Polda

TV spot 5
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Režie:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

Série(6) / Epizody(64)

Parm1

Matásek se z role filmového Horáce, kde spíše jen přicmrndával, přesunul přímo do role hlavního vyšetřovatele a není to vůbec špatné. Samotné připady nejsou nic extra a Polda občas udělá něco přes čáru, ale jako celek je to zábavné. ()

holub109

Nový a vtipný primácký seriál, který dokáže zabavit. Na příběh se tu moc nehraje, hlavní tahoun je Matásek. 60% ()

Jonatána

Tak jsem dneska náhodou zapla na Primě německý krimiseriál Poslední polda. Tak to snad je špatný vtip, přesně kopírovaný koncept, starý polda mladý polda, mladý chodí se starého dcerou, bývalá manželka starého poldy žije s patologem...A oba běží na Primě. Fakt docela špatný vtip. ()

milwaukee odpad!

To tak Matláskovi žeru. Řidičák neudělal, tak si ho musel koupit. A tady bude jezdit s carevnou a hrát si na tvrďáka. Trapnost nade vše ()

Milda003

Neříkám že je to nějaká pecka, ale v dnešní době, kdy produkuje českou kriminálu snad každá stanice a v některých hraje například i Jiřina Bohdalová, je tahle asi ta, která mi přijde nejlepší.. řekněme že hlavní hrdinové mají stejný životní styl jako já... ()

RAFT

Jednou něco začíná a něco končí. Seriál spolu s hercem Matáskem dostává získává seriál dobré krimi až, někdy komediální drive. Bříza a Mráz to je fakt top , ty jejich dohadovačky. Další serii by jsem klidně uvítal ale, tohle je už definitivní konec . 70% ()

Plastík odpad!

Jj. Tak jsme to po 45 minutách vypnuli. Už je toho moc, radši zůstanu u Rapla a budu se těšit na 1. oddělení - snad bude pokračování. ()

Fajt

Jednu hvězdu, pouze za skvělou Vlasákovou a jinak úpadek. Tak jak vše porevoluční...K čemu je tolik TV programů, když na 90% jsou tam jen samé sra.ky, které by zajistilo 5 TV stanic !!! ()

bloody21 odpad!

já snad neviděl debilněji obsazenou postavu do serálu, jsem poslední slušnej polda. snad ještě nic mi tak nelezlo na nervy :D ()

knihovna

Je to tak myšlenkově na úrovni Kobry 11, ale s podstatně nižším rozpočtem a je hodně vidět. Matásek to táhne seč mu síly stačí, ale tohle se asi utáhnout nedá. Na druhou stranu, viděl jsem i horší věci. Ta druhá hvězda je spíše poloviční. ()

hackstolle

Je to trochu neco jineho. Nevim, jestli lepsiho, ale spojeni krimi a komedie me nijak neurazi a docela i pobavilo. Hlavne vztah s policejni psycholozkou je komicky. 65% ()

DJ Kritik

Nebyť hrozného scenáru a zlého výberu hlavného hrdinu snáď by to malo aspoň ako takú šancu, ale toto je veľmi zle zvládnuté. Toto je telenovela v duchu trapnej krimi. ()

Olafson

V seriálech obecně platí, že jednotlivé díly mají velice kolísavou kvalitu a o tomto seriálu to platí dvojnásob. Já osobně tomu seriálu říkám "Hulvát Bříza" a dost si ho užívám. Postava Davida Matáska se nechová, jako člověk, který by byl v kómatu 20 let, ale spíš tak, jako by se probral z pravěku, ale ty hlášky! Poněkud ošizené je možná povstání z kómatu do normálního života, tak alespoň do sebe mohl zapíchat ty vonné tyčinky jako Steven Seagal, když byl v podobné situaci, no ne. Největší sranda jsou bezesporu dialogy mezi Matáskem a Vyorálkem (" Tak, co to tu máš, Mrázi ") a moc se mi líbí i poněkud humpolácky zařazený hudební doprovod (Offspring, Guns n´ roses apod.). Pokud od toho někdo čeká kriminálku, tak to asi bude muset jinam, ale jako konverzační komedie je to super. Navíc je seriál nositelem myšlenky, že chlap se má chovat jako neandrtálec, koupit si pokud možno starou Volhu a bude z něj pak největší buldozer ženských srdcí, což je v dnešní hyperkorektní době osvěžující. Až teprve, když jsem viděl díly s Polívkou místo Orozoviče, jsem pochopil, že ten seriál vlastně celou dobu stál na nenápadném výkonu Igora Orozoviče, ten Polívka ho úplně zničil. ()