Reklama

Reklama

Tatík Hill a spol.

(seriál)
  • USA King of the Hill
Animovaný / Komedie / Drama
USA, (1997–2010), 97 h 53 min (Minutáž: 22–44 min)

Kamera:

Steve Ingram

Hrají:

Mike Judge, Kathy Najimy, Pamela Adlon, Stephen Root, Johnny Hardwick, Brittany Murphy, David Herman, Toby Huss, Lauren Tom, Breckin Meyer (více)
(další profese)

Série(13) / Epizody(258)

Obsahy(1)

... aneb ze života jedné průměrné texaské rodiny. (Česká televize)

Recenze (20)

adamulefa 

všechny recenze uživatele

Tomuto akosi neviem prísť na chuť. Beavisa a Buttheada nemám rád vôbec a treba uznať, že King of the Hill je predsalen na vyššej úrovni ale... Ale nie je to úplne ono. I keď nehovorím, že nemá hromadu vtipnúch momentov. Napríklad utkvel mi v hlave jeden rozhovor, keď sa Hank rozprával s nejakým aziatom čo sa prisťahoval do domu vedľa nich. "Tak čo, si Číňan alebo Japonec?" "Vlastne pochádzam z Laosu. Je to krajina v Juhovýchodnej Ázií. Má celkovo 4,7 milióna obyvateťov." "Noooo... Tak teda si Číňan alebo Japonec?" Obľúbená postava: Dale Gribble ()

mandlova 

všechny recenze uživatele

Musím hned na začátku souhlasit s Gemini - také jsem neměla ráda Beavise a Buttheada, asi proto, že se k nám dostali až po mé pubertě, proto mne ten "prst v nose" humor minul... Darju jsem si zamilovala, prostě tvrďačka jakou já chtěla být. No a Tatík Hill mne odbourává dodnes, není za 5* jako Simpsons, Futurama, RedDwarf atd, ale tahle rodinka je někde na cestě mezi 4 a 5, takže dávám 4+ ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem neměl rád Beavise a Buttheada. To jejich mladší sestra Darja, tu jsem si zamiloval od první chvíle. A Tatík Hill, ten je se svými skvělými životními zkušenostmi a epesním dabingem pronášenými moudry někde mezi. Takže 70% a díky za seriál, ze kterého může mít po dlouhé době pocit, že se to může někde dít:) ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Věčná škoda, že tahle povedená středostavovská rodinka se především díky konkurenci neskonale dravějších a zavedenějšch Simpsonových dostatečně neprosadila, protože jde ať už z hlediska vykreslení charakterů nebo kvalit scénáře jednotlivých epizod o vysoce nadstandartní záležitost. Kresba je oproti Simpsonovým decentnější, ale animace zůstává na vysoké úrovni. Vyprávění je pomalejší, s menším počtem gagů, nicméně každá epizoda končí dobrou pointou. Tatík Hill a spol. nevyužívá záměrně možností a nadsázky typické pro animovanou tvorbu, postavy "hrají " jako živí herci, jejich příhody jsou střídmější, bez laciných efektů. Nadprůměrný český dabing. O životě amerických středních vrstev v nekonečné záplavě domků na předměstí toho tenhle animovaný seriálek vypovídá víc, než tucty hraných filmů. Celkový dojem 90 %. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Všichni tady zmiňují Beavise a Butt-Heada (zastoupeného Mikem Judgem, tvůrce i hlas hlavního hrdiny Hanka Hilla), mě spíše zaujalo jméno Grega Danielse, spoluautora Parks and Recreation. Dost této poznámce napomáhá i fakt, že jsem vždy byl spíše na Dariu než na Beavise a Butt-Heada. Nenarazil jsem na to ale díky autorům. Narazil jsem na to díky počítačové/mobilní hře Animation Throwdown: The Quest for Cards, jelikož to byl poslední seriál z line-upu této hry, který jsem neviděl, tak jsem vyrazil doplnit vzdělání. Svým pozitivním přístupem a orientací na rodinu to má dle mého nejblíže k Bob's Burgers a Simpsonovým. Ikonickým stáním v intru mi to pak vždy spolehlivě připomene South Park. Humorem mi to připomíná českou televizní dramedy produkci. Jako největší tahák vidím fakt, že Hillové jsou hlavní kreslená rodina, co má jedináčka (pomineme-li Luanne). Jako další případy tohoto typu mě napadají např. Hey, Arnold nebo Star vs The Forces of Evil, tím můj seznam však končí a navíc vždy bylo jako hlavní hrdina dítě, u KotH je to celá rodina. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • King of the Hill je v současnosti druhým nejdéle vysílaným animovaným seriálem. (Olík)

Reklama

Reklama