Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam Devine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, Shangela, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum, Jake Lockett, Ryan W. Garcia, Kelsey Gunn, Nathan Barnatt, Gwen McGee, Ian Roberts, Dino Stamatopoulos, Bunny Levine, Bill Parks, Monica Young, Jeremy Marinas, Forrest Wheeler

Přiznám se, že už sleduju skoro vyhrádně jen seriály z produkce kabelovek, protože pořady normálních stanic mi připadají všechny stejné a hlavně zoufale neoriginální, pro sitcomy to platí dvojnásob. O to více na mě zapůsobil seriál Community. Konečně sitcom, který se nebojí experimentovat a je plný chytrých a originálních fórků! Zejména v druhé sérii je v podstatě každý díl off the hook. Zkuste se podívat například na Abed's Uncontrollable Christmas (asi nejlepší vánoční díl jaký jsem kdy v nějakém seriálu viděl), Modern Warfare nebo Epidemiology. Vsadím se, že něco takové jste v sitcomu ještě neviděli! Bohužel však tvůrci velmi často nechávají své postavy moralizovat a většina dílů končí nějakým klišovitým poučením pro diváka. U jinak tak originálního seriálu to zamrzí dvojnásob. Nebýt tohoto věčného umravňování, dal bych jasných 5*.(3.1.2011)

Dovolím si napsat komentář po shlédnutí prvních 5ti dílů. S hodnocením ještě počkám, protože čekám výrazný posun při tak vysokém hodnocení. Zatím mě ale Community nijak zvlášť nechytly, ani jedna ústřední postava není nijak extra výrazná, komická nebo nějak výstřední. Spoustu lidí tu chválí Abeda, ale sorry, ten charakter je mix Sheldona Coopera a Rajeshe Koothrappaliho, tudíž nic nového a hlavně je charakterově slabší než oba zmínění a zatím se teda ani moc neprojevil. Zbytek posádky i přes ukecanou černošku velký průměr. Paradoxem je, že mnohem lepší charaktery mají učitelé. Jako nejlepší postava bezkonkurenčně učitel španělštiny Ken Jeong, ten chlap mě baví každů vteřinu na place a ve třetím díle učitel užívání si všedního dne. Jsem zvědav kam to půjde dál... očekávám změnu k lepšímu. No, myslím, že po 15 epizodách už můžu nastřelit hodnocení. Nic se nezměnilo, pár trapných scén nabylo (J. Black v 13. sérii skandál, byl trapný až za hrob). Jinak postavy pořád na stejno, žádný velký posun. Ani jedna postava, krom zmíněných učitelů, mi nesympatuzuje v tom správném měřítku. Nejblíže je mi ale Annie a Troy. No dám temu šanci do druhé sérky, která je prej o dost lepší. Takže po první sérii: Nejlepší díly rozhodně 19 - Jeffe Goldblumuješ :-D, ten díl me fakt hodně dostal. No a pak 23 - Modern Warfare. Zatím to líp ohodnotit nemůžu. Je velká škoda, že i když je tam fakt povedený vtip, tak ho pak skoro pravidelně srazí nějaká s trapností hraničící scéna. Druhá série: Není lepší než ta první, ale pravdou je, že jsem si ty lidi připustil mnohem víc k tělu, zvykl jsem si na ně a i když se nejedná o seriálový skvost, tak se na to celkem rád dívám. Pořád ale zůstavá, že taková Britta a Shirley jsou naprosto prázdné postavy, které by neutáhly samotnou epizodu. Taky se najdou epizody, které jsou naprosto divné a moc nebaví (porod Shirley). Druhý fakt, který celkem omrzí, jsou ty věčné Jeffovi hloubavé a udobřovací proslovy. Když si dáte 3 a více dílů po sobě, tak je to pořád dokola a nebaví to. Co mě ale velmi štvě, je přeměna Changa na naprosto debilního idiota. Tvůrci totálně neuvěřitelným způsoběm zabili snad nejlepší charakter z první série. Jinak si to šlape ten svůj standard, kdy parádní scény, střídají ty slabší. Z postav jsem si nejvíce oblíbil Anie a paintbalový závěrečný dvojdíl je výborný. Zvyšuji na 3,5* :). Po třetí sérii. Pro mě je třetí série zatím nejlepší. Tvůrci se témeř vyvarovali trapným situacím a každý díl je velmi dobrý. Videoherní díl na výbornou. Možná jenom poslední 3 díly, které sklouzly do naprostého nereálna, kdy Chang ovládá Greendale s bandou školáčků. Ty mohly být na dospělejší úrvoni. Celou bandu jsem si ale po těchto třech sériích vyloženě oblíbil a dostal se do stavu, kdy je mám všechny rád a hledím na to jak najatý:). K dokonalosti tomu ale pořád chybí nějaký dospělejší náhled. Skvělý je taky soundtrack od Ludwiga Göranssona. Co se týká postav, tak Annie je neskutečně roztomile boží + dvojka Troy & Abed! Těším se na další sérii... zvedám na krásne 4*. Kdyby se to vyvíjelo spočátku jako ve třetí sérii, možná bych už dával 5* :).(10.9.2012)

Dokonale sestavená skupinka všech barev a každého vyznání, se kterou si není radno zahrávat, pokud máte spadeno na jejich studovnu. S touhle partičkou bych se klidně vrátil do školy, protože je s ní neuvěřitelná sranda. Opravdu skvěle postavený seriál, který je chytrý a přitom hodně vtipný a něco jako prolejzačku z dek nebo paintballovou řežbu ve škole v jiných seriálech těžko uvidíte. A opět tu je jedna postava, která tak trochu vybočuje - tím správným směrem a to je Abed. První díl se mi moc nezamlouval, říkal jsem si, že půjde o průměrný seroš, ale dal jsem tomu šanci a vida, bylo to jako droga, kdy jsem chtěl vidět další a další díl a u znělky se mi chtělo vždycky tancovat.(4.10.2014)

V poslední době nejlepší oddechový seriál s vtipnými hláškami, pečlivě napsanými charaktery a skvělou atmosférou. Samotný děj je prostý, ale skvěle a hlavně docela reálně vyobrazený. Obsazení je opravdu úžasné. Nejsympatičtější postavou tu pro mě je bezpochyby Abed, který pobaví už v prvních pár vteřinách pilotního dílu, pak následuje Ken Jeong , co jako učitel španělštiny a poté student vypouští z pusy jeden gag za druhým a sám se tím stává asi nejvtipnější postavou celého seriálu. Za závěrečně scénky musím přihodit tu pátou hvězdu i kdybych nechtěl.(7.6.2011)

Jeff Winger, Britta, Abed, Troy, Pierce Hawthorne, Shirley, Annie. Señor Chang a děkan Pelton. To jsou ústřední postavy seriálu, který mě postupně natolik vtáhl do svého dění, že si nemohu pomoct a dávám skoro čistých 5 hvězdiček, protože na každou další epizodu se patřičně těším, dobře u ní zrelaxuji a jako bonus se zasměji. Studijní skupinu kolem Jeffa jsem si brzy natolik oblíbil a zamiloval, že nedovedu říct, koho mám hned po Jeffovi nejraději a nejméně rád, neboť každá z postav přináší svoji dávku humoru a svoji specifičností dává seriálu ten pravý šmrnc, kterému napomáhají také vedlejší postavy, z nichž nejvýraznější je určitě señor Chang a děkan Pelton. Náměty epizod jsou natolik různorodé a originální, že se skláním před invencí tvůrců. Občas je sice jejich nápaditost už moc přestřelená, avšak nápady se cení. 1. série (100%) je pro mě zatím suverénně nejlepší a to i přesto, že se postavy teprve formují. Jeff jakožto sebestředný vychcánek, Annie jako mladá a emočně labilní husička, Shirley coby křesťanka, Pierce je mi sympatický svým rasismem a sexistickými poznámkami, Troy s Abedem jsou děti v dospělém těle, přičemž Abed má značné vědomosti a konečně Britta, jež je dosti složitou osobností. Klade důraz na správné chování a morálku, má snahu poučovat, ale také pomáhat, přičemž mnohdy je její počínání poněkud zvláštní. Señor Chang jakožto učitel španělštiny nemá chybu a po jeho proměnách přes studenta po ochranku je trochu v pozadí a ztrácí jiskru. 2. série (90%) se rozjížděla dost pomalu, ale ke konci opět nabrala dech a od epizody s Dračím doupětem jsem se již opravdu bavil. 3. série (90%) mě zatím baví srovnatelně s předchozími. Jak jsem již zmínil, baví mě různorodost, ale také vztahy mezi postavami, které jsou proměnlivé. Epizody, které si budu jistě rád opakovat a pamatovat, jsou Paintball 1 a 2, všechny kolem Jeffa a učitelky, Řečnické umění, Keramika pro začátečníky, Tělesná výchova, Someliérský kurz, epizoda á la Pulp Fiction, Halloween 2 či Stěhování Annie k Abedovi a Troyovi. Těším se na další série a doufám, že nebudu příliš zklamán.(9.3.2015)

• - V epizodě na sobě mají Troy (Donald Glover) a Abed (Danny Pudi) instalatérské uniformy se jmenovkami „Rod“ a „Barry“. Jde o odkaz na pornoherce Roda Barryho, který se ve svých filmech objevoval mimo jiné i v roli instalatéra. (Yokolobuna)

• - Dan Harmon vytvoril postavy Jeffa (Joel McHale) a Britty (Gillian Jacobs) podľa seba a svojej bývalej priateľky. (David_SVK)

• - Jedna ze scén 24. epizody 1. série, odkazuje na snímek Dobrý Will Hunting (1997), kde Will (Matt Damon) vyřeší úlohu na chodbě školy. (Bobik99)