zděsil jsem se. Některé postavy nejdou zremakovat. Přesto jsem byl přinucen se podívat aspoň na první díl, abych ho tady mohl ohodnotit. Přesně jak jsem čekal. Od prvních minut jsem byl v přesvědčení,že jsem spíš o mix Jamese Bonda a Mission Impossible. Macgyver hned prozradil své křestní jméno a jaký je to vlastěn borec. Pak přišel Jack Dalton, akční sekáč co trefí mouchu v letu a z Petera Thortona udělali ženskou. Všudypřítomná hudba jen utvrzuje v přesvědčení,že zremakovali seriál pod špatným názvem. Popisky u jednotlivých "macgyverismů" působí dost rušivě. Speciální efekty pravděpodobně tvořil stejný tým co Sharknado. Zkrátka a dobře. Pokud by se seriál jmenoval jinak, byl by to ucházejicí akční seroš, co jich televize plive dvacet do tuctu každý rok. Ale takhle je to zbytečný pokus jak zničit jednu televizní ikonu. Jedna hvězda za to že tento nový nesympatický "mac" dokázal doběhnout po vlastních startující letadlo.(9.10.2016)