MacGyver (TV seriál)

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016 - 2018, 49 h 40 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Peter M. Lenkov

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero, Preston James Hillier, Jocko Sims, Yorgo Constantine, Sonia Rockwell, Ian Gregg, Vinnie Jones, Tracy Spiridakos, Oliver Cooper, Kasha Kropinski, Jarreth J. Merz, Jessica Roth, Josh Ventura, Emerson Brooks, Juan Gaspard, Niko Nicotera, Lobo Sebastian, Raoul Max Trujillo, Thomas Kopache, Sam Medina, Tim Sitarz, Aimee Carrero, David Dastmalchian, Alicia Coppola, Hunter Burke, Garrett Kruithof, John Heard, Luke Arnold, Amiah Miller, Jeremy London, Michael Michele, Sammi Rotibi, Darla Delgado, Zulay Henao, Keith Jardine, Meredith Eaton, Siobhan Fallon Hogan, Gary Weeks, Frank Whaley, Michael Graziadei, Lance Gross, Sheryl Lee Ralph, Christopher Heyerdahl, Brandon O'Dell, Bill Stinchcomb, Tobias Jelinek, Wil Gonzalez, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Camille Chen, C.S. Lee, François Chau, Aly Michalka, Bill Posley, Assaf Cohen, Michael Harding, William Mapother, Candace Moon, Mark Sheppard, Keith Meriweather, Lawrence Gilligan, Nicholas Guest, Tyler J. Shaw, Justin Hires, Isabel Lucas, Danny Boushebel, Sameer Ali Khan, Ronnie Gene Blevins, Karolina Wydra, Darin Cooper, Essam Ferris, Michael O'Keefe, Anthony Starke, Elya Baskin, Marco Sanchez, William Baldwin, Curtis Armstrong, Roger Floyd, Lauren Vélez, Louis Ozawa Changchien, Domenick Lombardozzi, Amy Okuda, Arjay Smith, Bruce McGill, Michelle Elaine, Ricky Russert, Charlotte McKinney, Evette Young, Aina Dumlao, Maz Siam, Reign Edwards, Matt Mercurio, Danielle Deadwyler, Robert C. Trevelier, Gil Darnell, Tate Donovan, Davide Ishmael, Sibongile Mlambo, Ilia Volok, Hakeem Kae-Kazim, Nelson Bonilla, Wolé Parks, Josh Stamberg, Jesse C. Boyd, Kikey Castillo, Owen Harn, Terry Serpico, Han Soto, Elle Whitfield, Joel Rush

Nový MacGyver je přesně to, co jsem čekal. Špionážní, akční a celkem chytrý. Jestli chcete osmdesátkového Maca tak fajn, ale pro mě je tohle stará záležitost v moderním kabátě. Stejně jako u Knight Ridera ... vy čekáte něco podobného, co dnes ale neustojí mladý divák, který nezná starý seriál. Kdybych teď hodnotil, po dvou dílech, bez váhání bych dal pět, protože to splňuje svůj účel: Baví to. A to slušně. Dokonce hodně slušně... Po třetím díle hodnotím. Není to starý MacGyver, Till nemá Richardovo charisma. Ale stále je to celkem nápaditý, naivní a dobromyslný seriál. Takový byl starý Mac. A Dalton celkem solidně hlásí. Nicméně podobnost s původním seriálem je mizivá. Je tu více akce, vše se týká jen špionáží a vykreslení charakterů není tak dokonalé. Také obsazení starých známých postav mi někdy pije krev (např. Penny Parkerová). Nicméně mezi všemi těmi kriminálkami mě to potěšilo. Protože i když je to neoriginální, trochu v tom cítím novou krev. A humor mi sedl. Za mě? Pokračuji ve sledování... Aktualizace po šestém díle: se starým MacGyverem to nemá mnoho společného. Ale je to akční, vtipné i napínavé. Postavy mají společná jen jména, a seriál s původní sérií jen těch pár Macových vychytávek. Ale jinak? Za mě prostě jo!(8.10.2016)

• noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo.(5.11.2016)

• Morholt

Z původního seriálu jsem viděl kdysi jen pár dílů, takže jsem ho nepovažoval za nedotknutelný, což se mělo v případě sledování remaku jevit jako výhoda. Ale nejevilo. Po prvním díle jsem si říkal, že je to tak blbé, až by to mohlo být zábavné. Sice tu byli špatní a prkenní herci, mizerné triky a vyloženě trapné hlášky, ale pořád se něco dělo. Druhý díl už byl o poznání horší a dělalo mi potíže se vůbec dodívat a ten třetí už jsem do konce nevydržel. 10% za úvodní epizodu.(9.10.2016)

Původního Maca jsem nikdy nesledoval systematicky a pamatuju si jen celovečeráky. S touhle verzí naprosto nemám problém - tým funguje, zápletky a řešení neurazí, trochu lepší pohled do macgyverování díky popiskům a rozdělení obrazu...takže jako špionážní high i low tech oddechovka to naprosto plní svůj účel a víc od toho nepožaduju.(15.4.2018)

• sir-dave

Jestli se ještě někdo rozhoduje, má lepší si pustit několikrát viděný díl starého Maca než tohle. Vypadá to spíš jako pokračování Populární mechaniky pro děti bez Elishy. Všudypřítomné otravné popisky, co se bude dít, jak pro studenty chemie na ZŠ. Je tam Jack Dalton, Macgyver nepoužívá zbraně, ale oldschoolový nádech je samozřejmě pryč, za to akčních levných triků docela dost. Ani nevím zda to je prequel, sequel nebo co vlastně.. 2 hvězdy z lítosti, druhá řada by mě docela překvapila.(9.10.2016)