Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor

Community je seriál o partě lidí, kteří z různých důvodů uvíznou na jedné mizerné škole. Liší se od sebe věkem, původem i náturou, přesto jim jejich vzájemné sympatie a všechno to přátelské pošťuchování věříte. Charismatického "vůdce smečky", morousovskou blondýnu nebo geniálního geeka jsme viděli už jinde, ale originální popkulturní odkazy a mile nekorektní humor vám ušetří pořádný kopanec do bránice. Doufám jenom, že tvůrci budou mít dost rozumu seriál včas ukončit, podobně nadšená jsem totiž byla i z prvních sérií How I met your mother... P.S. Ne nadarmo má Chevy Chase pověst skvělého komika-nahrávače. Jeho "děda" Pierce je prostě boží.(2.3.2011)

Co k tomuhle říct. Pro mě momentálně největší překvapení a zábava na poli 20ti minutových seriálů. Ačkoli se dá Community považovat za sitcom, tak rozhodně nezapadá do jeho škatulky. Chybí studiový smích a celý seriál je točen spíše ve filmovém duchu. Největším tahounem Community jsou samotné postavy, jejichž spojení do jedné studijní skupiny tvoří snad nekonečné množství různorodých dialogů. Každá postava, lišící se věkem, vyznáním, či barvou pleti, má svůj silně typický charakter a z toho právě seriál těží. A jako bonus, častým prvkem je citování, nebo odkazování k filmům. A to je teprve pořádná zábava. ♥2x21♥(17.6.2012)

První série se ještě byla dosti relativně dosti klasický sitcom, ovšem ta proměna (experimentování) v druhé řadě seriál definitivně posunula na jeden z nejzajímavějších US sitcomů posledních let. Nejzajímavější epizody: 1x23 - Modern Warfare 2x14 - Advanced Dungeons & Dragons 2x23 - A Fistful of Paintballs/2x24 - For a Few Paintballs More(21.10.2011)

Prvá séria - zo začiatku som sa dostávala do toho prostredia, ľudí a hlavne ich zvláštnych a rôznorodých charakterov. Potom však prišla už presne nešpecifikovaná scéna po pár zhliadnutých dieloch, kedy u mňa nastal zlom a tento seriál sa mi vštiepil do srdca. Spolu s celou "Jeffovou" Study Group. Druhá séria na moje veľké sklamanie započala nejako divne, niečo mi tam stále chýbalo, boli tam fóriky, boli to tí istí ľudia ale nemalo to tú iskru.. (too much community?).. našťastie to takto u mňa fungovalo len do polky série a potom to zase začalo naberať tie staré dobré kvality :) Paintball na konci, klasika. Tretiu sériu mám rozpozeranú, ale čo pozriem, to mi spraví úsmev na tvári. SUPER, len tak ďalej :)(25.9.2012)

Osvěžující komedie schopná najít si nový úhel pohledu jak na školní prostředí, tak i na samotný styl humoru - popkulturní narážky, filmové parodie, jistá nadsazenost (místy až jemná předimenzovanost), ale přitom zachování reálnosti/realističnosti point a atmosféry. Postavy jsou zajímavé, různorodé, dost sympatické, ale zase ne dokonale vybalancované, Troy a Shirley toho nemají tolik, co nabídnout, naopak Pierce není nikdy dost a trochu mě mrzí, jak postupem času ubylo chemie mezi charaktery (Jeff/Britta) - ale to už je jen důsledkem toho, že seriál se zkrátka nechce zaměřovat na romantiku... Abych to shrnul, oceňuji zdravou dávku trhlosti, stále nové nápady, nevyčerpání konceptu a dlouhodobě vyrovnanou kvalitu (mezi sériemi). 8/10(2.1.2012)

• - Donald Glover prohlásil, že inspiraci pro svou roli Troye čerpal z postavy fotbalového hráče Briana "Smashe" Williamse, kterého v seriálu Friday Night Lights (od r. 2006) ztvárnil Gaius Charles. (Pajky3)

• - V 18. epizodě 2. série, když Jeffa (Joel McHale) propouští z vazby, vrací strážník na stůl jeho věci. Mezi nimi jsou i běžecké chránice bradavek, které však v dalším záběru mizí. (Agita)

• - Seriál se natáčí na Los Angeles City College v Kalifornii. (Mara12)