Komiksová legenda se na stříbrné plátno poprvé podívala už před více než 35 lety. To je pro mě neuvěřitelná doba. Z dnešního pohledu je technické provedení pro leckoho úsměvné, ovšem je se třeba pozastavit nad tím, že se něco takového vůbec povedlo. Christopheru Reevovi dle mého supermanovská role celkem sedla. Tehdy to zkrátka a dobře fungovalo...80%(15.6.2013)

Není to vůbec taková pecka, jakou jsem čekal, hlavně když tady někteří lidé tak nešetří chválou a považují Supermana za nejlepší comicsový film...k čemuž má teda hodně daleko. To byl možná v sedmdesátých letech, ale od té doby šel vývoj docela kupředu..jsou desítky lepších comicsových filmů (samozřejmě i desítky horších.) Film vypadá ještě starší, než ve skutečnosti je, především trikově. I příběh byl uhozenej, jiskření mezi Lois a Supermanem neexistovalo.. Ale občas to byla docela dobrá zábava.. Kdybych to viděl poprvé v dětství, možná bych na to teď nostalgicky vzpomínal, ale bohužel, nic takového se nekoná.(20.11.2004)

Hlášky: Lois Laneová: "Dáte si sklenku vína?" Superman: "Ne, díky. Když létám, nikdy nepiju." / (Lois padá z helikoptéry a Superman ji ve vzduchu chytí.) Superman: "Klid, slečno. Držím vás." Lois Laneová: "Vy... Vy mě držíte? A kdo drží vás?" / (Lois píše článek. Jimmy jde kolem.) Lois Laneová: "Krveprolití" dohromady nebo zvlášť?" / Lex Luthor: "Slečno Tesmacherová, když mi bylo šest, můj otec mi řekl..." Slečna Tesmacherová: "Řekl jistě vypadni!" Lex Luthor: "Ne, to až později."- Christopher Reeve jako Superman (ten pravý, jediný Superman), Gene Hackman jako Lex Luthor, Marlon Brando jako Jor - El a Margot Kidder jako Lois Laneová. Parádní herecké obsazení, skvělá režie a výborně napsaný scénář. První film o muži z oceli. - 80%.(31.3.2017)

Jako malý jsem tohle neskutečně žral a Christopher Reeve pro mě byl něco jako Bůh. Samozřejmě, že s odstupem času ta vášeň pominula, ale i po třiceti letech je to stále solidní fantasy, které bude navždy mít své příznivce a fanoušky. Richarda Donnera, do té doby známého hlavně hororem Přichází Satan!, Superman katapultoval přímo k výšinám a umožnil mu natočit takové skvosty jako Smrtonosnou zbraň s Gibsonem a Gloverem. Gene Hackman předvádí démonický výkon a na Lexe Luthora se dokonale hodí. Klasika, kterou s odstupem času tolika nežeru, ale vždy se na ni moc rád podívám.......(10.7.2007)

Létající moralista v modrém trikotu a červené pláštěnce bojující proti bezpráví? To je teda úlet! Naštěstí ve scénách, které by jinak vyzněli příliš kýčovitě a směšně (a že jich tu není málo), si Superman-film dělá legraci sám ze sebe, hýří skvělými slovními narážkami, čímž je nad věcí a stává se tak roztomilou pohádkou, na kterou se díváte s lehkým úsměvem na rtech. Christopher Reeve má správně supermansky širokou spodní čelist a jeho ztvárnění Superman-hrdina versus Clark Kent-nešika je opravdu kouzelné. Triky jsou výtečné, záporák Gene Hackman jako Lex Luthor se svou sebrankou by nemohl být lepší a Richard Donner zručně a s nadhledem režíruje. Nesmím zapomenout ani na hudební složku aneb klasik John Williams se svým legendárním hlavním „supermotivem“. Zkrátka nevidím důvod, proč by se snad měla natáčet nějaká modernější verze. Na závěr ještě doporučuji shlédnout Supermana na DVD, kde se dočkal velice kvalitního remasteringu (mimo jiné nejlepší DD 5.1 u staršího filmu, jaký jsem měl možnost slyšet).(19.3.2003)

• - Při natáčení prvního dílu byl Richard Lester najat od studia Warner Bros., aby urovnal veškeré konflikty mezi režisérem Richardem Donnerem a producenty Salkindovými. Podle scenáristy Toma Mankiewicze se ale jednalo o strategický tah od bratrů Salkindových. Lester byl původně najat pro případ, kdyby Donner vypadl z režisérské funkce. (tequilla)

• - Film měl premiéru 40 let po vzniku komiksu. (Karlos80)

• - Christopher Reeve se během natáčení tak vypracoval, že na jeho konci nebyl oproti fotkám z jeho začátku vůbec k poznání. (novoten)