To je vražda, napsala - Série 1

(série)
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1985), 17 h 18 min (Minutáž: 45–93 min)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Tom Bosley, Michael Horton, Herb Edelman, Bradford Dillman, Gregg Henry, Rosanna Huffman, George DiCenzo (více)

Epizody(22)

chrispe

První série o jedné tetě kdesi z Maine, která začala psát detektivky a začalo jí to vynášet. První řada přináší veskrze průměrné díly s pár výjimkami. Mně se nejvíc líbí první dvojdíl Vražda Sherlocka Holmese (protože maškarní, Jess jako víla a Preston Giles), druhý Smrtící hurkán (protože nahlídneme Jess do bejváku), šestý Milenci a jiní vrazi (protože dlouho váháte, jestli je mladíček s poměnkovýma očima, kterýho znám z Columba padouch nebo ne), čtrnáctý Má láska je za velkou louží (protože tajemný pronásledovatel živí dobrou atmosféru) a devatenáctý (jeden z nejlepších dílů v tomto seriálu vůbec). V této řadě ještě Ron Masak není šerif Mort Metzger a William Windom není doktor Seth Hazlitt. A je to jediná řada, kde je postava kapitána Ethana Cragga - u té mi přijde, že je škoda že vypadla, je to sympaťák. ()

• Na začátku epizody Rita Bristol (Vivian Blaine) sleduje černobílý film, o kterém říká, že se nazývá „Moon Over Rio“. Scéna je ve skutečnosti z filmu Three Little Girls in Blue (1946) a Vivian Blaine zde zpívá píseň „Somewhere in the Night“. (chrispe)