Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 5

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Recenze uživatele CSSML k tomuto seriálu (25)

Hon na rozhlasových vlnách (1993) (S04E01)

Mrazivý díl, u nějž jsem si vzpomněl na Bradburyho mediálně sledovanou naháněčku náhodně vybraného „zločince“ pro potěchu pomstychtivých televizních diváků. Zde však lovná zvěř není úplně nevinná, vydíráním si pod sebou podřezala větev, a když začala střílet na policii, policisté palbu přirozeně opětovali. (To jen dnešní marxističtí humanisté mají větší pochopení pro zločince než pro zasahující policii.) Nicméně démonizování vyděrače na útěku skrze rozhlas bylo vskutku bradburyovsky chorobné. ()

Volavka (1993) (S04E02)

Velmi napínavý díl, v závěru mi tuhla krev v žilách, opravdu, a to jsem zvyklý na různé akční filmy. ()

Portrét duše (1993) (S04E03)

Zajímavé zapojení psychologie do vyšetřování a mrazivé zobrazení estébáckých vyšetřovacích metod. ()

Vlas (1993) (S04E04)

Klasický díl ve stylu whodunit, několik podezřelých, jeden vlas a tajemné zavření dveří navíc. ()

Neznámý (1993) (S04E05)

Perla na závěr seriálu. Divákovi jsou předloženy výpovědi svědků, znalecké posudky, dva soudní rozsudky – a ať zkusí najít řešení. Hezká ukázka omezenosti lidské spravedlnosti, opravdu spravedlivý soud čeká na všechny po smrti… ()