Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam Devine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, Shangela, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum, Jake Lockett, Ryan W. Garcia, Kelsey Gunn, Nathan Barnatt, Gwen McGee, Ian Roberts, Dino Stamatopoulos, Bunny Levine, Bill Parks, Monica Young, Jeremy Marinas, Forrest Wheeler, Ryan Ridley, Sasha Compère, Sydney Mikayla

Už po pár dílech musím říct, že se dobře bavím a ani mi nevadí, že většina postav charakterově připomíná postavy z jiných seriálů. Dialogy jsou vtipné a některá "moudra" jsou občas opravdu moudrá. Jako velké plus považuju pomyslnou třešínku na dortu v podobě závěrečných scének, u kterých se mi ještě nestalo, že by mě nerozesmály. SPOILER / s01e07 - Annieina Halloween party - Abed v obleku Temnýho rytíře mě rozsekal :D / s01e11 - od týhle epizody miluju Abeda (výraz při páce s Tylerem absolutně odzbroující) / od 12 epizody a od scény při závěrečkách španělštiny je mým dalším oblíbencem seňor Chang. A vůbec, tenhle vánoční díl je zatím nejvtipnější (spojení s rozdílnými náboženstvími včetně Jeffova angosticistickýho názoru) / e15 - naprosto boží scéna po větě "Ok, maybe we are not a family, maybe it's more complicated, because unlike a real family there is nothing to stop anyone of us from looking at any of the others as a sexual prospect." // 2. série v prvních dílech lehce slabšího rázu, ale pořád fajn. / e06 - čumím jak puk na epizodu se zombíkama / e18 "Oh hey, isnt that reason to leave?" // 3. série e02 - Pierce "I told u to stop playing Operation on me!" / e04 "Troy and Abed's new apartment" - Abedův přemrštěnej úsměv :D / e07 - "Jeff, are u...?" ... "I liked Horsebot 3000." / e14 - polštářovej Pierce připomněl Troye obmotanýho lepenkou na dveřích koupelny / e15 - 'best friends best friends baking a cake' pozdrav END OF SPOILER A teď jsem smutná, že nemám na co koukat :((23.5.2012)

Slušný seriál, ale jen několik málo dílů stojí opravdu za to. Zbytek je pro mě jen nudná šablona ve stylu "Jeff (nebo někdo jiný) se vzepře skupině, ale nakonec si to uvědomí a udělá vše proto, aby se na konci měli zase všichni hrozně rádi". Tohle se tam objevuje dost často a vyznívá to uměle a strojeně. Koncem první série se to začalo stupňovat a postavy mi začaly lízt na nervy, zachraňoval to už jen Chang. Ovšem paintball (1x23) a poslední epizoda (1x25) se mi líbila, takže jsem dal druhý sérii ještě šanci. Tou jsem se ovšem jen těžko prokousával, na některý postavy jsem byl už dost alergickej. Některý epizody nebo spíš některý momenty byly fajn, ale jinak jsem u toho dost často trpěl a doufal, že to trápení brzy skončí. Opravdu povedený byl jen paintball vol. II slepený do posledních dvou epizod. Nechápu tu většinovou oblíbenost tohoto seriálu, mě to celkově moc nebaví. Nevím, jestli se do další série vůbec pustím...(27.2.2011)

Nakonec nechám stopu na těch zlých třech hvězdách, ačkoliv to trochu bolí. Community jsou dost možná nejodvážnějším sitcomem a stejně si stojí i v šuplíku nejoriginálnějších. Tam září. Problém je, že ohromně válí i v oboru "absolutně nevyvážené". Tam bych řekl, že rovnou vedou. Jsou tam díly, kterým se jiné seriály nedokáží přiblížit ani v té nejlepší formě, ale když na takové díly čekáte přes 3-4 extrémně připitoměle nudné části, kdy je problém epizodu dokoukat, tak to bolí. Perfektní momenty, perfektní postavy atd..to vše platí. Ale povětšinou v blátě. Ačkoliv byl nášlap druhé řady neuvěřitelný a celkově měla určitě silnější kusy než první, výsledný dojem je stále rozplizlý. Žeru odvahu tvůrců, ale nějak to nestačilo.(27.11.2012)

Prvních pár dílů to evidentně hledá prostor, na kterém se bude operovat, pak se z toho vyklube sympatická vysokoškolská pohodička, která kouzlí jeden úsměv za druhým a v poslední třetině se to definitivně zvrhne v nekonečnou citaci (a parodii) všeho, na co si vzpomenete. Ano, Modern Warfare bez diskuze boží, ale díl s kuřecími křidélky á la Goodfellas snad režíroval sám Scorsese. Aktuální srdcovka, která ze všech komediálních stálic současnosti dělá podvyživené chudinky.(13.12.2010)

Aj keď sa z úvodu nezdá,Community je dokonalý comedy seriál, plný inteligentného a geekovského humoru. Doteraz bol mojím vrcholom Big Banng Theory ale po tomto, kedy sa tématické časti, ako napr. zombie, western premiešavajú v dokonalom dejovom slede, kedy sa aj tá najzbytočnejšia dejová línia stane v budúcnosti doslova tou hlavnou. Naozaj bravúrna zábava, ktorá však nie je pre každého, ale každému doporučujem, aby to s ňou skúsil, lebo ak ocení snahu tvorcov a zistí čistotu a krásu tohoto humoru, bude stále v očarení.(9.11.2011)

• - Vlajka, kterou Annie (Alison Brie) v 18. díle 2. série mává a zmiňuje se o ní jako o ghanské, je ve skutečnosti vlajkou Zimbabwe. (Chegi)

• - Troy (Donald Glover) tvrdí, že je Svedok Jehovov, čo znamená, že nemôže piť alkohol a že neslávi žiadne náboženské sviatky. V skutočnosti Svedkovia Jehovovi môžu piť alkohol, iba sa nemôžu opiť. V druhej sérii sa mal v pláne opiť (aj keď to nakoniec neurobil). Troy tiež slávi náboženské sviatky - slávil Vianoce, sviatok nemŕtvych a slávil narodeniny (aj keď tomu tak nehovorili). Svedkovia Jehovovi by sa tiež nemali príliš priateliť s ľuďmi iného vyznania, čo Troy jasne porušuje. (David_SVK)

• - Dan Harmon vytvoril postavy Jeffa (Joel McHale) a Britty (Gillian Jacobs) podľa seba a svojej bývalej priateľky. (David_SVK)