Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015 - 2016, 27 h 41 min (Minutáž: 32x52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Jiří Jelínek ml., Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Kronerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor

Komentáře uživatelů k TV seriálu (202)

Příjemné překvapení. Tím budiž řečeno, že to překvapivě není úplný odpad. Naopak dokonce pozitivní momenty překvapivě převažují nad negativními. Mezi ty negativní patří zejména příliš primitivní a na pilu tlačící vyobrazení svérázných vesničanů, což místy skřípe hnusněji než nehty na tabuli. Antagonismus vztahu Pražák versus vesničané je tak zbytečně přepínán zejména v doktorův neprospěch. Martin je vlastně neustále v defenzívě a musí něco dokazovat a někomu se podřizovat až ponižovat, zatímco v reálném životě by si doktora na malé vsi všichni předcházeli a líbali mu ruce i kdyby to byl sebevětší parchant. Ačkoliv chápu, jaký byl účel, přesto tato seriálová poloha působí neobvykle trapně. Pozitiva: některé nápadité příběhy, mnohé povedené komické situace, výborná chemie Donutil - Čvančarová. Seriál si určitě nezaslouží odsouzení po prvním díle a předpokládám, že až mnozí zdejší odborníci, kteří bez okolků častují pěti hvězdami každý trapný hollywoodský výměšek, vytáhnou hlavu ze zadku opět na chvíli na denní světlo, tak tento seriál si ještě minimálně o 10-15% polepší ze stávajících 50.(27.10.2015)

Ze začátku dost vtipné (i když Miroslav Donutil se svých hereckých manýr asi nezbaví, na druhou stranu, mnoho z nich je ještě stále zábavných), s dalšími díly ale přibývalo fádních a klasických, ale i překvapivých (rodiče) situací. Pohodový seriál, žádný extrémní průšvih. Uvidíme dál. Jo a ani s originálem tohoto seriálu, až na pár záběrů, obeznámen nejsem.(22.12.2015)

Když tedy pominu fakt, že jde o převzatý námět a českou mutaci britského originálu, na což už jsem vysloveně alergický (proč ČT prostě nezakoupí originální seriál a nenadabuje ho, jak se to vždy dělávalo), tak tahle nápodoba vlastně nevyznívá tak strašně. Celý seriál je vlastně o Miroslavu Donutilovi a divákovo vztahu k němu - pakliže s ním nejste na štíru, český Doktor Martin je v podstatě povedená věc. Donutilovo herectví a charakter hlavní postavy k sobě přesně pasují.(2.11.2018)

• flanker.27

Jsem Pražák a nemyslím, že by Beskydy byly plné takových dementů jako v prvním díle. Ne že bych se nezasmál, ale po chvíli už si člověk klepe na čelo. Na některých scénách taky člověk vidí, jak do našich reálií nepasují (holt to opisování odjinud). Donutil je dobrý, ale nemyslím, že to bude víc než za upachtěná tři slunce z hlavní posloupnosti. P. S. Čvančarová je čím dál kulatější a horší. Update 13.11.2015: Ne, tohle si tři nezaslouží.(5.9.2015)

Mějte si svýho Donutila, když chcete, co mně je po tom... tahle věta prakticky komplexně shrnuje všechno, co jde k tomu seriálu ze všech úhlů říct..(5.9.2015)

• Gilmour93

Vskutku nenáročný výkvět české seriálové tvorby, který nemůže zaskočit ani toho, kdo si myslí, že: „Rožni světlo!“ znamená napíchnout lustr na grilovací jehlici.. Mám několik otázek k obsahu. Protějov je postaven na skládce toxického odpadu? Proč je tam za den v průměru více úrazů než v čínském uhelném dole? Pokud je ten komplex budov nějaké sanatorium pro duševně choré, kde je oplocení? Stejně si myslím, že na úplném začátku prvního dílu vystřihli tragickou autonehodu Elingera, když přijížděl z Prahy a všechno to celé je jeho Silent Hill..(6.12.2016)

Jak se objeví nějaký nový seriál, mísí se ve mě touha sledovat současnou českou tvorbu s mírnými obavami. Zde ještě násobená přenesením původní předlohy z anglického venkova někam do Beskyd. Leč s potěšením musím konstatovat, že výsledek působí velice příjemným dojem. Původní scénář Dominica Minghella nedostal na frak, Donutil je zhruba stejný morous jako Martin Clunes, Jana Štěpánková coby tetička kouzelná. Kvalita jednotlivých dílů kolísavá. Českému scénáři vyčítám, že nanapsali dialogy horalům do huby. Na to nemusí být nikdo ligvista, aby poznal, že takto lidé z Velkých Karlovic nemluví. Inspirace původním námětem mohla fungovat, ale chtělo to víc originality.(5.9.2015)

Cíleně plastická toporná postava směšně necitlivého lékaře z Beskyd je však velmi dramatickým kusem, ne tak komediálním, jako právě dramatickým.(7.9.2015)

• Kothy

To se zase ĆT 1 něco povedlo. Opravdu není o co stát. Kdyby se to neodehrávalo ve Velkých Karlovicích, tak se na to ani nepodívám...(25.9.2015)

Je to fajn. Ale je to hlavne o Donutilovi. Jeho herectvo a charakter hlaného hrdinu k sebe výborne pasujú, ale občas vidno, že by potreboval lepší scenár (lepšie napísané ostatné postavy). Ak tvorcovia nepopracujú na vzťahoch a dramatických situáciách (na úkor tých groteskných) je Martin rýchlo opozerateľná figúrka...(19.1.2017)

• Adam Bernau

Hodnoceno po prvním (a tedy posledním) dílu. Těch několik málo útržků jiných současných českých sračkovitých TV seriálu, které jsem měl to nepotěšení vnímat, potvrzuje obecné mínění, že Doktor Martin je v této konkurenci ještě ucházejícím. Což vypovídá jen o tom, že české diváctvo si zaslouží být vyhlazeno stejně jako diváctvo např. venezuelské. Retardovaných a retardovaně ztvárněných "situací ze života" si zde všímat nebudu, poukážu jen na to, že jediná postava, která není jednorozměrná, totiž sám doktor Martin, je doslova vícerozměrná - v různých scénách jsem zaznamenal asi tři jeho povahové profily, které nijak nejdou dohromady. Když tuto postavu přece jen nějak slepím, vychází mi z toho něco jako velmi šmírácký pokus o napodobení Hrušínského doktora Meluzína ve Vláčilově Dýmu bramborové natě. Kdysi docela zajímavý Donutil za to nemůže, ale bohužel to dopracoval tak daleko, že pro českého Doktora z hor je ideálním představitelem.(14.3.2016)

• Marthos

První epizoda naznačila leccos snesitelného za předpokladu, že se divák smíří s nenáročným, ryze odpočinkovým tempem tohoto seriálu z českého venkova. Jiný potenciál v tom nevidím.(4.9.2015)

• GeusX

Originální zahraniční verzi seriálu neznám. Zatím jsem viděl jen úvodní "dvojdíl" české verze. Nejspíš se ještě na nějaký díl podívám, ale popravdě mne průhledně pomalý příběh o napravovaném "pražákovi" moc nezajímá...(8.9.2015)

Zatím je to slabé, takové utahané. Ale hlavně, jak to kopíruje britský seriál, a ne všechny reálie se dají nakopírovat na beskydskou kotlinu, vypadá to divně. Lidé z Beskyd jsou pojati jako nefachčenkové, lemplové, neumětelové, ale hlavně že mají to srdíčko na pravém místě. Nehledě na to, že skutečných Moraváků aby v seriálu jeden pohledal - kromě Donutila a Čvančarové je to právě samý Pražák nebo Slováci. Naštěstí tenhle seriál dělali profíci, takže kompozice záběrů, časování scén, a občas i mimika herců jsou na úrovni, jenže pak jsou zde zase zbytečně natahované scény a některé ne moc věrohodné scény, a někdy i vtip vyšumí do ztracena (pár scén na čarodějnicích). Po pravdě řečeno, občas byly věci poněkud přetažené - holka, co dělá chyby, jež mohou skutečně někoho stát život, si asi moc nezaslouží takovou podporu, a ten vyhazov se dal pochopit. No, zatím je to začátek, uvidíme. Po pravdě ale jsem nebyl ani moc nadšený z britské verze, přišla mi podobně utahaná a jen sem tam fór, a pouze krajina nemůže ty díry ve scénáři pořád zachraňovat.(5.9.2015)

• argenson

Je to potíž bejt hvězdou v pokročilým věku. Taková Jiřina Bohdalová už dvacet let hraje pořád stejně, totéž činí i Miroslav Donutil posledních deset let. Což ve výsledku nemá bejt výtka, páč on tohle jedinej zachraňuje. Ze zbytku čpí nedostatek financí, amatérismus herecký a příběhový, natahované dialogy o hovně, zřetelná inspirace britským humorem zcela nesmyslně narvaná do rádoby moravských reálií. Pryč jsou prostě doby, kdy i poslední vrátnou hrála hvězda Národního divadla, která dokázala dodat šťávu. Tohle nemá šťávu, to je moučnatej bešamel.(28.10.2015)

• Tommassi3

Tak po dvou epizodách starého nového seriálu s názvem Doktor Martin musím bohužel říct, že bych nakonec radši uvítal dokument pojednávající o našem bývalém olympijském kanoistovi, k čemuž by název mohl samozřejmě mírně svádět.. Britský originál neznám, tahle typicky česky upocená umorousaná licenční opisovačka mě však rozhodně k dohnání restu nepřemluví, zejména když ani standartně dobrý Miroslav Donutil či k mému - stále ještě - překvapení projekt od projektu lepší Vašek Kopta nový (kr)kavčí seriálek z těch zatuchlých domácích seriálových vod zrovna dvakrát nevytáhne.. A tak mě tenhle jednooký král jen znovu utvrzuje v teorii, že momentálně zkrátka trpíme fatálním nedostatkem kvalitních scénáristů v té naší české kotlině, když už i česká televize musí franšízou krást nápady jinde.. Zvlášť mě však zaráží skutečnost, že oba tyhle licencované patvary natočil jeden režisér, a to rozhodně žádný machr.. Prostě Kozel Zahradníkem !! Sorry, pane Zahrádko, ale tohle ne !! Tenhle nehorázně pomalým tempem odvyprávěný negradující ospalý bráška zoufalého Doktora z Hor a těch o něco málo zoufalejších z Počátků, kde se stejně znovu jen donekonečna řeší vztahy, jsem si skutečně nepřál..(4.9.2015)

• Siegmund

Moc jsem se na Miroslava Donutila těšil. Bohužel jsem se dočkal mohutného zklamání. Děj je nesmírně rozvláčný, stupidní a ne a ne se hnout kupředu. Pro mě nejnepřirozenější a nejodpornější je postava místního policisty. Škoda mohl to být pěkný pohodový seriál. Dobrých a schopných herců v ně hraje dost.(29.9.2016)

Jak hodnotit ? Některé díly jsou ubohé a stupidní, ale u některých se člověk fakt nasměje. Škoda té nevyrovnanosti.(15.11.2015)

Velice příjemný a pokojový seriál..pan Donutil hraje skvěle, chvílemi jsem čekal, že se mu už někdo pro jeho výroky a kamennou tvář, podívá na zuby..chválím vysoko i ostatní herce v seriálu.(14.5.2016)

• type_B

Jako... V nouzi se na to koukat dá. Ale... Tyhle eskejpistické seriály z venkova, "který je přeci hrozně fajn", mě už nějak lezou krkem.(15.9.2015)

Po veľmi dlhej dobe seriál z "domácej" produkcie, ktorý má zaujal. Možno aj vďaka tomu, že scenáristi majú z čoho čerpať. A navyše kolorit postáv mi veľmi pripomína náš vidiek, viac ako ten český. Po prvých dvoch dieloých 4* Edit po 7.ep. druhej série: Seriál po fajn začiatku stratil dych a osciluje medzi príjemným priemerom a nudnou trápnosťou. Ale stále to považujem za najlepší seriál posledných rokov z CZ/Sk produkcie a rád ho dopozeram až do konca. 3*(14.9.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11