Nejlepší superman, ale moc velkou konkurenci teda nemá, takže to ani moc těžky nebylo, udělat z toho nrej supermana. Chyb a nedomyšleností je tam opravdu hodně, hlavně příběh je jedna velká nedomyšlenost, ale když si toho nebudete všímat, tak se u toho dá strávit ty dvě a čtvrt hodiny velmi dobře. Chritopher Reeve se na supermana výborně hodí a Gene Hackman jako padouch nemá chybu, takže herecký zastoupení a výkony aspoň trochu nechaj zapomenout na nesrovnalosti ve scénáři. Co se týče hudby tak je na tom vidět ruka Johna Williamse, který dělal hudbu i ke Star Wars, tady jí jenom trchu pozměnil a toé mi trochu vadilo, že si nedokázal vymyslet něco úplne novýho, ale jako ve Star Wars je dobrá. Přesto všechno nemůžu jít pod 4*(9.7.2005)

Jelikož nám za půl roku vtrhne do kin nejnovější přírůstek do Supermanovského universa, považoval jsem za nutné provést rekapitulaci. Logicky jsem zvolil pořadí, ve kterém filmy vznikaly. Tento první díl by v dnešní době asi jen těžko uspěl. Roztáhnutý děj a málo akce. Naproti tomu s blížícím se koncem příběh excelentně graduje. Neocenitelné služby filmu odvádějí Marlon Brando a hlavně geniální Gene Hackman. Zde platí pravidlo, že záporák dělá film. Nevím jestli by totiž někdo z nás vydržel dvě a půl hodiny koukat na posledního žijícího skauta Clarka Kenta.(4.12.2012)

Pred tym ako som podlhej dobe zhliadol Supermana (asi 10 rokov) som cakal ze to bude nostalgia koli comu sa mi bude pacit. Ale to ma cakalo prekvapenie. Uz len skvele uvodne titulky a znamy motiv stacili k tomu, aby ma film do seba vtiahol. Ci uz zabavny zaciatok (ocividne prave z neho si tvorcovia Smallvilu brali hlavnu inspiraciu), alebo trosku hamblivy a popleteny dospely Clark, po svetovlade tuziaci Lex Luther....to vsetko vytvara nezapomenutelnu atmosferu a caro, ktore tento film stale ma. A hlavny klad - Christopher Reeve - jednoznacne najlepsi predstavitel supermana. Ten chlapik sa prenho narodil a snim aj zomrel. Zaverecna akcna sekvencia ma skutocne grady a napatie, a prekvapivo aj efekty stale dokazu zaujat (skvele spacovane zemetrasenie a jeho destrukcne ucinky). A to je to co chyba aj novemu Supermanovi - skutocne napatie a charizma hlavneho hrdinu. Uz si brusim zuby na dvojku:) (9/10)(5.7.2007)

Pěkná pohádka a tím klady vcelku končí...(2.3.2006)

Takový průkopník komiksových filmů. nemůži si pomoct, ale myslím, že se vydařil. Na můj vkus je sice trošku moc romantický, to se však dá překousnout. Skvělá je účast Malona Branda a Gena Hackmana.(13.10.2006)