Všechnopárty

Karel Šíp

Kamera:

Zdeněk Uher

Účinkují:

Karel Šíp (moderátor), František Ringo Čech, Karel Gott, Helena Vondráčková, Miroslav Plzák, Aleš Ulm, Petra Janů, Bolek Polívka, Eva Holubová (více)

Karel Šíp se ptá za vás hostů ze světa kultury, sportu či politiky. A tak je tu pro vás týden co týden ta pravá Všechnopárty a její zajímavá témata. Název Všechnopárty odpovídá stylu pořadu. Ptá se na všechno v rámci daného tématu a slovo párty plní funkci nevázané zábavy, během které je všechno povoleno. Témata jsou dosti ožehavá jako např. alkohol, velké věkové rozdíly, přiměřená sebeobrana, nebo jaké jsou hranice erotiky ve filmu a televizi. Mísí se tu humor získaný vlastními zážitky s profesionálním nadhledem a především glosováním moderátora. Do pořadu, který je defakto televizní poradnou Karla Šípa, jsou zvány osobnosti veřejného a společenského života, které mají s tématem své vlastní zkušenosti. Kromě nich je v pořadu vždy přítomen odborník na slovo vzatý. Pořad je natáčen v divadle Semafor a jako pravidelný týdeník baví diváky nejen v sále, ale i na obrazovkách České televize. (Česká televize)

balone

Šíp už není moc vtipný, když se něčemu zasměji je to většinou někomu z jeho hostů. Bohužel Karel Šíp chytil od svého kolegy Petra Novotného (Novoty, 5proti5) něco, že se směje svým vlastním vtipům. Ale zase vybírá vcelku zajímavé hosty občas. ()

Big Bear

Jasně, nic převratného. Moderátor si zve zajímavé hosty (nebo jsou mu zváni) a pak si s nimi povídá, případně se jich na něco ptá. Něco je domluveno předem, něco jaksi vyplyne z diskuse. Zbytek záleží na moderátorovi - v tomto případě Karlu Šípovi. Ten ,,zbytek'' někdy může být zcela zásadní. Šíp si našel pozici, která ho baví, kde je mu dobře a kterou bravurně ovládá. Navíc řadu hostů osobně zná a tak to někdy působí jako by divák poslouchal dva kámoše co se spolu baví a vzpomínají na skopičiny z mládí. Šíp tam nerve to své JÁ a všechnu energii věnuje hostům na rozdíl od Krause. Ten nejprve prezentuje sebe, pak své názory na všechno a pak teprve někoho vyzpovídá nebo zesměšní... Proto jej taky Šíp převálcoval. Alespoň u mne. * * * * ()

Boogeyman

Šíp má vedle toho, že je fakt příjemnej vtipnej chlap ještě jednu vynikající vlastnost – dokáže se ptát svých hostů přesně na ty otázky, které mě zajímají. A ti hosté jsou taktéž velmi často zajímaví. ()

Hromino

Všechnopárty o všem možném, se vším možným, a u všeho možného. Nebýt Šípa, všechnopárty by nebyla o všem možném, ale o jednom velikém h***u. ()

salahadin

Šíp je sice ...(píp), ale jeho pořad se mi líbí víc, než zprofanovaný Kraus. Jednak mi přijde, že lépe vede dialog, hosté mi přijdou zajímavější a já se většinou zasměju v průměru 2x - 4x více než u Krause, navíc tu nejsou žádné vsuvky v podobě písniček, takže další klad. Ale některé díly jsou trapnější než fráze na pohřbech. ()

Peytl

Hodnotit pořad, který se neustále vyvíjí a záleží často na vybraných hostech je těžké. Ovšem jako má Kraus zřejmě to nejlepší za sebou, tak Karel Šíp se neustále zlepšuje, pro mě momentálně o dva levely lepší talk-show než Kraus i se svým nemuzikálním potomkem. ()

Adam Bernau

Výjmečně jsem v maminčině televizoru narazil na něco, co není odpad (přestože jde o pořad matadora televizní trapnosti Karla Šípa). Je to taková krotší a senilnější verze Krausova Uvolněte se prosím. Je zajímavé srovnávat Krausovu dominantní a Šípovu submisivní stylizaci směrem k hostům. Ale jelikož ani ten Kraus už dávno není, co býval, kvalita se sbližuje, ba dokonce má Šípův pořad v něčem navrch. Kraus býval skvělý jednak v pohotových vtipných reakcích, jednak v tom, jak dokázal nechat své hosty, aby se sami odkopali (nikdy nezapomenu na díl s Honzou Nedvědem a bohužel ani na díl s biomasou). V pozdějších dílech svého pořadu už jen skákal do řeči, vnucoval přebytečné vtípky a neustále měnil směr, takže ani tak ani onak jsme se od hostů a o hostech nic nedověděli. Naopak Šíp dává hostům prostor, aby nás skutečně seznámili s tím, čím se zabývají, a jeho otázky rozhodně nejsou hloupější než běžné vážně míněné otázky různých reportérských a moderátorských hvězd, jeho vtípky pak rozhodně patří k tomu méně trapnému, s čím se za poslední léta setkávám. Jeho velkou slabinou je neschopnost samostatně se pohybovat v hostově tématu, přesto s ním dokáže nějak vstoupit v kontakt. ()

DJ Obelix

Dle mého výborná odreagovávačka s typickým Šípovským stylem humoru, který mi nikdy nějak extrémně nevadil. Ale musím tu vzpomenout jeden díl (psala o něm i uživatelka werus), kde téma byl kreslený humor a pozvanými pánové Vyčítal, Mareš a Urban. To byla neskutečná jízda a dovoluji si tvrdit, že tento díl nemá v historie zábavných českých talk-show konkurenci... ()

nascendi

Prekvapilo ma, že som ku Všechnopárty ešte nenapísal komentár, aj keď ho pravidelne sledujem a vo väčšine prípadov som veľmi spokojný. Na rozdiel od Krausových zlomyseľností je Karel Šíp pozorným poslucháčom, svojim divákom sa snaží hosťa predstaviť v čo najlepšom svetle a keď má potrebu si z niekoho vystreliť namieri to radšej na seba. Keď mám spomenúť niečo, čo sa mi nepáčilo, tak maximálne to, že asi v dvoch programoch spáchali s obecenstvom nejaké zborové spevy. Ale to iba na okraj. Som rád, že existuje talk show, ktorú sa oplatí sledovať. ()

LoLaa

Dříve jsem tuhle talkshow měla docela ráda, v současné době se nemůžu zbavit pocitu, že Šíp se snaží ke svým hostům chovat stejně drze jako Kraus a na rozdíl od Krause mi to u něj moc nesedí.. ()