MacGyver (TV seriál)

MacGyver

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016–2020, 63 h 9 min (Minutáž: 40–60 min)

Tvůrci:

Peter M. Lenkov

Keith Power

Lucas Till, Addison Timlin, George Eads, Joshua Boone, Sandrine Holt, Ruman Kazi, Tristin Mays, Bianca Malinowski, Amy Acker, Billy Blair, Carlos Guerrero, Preston James Hillier, Jocko Sims, Yorgo Constantine, Sonia Rockwell, Ian Gregg, Vinnie Jones, Tracy Spiridakos, Oliver Cooper, Kasha Kropinski, Jarreth J. Merz, Jessica Roth, Josh Ventura, Emerson Brooks, Juan Gaspard, Niko Nicotera, Lobo Sebastian, Raoul Max Trujillo, Thomas Kopache, Sam Medina, Tim Sitarz, Aimee Carrero, David Dastmalchian, Alicia Coppola, Hunter Burke, Garrett Kruithof, John Heard, Luke Arnold, Amiah Miller, Jeremy London, Michael Michele, Sammi Rotibi, Darla Delgado, Zulay Henao, Keith Jardine, Meredith Eaton, Siobhan Fallon Hogan, Gary Weeks, Frank Whaley, Michael Graziadei, Lance Gross, Sheryl Lee Ralph, Christopher Heyerdahl, Brandon O'Dell, Bill Stinchcomb, Tobias Jelinek, Wil Gonzalez, Daniel Dae Kim, Grace Park, Taylor Wily, Camille Chen, C.S. Lee, François Chau, Aly Michalka, Bill Posley, Assaf Cohen, Michael Harding, William Mapother, Candace Moon, Mark Sheppard, Keith Meriweather, Lawrence Gilligan, Nicholas Guest, Tyler J. Shaw, Justin Hires, Isabel Lucas, Danny Boushebel, Sameer Ali Khan, Ronnie Gene Blevins, Karolina Wydra, Darin Cooper, Essam Ferris, Michael O'Keefe, Anthony Starke, Elya Baskin, Marco Sanchez, William Baldwin, Curtis Armstrong, Roger Floyd, Lauren Vélez, Louis Ozawa Changchien, Domenick Lombardozzi, Amy Okuda, Arjay Smith, Bruce McGill, Michelle Elaine, Ricky Russert, Charlotte McKinney, Evette Young, Aina Dumlao, Maz Siam, Reign Edwards, Matt Mercurio, Danielle Deadwyler, Robert C. Trevelier, Gil Darnell, Tate Donovan, Davide Ishmael, Sibongile Mlambo, Ilia Volok, Hakeem Kae-Kazim, Nelson Bonilla, Wolé Parks, Josh Stamberg, Jesse C. Boyd, Kikey Castillo, Owen Harn, Terry Serpico, Han Soto, Elle Whitfield, Joel Rush, Jimmy Akingbola, Javicia Leslie, Rome Flynn, Joshua Childs, Cheyenne Haynes, Joe Ando-Hirsh, Dennis Boutsikaris, Jessejames Locorriere, Joshua Brady, C. Thomas Howell, Andrea Powell, Greg Sproles, Marco Rodríguez, Santiago Segura, Hudson Meek, Sarah Sokolovic, Brendan Hines, Ric Reitz, Sean Cameron Michael, Holland Roden, Clark Moore, Rod Hallett, Deidrie Henry, Konstantin Lavyš, Sendhil Ramamurthy, Irhad Mutic, Shani Atias, Seamus Dever, Jimmy Gonzales, Clint Jung, Doug Savant, Bridget Regan, Faran Tahir, Greg Corbett, Darren Darnborough, David Kallaway, Jiří Staněk, Vanessa Elese Garcia, Justin Welborn, Alex Livinalli, Madalyn Horcher, Anthony Dilio, Alma Martinez, Jeananne Goossen, David Clyde Carr, Isaiah Stratton, Daniella Alonso, Eddie McClintock, Ashley Tisdale, Jonny Coyne, Garrett Morris, Amy Smart, Michael Des Barres, Edin Gali, Pasha D. Lychnikoff, Jesse Luken, Robert Catrini, Jermaine Rivers, Wendie Weldon, Gregory Alan Williams, Ashton Leigh, Allie McCulloch, Elisha Henig, Piper Laurie, Raphael Sbarge, Edward Asner, Kamar de los Reyes, Ana Ayora, Marc Menchaca, Diogo Morgado, Todd Jenkins, Michael Aaron Milligan, Erica Page, Michael Bisping, Arye Gross, Christopher Frontiero, Greg Perrow, Brad William Henke, Levy Tran, Kinsley Isla Dillon, Chad Michael Collins, James Devoti, Alec Rayme, Tierney Smith, Matthew Bellows, Carlos Leal, Carsten Nørgaard, Marty Lindsey, Tatiana Warden, Sara Naby Kim, Michael Tow, Brandon Rush, Mo Gallini, Alla Korot, Annika Pampel, Mandy June Turpin, Eileen Faxas, Emily Marie Palmer, Andrew Romano, Peter Weller, George Tchortov, Cory Scott Allen, Charles Green, Phillip Mullings Jr., Farshad Farahat, Rose Bianco, Roberto 'Sanz' Sanchez, Kendall Joy Hall, Tony DeMil, Fernando Chien, Svetlana Efremova, Henry Ian Cusick, Emmanuelle Vaugier, Xander Berkeley, Leonardo Nam, Camille Mana, Christopher Convery, Jeremy Palko, Joshua Leonard, Michael Wayne Foster, Valerie Jane Parker, Toshiji Takeshima, Dean Cudworth, Jay DeVon Johnson, Joe Williamson, Alonzo Ward, Hauke Bahr, David Garelik, Ava Davila, Ylfa Edelstein, James Callis, Dimitrius Pulido, Amanda Schull, Teodora Cristea, Matt Medrano, Alex Veadov, Devon Sawa, Angela Zhou, David E. Collier, Joe Gatto, David Shae, Sal Vulcano, Amber Skye Noyes, Keith David, Jeri Ryan, John Ales, Ramon De Ocampo, Marsha Thomason, Scottie Thompson, Cuyle Carvin, Erin Ownbey, Ming Lo, Holly Deveaux, Delaney Williams, Randy Havens, CC Castillo, Alex Solowitz, Philip Fornah, Vas Sanchez, Kenneth Trujillo

Nový MacGyver je přesně to, co jsem čekal. Špionážní, akční a celkem chytrý. Jestli chcete osmdesátkového Maca tak fajn, ale pro mě je tohle stará záležitost v moderním kabátě. Stejně jako u Knight Ridera ... vy čekáte něco podobného, co dnes ale neustojí mladý divák, který nezná starý seriál. Kdybych teď hodnotil, po dvou dílech, bez váhání bych dal pět, protože to splňuje svůj účel: Baví to. A to slušně. Dokonce hodně slušně... Po třetím díle hodnotím. Není to starý MacGyver, Till nemá Richardovo charisma. Ale stále je to celkem nápaditý, naivní a dobromyslný seriál. Takový byl starý Mac. A Dalton celkem solidně hlásí. Nicméně podobnost s původním seriálem je mizivá. Je tu více akce, vše se týká jen špionáží a vykreslení charakterů není tak dokonalé. Také obsazení starých známých postav mi někdy pije krev (např. Penny Parkerová). Nicméně mezi všemi těmi kriminálkami mě to potěšilo. Protože i když je to neoriginální, trochu v tom cítím novou krev. A humor mi sedl. Za mě? Pokračuji ve sledování... Aktualizace po šestém díle: se starým MacGyverem to nemá mnoho společného. Ale je to akční, vtipné i napínavé. Postavy mají společná jen jména, a seriál s původní sérií jen těch pár Macových vychytávek. Ale jinak? Za mě prostě jo!(8.10.2016)

• noriaki

Eh, já původního MacGyvera taky nemám dvakrát rád, ale scenáristé a režiséři téhle hrůzy k němu nejspíš cítí trýznivou nenávist. Jenom tak si vysvětluju, proč z konceptu vyškrtali všechno dobré a pak do světě vypustili tuhle pokřivenou parodii. Že chybí ikonická znělka, to jsem jim s těžkým srdcem odpustil, že je úvodní postava arogantní hejsek přitahující pěsti opilců, s tím už jsem se smiřoval hůř. Ale že zmizely scény ryzí improvizace a byly nahrazeny jakýmisi instruktážními videi - dokonce s doprovodným komentářem, a stejně toho trotla musí zachraňovat deus ex machina, tak přes to vlak nejede. Postavy jsou vesměs nesympatické, absolutně ploché a namistrované. Děj epizod tomu odpovídá. Je hloupý až za roh a naivní i na osmdesátá léta. Viděno sedm dílů, pak jsem ztratil nervy a víru v lidstvo.(5.11.2016)

• toi-toi

Till sa snaží byť Anderson, hudba ostala takmer rovnaká, Macove monológy ostali a žiaľ aj efekty majú rovnakú, ak nie horšiu, úroveň. Má to feeling pôvodného seriálu, no pôsobí to výrazne hlúpejšie a okatejšie (njn, lebo zastaviť roztavený nukleárny reaktor čokoládou bolo v pohode). Macov tým skôr zavadzia ako pomáha, dokonca Eads zahral asi najotravnejšieho podržtašku. Hires je tam asi len vrámci oslovenie afroameričanov a bol dopísaný počas natáčania, sexi hackerka nesmie chýbať, ako už je zvykom v nových seriáloch. Najhoršie (rozumej najviac ma to štvalo) zo všetkého však je, že Macovo krstné meno v prvých pár dieloch zaznie viac krát ako v celom pôvodnom seriály dokopy.(16.10.2016)

• jasiska

Veľmi som sa tešila na to, že zo skvelého potenciálu originál MacGyvera urobia parádneho nového. Bohužiaľ, zázrak sa nekoná. Hrozne napísaný scenár nezachráni ani fešák hlavný hrdina a parádičkové špiónštiny. Seriál je plný trápnych ničím nezmiernenych klišé a celé to má nádych trikrát prevarených Charlie's Angels (seriálu). Aj ja, čo obyčajne až tak neriešim, ako mal byť konkrétny príbeh napísaný, som si v hlave prepisovala dej tak, aby to bolo stráviteľné. Celá atraktivita MacGyvera ako postavy vďaka jeho zostrojovania urýchľovačov častíc z hovna a gumičky preto absolútne zapadla za závoj podpriemernosti.(7.1.2017)

Tak v tomhle případě hodnocení doopravdy nechápu... Jasně, starý MacGyver to není. Hlavně Andersonovo charisma chybí, stejně tak boží úvodní znělka. Ale myslím, že Andersona v seriálu mít obsazeného ani nechcete. (Pokud tedy jste v obraze a víte jak Anderson v roce 2016 vypadal a stále vypadá... Troufám si tvrdit, že tady by ani sebenabušenější charisma nic nezmohlo.) Počin stále chrlí skvělou, nejen špionážní, atmosféru a styl. Parádní improvizace nejinak. Ty jsou navíc ještě doplněné komentáři, takže technicky založení jedinci s vůlí učit se novým věcem si polabuží. Ale jak vidím, tak seriál zatím sledovala převážně jen ta druhá strana barikády... 90%(6.2.2017)