Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, D. J. Shangela Pierce, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum

Dokonale sestavená skupinka všech barev a každého vyznání, se kterou si není radno zahrávat, pokud máte spadeno na jejich studovnu. S touhle partičkou bych se klidně vrátil do školy, protože je s ní neuvěřitelná sranda. Opravdu skvěle postavený seriál, který je chytrý a přitom hodně vtipný a něco jako prolejzačku z dek nebo paintballovou řežbu ve škole v jiných seriálech těžko uvidíte. A opět tu je jedna postava, která tak trochu vybočuje - tím správným směrem a to je Abed. První díl se mi moc nezamlouval, říkal jsem si, že půjde o průměrný seroš, ale dal jsem tomu šanci a vida, bylo to jako droga, kdy jsem chtěl vidět další a další díl a u znělky se mi chtělo vždycky tancovat.(4.10.2014)

Chtěl tomu snad osud, abych se ke Community dostal těsně před svým (ne)dobrovolným návratem do školní lavice a v Jeffovi se tak našel nejen díky jeho narcismu. Po konci nedostižných Friends se vyrojilo mnoho sitcomů, které si nastavily laťku vysoko (HIMYM, TBBT atd.), ale pak začaly upadat a některé skončily až v nedůstojných pozicích. U jiných je zase jedno, jestli vidím jednu epizodu nebo deset, za ty stokrát omleté fóry a jednoduché charaktery mi ten čas prostě nestojí. Community je tedy pro mě jako zjevení. Od začátku tam lítají hlášky, narážky, urážky, skáče se z žánru do žánru a zároveň to celé má vývoj. Co mě však těší asi úplně nejvíce je originalita. Tvůrci přichází s jedním nápadem za druhým a ono to všechno funguje a to jiskření mezi prakticky všemi postavami je naprosto úžasné. Nízká sledovanost ve Státech je mi záhadou. I já občas nemusím Troye nebo Shirley, ale celá skupina se jinak skvěle doplňuje, a právě její různorodé osazenstvo může (musí) přilákat široké spektrum diváků. Moje nejoblíbenější postavy jsou Jeff, Annie, señor Chang a děkan Pelton. 1. série: 90%, 2. série: 95%, 3. série: 90%, 4. série: 80%, 5. série: 85%, 6. série: 75%.(27.12.2013)

Mám za sebou sice teprve první řadu, ale jsem si jist, že se jedná o jeden z nejgeniálnějších seriálů, kde nechybí popkulturní, rasistické (miluju Señora Changa!) i sexuální narážky. Postava Chevy Chase je neskutečně vtipná a Jeff je tak charismatická postava, že kdybych byl gay, zbalil by mne na svůj úsměv. Ale co to plácám, všechny postavy jsou skvělé. http://www.youtube.com/watch?v=j25tkxg5Vws(22.8.2012)

Už od první série to jede v neuvěřitelném tempu.. jednotlivé postavy, jejich charaktery... většina z nich je furt stejná, rozvíjí se samozřejmě, ale mám na mysli jejich typické povahové rysy. Jediná Brita na mě z úplného počátku působila víc sympaticky a "chytře" než postupem času, kdy si z ní všichni akorát dělají srandu, jak něco zase "zbrittovala". Každá postava tu prostě má určité zastoupení a bez ní by to nebylo ono.. ať už jde o hlavní Greendaleskou sedmu (tak to jsem vlastně ani nemusela zmiňovat, ne?), děkana, Leonarda nebo i Vicky či Fat Neila. Každý díl je vlastně o úplně něčem jiném a jiným stylem udělaný - jako detektivka, kriminálka, dokument, scifi film, sitcom... prostě dokonalé a i přesto si ale udržuje základní příběhovou linii a všechno do sebe zapadá. No a z těch sarkastických poznámek Jeffa jsem prostě unešená.. vždycky.. nejlepší jsou samozřejmě ty, které byly řečeny jen mimoděk. Troy and Abed in a mooorning... ti dva ve všech situacích byli perfektní. K nim prostě nemůžu mít žádnou výtku. Nikdy a nikdo.Taky se mi líbily časté odkazy na všechno možné. Hlavně hodně často odkazovali na Johna Hughese (jeden díl mu byl i věnován v titulcích myslím) a na jeho filmy - co si zpětně vybavím tak Breakfast club, Sixteen candles, Ferris Bueller's Day Off. Byla řada epizod, které mě ale svou výjimečností více zaujaly a byly vtipnější než jiné, i když všechny byly perfektní. Následující výčet je určený spíše pro mě, pro budoucí potřebu rychle najít ten skvělý díl, který hledám. 1x23 byl perfektní 1. paintballový díl.. to byl asi první díl, který mě tak úplně nejvíce nadchnul, že jsem si ho poznamenala. Hrozně se mi taky v této první sérii líbila linie mezi Jeffem a Annie aka zakázané ovoce.. sice to v takovém duchu mezi nimi pokračovalo pořád, ale v té první to došlo do nejzazšího bodu si myslím. 2x01 ten úplný začátek, jak byly záběry do pokojů "sedmy", jak vstávají na první školní den. 2x09 pevnost z dek.. paráda. 2x12 poprvé a naposledy jsem přeskočila nějaký díl - tento vánoční speciál, kdy byli všichni z plastelíny nebo čeho, mě tak hrozně iritovalo, že jsem se na něj prostě nedívala a přeskočila ho. 2x21 vzpomínkový díl - vzpomínky na události, které jsme nikdy předtím vlastně neviděli a to bylo právě super. 3x04 zajímavý díl o různých dimenzích... šílené to bylo... a hlavně, když v pozdějších dílech se na to hodněkrát odkazovalo (a především 4x13 poslední díl 4. série.. souboj mezi nejtemnější linií a tu, co sledujeme). 3x10 si udělali prdel z Glee a mě to bavilo. "Pochopím každou scénu, protože zpívají, co si myslí než aby se tak tvářili".... "Jaktože vaše piáno stále hraje tu píseň?" 3x14 polštářová bitva aka další díl s pevností z dek ale i polštářů a zároveň to byl dokonale zpracovaný dokument... prostě skvělé. 3x17 díl udělaný jako kriminálka, kdo zabil jam aka yam aka bramboru. 4x01 udělán jako americký komediální sitcom s vloženým smíchem a potlesky publika inside of Abed's head. 4x06 Abed: "Je to takhle 12 hodin. Nedokázal jsem se na to dívat na celé a to jsem viděl Strom života." Buuuja :D Přesně tak, Strom života byl nudnýýý:) 4x09 se mi po vánočním dílu, kdy byli z plastelíny bo čeho, líbil nejmíň, protože byli jako loutky puppets. No a teď jsem zvědavá na 5. sérii, co s tím udělají dále. Možná, že po této 4. by byl lepší konce, když Jeff "odpromoval", ale třeba mě tvůrci překvapí.. každopádně, takhle na konci 4. série tou dávám plný počet 5*, protože si to prostě sakra tenhle seriál zaslouží. 26. 1. 2014: Tak už máme za sebou 5 dílů 5. série a musím říct, že bohužel to začíná být dosti slabé. Baví to, ale ne tolik. Teprve až 5x05 byl zase parádní aka Lava World. Tvůrci vymysleli něco geniálního aneb co tohle je fakt za školu, že se tam věčně místo učení pořádají různé války a strategické "hry" až do nočních hodin a převrátí celou budovu vzhlru nohama? Tam chci taky:D(3.12.2013)

V poslední době nejlepší oddechový seriál s vtipnými hláškami, pečlivě napsanými charaktery a skvělou atmosférou. Samotný děj je prostý, ale skvěle a hlavně docela reálně vyobrazený. Obsazení je opravdu úžasné. Nejsympatičtější postavou tu pro mě je bezpochyby Abed, který pobaví už v prvních pár vteřinách pilotního dílu, pak následuje Ken Jeong , co jako učitel španělštiny a poté student vypouští z pusy jeden gag za druhým a sám se tím stává asi nejvtipnější postavou celého seriálu. Za závěrečně scénky musím přihodit tu pátou hvězdu i kdybych nechtěl.(7.6.2011)

• - Abed je muslim, Troy je členem Svědků Jehovových, Shirley je křesťanka, Annie je židovka, Jeff je agnostik, Britta je ateista a Pierce tvrdí, že je buddhistou (i když je členem vesmírného kultu). (Zuzyzss)

• - Abed (Danny Pudi) svoje obľúbené slovné spojenie "cool, cool cool cool" (super, super super super) povie už v prvej časti, keď sa podpisuje na papier s kontaktami Jeffovej (Joel McHale) novej vymyslenej skupiny. (David_SVK)

• - Seriál se natáčí na Los Angeles City College v Kalifornii. (Mara12)