Polda

TV spot 2
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Režie:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

Série(6) / Epizody(64)

RomanL

Vtipná skoroparodie na kriminálky s poměrně originálním retro motivem. Hlavně se to nesmí brát moc vážně. Já se u toho teda dost bavím. 😄 Doplněk - hm, ale originální to není, je to kopie německého originálu. ()

Venus7

Na tomto seriálu je nejlepší 1) soundtrack (Metallica, Smashing Pumpkins, Beck, apod... je popík???) a 2) Matásek, kterému ta role neskutečně sedí. Chtěla jsem dát 3*, ale dávám 4*! Možná, že kdyby mi bylo 15 let, tak možná dám taky "odpad", jako někteří zdejší "odpadáři", ale naštěstí mi 15 už dávno není a můžu si tento "retro" seriál docela užít. Srovnávání s Raplem mi přijde docela k smíchu. ()

Sansnom70

Nám s manželkou se seriál docela líbí. Hodnej a zlej. Chytřejší a blbější. Něco nového v českých kriminálkách. ()

Noah07

První díl jsem popravdě protrpěl,ale nakonec jsem se těšil na další díly...je to oddechovka....kdyby tam byli propracovanější zápletky ta je to i dobrá detektivka :D ()

tata22

Mně to baví, mně se to líbí. Na nic si to nehraje, nic to nepředstírá. Myšlenka sice trochu ujetá, že se někdo po 20 letech probudí z kómatu, nicméně naštěstí už tohle téma je víceméně opuštěno a seriál si žije svým vlastním životem. Herci jsou úžasní a řekl bych, že je to taky hodně baví, což je rozhodně na place vidět. Žádná zásahovka, žádné majáky, žádné šílené akční scény, které stejně neumíme. A při tom vtip a sarkase. Postavy jednají tak jak od nich člověk očekává a jsou to normální lidi. Ve většině případů to má i logiku a není to nějaký vyumělkovaný případ ala Agáta Christie, jejíž vymyšlené příběhy jsem nikdy neměl rád. Kdo od toho nic nečeká tak se myslím královsky baví. A to se u kriminálního seriálu povede málokdy.... Jen víc takových příběhů ! ()

Jardatekk

Pište si co chcete, ale mě se seriál líbí a upřímně se u něj i zasměji :) Sedí mi jak postavy tak prolínající sedějové linie. Pravidelně se těším na další díl a je to jediný český serial ,který momentálně sleduji :) ()

dejvyd

Oddechovy serial s Mataskem ... vubec neberu v podtaz procitnuti po 20 letech ... je to docela obstojny krimi serial ()

Ajfist odpad!

Bože takovou blbost,aby člověk pohledal.Matásek musí být hodně zoufalý,když roli v takové hovadině vzal.Po dvaceti létech v komatu by měl ten zoufalec tak atrofované svalstvo,že by se musel zgruntu znovu všechno učit i chodit,mimo to,že by si zřejmě nepamatoval ani jak se jmenuje,natož svou minulost.Že tak hloupé sci-fi předloží divákovi tv Prima a bude naivně doufat v ohromující úspěch,to bych nečekal.Režisér tohohle braku musí být naprosto slabomyslný a scénáristé na tom budou s inteligencí hůř,než zmrzlá makrela.Ještě,že to dávali dohromady tři.Jeden by snad takovou koninu snad ani zvládnout nemohl. ()

oskiii

Další obšlehnutý “prima” seroš. Česká televizní tvorba se zaměřila na přebírání zahraničních formátů. Čest výjimkám. Tvrďák Matásek, k tomu ležérní upoutávky… Raději dam přednost německé verzi. ()

iwee23

Čekala jsem další průser, ale nakonec jsem byla docela překvapená, obzvlášť třetí série mě bavila. Mám slabost pro Matáska, ale i Orozovič mile překvapil, Pavelka taky super a doktorka fakt sexy. Myslím, že v českém seriálovém bahně ještě lepší průměr. A konečně hudba podle mýho gusta. ()

xentrixx

Co na tom, že je to plné "perel" typu hlášek "Na noc tě strčíme do vazby", nebo "Vyslechneme vás rovnou tady na místě". Nebo proč se pozastavovat nad tím, že soudní lékař je zároveň odborníkem na mechanoskopii, balistiku nebo genetiku, kterému je materiál k posouzení házen jak psovi kost. Je to totiž úplně fuk, tady jde jen a jen o zábavu, postavenou na kontrastu obou parťáků, která se vcelku povedla. David Matásek je výbornej, výkony jeho hlavních hereckých kolegů rovněž. Prostě jsem se bavil, Dixi. P.S. - těm níže, co tady píšou o nepřiznaném vykradení téměř stejnojmenného německého seriálu, doporučuji, aby si někdy pořádně přečetli závěrečné titulky některého z jednotlivých dílů.... ()

Sa.sa

Nemám co vytknout, super seriál o slušném policistovi, který by se asi nemohl být v dnešním hiperkorektním světě... David Matásek se opravdu hodí na tuto roli a hraje jí uvěřitelně... Jana Kolesárová je opravdu krásná a je radost se na ní dívat...! No jen tak dál.... ()

nudlis

Ač obvykle věci z produkce Primy nemilosrdně kritizuju, tentokrát musím uznat, že Polda se jim docela povedl. Samozřejmě na to, že to natočila Prima. Ale nebejt Matáska, bylo by to asi někde jinde. Jeho grimasy a postoje k týpkovi, co se 20 let válel, přesně seděj, dokáže bejt vtipně cynickej i ironickej. Ale i vážnej. Akorát tu Carevnu si mohli odpustit. Je vidět, že to je veterán před rozsypáním a i když jsou postavy před nástupem do "vozu" občas docela rozjetý, když vlezou dovnitř a snažej se někam jet, je hrozně vidět, že se bojej. Bojej se nejen aby to zas nechcíplo, ale taky aby to zabrzdilo a nebo na plac náhodou nevybouchlo. A to není jedninej renonc. Suma sumárum to jako celek ale docela funguje a dá se na to koukat. ()

Bohdy67

Ale jo.... Pokud bysme na to koukali jako na krimi byli by to slabe dve hvezdy, protoze pripady jsou nekdy fakt stupidni a to nemluvim o "nahodach" pri jejich objasnovani. V podstate jeden z mala serialu, kde je zajimavejsi dejova linka tykajicich se osobnich zivotu hlavnich hrdinu, respektive je zabavna. Tim se dostavame k tomu nejlepsimu co serial nabidne...a to je oddech a "humor"... Jasne, je jednoduchy a misty břitký, ale prostě na oddechové večerní shlídnutí naprosto ideální. David Matásek asi v nejlepší roli co sem ho kdy viděl ( sorry Kendy), s výbornám Orozovičem a poté ještě lepším Vladimírem Polívkou... Takže pokud to vezmem jako "komedii" je to klidne na pet hvezd. Ne za kvalitu, ale za "vysledek".... V podstate ojedinely serial, ktery krasne sklouby dobry humor s kriminalnimi pripady... 69% ()

tuctovychlap

hodnotenie som si nechal na posledný diel šiestej série..azda to je naozaj defi-end a žiadne návraty sa konať nebudú..asi preto, že ukončenie bolo vcelku nerušivé, príjemné..v podstate ako celý seriál..bavil som sa od začiatku - od S01E01, ako zvykneme označovať my, sťahovači z netu..:) štvrtého fízla igráčka dávam za to, že ani po tých rokoch nenudil, neprudil, ako i celkovo za kolektív okolo Davida "Břízu" Matáska.. ()