Vražedné pobřeží

• Kanada Tropical Heat (více)
Kanada, (1991–1993), 54 h 32 min (Minutáž: 49–55 min)

Tvůrci:

Sam Egan

Rob Stewart, Carolyn Dunn, Ian Tracey, Ari Sorko-Ram, Pedro Armendáriz Jr., John David Bland, Eugene Clark, Al Waxman, Nicole de Boer, Garrick Hagon (více)

Série(3) / Epizody(66)

Edgar Allan Poe, zakladateľ detektívneho žánru, vytvoril vo svojich poviedkach dvojicu detektíva a jeho pomocníka, aj keď len preto, aby mohol múdrejší pátrač hlúpejšiemu priateľovi odhaliť svoje deduktívne schopnosti. Túto tradíciu utvrdil najmä Sir Arthur Conan Doyle, ale aj ďalší. A v televíznych seriáloch a sitcomoch to nie je inak. V kanadskom seriáli Vražedné pobrežie (Sweating Bullets, neskôr premenované na Tropical Heat) televízie CBS (tvorcom seriálu je Sam Egan) sa však tradičné rozdelenie úloh, t. j. múdrejší detektív a hlúpejší pomocník, nekoná. Respektíve, obaja spolupracovníci sú si rovnocennými partnermi a ich stret sa odohráva skôr vo sfére neustáleho boja pohlaví. Vražedné pobrežie síce vzniklo v rokoch 1991 - 1993, ale dodnes má svojich verných priaznivcov, a tak sa netreba čudovať, že sa často vyskytuje v programoch viacerých televízií. Treba súčasne pripomenúť, že viaceré epizódy sa nakrúcali koprodukčne s Mexikom či Izraelom. Celkom sa nakrútilo 66 epizód (v prvej sezóne celkom 9, v ostatných dvoch 57), v roku 2003 vo firme Artisan Home Entertainment zostrihali štyri z najobľúbenejších epizód Tohtoročný model, Smrť na pláži, Kohútia hra a Ona do dvoch celovečerných filmov Tropical Heat Vol. 1 & 2. Veď kto by sa s chuťou nepozrel na večne proti sebe stojacich Nicka Slaughtera a Sylviu Gerardovú, ktorých so šarmom a nadhľadom zahrali Rob Stewart a Carolyn Dunnová. Nick je bývalý agent protidrogovej jednotky DEA, ktorý odmietol kryť korupciu a drogové škandály siahajúce na najvyššie miesta, a radšej si založil neistú existenciu súkromného detektíva v krásnom letovisku. Ustavične sa zapletá s kráskami v ťažkostiach, jeho finančná situácia je často beznádejná. Jedného dňa ho navštívi sympatická a emancipovaná Silvie Girardová, ktorá praštila kariérou v cestovnej kancelárii a chce sa venovať niečomu inému. A hoci ju Nick najprv odmietne, neskôr ju priberie do partnerstva, a tak vytvoria nerozlučnú dvojicu. Pohodový Nick spolu so šikovnou a zvedavou Sylviou, ovládajúcou dokonale taje počítačov, riešia s prehľadom aj tie najzamotanejšie prípady. Nezostávajú dlžní nič zločincom, ale ani sami sebe. Inak to už ani nemôže byť. Aj keď sa časom vymenili viaceré postavy, či už ide o Johna Davida Blanda ako Iana Stewarta, alebo Pedra Armendáriza ako poručíka Carilla, ktorých nahradili Ian Tracey ako Spider Garvan a Ari Sorko-Ram ako seržant Gregory, treba jednoznačne konštatovať, že seriálu to na kvalite neubralo. Je totiž výbornou kombináciou akčného a komediálneho žánru, okorenený krásnou prírodou fiktívneho tropického pobrežia ostrova Key Mariah, ktoré je ako stvorené na častý výskyt nielen nádherne opálených dlhonohých krások v ťažkostiach, ale aj na nekonečné množstvo rôznych podvodníkov, defraudantov, zlodejov či vrahov. Nechajme Nicka a Sylviu nasadnúť do ich modrého Jeepu CJ7, aby sa mohli vybrať riešiť svoju prvú skutočnú zákazku... (oficiální text distributora)

korbitch22

nick slótr!klasická devadesáta,škola končí v půl druhý,nick začína ve třičtvrtě,domů patnáct minut cesty.....sprint jak prase abych stihnul i znělku na začátku,na tomhle sem vyrůstal a patří to k mým úplně nejmilejším seriálům.nostalgie jak prase! ()

Ivoshek

Pro tenhle seriál jsem měl vždycky slabost. Plážový povaleč Mikuláš Masakr (jo, to je doslovný překlad) občas mezi balením krasavic a chlastáním s kámošem Spyderem řeší nějaké ty případy. Supr oddechovka s nezapomenutelnou znělkou. ()

oLí

7/10 Po vzoru Nicka Slótra mám doma šatník plný košil. S holkama v posteli ale pořád vede :)... skvělej seriál tej doby. ()

Shaqualyck

Šibalský culíčkář, co drandí v džípu po pláži, balí ženský, co chvíli vyspává kocovinu a pravidelně dostává přes držku - jeden z hrdinů mého dětství a seriálových symbolů domácích "devadesátek" :-) ()

Dr_Bilo

Hrdina mého dětství. Nechával jsem si narůst copánek, abych vypadal jako on a do tátova šatníku jsem chodil hledat havajské košile... ()

Caszidy

Vražedné pobřeží sázelo hlavně na krásná těla a culík Nicka Slaughtera. Jinak opět klasický "devadesátkový" krimi seriál. ()

BoPo

Dôkaz ako málo stačí k detskej radosti. Seriál, ktorý z dnešného pohľadu nedokážem pozerať bez pocitu viny, že toto sa mi páčilo? Z dnešného pohľadu paródia na detektívny seriál s ústrednou mačo postavou. ()

Tommassi3

Nick Slaughter v legendární rozepnuté havajské košili a zrzavá Sylvie Gerard šli svého času po krku zločincům i sami sobě navzájem, ne nadarmo se totiž říká, že co se škádlívá, rádo se mívá.. Velmi zábavný detektivní seriál, nutno dodat s famózní znělkou, který si pohrává nejen se vzorci buddy movies.. ()

Torision

No jó, Nick Slaughter. Tenhle mega oddychovej seriál mi v době, kdy běžel na Nově, nikdy nemohl utíct a nějakej Chuck Norris mu nesahá ani po pyje. A znělka seriálu je dnes už legendární. ()

Pishin

Ano vážení tot je opravdu klasika televizni zabavy. Jeden z tech povedenejsich serialu, kterym nas vychovavala Tv nova na pocatcich. Doted si pamatuju odpoledne, kdyz jsem dosel ze skoly a zapnul bednu a sledoval hlaskujiciho detektiva jmenem Nick Slaughter (no kurva nemilujte detektiva co se jmenuje ''Masakr''), ktery pobiha v tropickem prostredi plnym kocek v bikinach v rozevlate kosili a kratasech a sekunduje je mu krasna Sylvie (skvele nadabovana Z. Adamovskou) no radost pohledet. ()

Tryskomyš

Ve své době jeden z nejlepších seriálů. Viděla jsem všechny díly. Nejvíc mě bavilo věčné pošťuchování dvou hlavních představitelů Nicka a Sylvie. ()

Ellmariachi

Kdo se v ty době honil za balónem, divil se, že na druhým stupni je škola do půl třetí, musí mé hodnocení pochopit. Nick byl prostě frajer a jeho auto, které když před někým ujíždělo bylo vždy pomalé, ale na druhou druhou stranu by dohnalo i Ferrari je legenda. 70 procent. ()

MikO_NR_1909

Ďalší z tých ľahších seriálov, na ktorý rád spomínam z čias ZŠ keď som sa vracal zo školy. Scenár a krimi zápletky nič moc, ale akcia, hudobná znelka a mega atraktívne prostredie to držali ako tak pokope :-). ()