Polda

TV spot 1
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Režie:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

Série(6) / Epizody(64)

marcel.demo

Ačkoliv jsem se raději obrnil takřka zenovou předpojatostí a nečekal pranic zajímavého, i tak jsem překvapen, kam až se může seriálová krimi "tvorba" zřítit... Pořád jsem doufal, že se jedná o sociologický experiment a na konci pořadu nás ujistí o naprosté brakovosti daného příběhu... bohužel, nestalo se tak... Hádám, že scénář byl generován na google script generator a herci byli pod vlivem omamných látek, neb si jinak nemohu vysvětlit, proč by někdo do éteru vypustil toto... Možná se jedná o útok ISIS na naše šedé kůry mozkové... ale s největší pravděpodobností se jedná o hudební mega-fuze-klip, který byl omylem naroubován na poldu :) rozhodně nedoporučuji k pravidelné konzumaci... 1/5 a bude hůř? ()

bilder

Dávám jednu hvězdičku za Matáska a Vlasákovou, které mám ráda. Jinak jsem už dlouho neviděla nic trapnějšího a zbytečnějšího. Herce z vedlejších rolí našli nejspíš v nějakém ochotnickém spolku. Snad byli aspoň levní. Tohle je seriál hodný televize Barrandov. Chápu, že někteří herci mají hodně dětí a hypotéky, ale co je moc ..... ()

les62

Kdo má jako já rád Davida Matáska, tak pookřeje, protože role mu sedí. Seriál bude patřit mezi to lepší v české tvorbě. ()

Nestojak

Narativně experimentální ladění balancuje mezi irealitou a realitou a budí dojem neustálého navracení se k procesuální stránce transcendentního vyprávění. Seriál Polda mě nezaujal ničím. Po půl hodině jsem se začal nudit. Občas se hlavnímu hrdinovi povedlo mě rozesmát. Když srovnám jiné dnešní české kriminální seriály, tak se tento řadí do nadprůměrné většiny. Děj mi přišel dosti pomalý a unavený. Dosti se bojím že další díl už nezvládnu, ale věřím že se najdou tací, kteří to budou pravidelně sledovat. ()

jakub.schejb

Za mě OK (po prvním díle). Díky Matáskovi převzatý model funguje (nečekal jsem, že bude mít takové koule). Drsňák a macho dinosaurus procitá po dvaceti letech z komatu a nese sebou manýry, ze kterých by gender sluníčkové biomatky a zženštělí hipsteři zavařili hatefree facebookové skupiny. Parťák namistrovanej jak prodejce měsíce v Partners.A dle mého jim to (ne)klape jak má. A super soundtrack. Zkrátka takový rozvernější Schimanski. Je to sice trošku pomalejší, scenáristicky (režijně) by to mohlo být o něco propracovanější, případy jsou prostinké. Ale já se těším na další díl. PS Lidi, je to krimi komedie, srovnávat to s uměle hypovaným Raplem je dost mimo. ()

Alagaesie

(Probuzení) A to to na těch klinikách takhle vypadá? Já byl jen tejden v Kladrubech na RP, takže nevim. Od Poldy jsem čekal nějákou kravinu ale první díl celkem překvapil. Matásek jako dinosauří "ostrej" hoch, naproti tomu na můj vkus měkota Orozovič, s RAMkou místo mozku. Nesourodá dvojka co spolu bude muset vyjít.Takhle já chápu, že technika pokročila kurvadopředu, ale že Křížek furt vytahuje tablet, to fakt nedávám. Naproti tomu Michal se s tím moc nesere. Scéna u výslechu vtipná. U čeho se mi otvírala kudla to byla sentimentální hudba - doprdele dyť polda se z toho srabu dostal, tak proč pilotu dávat onen sentimentální nádech?! Vencla mám celkem v oblibě. Fak jsem tak naivní když jsem měl pocit, že se toho bude víc dít? Pár vtipů bylo takže fakt asi průměr, nicméně to budu sledovat dál. ()

quido.morava

Zatím jen první díl, ale už velké zklamání; ale vlastně jen mou vinou - co jsem taky mohl očekávat od Matáska a Holečka (abych nekřivdil, tak Holečkovi se aspoň zatím povedli jen dvě věci - Comeback a Marta a Věra, ale to asi není tak zcela jeho zásluha)... Ani nevím, jak Poldu pojmout, zda jako komedii - na tu je tam pramálo humoru a nadsázky, nebo jako vážnou věc - na tu je to zase moc odlehčené. pro mne je to zatím jen slaboduchá taškařice s pár frkama a mezitím nekonečně nudná vata s bídnými hereckými "výkony". Jestli takto budou pokračovat i další díly, tak to asi brzy vyplním čas něčím záživnějším. ()

majakmp3

Mně se to docela líbilo. Je to příjemná, i když ne příliš originální, oddechovka, u které nesmíte příliš přemýšlet (viz. zázračný nárůst svalové hmoty hlavního hrdiny během čtrnáctidenní rehabilitace poté, co se probral z 20 ti letého kómatu, …), ale s tím se u tohoto typu zábavy počítá. V konkurenčním Raplovi je Hynek Čermák o kapku přesvědčivější, ale i tak měl první díl Poldy spád. Mezi hlavními postavami to jiskřilo, klaďák byl drsný, jeho hlášky vtipné a samozřejmě nechyběla pěkná kočka, ze které se možná v dalších dílech stane dáma v nesnázích. Polda asi hned nebude zachraňovat celou planetu Zemi, ale zřejmě se pro začátek spokojí se záchranou Policie ČR, nebo alespoň některých občanů našeho státu. Hudba byla skvělá, kamera ok (na rozdíl od kamery v hrůze jménem Místo zločinu Plzeň) a mělo to celkem hlavu i patu (opět doporučuji srovnání s Místem zločinu Plzeň, kde v úvodní koupelnové scéně můžete v nerezovém tlačítku splachovadla vidět kameramana, v západočeské metropoli si v seriálu zase zahrála jedna známá pražská nemocnice, nebo můj údiv, když honička ve sklepích skončila pádem ze střechy, ... ) PS: všimli jste si, že se v prvním dílu Poldy ani nestřílelo, a ani zde netekly potoky krve? Doufám, že ostatní díly budou alespoň tak dobré jako jednička! ()

Tosnarka

První díl se mnou otřásl. David Matásek jako "drsnej polda" mě nepřesvěčil.Detektivní příběh banální a pokusy o vtipné dialogy pokulhávají. ()

davidjunek

Tak tohle tedy opravdu ne e. Nejdřív jsem si myslel, že půjde o detektivku. Postupem času to začalo vypadat spíš na komedii, v průběhu druhého dílu bych se přikláněl spíš k parodii. Ať už měli tvůrci záměr jakýkoli, vyšel z toho paskvil okořeněný tradiční porcí prima dlouhých reklam a sponzorů tohoto úchvatného pořadu. ()

trulda

Rozhodoval jsem se mezi ** a ***. Když tu ale vidím stávající procentuální hodnocení (k 4.11.16 má 44%) a ultrakritické komentáře, dávám ***. Není to sice žádný poklad TV tvorby, námět není originální a scénáře jednotlivých dílů (zatím) nestojí za řeč, ale podařenej casting, super hudební podkres, přiznaná nadsázka a sem tam i podařený vtípky tenhle seriál přece jen mírně vytahují z šedi podprůměru. Rozhodně tomu dávám šanci a zkouknu všechny díly. Potom případně upravím hodnocení a doplním komentář. Zatím po dvou epizodách pro mě 55%. ()

Sizzza

Dějově průměrná kriminálka...ale v dnešní době, kdy se mužům pomalu začínají otevírat vagíny je osvěžující koukat na hlavního hrdinu, který je starosvětsky chlapácký....ale to je tak vše... ()

janmatys

No, takže opět místní erudovaní odborníci nezklamali a zapomněli si vytáhnout hlavy z rektálních otvorů, čehož výsledkem je chabé hodnocení seriálu, který si rozhodně zaslouží "červená čísla"! Ano, za tímto názorem si stojím - proč? Toto nelze srovnávat s 1. oddělením nebo Raplem, protože to jsou detektivní seriály zaměřené na vyšetřování a policejní práci (i když v Raplovi se komediální prvky taky najdou), kdežto Polda je zaměřen na vztahovou linii mezi hlavními aktéry a samotné vyšetřování není zdaleka těžiskovým prvkem počinu. To by ovšem dle mého mělo každému dojít již v úvodu, kdy se Matásek probere v nemocnici s naprosto komediální hláškou a ještě je následně hned zase v limbu ... takhle podle vás expertů začíná seriózní kriminálka??? Hlavní postavy jsou parádní, Matáskovi sedne role jako prdel na hrnec a Orozovič mu velmi slušně sekunduje! Vtipných situací je zatím dost a sžívání hlavního hrdiny s vymoženostmi moderní doby je neotřelé, stejně jako jeho chování či vůz. Za mě naprosto bezproblémových 80% a jenom houšť a větší kapky! ()