Birds of Prey

(TV seriál)
Dobrodružný / Drama / Akční / Fantasy
USA, (2002–2003), 9 h 10 min (Minutáž: 40–48 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Chuck Dixon (komiks), Jordan B. Gorfinkel (komiks)

Mark Snow

Ashley Scott, Dina Meyer, Rachel Skarsten, Shemar Moore, Ian Abercrombie, Mia Sara, Shawn Christian, Brent Sexton, Rob Benedict, (více)

Epizody(13)

V daleké budoucnosti, dlouho poté, co Batman odešel do vyhnanství, převzala jeho dcera dědictví a stala se novou mstitelkou na hraně zákona. Je jí jasné, že to sama nezvládne a proto vytvoří pro boj s organizovaným zločinem skupinu Birds of Prey. Její členky jsou Black Canary, Oracle a Huntress. Je jenom na nich, aby zabránily zločincům v úplném ovládnutí města. (topr harley)

NinadeL

2/13 Náhodou je to hodně fajnová věcička. Trojice hrdinek z Gothamu z generace dcery Batmana a Catwoman... ok, zní to možná pošahaně, ale má to styl. Má to dobrou atmosféru, holky mají mezi sebou zajímavou chemii, jejich tváře nejsou okoukané. V poslední době jsem se docela vrátila ke čtení DC, ale nejsem purista, proto se s Birds of Prey vyrovnávám naprosto v pohodě. A pokud bych měla srovnat mimo žánr, tak tyhle Birds of Prey vypadají přesně tak, jak by mohla vypadat série Highlander: Raven, kdyby fungovala o stupeň lépe. ()

MoiJe odpad!

Pekne holky, napad ujde. Ale prevedenie je az neskutocne ubohe, uz dlho som taku hrozu nevidela. No a ten kostym.... ()

iXtr3m3

Slabučká naivná hlúposť, ktorá sa svojho času dala pochopiť aj bez titulkov, keďže v nej o moc nešlo, rozpočet bol malý atď. atď. V podstate taký predobraz dnešnej tupej CW tvorby na poli DC seriálov (mimo Superman and Lois, ten je kvalitatívne zatiaľ úplne niekde inde). ()

Jarisleifr

Jako další seriál z DC universa jsem si vzal na paškál Birds of Prey a na to, že jsem čekal úplnou stupiditu, mne snímek příjemně překvapil. Hlavní trio je rozporuplné, Ashley Scott má mnohem lepší role a Huntress jí moc nesedla a Rachel Skarsten je celkem nevýrazná, i když mi nevadila. Zato Dina Meyer jako Oracle byla úžasná, její výkon vyvažuje mnohokrát ostatní nedostatky zbytku hereckého obsazení, které také není zas tak strašné. Efekty jsou upřímně hrozné, je vidět, že peněz tenhle seriál moc neviděl (například Gotham je jak z animovaného filmu, když to přeženu), hudební stránka v pohodě. Tím, že jsou hlavní postavy jen ženské, mi to přijde takové ve stylu Čarodějek nebo Buffy, ale celkově z toho všeho vychází průměrný seriál s trochou toho patetického tlachání, trochou akce v podobě soubojů a trochou vtipnosti. ()

listr

Dobrý nápad postavit seriál na hrdince, která je dcerou BATMANA a Kočičí ženy, ale provedení je až na pár vyjimek (uvod a několik soubojů) ubohé. ()

• Úvodní epizodu vidělo 7,6 milionů diváků, poté však sledovanost začala klesat a seriál byl zrušen – i přesto však studio schválilo dodatečnou výrobu dalších dvou epizod, aby měl seriál uzavřený příběh (což je neobvyklé). (fiLLthe3DD)