MacGyver (TV seriál)

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016 - 2019, 49 h 37 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Peter M. Lenkov

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero, Preston James Hillier, Jocko Sims, Yorgo Constantine, Sonia Rockwell, Ian Gregg, Vinnie Jones, Tracy Spiridakos, Oliver Cooper, Kasha Kropinski, Jarreth J. Merz, Jessica Roth, Josh Ventura, Emerson Brooks, Juan Gaspard, Niko Nicotera, Lobo Sebastian, Raoul Max Trujillo, Thomas Kopache, Sam Medina, Tim Sitarz, Aimee Carrero, David Dastmalchian, Alicia Coppola, Hunter Burke, Garrett Kruithof, John Heard, Luke Arnold, Amiah Miller, Jeremy London, Michael Michele, Sammi Rotibi, Darla Delgado, Zulay Henao, Keith Jardine, Meredith Eaton, Siobhan Fallon Hogan, Gary Weeks, Frank Whaley, Michael Graziadei, Lance Gross, Sheryl Lee Ralph, Christopher Heyerdahl, Brandon O'Dell, Bill Stinchcomb, Tobias Jelinek, Wil Gonzalez, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Camille Chen, C.S. Lee, François Chau, Aly Michalka, Bill Posley, Assaf Cohen, Michael Harding, William Mapother, Candace Moon, Mark Sheppard, Keith Meriweather, Lawrence Gilligan, Nicholas Guest, Tyler J. Shaw, Justin Hires, Isabel Lucas, Danny Boushebel, Sameer Ali Khan, Ronnie Gene Blevins, Karolina Wydra, Darin Cooper, Essam Ferris, Michael O'Keefe, Anthony Starke, Elya Baskin, Marco Sanchez, William Baldwin, Curtis Armstrong, Roger Floyd, Lauren Vélez, Louis Ozawa Changchien, Domenick Lombardozzi, Amy Okuda, Arjay Smith, Bruce McGill, Michelle Elaine, Ricky Russert, Charlotte McKinney, Evette Young, Aina Dumlao, Maz Siam, Reign Edwards, Matt Mercurio, Danielle Deadwyler, Robert C. Trevelier, Gil Darnell, Tate Donovan, Davide Ishmael, Sibongile Mlambo, Ilia Volok, Hakeem Kae-Kazim, Nelson Bonilla, Wolé Parks, Josh Stamberg, Jesse C. Boyd, Kikey Castillo, Owen Harn, Terry Serpico, Han Soto, Elle Whitfield, Joel Rush, Jimmy Akingbola, Javicia Leslie, Rome Flynn, Joshua Childs, Cheyenne Haynes, Joe Ando-Hirsh, Dennis Boutsikaris, Jessejames Locorriere, Joshua Brady, C. Thomas Howell, Andrea Powell, Greg Sproles, Marco Rodríguez, Santiago Segura, Hudson Meek, Sarah Sokolovic, Brendan Hines, Ric Reitz, Sean Cameron Michael, Holland Roden, Clark Moore, Rod Hallett, Deidrie Henry, Konstantin Lavyš, Sendhil Ramamurthy, Irhad Mutic

--- PRVNÍ SÉRIE --- Nový Macgyver na mě působí úplně stejně jako remake Knight Ridera. S původním seriálem to nemá nic společného, ale rozhodně to není špatný počin. Je to vlastně úplně oddychový levný akční seriál, spíše epizodicky laděný, který klade důraz na buddy chemii mezi členy týmu (původní Mac operoval spíše sám na vlastní pěst). Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byl blbý a špatný seriál. Není. Je sice naivní, nereálný, dost studiový (třeba ta papundeklová kulisa Amsterdamu byla tragická) ale je taky, jak už tu kdosi zmiňoval, takový dobromyslný, chytlavý a co se týče vynálezů, je i docela nápaditý. Na druhou sérii se kouknu rád, je to ideální oddychovka na vyplnění volného času mezi jinými seriály. Hodnocení série: 3/5(27.4.2017)

• jasiska

Veľmi som sa tešila na to, že zo skvelého potenciálu originál MacGyvera urobia parádneho nového. Bohužiaľ, zázrak sa nekoná. Hrozne napísaný scenár nezachráni ani fešák hlavný hrdina a parádičkové špiónštiny. Seriál je plný trápnych ničím nezmiernenych klišé a celé to má nádych trikrát prevarených Charlie's Angels (seriálu). Aj ja, čo obyčajne až tak neriešim, ako mal byť konkrétny príbeh napísaný, som si v hlave prepisovala dej tak, aby to bolo stráviteľné. Celá atraktivita MacGyvera ako postavy vďaka jeho zostrojovania urýchľovačov častíc z hovna a gumičky preto absolútne zapadla za závoj podpriemernosti.(7.1.2017)

Tak v tomhle případě hodnocení doopravdy nechápu... Jasně, starý MacGyver to není. Hlavně Andersonovo charisma chybí, stejně tak boží úvodní znělka. Ale myslím, že Andersona v seriálu mít obsazeného ani nechcete. (Pokud tedy jste v obraze a víte jak Anderson v roce 2016 vypadal a stále vypadá... Troufám si tvrdit, že tady by ani sebenabušenější charisma nic nezmohlo.) Počin stále chrlí skvělou, nejen špionážní, atmosféru a styl. Parádní improvizace nejinak. Ty jsou navíc ještě doplněné komentáři, takže technicky založení jedinci s vůlí učit se novým věcem si polabuží. Ale jak vidím, tak seriál zatím sledovala převážně jen ta druhá strana barikády... 90%(6.2.2017)

• noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo.(5.11.2016)

Původního Maca jsem nikdy nesledoval systematicky a pamatuju si jen celovečeráky. S touhle verzí naprosto nemám problém - tým funguje, zápletky a řešení neurazí, trochu lepší pohled do macgyverování díky popiskům a rozdělení obrazu...takže jako špionážní high i low tech oddechovka to naprosto plní svůj účel a víc od toho nepožaduju.(15.4.2018)