Reklama

Reklama

Superman

  • Česko Superman: Film (více)
Trailer 2

VOD (1)

Báječné dobrodružství, které spojilo herecké a tvůrčí talenty tak, jak to dokáže jen velký film, se stalo kasovním a oscarovým triumfem. Jeho kvalita se ještě zvýšila, když se režisér Richard Donner ke svému snímku v roce 2000 vrátil a zařadil do něj osm minut filmu. Užijte si více Kryptonské rady, letmých pohledů na hvězdy předchozích Supermanových inkarnací, více Jor-Ela, zdůrazňujícího synovo poslání na Zemi, a prodloužené scény v úkrytu Lexe Luthora. Christopher Reeve (Superman/Clark Kent), Marlon Brando (Jor-El), Gene Hackman (Luthor) a Margot Kidder (Lois Lane) podávají nezapomenutelné výkony. Vypadá to na noc jako stvořenou k létání. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (370)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Není to vůbec taková pecka, jakou jsem čekal, hlavně když tady někteří lidé tak nešetří chválou a považují Supermana za nejlepší comicsový film...k čemuž má teda hodně daleko. To byl možná v sedmdesátých letech, ale od té doby šel vývoj docela kupředu..jsou desítky lepších comicsových filmů (samozřejmě i desítky horších.) Film vypadá ještě starší, než ve skutečnosti je, především trikově. I příběh byl uhozenej, jiskření mezi Lois a Supermanem neexistovalo.. Ale občas to byla docela dobrá zábava.. Kdybych to viděl poprvé v dětství, možná bych na to teď nostalgicky vzpomínal, ale bohužel, nic takového se nekoná. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Nejlepší a zároveň jeden z mála snesitelných filmů o superhrdinech, jemuž ke slávě pomohl především "inteligentní" (dá-li se to tak nazvat) scénář a především slibné dialogy. Reeve svoji průlomovou roli zvládnul na jedničku a Hackman si part absolutního křiváka užíval s elegancí sobě vlastní. A hlavně - jedná se o první (Pokud se dokáži upamatovat.) film s Marlonem Brandem, jejž jsem měl tu čest zhlédnout. I když Brando si o tomhle filmu a roli myslil své a k tomu, aby se učil nějaký těžší text nebo předvedl cokoliv náročného, by ho nikdo nedonutil. Odměněn byl ale královsky. A pochopitelně: v hereckém přehledu je uveden na místě prvním, někteří neobeznámení si pak mohou myslet, že hrál samotného Supermana. ()

Reklama

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Já supermana nikdy neměl rád. Největší sympaťák je prostě batman, a to mi nikdo neupře. Navíc efekty v tomto filmu jsou, slušně řečeno, pofidérní. Ani ta hudba se mi zde příliš nelíbila. Vlastně se mi zde nelíbilo téměř nic. Pouze asi 2 výkony záporných postav stojí za zmínku. Tohle mohl být snad kokatelný/á film/pohádka pouze pro děti kolem 80. let. V dnešních poměrech už si to snad nezaslouží být odvysíláno ani na té Nově. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle neni nic jinyho nez naivni pohadka, ale je to klasika a nejlepsi Superman. Ze zacatku to je vinou naprosto strasnejch triku silene neprehledny, ale to se srovna kdyz je uz Superman na zemi. Jako malej jeste nic moc nedela takze celkem nuda, ale pak se dostane do mesta a natahne si kostym. Od ty doby to je na 5*. Skoda, ze uplyne zhruba hodina a pul nez vleze Superman do kostymu. Gene Hackman je super zaporak a kdyz se kolem neho mota jeho vymastenej sluha tak to nema chybu. Samozrejme se film nevyhnul spouste nelogicnosti (kde vzal Superman oblek, jak prisel Luthor na ten figl z kryptonitem atd.). I kdyz jsem se spis smal ty strasny naivite tak ma tenhle film sve kouzlo a 4* si zaslouzi. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Superman, Hulk, Kapitán America, Spiderman a vůbec všichni tihle američtí komixoví hrdinové mne zcela minuli. Asi to bylo tím, že jsem nežil v USA na konci války a rodiče mi ty sešity za 5 centů nekupovali... Ze zájmu jsem se na Supermana podíval, ale působí to na mne dnes už krapet vyčpěle. V té době to určitě i vzhledem k efetům musel být megafilm jako třeba Avatar, tím jsem si jist. Dnes je to z mého hlediska jen filmový milník u žánru zfilmovaných komixsových hrdinů. Tohle zkrátka není šálek mého earl greye a to mám sci-fi rád. * * ()

Galerie (192)

Zajímavosti (90)

  • Film měl premiéru 40 let po vzniku komiksu. (Karlos80)
  • Skladatel John Williams nahrával hudbu se stejným orchestrem, se kterým již spolupracoval při komponování hudby k Star Wars. (Karlos80)
  • Režisér počas celého natáčania nevedel s akým rozpočtom disponuje, ani koľko času vlastne má. (youtoo18)

Související novinky

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (více)

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty

14.06.2021

Včera v kalifornském Los Angeles opustil filmový svět americký na Oscara nominovaný herec Ned Beatty. Bylo mu 83 let. Rodák z Kentucky, kterého si mnozí diváci jistě vybaví třeba jako Otise, věrného… (více)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

08.12.2015

Pražské Rudolfinum bude 22. prosince hostit ojedinělý koncertní projekt s názvem STAR WARS: a musical show. Jedná se o koncert orchestrální hudby z šesti dosud uvedených filmů z prostředí slavných… (více)

Reklama

Reklama