Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (117)

Farmakologie hvězd (2011) (S02E13)

Vzhledem ke standardům druhé sezóny můžu považovat své dvouhvězdičkové hodnocení tohoto dílu za lepší průměr. Třináctá epizoda mi stejně jako valná většina dílů této řady nepřinesla příliš dobrou zábavu, ale přece jen došlo i na nějaké ty humory a pobavil mě (k mému nezměrnému překvapení) i Čeng. Nic moc, ale už to bylo i horší. / Poučení: Zkontroluj si, zda sis správně oblékl kostým. ()

Dračí doupě pro pokročilé (2011) (S02E14)

Dlouhodobě jsem pozoroval určitá vodítka, která mi leccos napovídala, a dnes už můžu téměř s jistotou tvrdit, že trpím jistou úchylkou. Pokud je nějaký díl libovolného seriálu ovlivněn hrou na hrdiny, povětšinou u mě boduje. Nebylo tomu jinak ani v případě čtrnácté epizody, při níž se tvůrci nechali inspirovat hrou Dungeons & Dragons nebo, chcete-li, Dračím doupětem. Uklízečka to skvěle završila:-) / Poučení: Hryže tě svědomí? Vytrhej mu zuby. ()

Raný romantismus 21. století (2011) (S02E15)

Doufal jsem, že to nebudu muset napsat, ale po dalším valentýnském dílu je už celkem jasné, že tvůrci seriálu příliš nezvládají sváteční díly, na nichž by se přitom mohli tak krásně vyblbnout. Patnáctá epizoda se tak stala jen další z těch mnohých, které příliš neoplývaly humorem a u nichž jsem se z větší části nudil. Navíc jsem v dobách, kdy mě ještě zajímala Premier League a fotbal vůbec, fandil Manchesteru United, tak za co bych měl chválit? / Poučení: Jsi-li samotářem, nenech se příliš socializovat. ()

Dokumentární film pro středně pokročilé (2011) (S02E16) odpad!

A to zas bylo jako co? Mix debilního děje a mizerných pokusů o humor u mě vynesly druhé sezóně už druhý odpad. S čím asi přijdou tvůrci příště? S dílem, který se bude do nejmenších detailů věnovat pouze Čengovi? Nedivil bych se, zoufalí jsou na to evidentně dost. Šestnáctá epizoda mě mocně nebavila, nudil jsem se a neměl jsem se čemu zasmát. / Poučení: Svými reakcemi na určité situace můžeš překvapit i sám sebe. ()

Úvod do politologie (2011) (S02E17)

Ve srovnání s předchozím dílem šlo v tomto případě o skvělou záležitost a bylo znát, že ze sebe tvůrci vydali to nejlepší. Tak teď už vážně. Ani sedmnáctá epizoda nevybočila z nasazeného kurzu, a tím pádem za mnoho nestála. Přesto ale musím uznat, že jsem se tentokrát nenudil a že mě některé humory dokázaly alespoň trochu pobavit. / Poučení: Kup si vlastní tužku. ()

Zákon o péči a východoevropská diplomacie (2011) (S02E18)

Ne, nebyl to dobrý díl. Osmnáctá epizoda byla zakončena, podobně jako všechny předchozí, ve stylu Ezopovy bajky. Ano, ani tady nechybělo morální ponaučení, zato se zde tradičně nedostávalo dobrého humoru. Jedinou postavou, která mě dokázala alespoň trochu pobavit, byl Luka a jeho neskrývané nadšení pro vedení genocidy. / Poučení: Kamarády si vybírej podle toho, jak silný máš žaludek. ()

Kritické filmové studie (2011) (S02E19)

Musím tvůrcům přiznat, že se jim podařilo natočit velmi vyrovnanou sezónu, v níž došlo jen k minimu výkyvů. Ani devatenáctá epizoda nevybočila z linie, takže jsem se u ní téměř nebavil a v průběhu Abedova nekonečného monologu jsem se dokonce nudil. Nebýt skvělých masek (Samuel L. Jackson byl nejlepší) a odkazů na Pulp Fiction, na hvězdičku by nedošlo. / Poučení: Párty s překvapením nemusí překvapit jen oslavence. ()

Sommeliérský kurs (2011) (S02E20)

Přestože i tento díl naplňoval standardy druhé sezóny, dopadl u mě lépe než ten předchozí. Mohl jsem své hodnocení navýšit o jednu pěticípou, protože jsem se tentokrát nenudil a některé pasáže mě dokonce dokázaly alespoň trochu pobavit. Stále mi ale vadí, že tvůrci nebyli schopni mocně přidat na humoru a omezit to neustálé moralizování. / Poučení: Zdá se mi to, nebo Troy inspiroval celou řadu hereček? ()

Paradigmata lidské paměti (2011) (S02E21)

Stále v křeči, stále na stejné vlně, stále málo vtipné, ale tentokrát krajně paradoxní. Při sledování jedenadvacáté epizody jsem si uvědomil něco opravdu zajímavého. Kdyby tvůrci skutečně natočili díly, z nichž poskládali koláž imaginárních vzpomínek, s velkou pravděpodobností bych mohl epizody druhé sezóny hodnotit vyšším počtem hvězdiček, protože bych se určitě lépe bavil. / Poučení: Chceš-li bojovat s opicí, nenech ji vybírat bojiště. ()

Aplikovaná antropologie a kuchařské umění (2011) (S02E22) odpad!

"Push, push, push, push!!!" Ntvl, to jsem si zas dal. "Humor" byl ve dvaadvacáté epizodě generován na základě porodu, a to u mě prostě nemohlo uspět. Nejlepším momentem se tak jako obvykle stala závěrečná scéna s Troyem a Abedem, ale veškerý děj, který proběhl před tím, bych s naprostým klidem obětoval, protože byl pro mě otravný a nezábavný. / Poučení: Neprodávej se. Alespoň ne lacino. ()

Hrst kuliček na paintball (2011) (S02E23)

Škoda, že tvůrci s podobně zábavnými díly tolik škudlili. Třiadvacátá epizoda se vrátila s mým oblíbeným paintballem, který byl zahalen do slušivého westernového ponča. Zatímco plastelínový díl byl úplně mimo mísu, tady se zadařilo a bavil mě použitý humor, westernové odkazy a dokonce i dramatická linka. Pátou pěticípou nepřihodím jen proto, že mě paintball z první sezóny víc rozesmál. / Poučení: Počítej se zákeřnostmi. ()

Pro pár kuliček navíc (2011) (S02E24)

Jediná pětihvězda, kterou jsem udělil za celou druhou sezónu, ale tvůrci si ji opravdu zasloužili, protože druhý paintballový díl trumfnul i ten předchozí. Western se změnil ve Hvězdné války, a přestože mě to zpočátku zklamalo, velmi rychle jsem pochopil, že jsem na celé situaci vlastně vydělal. Jo, tohle byla zábava přesně pro mě a já jsem si ji užil. / Poučení: V boji buď chladnokrevný. ()

Série 3 (2011) (S03)

Ano, třetí sezóna podle mě nebyla dobrá. K mému vlastnímu překvapení u mě i přes shodné hodnocení dopadly jednotlivé epizody lépe než ty z předchozí řady. Odpadoval jsem tentokrát, tuším, jen jednou, několik dílu mě zato ale opravdu mocně bavilo, takže mě ve výsledku dost mrzí, že se do toho tvůrci víc neopřeli a neudrželi vyšší kvalitu po delší dobu. / Poučení: Hrdě se postav tyranii! Ale raději před ní nestůj úplně sám. ()

Úvod do biologie (2011) (S03E01)

Třetí sezónu tvůrci otevřeli fakt zvláštně. Hlavním problémem první epizody bylo asi to, že mě příliš nebavila. Z mého pohledu byla celá základní skupina upozaděna, zatímco se do popředí dostal Čeng a děsně vtipné plynování. Obě hvězdičky jdou za Johnem Goodmanem, který se skvělým způsobem mohutně tyčil a stejně skvělým způsobem pouštěl hrůzu. / Poučení: Nevdechuj jedovatý plyn. ()

Geografie globálního konfliktu (2011) (S03E02)

Stejně jako u předchozího dílu jsem měl i tentokrát pocit, že tvůrci rezignovali na zapojení celé skupiny do děje a soustředili se pouze na jednotlivce. Jasně, ve druhé epizodě se vyskytovali všichni, ale většina základní sestavy se omezila na občasný "štěk". Většího prostoru se tak dostalo jen Annie (ne, že bych si stěžoval, protože Alison Brie můžu) a Jeffovi. No, a nesmím zapomenout na Brittu a Čenga, i když bych radši zapomněl. / Poučení: Nebuď přehnaně soutěživý. ()

Srovnávací ekologie (2011) (S03E03)

Abych se přiznal, chtěl jsem díl původně zodpadovat, protože jsem měl neodbytný pocit, že jaksi nezapadal do celkového konceptu seriálu. Nakonec jsem se rozhodl alespoň pro jednu pěticípou, protože jsem chtěl ocenit postavu Todda, ten mě bavil. Ale ten zbytek mě vážně zklamal a Čengův film noir ten už byl opravdu úplně mimo. / Poučení: Nezapaluj želvy. ()

Ozdravná teorie chaosu (2011) (S03E04)

Jak mě předchozí díl nebavil, tak mě čtvrtá epizoda třetí sezóny dostala. Šest rozdílných časových linií bylo skvělým nápadem; takových by seriál potřeboval mnohem víc a mnohem dříve. Když se nad tím zamyslím, nejvíc mě zatím bavil paintball, Halloween a tato záležitost. Úplně tady chyběl Čeng, a aby se to celé vyrovnalo nechyběl humor. Za mě skvělý obchod:-) / Poučení: O tři časové linie dál mávne motýl křídly a je po tobě. ()

Horor v sedmi děsivých krocích (2011) (S03E05)

Různé časové linie mě minule extrémně bavily, a když jsem zjistil, že bude pátá epizoda halloweenská, byl jsem natěšený jako prasátko před korýtkem plným pomyjí. No, a místo pořádného Halloweenu jsem dostal podivnou zbrittovanou párty s vyprávěním strašidelných historek, které mě na rozdíl od minulého házení kostkou fakt nebavily. Za mě to tedy Dan řádně zharmonoval. / Poučení: Chceš analyzovat svou psychiku? No, nevím, znám i méně děsivé aktivity. ()

Gaylogie pro pokročilé (2011) (S03E06)

To už je podruhé v průběhu třetí sezóny, co se mě zmocnil pocit, že díl do seriálu jaksi nezapadá. Šestou epizodu spojovalo s hlavním příběhem jen prostředí a některé povědomé postavy, ale dějově byla tahle záležitost někde úplně jinde. Pozitivním je na celé situaci ten fakt, že jsem s podobným vývojem počítal, takže vlastně nepociťuji žádné zklamání, a to je fajn. / Poučení: Dnes je všechno mnohem jednodušší. Pokud jsi heterosexuál a sbalíš chlapa, který se cítí být ženou, jsi v pohodě. Pokud máš lubrikant. ()

Studia moderního stěhování (2011) (S03E07)

Šmarjá, to byla hovadina. To byla taková blbost, že jsem se nemohl nesmát. V sedmé epizodě třetí sezóny mě tvůrci dokázali zase jednou pobavit takovým způsobem, že jsem mohl rozhodit své hvězdi(čky)ce jako zkušený ninja. Každá postava ze základní sestavy tady dostala svůj prostor a každá ho taky využila. Ale tou nejdůležitější součástí byly fungující humory. A teď, prosím, chvíli ticha za Koňobota 3000. Děkuji. / Poučení: Nepij Ježíšovu krev, mohl by se chtít napít té tvé. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)