Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett

Co k tomuhle říct. Pro mě momentálně největší překvapení a zábava na poli 20ti minutových seriálů. Ačkoli se dá Community považovat za sitcom, tak rozhodně nezapadá do jeho škatulky. Chybí studiový smích a celý seriál je točen spíše ve filmovém duchu. Největším tahounem Community jsou samotné postavy, jejichž spojení do jedné studijní skupiny tvoří snad nekonečné množství různorodých dialogů. Každá postava, lišící se věkem, vyznáním, či barvou pleti, má svůj silně typický charakter a z toho právě seriál těží. A jako bonus, častým prvkem je citování, nebo odkazování k filmům. A to je teprve pořádná zábava. ♥2x21♥(17.6.2012)

Všechny ostatní comy mi můžou rovnou teď a bez zbytečných průtahů leda tak vylézt na hrb (který si zatím velmi úspěšně pěstuji). Momentálně taky jediný pořad, kde mohu ukojit svou touhu po parodiích, které již dlouhá léta prožívají takzvaný průjem, nebo ho prožívají jejich tvůrci. Ultimátní komentář popkultury, i přes občasné slabší zápletky, dialogy a hlášky po třech sezonách stále na vrcholu. Nejlepší postava - nafukující se jablko.(4.12.2014)

Klasická rutina kvalitních seriálů Made in USA - 25 dílů první řady prakticky vyždímalo zajímavé téma, prostředí, i postavy a další série na ni navazují se strmě klesající kvalitou. Ne, že by se teda nebylo u každého dílu na co těšit. Postavy stále kolísavě baví (z nich je pouze Pierce od začátku do konce perfektní) a narážky na všechny možné současné i dávno zapomenuté seriály a filmy potěší snad každého kinofila. Korunu v tomto ohledu nasazují perfektní tematické díly. Bohužel omílání těch samých problémů stále dokola a zvážnění zápletek Community sráží s každým dílem níž a níž. Nakonec i ten tematický heist díl ze závěru třetí řady už není tak vtipný ani trefně parodující, jako byli jeho předchůdci. Čtvrtá řada dojem naštěstí trochu napravuje. Poloviční počet dílů zajišťuje, že každý má co říct, a i když mi jich pořád poměrně dost nesedí, mimo jiné i díky časté nepřítomnosti Pierce, konečně se znovu dají najít i nezapomenutelné epizody (Blimey, where we wound up this time Inspector Spacetime?). Naproti tomu už však pátá série působí dojmem potápějící lodi, ze které utíká kdo může. Absence Troye se ještě dá překousnout, jeho průpovídky s Abedem se již před dávnou dobou ohrály, ale bez Chevyho Chase už Community ztrácí naprosto veškerý šmrnc, a nic na tom nemění ani slušně hláškující postava "Majka" z Breaking Bad. Jen on a doznívající vzpomínky na Pierce zaručují jediné slušné momenty v celé sérii a to by nestačilo ani na mnohem méně epizod, než aktuálních třináct. Návrat kultu Dana Harmona v produkci Yahoo v šesté sérii nicméně alespoň poskytl slušné zakončení. Celkově si kvalitou s prvními sériemi nezadá, ale prakticky všechny jednotlivé epizody vždy překvapí a do jisté míry i skvěle pobaví. Ve všech se ale bije příliš daleko dotažená sebereflexe s původním nenuceným a plynulým vtipem, takže v té nové nevyrovnanosti sice nejednou rozesmějí, jenže nikdy se nezdá, že by autorský tým jel na sto procent. Poslední díl se pak nese ve stejném duchu, jen se mu podivným meta-konceptem navíc daří perfektně se rozloučit se seriálem, když ne i se zbytkem původní party. A odcházet se má v nejlepším (v rámci možností), takže bych se klidně obešel i bez #andamovie - je čas to na veřejné vejšce zabalit.(27.7.2012)

TV-seriál. Seriál, který se mi líbí každým dílem čím dál více, což se mi vůbec nestává. Nádherný seriál, hlavně sympatický Abed! Bohužel 5. série se tak trochu vymkla kontrole! PS: BEAUTIFUL THEME SONG.| 1.série(85%), 2.série(85%), 3.série(85%), 4.série(85%), 5.série (65%) > Průměr: 81% (4*) |(17.7.2013)

Tento seriál aj ako snehová guľa, ktorú niekto pustil dole kopcom. Na začiatku nevytvára žiaden zásadný dojem. Čím sa však viac a viac blíži k záveru jazdy s názvom Prvá séria, tak naberá na obrátkach, kvalite a predovšetkým vtipnosti. Začnú sa objavovať momenty ako je Batman, Valentín, Pool v trenkách, Abedova upírská verzia, kuracie prsty, paintball. A kto tu vlastne účinkuje? To Vám najlepšie povie Pierce: „Troy, Já, Jeff, Rainman, malé prsa, stredné prsa a černé prsa.“ Na záver už len dodávam, že Britta je dokonalý príklad netuctovej tuctovky s najlepšími čelovými vráskami v brandži.(22.1.2013)

• - Donald Glover (Troy) pri jednom interview povedal, že pre záverečný diel prvej série (1x25) bolo pečených v skutočnosti až 8 obrích sušienok. (David_SVK)

• - Donald Glover prohlásil, že inspiraci pro svou roli Troye čerpal z postavy fotbalového hráče Briana "Smashe" Williamse, kterého v seriálu Friday Night Lights (od r. 2006) ztvárnil Gaius Charles. (Pajky3)

• - Jeff (Joel McHale) v pilotním díle říká, že mu odebrali právnickou licenci na 4 roky. Za zfalšování titulu se však v USA odebírá licence podle zákona na minimálně 8 let. (Chegi)