Tatík Hill a spol. (TV seriál)

King of the Hill

Animovaný / Komedie / Drama

USA, 1997 - 2010, 97 h 53 min (Minutáž: 259x22–29 min)

Mike Judge, Kathy Najimy, Pamela Adlon, Brittany Murphy, David Herman, Toby Huss, Lauren Tom, Breckin Meyer, Jennifer Aniston, Will Ferrell, Meryl Streep, Danny Trejo, Amy Adams, Gene Simmons, Andrea Bowen, Madeline Zima, Beth Grant, Tom Petty, Danica McKellar, Lindsay Lohan, Danny Masterson, Kathy Ireland, Dennis Burkley, Neil Giuntoli, Nathan Fillion, Johnny Knoxville, Glenn Morshower, Buddy Ebsen, Lisa Edelstein, Will Arnett, Tone Loc, James Carville, Brad Pitt, Ben Stiller, Pamela Anderson, Reese Witherspoon, John Ritter, Johnny Depp, Megan Mullally, Carmen Electra, Janet Waldo, Martin Starr, Paul Giamatti, Elizabeth Perkins, Honorine Bell, Wyatt Cenac, Paul F. Tompkins, Andrew Lawrence, Betty White, Tre Cool, Drew Carey, Chris Elliott, Paul Rodriguez, Chelcie Ross, David Cross, Marion Ross, Heather Locklear, Howie Long, Eliza Dushku, Jeff Garlin, Melinda Clarke, Cynthia Mann, Angela Kinsey, Rue McClanahan, Joanna Gleason, Aasif Mandvi, Sarah Michelle Gellar, Lorna Scott, Deryck Whibley, Jay McCaslin, Steve Jocz, Dave Baksh, Jack De Sena, Stephen Root, Mitchel Musso, Jim Ward, Abby Elliott, Wally Wingert, Dave Allen, Tony Denman, Castulo Guerra, Jeremy Suarez, Mike Dirnt, Phil Hendrie, Iqbal Theba, Phyllis Diller, Jason Konopisos, Stephnie Weir, Melissa Etheridge, Mac Davis, Romy Rosemont, Tom Poston, Jacob Zachar, Gwen Stefani, J. Evan Bonifant, Natasha Melnick, Trace Adkins, Brian Doyle-Murray, Michael McShane, Brad Paisley, Billy Gibbons, Ashley Johnson, Jack Carter, Nick Jameson, Tom McGowan, Shannon Elizabeth, Jerry Lambert, Dusty Hill, Sam Saletta, Wynonna Judd, Mary Scheer, Terry Bradshaw, Caitlyn Jenner, George Strait, Sal Lopez, Eloy Casados, Joel McCrary, Tom Jourden, Ruth Livier, Randal Reeder, Mo Collins, Dan Butler, Tony Kanal, Tom Dumont, Adrian Young, Paul Teutul Sr. (vyp.), Paul Teutul Jr. (vyp.), Michael Teutul (vyp.), Randy Savage (vyp.), Lisa Jane Persky, Karen Maruyama, Bertila Damas, Anthony 'Citric' Campos, Marcelo Tubert, Scott Klace, Patrick Bristow, Jane Wiedlin, Annie O'Donnell, Natalie Canerday, Eliza Schneider, Frank Beard, Denice Kumagai, Uta Hagen, Keone Young, Vicki Lewis, Dan Finnerty, Jake Steinfeld, Bob Elliott, Steve Vinovich, Dave Buzzotta, Jeanine Jackson, Kix Brooks, Laura Prepon, David Zuckerman

Zvuk:

Eric Friend

Po pozretí všetkých dielov môžem zodpovedne prehlásiť, že je to moja nová srdcovka! Iste, človek sa neváľa od smiechu po zemi, ale na konci každej časti mu ostane na tvári taký ten blbý usmev, ktorý hreje pri srdci. Postavy naozaj ako vystrihnuté zo života, satira parádna! Škoda len toho, že niekedy sú série ako na hojdačke, silnejšie diely striedajú slabšie, čo je pri tom kvante dielov u mňa úplne odpustiteľné (2. najdlhšie vysielaný animák na FOXe!). Takže už len otvoriť pivo a YUP!(31.7.2014)

Nikdy jsem neměl rád Beavise a Buttheada. To jejich mladší sestra Darja, tu jsem si zamiloval od první chvíle. A Tatík Hill, ten je se svými skvělými životními zkušenostmi a epesním dabingem pronášenými moudry někde mezi. Takže 70% a díky za seriál, ze kterého může mít po dlouhé době pocit, že se to může někde dít:)(9.3.2007)

Příběhy ze života texaského prodavače propanu a jeho rodiny patří stejně jako Simpsonovi, Griffinovi, American Dad a další skvosty animované tvorby do stáje legendární stanice FOX. Na rozdíl od zmiňovaných seriálů působí Tatík Hill decentněji a víc než na jednoduché nadsázce stojí na reálnosti animovaných postav. Oč je divák ošizen o jednoduché gagy, o to více se dočká životního moudra a dotažené pointy. To že se počet sérii dávno přehoupl přes číslovku deset a v současné době je druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem (Ano, hádáte správně – na prvním místě je Homerova rodinka), mluví za vše. Plnou hrst zlaťáků stanici, která Hanka Hilla a jeho nejbližší vrátí na české obrazovky.(2.12.2010)

Věčná škoda, že tahle povedená středostavovská rodinka se především díky konkurenci neskonale dravějších a zavedenějšch Simpsonových dostatečně neprosadila, protože jde ať už z hlediska vykreslení charakterů nebo kvalit scénáře jednotlivých epizod o vysoce nadstandartní záležitost. Kresba je oproti Simpsonovým decentnější, ale animace zůstává na vysoké úrovni. Vyprávění je pomalejší, s menším počtem gagů, nicméně každá epizoda končí dobrou pointou. Tatík Hill a spol. nevyužívá záměrně možností a nadsázky typické pro animovanou tvorbu, postavy "hrají " jako živí herci, jejich příhody jsou střídmější, bez laciných efektů. Nadprůměrný český dabing. O životě amerických středních vrstev v nekonečné záplavě domků na předměstí toho tenhle animovaný seriálek vypovídá víc, než tucty hraných filmů. Celkový dojem 90 %.(18.1.2008)

Musím hned na začátku souhlasit s Gemini - také jsem neměla ráda Beavise a Buttheada, asi proto, že se k nám dostali až po mé pubertě, proto mne ten "prst v nose" humor minul... Darju jsem si zamilovala, prostě tvrďačka jakou já chtěla být. No a Tatík Hill mne odbourává dodnes, není za 5* jako Simpsons, Futurama, RedDwarf atd, ale tahle rodinka je někde na cestě mezi 4 a 5, takže dávám 4+(27.10.2007)

• - King of the Hill je v současnosti druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem. (Olík)