Reklama

Reklama

Tatík Hill a spol.

(seriál)
  • USA King of the Hill
USA, (1997–2010), 97 h 53 min (Minutáž: 22–44 min)

Kamera:

Steve Ingram

Hrají:

Mike Judge, Kathy Najimy, Pamela Adlon, Stephen Root, Johnny Hardwick, Brittany Murphy, David Herman, Toby Huss, Lauren Tom, Breckin Meyer, Jennifer Aniston (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(258)

Obsahy(1)

... aneb ze života jedné průměrné texaské rodiny. (Česká televize)

Recenze (21)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že tahle povedená středostavovská rodinka se především díky konkurenci neskonale dravějších a zavedenějšch Simpsonových dostatečně neprosadila, protože jde ať už z hlediska vykreslení charakterů nebo kvalit scénáře jednotlivých epizod o vysoce nadstandartní záležitost. Kresba je oproti Simpsonovým decentnější, ale animace zůstává na vysoké úrovni. Vyprávění je pomalejší, s menším počtem gagů, nicméně každá epizoda končí dobrou pointou. Tatík Hill a spol. nevyužívá záměrně možností a nadsázky typické pro animovanou tvorbu, postavy "hrají " jako živí herci, jejich příhody jsou střídmější, bez laciných efektů. Nadprůměrný český dabing. O životě amerických středních vrstev v nekonečné záplavě domků na předměstí toho tenhle animovaný seriálek vypovídá víc, než tucty hraných filmů. Celkový dojem 90 %. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Příběhy ze života texaského prodavače propanu a jeho rodiny patří stejně jako Simpsonovi, Griffinovi, American Dad a další skvosty animované tvorby do stáje legendární stanice FOX. Na rozdíl od zmiňovaných seriálů působí Tatík Hill decentněji a víc než na jednoduché nadsázce stojí na reálnosti animovaných postav. Oč je divák ošizen o jednoduché gagy, o to více se dočká životního moudra a dotažené pointy. To že se počet sérii dávno přehoupl přes číslovku deset a v současné době je druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem (Ano, hádáte správně – na prvním místě je Homerova rodinka), mluví za vše. Plnou hrst zlaťáků stanici, která Hanka Hilla a jeho nejbližší vrátí na české obrazovky. ()

Reklama

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Tomuto akosi neviem prísť na chuť. Beavisa a Buttheada nemám rád vôbec a treba uznať, že King of the Hill je predsalen na vyššej úrovni ale... Ale nie je to úplne ono. I keď nehovorím, že nemá hromadu vtipnúch momentov. Napríklad utkvel mi v hlave jeden rozhovor, keď sa Hank rozprával s nejakým aziatom čo sa prisťahoval do domu vedľa nich. "Tak čo, si Číňan alebo Japonec?" "Vlastne pochádzam z Laosu. Je to krajina v Juhovýchodnej Ázií. Má celkovo 4,7 milióna obyvateťov." "Noooo... Tak teda si Číňan alebo Japonec?" Obľúbená postava: Dale Gribble ()

wilczo2 

všechny recenze uživatele

Po pozretí všetkých dielov môžem zodpovedne prehlásiť, že je to moja nová srdcovka! Iste, človek sa neváľa od smiechu po zemi, ale na konci každej časti mu ostane na tvári taký ten blbý usmev, ktorý hreje pri srdci. Postavy naozaj ako vystrihnuté zo života, satira parádna! Škoda len toho, že niekedy sú série ako na hojdačke, silnejšie diely striedajú slabšie, čo je pri tom kvante dielov u mňa úplne odpustiteľné (2. najdlhšie vysielaný animák na FOXe!). Takže už len otvoriť pivo a YUP! ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Všichni tady zmiňují Beavise a Butt-Heada (zastoupeného Mikem Judgem, tvůrce i hlas hlavního hrdiny Hanka Hilla), mě spíše zaujalo jméno Grega Danielse, spoluautora Parks and Recreation. Dost této poznámce napomáhá i fakt, že jsem vždy byl spíše na Dariu než na Beavise a Butt-Heada. Nenarazil jsem na to ale díky autorům. Narazil jsem na to díky počítačové/mobilní hře Animation Throwdown: The Quest for Cards, jelikož to byl poslední seriál z line-upu této hry, který jsem neviděl, tak jsem vyrazil doplnit vzdělání. Svým pozitivním přístupem a orientací na rodinu to má dle mého nejblíže k Bob's Burgers a Simpsonovým. Ikonickým stáním v intru mi to pak vždy spolehlivě připomene South Park. Humorem mi to připomíná českou televizní dramedy produkci. Jako největší tahák vidím fakt, že Hillové jsou hlavní kreslená rodina, co má jedináčka (pomineme-li Luanne). Jako další případy tohoto typu mě napadají např. Hey, Arnold nebo Star vs The Forces of Evil, tím můj seznam však končí a navíc vždy bylo jako hlavní hrdina dítě, u KotH je to celá rodina. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • King of the Hill je v současnosti druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem. (Olík)

Reklama

Reklama