Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009–2015, 40 h 25 min (Minutáž: 22–27 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, opice Crystal, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam Devine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, Shangela, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum, Jake Lockett, Ryan W. Garcia, Kelsey Gunn, Nathan Barnatt, Gwen McGee, Ian Roberts, Dino Stamatopoulos, Bunny Levine, Bill Parks, Monica Young, Jeremy Marinas, Forrest Wheeler, Ryan Ridley, Sasha Compère, Sydney Mikayla, Kurt Ela, John Michael Higgins, Erik Charles Nielsen, Charlotte Newhouse, Aaron Himelstein, Kelsy Abbott, Ted Rooney, Sharon Lawrence, Anthony Michael Hall, Dante Basco, Owen Wilson, Derek Mears, Angela Trimbur, Lee Majors, Dean Collins, Marlene Forte, Drew Carey, Pat Crawford Brown, Jordan Black, Andy Dick, Kevin Corrigan, Paul F. Tompkins, LeVar Burton, Eliza Coupe, Enver Gjokaj, Michelle Krusiec, Dan Byrd, Busy Philipps, Abbey McBride, Nathan Clarkson, Jae Suh Park, Jeff Hiller, Christopher Michael, Tug Coker, J.P. Manoux, Derwin Jordan, David Neher, John Hodgman, Giancarlo Esposito, Galadriel Stineman, Fred Willard, Tricia Helfer, Chris Tallman, JR Reed, Mark Ryan, Luke Perry, Chris Diamantopoulos, Mike Hagerty, Lisa Long, Ian Roberts, Jason Alexander, Sara Bareilles, Joe Lo Truglio, Kumail Nanjiani, Brian Posehn, Vince Gilligan, Gina Gershon, David Cross, Chris Elliott, James M. Connor, Keith David, Seth Green, Martin Starr, Maria Blasucci, Ryan McPartlin, French Stewart, Jim Meskimen, Travis Schuldt, Adam Silver, Keith David (vyp.), David St. James, Abraham Benrubi, Brandon Rush, Pandie Suicide, Zach Braff, Jack Kennedy, Michael McDonald, B. J. Novak, Amber Tamblyn, Ahmir-Khalib Thompson, Steven Weber, Martin Mull, Lesley Ann Warren, Jason Mantzoukas, Johnny Pemberton, Brian Van Holt, Jay Chandrasekhar, Brooke Burns, Carl Ciarfalio, O-Lan Jones, Amanda Lund, Wil Garret, Danielle Schneider

Dlouho jsem odkládal Community, ale nakonec po delším přemlouvání jsem to hecl a hned první díl mně velice zaujal a každým dílem jsem to žral více a více! Všechny postavy geniální - Jeff - Britta - Abed - Annie - Pierce - Troy a Shirley tvoří vynikající skupinu a každý má něco do sebe! K tomu ještě seňor Chang a děkan. Každý díl, co jsem zatím viděl, tak mě docela rozsekával. Mezi zatím úplné top epizody: batman, paintball, mafia chicken. První série: 100% Druhá série: 95% Třetí série: 85% (Bohužel druhá půlka série už mi připadala hodně přehnaná oproti prvním dvou řadách, takže doufám, že 4. série bude spíše ve znamení prvních dvou) Ale stále je to jeden z nej. seriálů, co jsem sledoval.(12.11.2012)

90%. Existuje-li moderní komediální seriál, který si zaslouží přízvisko "výjimečný", pak je to bezpochyby Community. Seriál jako z jiného světa, jež s extrémní až absurdní nadsázkou dokáže napodobit všechny historické události, slavné celebrity, filmy, seriály, postavy, prostě vše, na co si jen tvůrci vzpomenou, a to s neuvěřitelnou grácií, elegancí a energií. Dokonalá pestrost postav, jednoduchost jejich charakterů, jež se navzájem proplétají v komické symbiózy (Troy a Abed zvlášť), nádherně stylizované díly do specifických žánrových kabátů (westernový paintball, loutkový díl, Halloween apod.) a pro mě jako vášnivého filmového fanouška opravdu perfektně parodované ty největší klasiky audiovizuální historie (moje nejoblíbenější je parodie na Good Will Hunting z první řady nebo Goodfellas taktéž z první). Herecky skvělý Chevy Chase (jako postava otravný bastard, ovšem skutečně bezchybně zahraný), geniální Danny Pudi i geniální Abed, parádní charakterem-mně-velmi-podobný Jeff a v neposlední řadě fantastický Ken Jeong/Chang. Ani dámy však nejsou zastíněny skvělými výkony pánů, Gillian Jacobs umí mluvit jako mimozemšťan a Alison Brie je zase nepřekonatelně roztomilá. Co postava, to šílenec, co situace, to absurdita, co hláška, to perla, co díl, to legenda. Vedle Přátel nejlepší komediální seriál všech dob, ačkoli (a možná i proto) je úplně odlišný. A Modern Warfare shledávám nejlepším dílem všech komediálních seriálů historie. I'm lovin' it!(3.9.2014)

Tenhle sitcom si mě získal až po nějakých dvou-třech úvodních dílech. Rozjezd je trochu pomalejší a teprve se tu formuje dynamika skupiny outcastů i pravidla, na jakých staví hodně specifický humor. Obecně je kvalita jednotlivých dílů mírně kolísavá. Některé jsou prostě jen fajn s pár dobrými vtipy, ale ty, které napodobují a parodují filmové žánry a celý díl se tak proměňuje do podoby jedné velké aluzivní citace, jsou prostě výplodem geniálního mozku. Goodfellas/Casino díl s kuřecími křidélky, buddy kriminálka v aprílovém dílu a hlavně válečný paintballový díl se závěrečnou citací hong-kongských mafiánských opusů - to jsou prostě nezapomenutelné záležitosti... Bohužel, jak to tak bývá, od konce druhé série začíná kvalita hodně upadat.(7.3.2014)

Jj, super seriál, ktery me moc baví. Na takovou vejsku bych chodila moc ráda, takhle moje college experience rozhodne nevypadala. Jedine obrovské minus, ale opravdu obrovske, gigantické mínus je postava Pierce, kterou z celého srdce nenávidím. Chevy Chase je snad nejnesympatictejsi herec na světě a jeho serialova postava je odporna. Skoda, že tam vubec je nebo ze se jako idiot Chevy Chase nezachoval mnohem dřív nez behem 4 sezony. Škoda..(3.6.2019)

Community je opravdu nesmírně zábavný seriál, který by si jistě zasloužil větší pozornost i úspěch. Dokonalý casting, skvěle napsané postavy, trefný humor a konečně nějaká ta invence a originalita vychází na jedničku. Tento seriál má zkrátka co nabídnout a paroduje v podstatě vše, co si dokážete představit. Všechno to ale (až překvapivě) drží pohromadě. Po první sérii je to za 5*! :)(22.4.2012)

• - Vlajka, kterou Annie (Alison Brie) v 18. díle 2. série mává a zmiňuje se o ní jako o ghanské, je ve skutečnosti vlajkou Zimbabwe. (Chegi)

• - Námět seriálu pochází z vlastní životní skutečnosti producenta výroby Dana Harmona. Při pokusu zachránit vztah se svojí bývalou přítelkyní se zapsal na komunitní vysokou školu Greedale na severovýchodě Los Angeles. Spolu začali navštěvovat lekce španělštiny. Zde se proti svému instinktu začal sbližovat se členy studijní skupiny, i když s nimi měl málo společného. Postavu Jeffa Wingera založil na vlastní osobě a doplnil: "Mám rád, že je egocentrický a samostatný do té doby, než si uvědomí cenu společnosti ostatních lidí." Harmon dále uvedl, že i některé charaktery mají základ v tamních osobách, které skutečně poznal. (MikeCool)

• - Během 4. série se vedení show dohodlo s Chevy Chasem, představitelem Pierce Hawthorna, na jeho ukončení působení v seriálu, a proto se v posledních dílech této série neobjevoval. Chase kromě sporů s Danem Harmonem, tvůrcem seriálu, který skončil po 3. sérii, veřejně prohlašoval, že mu show nepřijde vtipná a že sitcomy jsou nejnižší formou televizní zábavy. Nedlouho před svým odchodem také vyslovil nadávku "negr" před svými afroamerickými kolegy Donaldem Gloverem a Yvette Nicole Brown, když byl rozčarován ze svého scénáře. (Céčko)