Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Série(12) / Epizody(279)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (292)

Selekce hlavní družičky (2011) (S05E08)

Asi takto: Amy je pro mě krajně zábavnou postavou, která zjevně dokáže utáhnout celou epizodu, ale určitě to nezvládne tak dokonale jako třeba Sheldon. Na druhou stranu je fakt, že její práce v laboratoři mě rozesměje vždycky a její radost z nalezení tumoru byla prostě rozkošná. Osmá epizoda pojednávala každopádně až příliš o reálném životě na úkor životů reálných nerdů. / Poučení: Některé baktérie jsou možná chutné. Nevyzkoušíš, nevíš. ()

Rozptýlení ornitofobie (2011) (S05E09)

Je fakt zajímavé sledovat, jak se v postavě Dr. Sheldona Coopera přírodní vědy dalece míjejí se skutečnou přírodou. Sheldon je opravdu zvláštní figurkou; od rodilého Texasana bych očekával, že každého problematického živočicha hbitě odživotní a následně připraví s pikantními fazolemi. Kromě Sheldona mě mocně pobavilo i (ne)rande:-) / "Opravdu? Hláskuj astma!" / Poučení: Vždy je dobré, dozvědět se něco nového o hydroelektrárnách. ()

Rozšíření Válečníků z Ka’a (2011) (S05E10)

Desátá epizoda nebyla zase až tak skvělá a čtyři hvězdičky by mi k jejímu ohodnocení jistě stačily, ale musel jsem přidat i pátou za postavu Stuarta. Ten byl totiž naprosto dokonalý, a přestože toho moc nenamluvil, tentokrát mě pobavil nejvíc ze všech přítomných. A rozšiřující karetní balíčky... Ano, to znám, to byly depresivní časy, když jsem hrával Doomtroopera... / Poučení: Radši nechoď na rande ve třech. I když dneska je to asi jediná možnost. ()

Speckermanova repríza (2011) (S05E11)

Tentokrát jsem do plných jít nemohl, protože mi tvůrci názorně předvedli, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Zatímco Pennyina minulost školního tyrana byla skvělá a já jsem se u ní skvěle bavil, Jimmyho dějová linie na mě fungovala jen do doby, kdy sestava opustila bar. Pak už to šlo z kopce a byl jsem trochu zklamaný. / "Byli jsme v podstatě komické duo." "Jako černá smrt a Evropa." / Poučení: Chceš se setkat se svým někdejším tyranem? Proč? ()

Finta se třpytivou cetkou (2012) (S05E12)

Dvanáctá epizoda uzavřela první polovinu páté sezóny ve čtyřhvězdičkovém standardu, ale já jsem si v ní našel několik momentů, pro něž jsem přihodil i pátý kousek. Kromě kouzelnického vystoupení (Bernadettiny reakce byly dokonalé) mě dostala hlavně návštěva klenotnictví a návazný děj. Já fakt nechápu, kde by vzal Sheldon dostatek času na všechny své posedlosti... / Poučení: Všichni lidé by se měli okamžitě zbavit diamantů, protože Greta říká, že uhlík je fuj. ()

Hypotéza rekombinace (2012) (S05E13)

Pravda, prakticky celá třináctá epizoda byla jen o jednom vztahu, ale vzhledem k tomu, že tvůrci využili de facto paralelní vesmír, dostala celá záležitost úplně jiný náboj. No, a vzhledem k tomu, že přihodili i nějakou tu kvalitní hlášku, a k tomu, jak zakončili druhé noční setkání na chodbě, jsem prostě nemohl nepřihodit i pátou hvězdičku. / "Jsem hodně pomstychtivá. A mám přístup k pravým neštovicím." / Poučení: Máš rád adrenalin? Dej se dohromady s mikrobioložkou. ()

Zasvěcení do beta testování (2012) (S05E14)

Čtrnáctá epizoda byla poněkud netypická. Kromě toho, že jsem se dobře bavil, jsem taky hbitě odhalil chybu, které se nedopustil nikdo jiný než Dr. Sheldon Cooper! Já znám na rozdíl od něj dvě čtvercové vlajky, ve všem ostatním vědění mě ovšem drtí jako osmikilové kladivo lískový oříšek. Testování vztahu mě taky dostalo a Rajovo nové vzplanutí nemělo chybu. / "Yep." / Poučení: Když tě žena vyzve, abys jí sdělil, co ti na jejím chování vadí, ocitáš se ve stejné situaci, jakoby jsi stál uprostřed louky kolem níž jsou v pravidelných vzdálenostech zatlučeny cedule s nápisem "Minen!" Tady záleží na každém pohybu. ()

Následky hypotetické katastrofy (2012) (S05E15)

Jestli bych se něčím opravdu nechtěl zabývat, byly by to podmínky k Sheldonovým smlouvám, protože by nutně muselo jít o více textu než kolik ho obsahuje oficiální předpis Evropské unie o povoleném zakřivení banánu. Ale vážně; výborná epizoda, která skvěle začala díky cvičení a která už neztratila na tempu. Parádní využití světelného meče:-) / Poučení: Těžko na cvičišti, lehko při katastrofě. ()

Tip na dovolenou (2012) (S05E16)

Nikdy jsem nebyl zrovna dovolenkový typ, ale kdybych už musel na nějakou vyrazit, jsem si jistý, že bych si ji dopřál tam, kde by mě neochutnával žralok, krokodýl nebo kdokoli jiný, nechtěl bych v jejím průběhu darovat krev skrz malarického komára nebo encefalitické klíště, nechtěl bych se nimrat v mozku syfilitického slona a bystřejší z vás jistě odhadnou, co bych nechtěl zažít v Thajsku (ale ani nikde jinde). / Poučení: Nebuď přehnaně sebejistý. ()

Rothmanova degenerace (2012) (S05E17)

Sedmnáctou epizodu bych mohl snadno rozdělit na dvě části. Obraz a Kancelář. Obě části se mi zdály být krajně zábavné, protože být obdarován uměním bych ani já určitě nechtěl (pokud by tedy nešlo o originál, jehož hodnota by mi umožnila až do konce života korzovat po světě s neuvadajícím úsměvem) a protože souboj o kancelář byl téměř epický. Taky se ukázalo, jak je těžké říct pravdu člověku, jehož nechcete zklamat. / Poučení: Někdy získáš i to, co nechceš. ()

Sheldonova teorie chaosu (2012) (S05E18)

A zase jsem mohl jít bez výčitek do plných. Ano, je to drsné, když člověk přichází o své životní jistoty; veškerý řád se rázem hroutí a náhle je možné cokoli. Osmnáctá epizoda přivedla Sheldona a Howarda do zlomového bodu jejich životů a bylo jen na nich, zda dokáží přežít v nepřátelském světě za zcela zoufalých podmínek. Drsný díl zahrnoval boj o holý život, nutnost projevit silnou vůli a touhu po přežití, sílu upřímného přátelství a holiče v kómatu. / Poučení: V přírodě buď připraven na všechno. Nikdy nevíš, kdo se přitulí. ()

Víkendová vřava (2012) (S05E19)

Ano, snad každý (i sváteční) gamer už v životě zažil moment, kdy byl nucen vykonat "Sofiinu volbu". Neohlášené návštěvy, nevstřícná partnerka, pošťák, průjem, prasklé vodovodní potrubí nebo požár zaskočí hráče vždy ve chvíli, kdy se ocitne ve velmi složité herní situaci (typu boss fight), v níž není možné hru uložit, a kdy sebemenší chyba stojí daného jedince minimálně několikahodinové úsilí. To jsou ty chvíle, kdy člověku dojde, jak je život nespravedlivý.  / Poučení: Život ti mnohdy ukáže svou nevlídnou tvář. ()

Porucha transportéru (2012) (S05E20)

No, dvacátá epizoda mě už podle mého hodnocení evidentně nenadchla. Měřítko mám velmi jednoduché; záleží na tom, jak moc mi ten který díl zacvičí s bránicí. V tomto případě na tělocvik nedošlo, zasmát jsem se neměl nad čím a jen jsem se občas pousmál. Tvůrci si za to mohou sami; už mnohokrát mi předvedli, že umí napsat sakra vtipné scénáře, takže mi vadí, když to občas odbudou. / Poučení: I mrňavý Spock může dostat člověka do potíží. ()

Hawkingova excitace (2012) (S05E21)

V komentáři/ recenzi k předchozí epizodě jsem si stěžoval na to, že jsem se v jejím průběhu neměl čemu zasmát. V tomto případě  mi něco takového opravdu nehrozilo. Od samého začátku jsem se bavil naprosto skvěle a vydrželo mi to až do úplného finále. Rozdíl mezi dvacátou a jednadvacátou epizodou je tak markantní, až mám pocit, že má každý tento díl na svědomí jiný tvůrčí tým. / Poučení: Být fanouškem je náročné. ()

Rozlučkové fiasko (2012) (S05E22)

Začínám na sobě pozorovat, jak se v některých situacích můj názor shoduje s tím Sheldonovým. Můj pohled na svatby je s jeho v podstatě totožný, já ale nejsem natolik bystrý, abych vymyslel snesitelnou verzi zahrnující zkušenosti z Pána prstenů. Ještě horší je pro mě ale představa organizovaného předsvatebního veselí v americkém stylu, bo jsme světoví. Brrr. / Poučení: Pokud chceš pro sebe něco udělat, uzavři dohodu o symbióze s lišejníkem. ()

Akcelerace startu (2012) (S05E23)

S blížícím se závěrem páté sezóny se do toho tvůrci obuli naplno a dostali všechny (kromě Raje) do značných problémů. Tentokrát to u mě vyhrál Howard; Simon Helberg ze sebe vydal to nejlepší a Howardovy telefonáty s NASA a rozhovor s panem Rostenkowskim mi málem způsobily rupturu bránice. Leonardovo nadšení bylo opět předčasné (ale na to už jsme všichni zvyklí), Amy našla Sheldonovo slabé místo a já jsem se skvěle bavil. / Poučení: Nepodceňuj biology. ()

Reflexe odpočtu (2012) (S05E24)

Bavil jsem se výborně, ale závěrečná epizoda páté sezóny měla své mouchy. Děj kolem Howardova odletu z planety a hlavně od všeho, co by se dalo nazvat jeho komfortní zónou byl naprosto skvělý a moje bránice zažívala ještě těžší nápor než Howardův močový měchýř. Situace kolem svatby už pro mě tak úžasná nebyla, a i když jsem se i tady slušně bavil, chvílemi už tu na mě bylo až příliš mnoho "Awwwwwwwwwww" momentů, které mi trochu kazily dojem. / Poučení: V životě jsou chvíle, kdy je pozdě couvnout. ()

Série 6 (2012) (S06)

Šestá sezóna byla pro mě záležitostí čtyřhvězdičkovou hlavně proto, že tvůrci příliš často vytvářeli takové ty "Awww..." momenty na úkor humoru, a to mě příliš nebralo, protože od tohoto seriálu očekávám něco úplně jiného. Pak mě dost mátlo a štvalo, jak tvůrci od základu měnili chování některých postav, takže se Sheldon staral o nemocnou (a nakažlivou!) Amy a Raj mluvil s ženami i bez intoxikace alkoholem, aniž by k tomu proběhl nějaký vývoj v příběhu. No, ke spokojenosti jsem měl tentokrát daleko, takže se obávám, co mi přinese sedmá série. / Poučení: I když s něčím nejsi spokojen, vydrž a doufej. ()

Variabilita večera ve dvou (2012) (S06E01)

Start do šesté sezóny u mě nedopadl nejlépe; děj úvodní epizody se mi zdál být jaksi nijaký, protože se tvůrci soustředili na vztahové otázky tak intenzivně, že nevybavili kvalitním scénářem ani beztížného Howarda a nejlepším momentem tohoto dílu se tak stalo setkání Raje a Stuarta. Za mě této záležitosti výrazně chyběla pořádná porce intenzivního humoru. / Poučení: Netlač na pilu. ()

Potenciální možnost rozchodu (2012) (S06E02)

Úvodní epizodu šesté sezóny jsem neměl proč chválit, ale hned u druhého dílu jsem nemusel hledat důvody pro to, abych se zasmál. Nabízely se samy. A často. Jasně, opět šlo hlavně o vztah, ke všemu už tady stejná situace několikrát byla, ale vůbec mi to nevadilo, protože Sheldon pro mě celou záležitost slušně povýšil. Navíc mě tentokrát bavil i vesmířan, takže za mě spokojenost. / Poučení: Nebuď měkkosrdcatý a neaportuj pro svého psa. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění