Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam Devine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, Shangela, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum, Jake Lockett, Ryan W. Garcia, Kelsey Gunn, Nathan Barnatt, Gwen McGee, Ian Roberts, Dino Stamatopoulos, Bunny Levine, Bill Parks, Monica Young, Jeremy Marinas, Forrest Wheeler

Osvěžující komedie schopná najít si nový úhel pohledu jak na školní prostředí, tak i na samotný styl humoru - popkulturní narážky, filmové parodie, jistá nadsazenost (místy až jemná předimenzovanost), ale přitom zachování reálnosti/realističnosti point a atmosféry. Postavy jsou zajímavé, různorodé, dost sympatické, ale zase ne dokonale vybalancované, Troy a Shirley toho nemají tolik, co nabídnout, naopak Pierce není nikdy dost a trochu mě mrzí, jak postupem času ubylo chemie mezi charaktery (Jeff/Britta) - ale to už je jen důsledkem toho, že seriál se zkrátka nechce zaměřovat na romantiku... Abych to shrnul, oceňuji zdravou dávku trhlosti, stále nové nápady, vyrovnanou kvalitu mezi prvními 3 sériemi. 8/10 Série 4-6 s přimhouřenýma očima 7/10(2.1.2012)

Docela ulítlý seriál, abych pravdu řekl. Ale mě ty bláznivé scény a dialogy nevadí. Ba naopak. Zvláště pak v podobě teplého děkana a seňora Changa. No a myslím si, že scénu s Piercem pokoušícím se nakreslit mlýn si budu hodně dlouho pamatovat, protože jsem měl skoro slzy v očích. První dvě řady byly TOP no a ta pátá se slušně rozjíždí, takže to nevypadá na podobný průser, jako tomu bylo u té čtvrté. 1. řada 9/10, 2. řada 9/10, 3. řada 7/10, 4. řada 4/10.(31.1.2014)

V poslední době nejlepší oddechový seriál s vtipnými hláškami, pečlivě napsanými charaktery a skvělou atmosférou. Samotný děj je prostý, ale skvěle a hlavně docela reálně vyobrazený. Obsazení je opravdu úžasné. Nejsympatičtější postavou tu pro mě je bezpochyby Abed, který pobaví už v prvních pár vteřinách pilotního dílu, pak následuje Ken Jeong , co jako učitel španělštiny a poté student vypouští z pusy jeden gag za druhým a sám se tím stává asi nejvtipnější postavou celého seriálu. Za závěrečně scénky musím přihodit tu pátou hvězdu i kdybych nechtěl.(7.6.2011)

Community je opravdu nesmírně zábavný seriál, který by si jistě zasloužil větší pozornost i úspěch. Dokonalý casting, skvěle napsané postavy, trefný humor a konečně nějaká ta invence a originalita vychází na jedničku. Tento seriál má zkrátka co nabídnout a paroduje v podstatě vše, co si dokážete představit. Všechno to ale (až překvapivě) drží pohromadě. Po první sérii je to za 5*! :)(22.4.2012)

První série se ještě byla dosti relativně dosti klasický sitcom, ovšem ta proměna (experimentování) v druhé řadě seriál definitivně posunula na jeden z nejzajímavějších US sitcomů posledních let. Nejzajímavější epizody: 1x23 - Modern Warfare 2x14 - Advanced Dungeons & Dragons 2x23 - A Fistful of Paintballs/2x24 - For a Few Paintballs More(21.10.2011)

• - Donald Glover prohlásil, že inspiraci pro svou roli Troye čerpal z postavy fotbalového hráče Briana "Smashe" Williamse, kterého v seriálu Friday Night Lights (od r. 2006) ztvárnil Gaius Charles. (Pajky3)

• - V epizodě na sobě mají Troy (Donald Glover) a Abed (Danny Pudi) instalatérské uniformy se jmenovkami „Rod“ a „Barry“. Jde o odkaz na pornoherce Roda Barryho, který se ve svých filmech objevoval mimo jiné i v roli instalatéra. (Yokolobuna)

• - Názov skoro každého dielu vystihuje zápletku danej epizódy a znie tiež ako názov predmetu. (David_SVK)