Jako malý špunt jsem Supermana zrovna nemusel. Prostě jsem nevěřil chlapíkovi, který nosí pláštěnku a slipy navrch (maminka mě totiž učila nevěř nikomu, kdo ti chce ukazovat, co má v kalhotách:-). Navíc je obklopen samými idioty, protože mu stačí nosit brýle, aby ho nikdo nepoznal. No a taky mě nudily jeho dokonalé schopnosti. Přesto musím uznat, že se jedná o velice kvalitní film, který je ozdoben sympaťákem Christopherem Reevem, krásnou Margot Kidder co by novinářkou superhrdinova srdce a šíleným plešounem Genem Hackmanem. Marlona Branda se svým prvním místem v titulcích a časem stráveným na plátně beru jen jako špatný komerční vtip. Dalšími klady je povedená kamera a poutavá vizuální stránka. Záporákem pro film je nedostatek akce a přehnaná délka. Pro mě osobně triky vůbec nezestárly. Pro tuto starou školu mám větší slabost než pro současnou digitální éru. Myslím si, že 4* jsou pro tento film plný vtipu a hrdinova šarmu jako vyšité.(22.12.2007)

Pro dnešního diváka se tento film může jevit jako poněkud naivní, ale i přesto je výborný. Hudbou počínaje, přes herecké výkony až po humor, který je opravdu na pravém místě. Reeve se nesnadného úkolu, převést komiksového hrdinu na stříbrné plátno zhostil skvěle a v jeho podání jsou Klark a Superman opravdu dva rozdílní lidé.(9.7.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2452-superman/videa/(16.2.2009)

Jako malý jsem tohle neskutečně žral a Christopher Reeve pro mě byl něco jako Bůh. Samozřejmě, že s odstupem času ta vášeň pominula, ale i po třiceti letech je to stále solidní fantasy, které bude navždy mít své příznivce a fanoušky. Richarda Donnera, do té doby známého hlavně hororem Přichází Satan!, Superman katapultoval přímo k výšinám a umožnil mu natočit takové skvosty jako Smrtonosnou zbraň s Gibsonem a Gloverem. Gene Hackman předvádí démonický výkon a na Lexe Luthora se dokonale hodí. Klasika, kterou s odstupem času tolika nežeru, ale vždy se na ni moc rád podívám.......(10.7.2007)

V Americe prakticky nedotknutelná klasika, u nás poměrně známý film. Superman je určitě zajímavý snímek, který by se zároveň dal považovat za jakýsi milník, co se týče komiksů a filmu podle komiksů, má i povedený casting (Christopherovi například věříte jak Supermana, tak toho ňoumu Clarka Kenta) ale co se týče scénáře… Bohužel scénář je hodně děravý (např. beru, že Luthor má být neskutečně inteligentní člověk, ale když si vydedukuje jakou má Superman slabinu a že asteroid, který dopadl na Zem, musí určitě být zrovna z Kryptonu) a to sráží mé hodnocení. Nebudu spoilerovat, ale ten závěr si taky vlastně dost odporuje… nic. Zůstanu u toho, že je to fajn oddychovka, která by ale dneska asi už nefungovala. Naštěstí je tam přidaná taková ta nostalgická hodnota, když se koukáte na ty speciální efekty a když si vychutnáváte mladého Hackmana či Branda. A právě proto zůstávám u 75 %, s tím, že někdy za čas si tento film určitě zopakuju.(3.12.2013)

• - Richard Donner prozradil, že původní volbou pro roli Eve Tessmacher byla Goldie Hawn, která si ale řekla o příliš velký honorář. (novoten)

• - Režisér počas celého natáčania nevedel s akým rozpočtom disponuje, ani koľko času vlastne má. (youtoo18)

• - Režie byla svěřena Richardu Donnerovi, který byl do té doby znám jen horrorem Přichází Satan! (1976). Před dokončením zčásti současně natáčeného Supermana 2 (1980) byl ale nahrazen Richardem Lesterem, který většinu jeho materiálu přetočil. To je také důvodem, proč je u pokračování Lester uveden jako hlavní režisér. (novoten)