Jessica Jones (TV seriál)

Marvel's Jessica Jones

A.K.A. Jessica Jones

(pracovní název)

Akční / Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2018, 22 h 28 min (Minutáž: 60 min)

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson, Marko Caka, Susie Abromeit, Brian J. Carter, Mauricio Ovalle, Brett Azar, Monte Bezell, Justin Clarke, James Colby, Craig DiFrancia, Thomas Kopache, Mark Lotito, Leslie Lyles, Amanda Warren, Aaron Costa Ganis, Ricky Paull Goldin, Angel Pai, Mike Houston, Joseph Ragno, Robin Weigert, Clarke Peters, Jan Kutrzeba, Kett Turton, Jessica Hecht, Mary Looram, Catherine Blades, Deborah Hedwall, Ian Blackman, Kieran Mulcare, Colby Minifie, Elliot Santiago, Rebecca De Mornay, Patrick Richwood, James Freedson-Jackson, Miriam Shor, Michelle Hurd, Lia Yang, Vanessa Vander Pluym, Royce Johnson, Sonnie Brown, Elizabeth Cappuccino, Stan Lee, Owen Asztalos, Gabriel Sloyer, Cece King, Janet McTeer, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, James McCaffrey, Kevin Chacon, Da'Vinchi, Parisa Fitz-Henley, Hal Ozsan, Angel Desai, Jay Klaitz, John Ventimiglia, Christina Wright, Chris McGinn, Elden Henson, Ben Van Bergen, Leah Gibson, Victoria Cartagena, Victor Pagan, Callum Keith Rennie, Mel Johnson Jr., Mat Vairo, Renata Hinrichs, Justin Sintic, Emmy Harrington, Rob Morgan, Lane Napper, Jon Norman Schneider, Barbara Kingsley

Daredevilovi se zračilo v očích odhodlání. Jessica tam má odevzdanost mísenou s bezmocí. Marvel jde se svými postavami od extrému do extrému. Navíc mám pocit, že u Jessicy už se ani moc nejedná o komiksový seriál, ale o psychologické drama, které se soustředí čistě na postavy. To by samo o sobě nebyl problém, jenomže pokud chci propracované drama, tak sáhnu do filmotéky americké kabelovky. Od Jessicy jsem asi čekal něco jiného a první série díky tomu v mých očích dopadla nejednoznačně. Záporák a jeho schopnost je skvěle uchopená a David Tennant hraje jako smyslů zbavený, přesto mu do bohémských výšek Vincenta D´Onofria ždibek „šílenosti“ chybí. Ale Marvel opět potvrzuje, že casting má zvládnutý na jedničku s hvězdičkou a Krysten Ritter je možná nepříjemnou a alkoholem prosáklou troskou i ve skutečném životě, protože tady jí tu její kreaci „ don´t give a fuck about the world“ žeru i s navijákem. Uvidíme, s čím přijde druhá série, zatím je to pro mě na rozmezí tři a čtyř hvězdiček. Hlavně v příští sérii ubrat chlastu a přidat akce. Děkuji. 1. Série: 70%, Oblíbené postavy: Jessica Jones, Purple Man (24.1.2016)

Tak strašně super ta 1. SEZÓNA byla! Teda aspoň dokud nepřišly poslední dva díly, kdy tvůrci teatrálně rozsypali pytel plnej odpudivejch scénáristickejch berliček, za který by se nestyděl ani ansámbl libovolný jihoamerický mýdlový opery. Proč? Proč ta sluchátka nepřišla dřív, proč je najednou Jessica silnější než celý Avengers dohromady, a jakým způsobem ji zázračně mine miliarda dobře mířených kulek? 7/10 a příště ze mě laskavě ke konci jinak spektakulární comicsový show nedělejte blbce. Zamrzelo.(27.3.2017)

55 % Ze slušně rozjetého seriálu se zajímavou zápletkou a atamosférou se stává extrémně natahovaná kaše, ve které se neustále cyklí stejná záplatka furt dokola, jak v té nejhorší latinskoamerické telenovele, dotažená až do úplné scénáristické demence (postavy se začnou chovat zcela nesmyslně v rozporu se zdravým rozumem a věrohodnotí) . Herci jsou křečovití, Tennant strašně přehrává a i Chuck Norris má víc hereckých výrazů (dva) než hlavní představitelka (jeden). Mít to do šesti dílů, mohla to být solidní zábava. Takhle je to nuda, jejíž další díly už netoužním vidět...(3.2.2016)

Skvělá noirová podívaná s jedním z nejlíp napsanejch (a zahranejch) superpadouchů, co jsem kdy viděl. Celkově je to hodně inteligentně napsané a divákovi podané, atmosférou se nešetří a krví a rozličnejma sviňárnama taky ne. Nesmím opomenout taky to, že se seriál nevyhýbá ani sprostejm hláškám, nadávkám a sexuálním scénám. Je to hodně solidně rozehraná partie, která doufám neskončí první sérií. Krysten Ritter konečně dostala pořádnou roli a tahle jí fakt sedne. Stejně jako David Tennant, jehož Kilgrave je fakt uctyhodnej záporák. Zato Carrie-Anne Moss je živoucí důkaz toho, že čas měří všem stejně a jde vidět, jak hodně od dob Matrixu zestárla... ale co - s tím nikdo nic nenadělá a její lesbická amorální právnička s křečovitým krkem se k ní i docela hodí. Prostě je to super seriál z jinýho těsta, než všechny ostatní komixovky a to je přesně to, co si tento žánr vyžadoval!(1.1.2016)

1. série za 90%. Pilot mě úplně nepřesvědčil, ale pak už se to naštěstí rozjelo a Jessica mě chytla víc než třeba Daredevil, kterého jsem ještě vlastně ani nedokoukal. JJ není dokonalá (toho opakovaného zatýkání a útěků padoucha bylo fakt trošku moc), ale má sympatické postavy, nečekané zvraty a působivou atmosféru. A ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Jako třešnička na dortu pak působí návrat Rosario Dawson v posledním díle.(24.11.2015)

• - Všechny epizody ve druhé sérii jsou režirovány ženami. (NiWi)

• - Když chce Vido (Kevin Chacon) ukázat Jessice (Krysten Ritter) svoji figurku Captaina Americy, řekne, že ztratil jeho štít. Jedná se o narážku na Captain America: Občanská válka (2016), ve kterém se Cap vzdal svého štítu. (NiWi)

• - Postava reportérky Thembi Wallace (Tijuana Ricks) je ta samá reportérka, která vedla rozhovor s Mariah Dillard (Alfre Woodard) v seriálu Luke Cage (od r. 2016). (NiWi)