Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

zaso162

Napriek slabsiemu zaciatku ide o velmi zabavny sitcom, ktory ma urcite viac podarenych ako nepodarenych situacii. Prva seria sa musela do mna doslovne zahryznut aby som pokračoval v jej sledovani, no potom som sa tesil na dalsiu cast a dalsiu a dalsiu a zrazu nemam co pozerat :) Napriek mnohym namietajucim ludom na druhu seriu musim povedat, ze je proste vtipnejsia a vyzretejsia ako ta prva. Scenaristi pripravili viac vtipnejsich scenok a 20 minut ubehne velmi rychlo v zachvatoch smiechu, ktore prichadzali coraz castejsie. Len tak dalej a fyzici ma nesklamu.... ()

_Ccooffee_

Po dlouhé době se objevil oddechový seriál na úrovni. Vtipné dialogy přesně zapadají do chování jednotlivých postav a vykouzlí úsměv na tváři. Samotné soužití top výkvětu mladých vědců a nádherné ''blondýnky'' se nápadně podobá známe partičce IT a jejich šéfové, ale zdání klame... Big Bang Theory jej předčí v příjemnosti postav, humornosti gagů (obvzlášť v pozdějších dílech) a celkové uvěřitelnosti - každý určitě zná nějakého takového Sheldona... ()

TedTonks

Pár bláznivých géniů, kteří jsou tak blázniví že to zkrátka musí pobavit každého. Kdo se bude dívat na nadabovanou verzi připraví se o hodně. ()

smajly

Povedený seriál s povedenými postavami v podobě čtyř "nerdů" a jedné hezké blondýnky. Meganerd Sheldon, matkou deprimovaný Howard, Ind Rajesh, který nedovede promluvit v přítomnosti dívky a Leonard, beznadějně zamilovaný do Penny jsou zárukou vtipné podívané. Seriál je neotřele zasazen do zdánlivě nezajímavého prostředí studia fyziky a techniky na nejvyšší úrovni. Vtipné situace vznikají zejména při kontaktech této povedené čtveřice s obyčejným životem, který jim zprostředkovává servírka Penny. Kvalita dílů se podle mého názoru dost liší a některé situace se tu a tam v mírné obměně opakují. Celkově vzato, je však seriál vynikající. ()

Astrebleue

Vzhledem k tomu, že jsem tohle zkoukla téměř na jeden zátah(což je mi zpětně líto), oslovilo mě to mnohem víc než následovní IT Crowd.Neříkám, že je to lepší, ale prostě pořád mi je bližší parta vědců, žijících pořád jako studenti, kteří jsou hračičkové a nejvíc je zajímá kdejaká blbost a jak tu svou blbost obhájit, zkrátka se v tom vidím.Kdežto firma, práce, šéfové, oddělení, zaměstnanci měsíce - bylo to hodně vtipný, ale asi jsem do toho ještě nedorostla:) ()

godspeed

výhoda a zároveň nevýhoda tohoto seriálu je, že nemá jednoznačně velmi silnou postavu, která by extrémně stahovala pozornost. u HIMYM jednoznačně kraluje barney, v přátelích docela chandler. zde se nikdo tak silný neprofiluje, snad jen sheldon má kapku víc prostoru. také aby ne, je to největší asociál široko daleko. nicméně mě to baví moc!! :) ()

Uhura

Je to vtipné, ale má to až příliš mnoho nedostatků. Například časté opakování a otravné chování "podle šablon". A postava Penny není ani minimálně povahově vykreslená, snad kromě toho, že nesnáší Sheldona. ()

MRPitivier

Originální, geniální, vtipné, to přesně vystihuje náš seriál! Leonard a Sheldon chrlí na nás skvělé hlášky, sexy Penny okoření situační komedii krásou a páni producenti připraví pro komediální a inteligentní seriál dialogy a zápletky příběhů, které si vychutnáte a hltáte, jak to jde! ()

fridge

Druhá a třetí série se mi líbí, jelikož zvláště Leonarda tvůrci přesunuli do mnohem uvěřitelnější roviny. Ten totálně nepoužitelný nerd se postupně stal geekem a od hlášky "Leonard, this is weird..." je seriál naprosto perfektní :-) . ()

M4rkl4r

Pro mě neoriginální výcuc amerických sitcomů(hlavně přátel) s necharizmatickými herci. Jednoduchý a přímočarý humor založený jen na nerdovitosti postav vs real. svět a trapných situacích. Proč nerdi? Protože jsou zrovna v módě. Nemá cenu se bavit ani o nějakým ději , který je víceméně stejný jako v přátelích. Postavy jsou průhledné a jejich stereotypní chování nepřesáhne hranice papíru. Nechápu, jak někdo může mít rád toho otravnýho ufňukance Sheldona s autistickým výrazem a puberťáckým hlasem. Pokud jde o mě , tak by se víc hodil jako lék na rakovinu, protože by jí unudil k smrti. Pak ten co vypadá , že jeho otec byl Spock a jeho matka hrnec. Situace , kdy se objeví tenhle prototyp a nějaká další holka jsou ty nejtrapnější v celém seriálu. Pokud ovšem nepočítám duo Sheldon a bloncka. Snaha vysvětlovat něco té blondýně ať jde o cokoliv je stejně marná, jako učit hluchoněmé recitovat básně. Ta je tam od toho , aby řikala ,,what?" a ,,its so cute"... Mimoto značná část těhle ,,vtipných" momentu je už okoukaná. Jediný cíl , který mohli autoři seriálu mít ,je vydělat producentům na heroin. Proto šli nenáročnou cestou a vybrali si fungující koncept , který posadili do oblíbeného geek/nerd prostředí. Na druhou stranu v americe je většina sitcomů v podobném stylu i tento nijak neutíká od průměru a pokud máte kocovinu a nebaví vás zírat do zdi nebo je seriálová pauza , tak tento seriál svůj účel splní. 60 % ()

kucny

Presne takto má vyzerať "geekovský" seriál. Správne vyvážené postavy štyroch vedcov (Sheldon je miláčik) a jednej blondíny. Sympatický sitcom s humorom od prvej minúty po záverečné titulky. Dialógy pri ktorých zaplesá srdce každého správneho fanúšika filmov, komiksov, kníh s tématikou sci-fi a fantasy a nápady za ktoré by mal niekto dostať ocenenie (hlavne za kameň, papier, nožnice, jašter, Spock). A čo popriať seriálu do budúcnosti? Snáď len: "Live long and prosper." // ()

Raven_PWL

Když je mi na nic tak pomůže TBBT kdyź nepomůže ani to tak asi umírám. Sheldonovi hlášky, šprt snažicí se sbalit pěknou roštěnku, komická dvojka Radž a Wolowitz jen přidávají grády. Dobrej seriálek teprve jsem skončil první serii. Prozatím dávám 3,5* ale podle mě to má velice slibný potenciál. Tak jsem dokoukal 2 a 3 a měním hodnocení na plných 5, sice během poslední serie byli i slabší díly ale vždycky jsem se těšil na dalši. 5* ()

astraal

Geniální seriál, který je pro mně co do oblíbenosti na úrovni IT CROWD tedy na absolutním vrcholu. Ze začátku mi přišlo, že v podstatě všichni jenom sekundují geniálnímu magorovi Sheldonovi ale s postupujícím časem byly ostatní postavy stále vtipnější a Sheldonovi se skoro vyrovnaly. Už teď je to moje srdcová záležitost a to jsem začal sledovat BBT nedávno. ()

morfas

Odříkaného chleba, největší krajíc. Dlouho jsem váhal, než jsem začal tenhle seriálový počin sledovat ale vyplatilo se to. EDIT: Po 4. sérii jsem tento seriál přestal sledovat. ()

Epimetheus

Ako hovorí Juro ´Cervenak´, naozaj vtipný a jedinečný seriál. Vždy keď idem na internet pozriem sa či už nie je nová epizóda a s chuťou si ju vždy pozriem, inak výborný liek na zlé nálady. Určite 5 hviezdičiek :-) ()

Strider

Tak neohrožená pozice Přátel jako nejlepšího sitcomu je ohrožena. Po dvou shlédnutých sériích si ještě neodvážím tvrdit jesli jsou Přátelé překonání, ale jestli má něco šanci, tak právě Teorie velkého třesku. Proč? Protože má geniálně napsané postavy, propracovaný, inteligentní, vypointovaný humor a skvělé herce. A tady bych se speciálně pozastavil. Podle mě jsou právě herci to, co dělá tenhle seriál lepší než konkurence, například How I Met Your Mother. Ano, i HIMYM má vypointovaný humor, dobře napsané postavy. Ale herci z TBBT se jich dokázaly o mnoho lépe zhostit. Přátelé jsou legendární proto, že ti lidé byli živí, byli jak naši opravdoví kamarádi, opravdu existovali, bylo vidět, že se při těch scénkách sami skutečně baví. A já když se dívám na Sheldona, Penny, Leonarda, Howarda, Raye.. tak se zatraceně dobře bavím. A oni se mnou. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění