Jessica Jones (TV seriál)

Jessica Jones

Marvel's Jessica Jones

A.K.A. Jessica Jones

(pracovní název)

Akční / Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2019, 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson, Marko Caka, Susie Abromeit, Brian J. Carter, Mauricio Ovalle, Brett Azar, Monte Bezell, Justin Clarke, James Colby, Craig DiFrancia, Thomas Kopache, Mark Lotito, Leslie Lyles, Amanda Warren, Aaron Costa Ganis, Ricky Paull Goldin, Angel Pai, Mike Houston, Joseph Ragno, Robin Weigert, Clarke Peters, Jan Kutrzeba, Kett Turton, Jessica Hecht, Mary Looram, Catherine Blades, Deborah Hedwall, Ian Blackman, Kieran Mulcare, Colby Minifie, Elliot Santiago, Rebecca De Mornay, Patrick Richwood, James Freedson-Jackson, Miriam Shor, Michelle Hurd, Lia Yang, Vanessa Vander Pluym, Royce Johnson, Sonnie Brown, Elizabeth Cappuccino, Stan Lee, Owen Asztalos, Gabriel Sloyer, Cece King, Janet McTeer, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, James McCaffrey, Kevin Chacon, Da'Vinchi, Parisa Fitz-Henley, Hal Ozsan, Angel Desai, Jay Klaitz, John Ventimiglia, Christina Wright, Chris McGinn, Elden Henson, Ben Van Bergen, Leah Gibson, Victoria Cartagena, Victor Pagan, Callum Keith Rennie, Mel Johnson Jr., Mat Vairo, Renata Hinrichs, Justin Sintic, Emmy Harrington, Rob Morgan, Lane Napper, Jon Norman Schneider, Barbara Kingsley, Kathleen Doyle, Kobi Libii, DeShawn White, Mandela Bellamy, Evan Hall, Jeté Laurence, Dante Pereira-Olson, Frank Licari, Jacqueline Antaramian, Lisa Emery, Zak Steiner, Haley Murphy, Rachel McKeon, Thaddeus Daniels, Grayson Berry, Ruibo Qian, Lynn Marocola, Tuffy Questell, Aneesh Sheth, Brian Donahue, Gregory Abbey, Benjamin Walker, Sarita Choudhury, John Benjamin Hickey, Matt Weiss, Jeremy Bobb, Spencer House, Gus Birney, Dan Shor, Jamie Neumann, Lisann Valentin, Mary B. McCann, Mateo Gómez, Joseph Haro, Larry Mitchell, Chaske Spencer, Mark Kenneth Smaltz, Frank De Julio, Berto Colon, Eden Marryshow, Michael Hsu Rosen, Alan Mingo Jr., Reema Sampat, Colin Moss, Daniel O'Shea, Audrey Grace Marshall, Rileigh McDonald, Tijuana Ricks, Jacob Laval, Patricia R. Floyd, Manni L. Perez, Mateo d'Amato, Adaku Ononogbo, Shravan Amin, Devon Diep

Kromě prvního výtečného dílu seriál dalších pár epizod (špatné ale nebyly) hledal své tempo a rytmus. Potom už ale vše běželo jako na drátkách až do samotného finále, které však jaksi vyšumělo, vzhledem k předchozímu napěchovanému a vyšponovanému dění, do prázdna. Jinak mi ale při mnoha situacích vážně zatrnulo, jelikož si tvůrci nebrali servítky, vyřádili se ve schopnostech úžasného antagonisty Kilgravea a nechali hrdiny pořádně se prohrabat ve svých potížích, a protože působili (hrdinové i mindráky) skutečně, tak jsem s nimi dokázal prožívat i cyklický dějový oblouk.(9.12.2015)

// "I wish I had a Mother of the Year award... so I could bludgeon you with it." AKA první citování hodná hláška po devíti dílech. Ne, Jessica Jones se vážně nesnaží být Daredevil. A to je v některých aspektech velká škoda. Finále bylo spíš zklamání a dokonce ani přítomnost Night Nurse a pár retconů to nedokázalo zachránit. Ve světě, kde jeden má kontrolu nad vším a ten druhý nad ničím, mě fakt zaráží, jak někdo dokázal tohle téma tak zoufale nevyužít. 6/10(23.11.2015)

1. séria - 65% Pozrime sa na to čo tu máme. Po Daredevilovi sa objavil ďalší člen, lepšie povedané členka, Defenders. A nie je to vôbec zlé. Krysten Ritter do role Jessicy Jones pasuje rovnako fajn, ako jej zadok do džínsov. Pred tým ako som sa do tohoto seriálu pustil, som veľa o nej nevedel, ale došlo mi, že nemám čakať akčný nárez v štýle Daredevila. Súkromná detektívka zo silou ako za štyroch chlapov si to tu občas rozdá na päste aj v posteli, takže núdza o zaujímavé scény nie je. Tak isto ani o príbeh, ktorý ponúkne aj fajn background. Trošku mi nesadol záporák, za to poteší, že sa tu objaví Luke Cage, ktorý pozdvihne trošku hodnotenie. Celkom spokojnost s prvou sériou, ale druhú už neplánujem pozerať.(20.10.2016)

Netflix strikes agein. Spojení s Marvelem mu sedí, Daredevil mohl být jen samostatnou episodou kvality, Jessica ale ukazuje, že tomu tak není, navíc se snaží jít na to trochu jinak, například tvůrci pochopily, že akce, kde jsou někteří účastníci nadlidsky silní, se velmi, velmi snadno dokáže změnit ve frašku, proto s akcí šetří a místo toho se mnohem víc snaží házet na obrazovku detektivní prvky a snaží se o jakýsi komiks-noir a hle, daří se. Skvělé jsou postavy, které víc než záchrana světa a nedostatek hrdinských činů sžírá chlast, psychická traumata, drogy a případně kretenózní stalkeři, co dokáží slovem donutit kohokoliv k čemukoliv, což možná mohlo být více zábavně a zmagořivně využito (charisma a temnost páně Kingpina ovšem nepřekonána) a konec konců i většina vedlejších postav je dobře zahraných a nikdo není normální. Chyby? Pár jich je, možná by tempu pomohlo, kdyby to bylo o dva díly kratší a v některých momentech je děj moc překombinovaný a neustálé lapání Kilgravea působí místy i trošku směšně, stále je to ale velmi dobrá záležitost a díky velké přítomnosti Lukea Cage se o to víc těším na Defenders. A tři stupně lepší, než cokoliv seriálového od DC.(28.11.2015)

Další super Marvelovka. Na Daredevila jsem se těšil, ale Jessica u mě vzbuzovala mírné obavy ... zbytečně! Pilot sice vypadal jako tuctová kriminálka, ale obdobně temná atmosféra vtáhla do děje už od 2. dílu a začala to být solidní jízda. Po tomto nemám absolutně žádný problém těšit se na nezničitelného Luka Cage (který už byl skoro čtvrtinu času i zde), na Iron Fista a na týmovku The Defenders. Marvel to pomalu začíná nandávat DC Comicu i v seriálovém světě! ;-) 90 %(30.12.2015)

• - Postava Turka Barretta (Rob Morgan) se objevila v tomto díle, stejně jako se objevila alespoň v jednom díle ve všech sériích marvelovských seriálů na Netflixu. Jedinou výjimkou je seriál Iron Fist (od r. 2017), nicméně Barrett se objevil v The Defenders (od r. 2017), jejichž součástí Iron Fist je. (NiWi)

• - Sestra Jessicy Jones (Krysten Ritter) vystupuje v komiksech jako superhrdinka Hellcat. (NiaWolf)

• - Tři životy, ke kterým odkazuje název epizody a které Jessica (Krysten Ritter) vzala, patří Revě Cage, Kevinu Thompsonovi aka Kilgravovi, a Dalu Holidayovi. (NiWi)