MacGyver (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016 - 2017, 24 h 44 min (Minutáž: 22x43 min)

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero, Preston James Hillier, Jocko Sims, Yorgo Constantine, Sonia Rockwell, Ian Gregg, Vinnie Jones, Tracy Spiridakos, Oliver Cooper, Kasha Kropinski, Jarreth J. Merz, Jessica Roth, Josh Ventura, Emerson Brooks, Juan Gaspard, Niko Nicotera, Lobo Sebastian, Raoul Max Trujillo, Thomas Kopache, Sam Medina, Tim Sitarz, Aimee Carrero, David Dastmalchian, Alicia Coppola, Hunter Burke, Garrett Kruithof, John Heard, Luke Arnold, Amiah Miller, Jeremy London, Michael Michele, Sammi Rotibi, Darla Delgado, Zulay Henao, Keith Jardine, Meredith Eaton, Siobhan Fallon Hogan, Gary Weeks, Frank Whaley, Michael Graziadei, Lance Gross, Sheryl Lee Ralph, Christopher Heyerdahl, Brandon O'Dell, Bill Stinchcomb, Tobias Jelinek, Wil Gonzalez, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Camille Chen, C.S. Lee, François Chau, Aly Michalka, Bill Posley, Assaf Cohen, Michael Harding, William Mapother, Candace Moon, Mark Sheppard, Keith Meriweather, Lawrence Gilligan, Nicholas Guest, Tyler J. Shaw, Justin Hires, Isabel Lucas, Danny Boushebel, Sameer Ali Khan, Ronnie Gene Blevins, Karolina Wydra, Darin Cooper, Essam Ferris, Michael O'Keefe, Anthony Starke, Elya Baskin
  • imaginer21

Roztěkané, plytké, hodně se tam běhá. I přes to, že jsem skalním fanouškem původního seriálu, nechtěl jsem být kritický a naopak se na to podívat pohledem dnešního diváka. Ale je-li dnešní divák z pohledu tvůrců spokojený s lacinou eye-candy akcí a stokrát omílanou dialogovou vatou, je nanejvýš smutné, že se to muselo vnutit i do překopávky kultovního seriálu. Představte si třeba Akta X, ve kterých nový Mulder se Scullyovou už od začátku ví, kde jsou mimozemšťané a kdo stojí za konspirací, pořád se jen honí dopředu vítězně za emzáky a všechny ty drobnůstky ve vyšetřování už za ně dělá IT technologie alá NCIS nebo CSI. Posun v technologii je značný a určuje i požadavky dnešního diváka, ale já v tom nevidím nezbytný důvod, proč reinkarnovat (a vpodstatě zevšednit po boku ostatních tech-kriminálek) kdysi a i dnes uznávanou seriálovou klasiku. Jedinou zajímavou, ale stále (i když jen po dvou shlédnutých dílech, takže s rezervou) nevyužitou postavou je Jack Dalton, a to jen proto, že George Eads má po CSI konečně roli s trochu odlehčené povahy a kupodivu potvrzuje po vážnějších notách z Vegas, že charizma opravdu má. Hádám, že to řídké, ale příjemné pomrkávání na původní seriál má na svědomí Lee David Zlotoff. Snad prosadí více "lidských" prvků. Jinak fakt zbytečná snaha, bohužel. Edit: Neprosadí. Naopak George Eads ze sebe dělá blbce, aby se snížil před beztak nudným titulním hrdinou. A dialogy jakoby sypaly z povinnosti vyplnit jinou nudou tu běžnou nudu. Stahuji na 1*, kterou nechávám pro snahu divákovi aspoň trošku nahlédnout do MacGyverovy kuchařky nápadů (i když mnoho jsme už viděli jinde, ne-li v původním originále).(3.10.2016)

• noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo.(5.11.2016)

• toi-toi

Till sa snaží byť Anderson, hudba ostala takmer rovnaká, Macove monológy ostali a žiaľ aj efekty majú rovnakú, ak nie horšiu, úroveň. Má to feeling pôvodného seriálu, no pôsobí to výrazne hlúpejšie a okatejšie (njn, lebo zastaviť roztavený nukleárny reaktor čokoládou bolo v pohode). Macov tým skôr zavadzia ako pomáha, dokonca Eads zahral asi najotravnejšieho podržtašku. Hires je tam asi len vrámci oslovenie afroameričanov a bol dopísaný počas natáčania, sexi hackerka nesmie chýbať, ako už je zvykom v nových seriáloch. Najhoršie (rozumej najviac ma to štvalo) zo všetkého však je, že Macovo krstné meno v prvých pár dieloch zaznie viac krát ako v celom pôvodnom seriály dokopy.(16.10.2016)

Tak v tomhle případě hodnocení doopravdy nechápu... Jasně, starý MacGyver to není. Hlavně Andersonovo charisma chybí, stejně tak boží úvodní znělka. Ale myslím, že Andersona v seriálu mít obsazeného ani nechcete. (Pokud tedy jste v obraze a víte jak Anderson v roce 2016 vypadal a stále vypadá... Troufám si tvrdit, že tady by ani sebenabušenější charisma nic nezmohlo.) Počin stále chrlí skvělou, nejen špionážní, atmosféru a styl. Parádní improvizace nejinak. Ty jsou navíc ještě doplněné komentáři, takže technicky založení jedinci s vůlí učit se novým věcem si polabuží. Ale jak vidím, tak seriál zatím sledovala převážně jen ta druhá strana barikády... 90%(6.2.2017)

• sir-dave

Jestli se ještě někdo rozhoduje, má lepší si pustit několikrát viděný díl starého Maca než tohle. Vypadá to spíš jako pokračování Populární mechaniky pro děti bez Elishy. Všudypřítomné otravné popisky, co se bude dít, jak pro studenty chemie na ZŠ. Je tam Jack Dalton, Macgyver nepoužívá zbraně, ale oldschoolový nádech je samozřejmě pryč, za to akčních levných triků docela dost. Ani nevím zda to je prequel, sequel nebo co vlastně.. 2 hvězdy z lítosti, druhá řada by mě docela překvapila.(9.10.2016)