Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009–2015, 40 h 25 min (Minutáž: 22–27 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam Devine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett, Paul Walter Hauser, Paul Williams, Shangela, Leslie Hendrix, Matt Besser, Tom Konkle, Julian Feder, Coleman Lannum, Jake Lockett, Ryan W. Garcia, Kelsey Gunn, Nathan Barnatt, Gwen McGee, Ian Roberts, Dino Stamatopoulos, Bunny Levine, Bill Parks, Monica Young, Jeremy Marinas, Forrest Wheeler, Ryan Ridley, Sasha Compère, Sydney Mikayla, Kurt Ela, John Michael Higgins, Erik Charles Nielsen, Charlotte Newhouse, Aaron Himelstein, Kelsy Abbott, Ted Rooney, Sharon Lawrence, Anthony Michael Hall, Dante Basco, Owen Wilson, Derek Mears, Angela Trimbur, Lee Majors, Dean Collins, Marlene Forte, Drew Carey, Pat Crawford Brown, Jordan Black, Andy Dick, Kevin Corrigan, Paul F. Tompkins, LeVar Burton, Eliza Coupe, Enver Gjokaj, Michelle Krusiec, Dan Byrd, Busy Philipps, Abbey McBride, Nathan Clarkson, Jae Suh Park

Mám za sebou sice teprve první řadu, ale jsem si jist, že se jedná o jeden z nejgeniálnějších seriálů, kde nechybí popkulturní, rasistické (miluju Señora Changa!) i sexuální narážky. Postava Chevy Chase je neskutečně vtipná a Jeff je tak charismatická postava, že kdybych byl gay, zbalil by mne na svůj úsměv. Ale co to plácám, všechny postavy jsou skvělé. http://www.youtube.com/watch?v=j25tkxg5Vws(22.8.2012)

Přiznám se, že už sleduju skoro vyhrádně jen seriály z produkce kabelovek, protože pořady normálních stanic mi připadají všechny stejné a hlavně zoufale neoriginální, pro sitcomy to platí dvojnásob. O to více na mě zapůsobil seriál Community. Konečně sitcom, který se nebojí experimentovat a je plný chytrých a originálních fórků! Zejména v druhé sérii je v podstatě každý díl off the hook. Zkuste se podívat například na Abed's Uncontrollable Christmas (asi nejlepší vánoční díl jaký jsem kdy v nějakém seriálu viděl), Modern Warfare nebo Epidemiology. Vsadím se, že něco takové jste v sitcomu ještě neviděli! Bohužel však tvůrci velmi často nechávají své postavy moralizovat a většina dílů končí nějakým klišovitým poučením pro diváka. U jinak tak originálního seriálu to zamrzí dvojnásob. Nebýt tohoto věčného umravňování, dal bych jasných 5*.(3.1.2011)

90%. Existuje-li moderní komediální seriál, který si zaslouží přízvisko "výjimečný", pak je to bezpochyby Community. Seriál jako z jiného světa, jež s extrémní až absurdní nadsázkou dokáže napodobit všechny historické události, slavné celebrity, filmy, seriály, postavy, prostě vše, na co si jen tvůrci vzpomenou, a to s neuvěřitelnou grácií, elegancí a energií. Dokonalá pestrost postav, jednoduchost jejich charakterů, jež se navzájem proplétají v komické symbiózy (Troy a Abed zvlášť), nádherně stylizované díly do specifických žánrových kabátů (westernový paintball, loutkový díl, Halloween apod.) a pro mě jako vášnivého filmového fanouška opravdu perfektně parodované ty největší klasiky audiovizuální historie (moje nejoblíbenější je parodie na Good Will Hunting z první řady nebo Goodfellas taktéž z první). Herecky skvělý Chevy Chase (jako postava otravný bastard, ovšem skutečně bezchybně zahraný), geniální Danny Pudi i geniální Abed, parádní charakterem-mně-velmi-podobný Jeff a v neposlední řadě fantastický Ken Jeong/Chang. Ani dámy však nejsou zastíněny skvělými výkony pánů, Gillian Jacobs umí mluvit jako mimozemšťan a Alison Brie je zase nepřekonatelně roztomilá. Co postava, to šílenec, co situace, to absurdita, co hláška, to perla, co díl, to legenda. Vedle Přátel nejlepší komediální seriál všech dob, ačkoli (a možná i proto) je úplně odlišný. A Modern Warfare shledávám nejlepším dílem všech komediálních seriálů historie. I'm lovin' it!(3.9.2014)

Po 3 častiach zatiaľ vlažných 50%. Vyslovene pruseroidne to nieje, ale kvalitného humoru pramálo. UPDATE (ďalšie 3 časti): Zdvíham o hviezdu, ale na skutočný rozbeh čakám. Stále to je len panické znásilňovanie popkultúry, pri ktorom sa sem-tam zadarí. Typov postavičky pozbierali hádam všetky charakterové klišé aké existujú. 60%(29.11.2010)

Alelujá, konečně znovu seriál s inteligentním, svěžím humorem takové ráže, že spadnete smíchy z křesla. Na vysoké škole Greendale se sešla partička studentů, kterým scénáristé napsali krásně různorodé osobnosti: egoistický holkař Jeff, nezávislá feministka Britta, černošská křešťanská mamča Shirley, ex-drogově závislá slušňačka Annie, přitroublý fotbalista Troy, roztomilý xenofobní důchodce Pierce a můj oblíbený geek Abed. Právě díky posledně jmenovanému může Community odkazovat a parodovat řadu filmů a seriálů od MASH po buddy movies. Ale ty jsou jen lákavou polevou nad tím hlavním chodem - skvěle napsanými postavami s úžasnou chemií. Sledovat je při hláškování je opravdu slast. Naši partičku, která se původně scházela jen kvůli účení španělštiny, doplňují bizardnosti jako socha Luise Guzmána, školní maskot Human Being (skvělý running joke!) nebo ředitel školy, který vypadá jako Moby. Jen se modlím, aby tahle kvalitka ještě pár sezon vydržela. (Edit: Seriál vydržel, kvalita bohužel ne...)(1.3.2011)

• - V úvodnom diely môžeme počuť ako Jeff (Joel McHale) hovorí, že Abed (Danny Pudi) namiesto soli podá celú polievku a Pierce (Chevy Chase) to ešte zdôrazní. Joel McHale uvádza reláciu s názvom The Soup (2004) pre televíznu stanicu E Channel. Narážka na túto reláciu zaznie aj v 9. epizóde 1. série s názvom "Debate 109", kde prof. Whitman (John Michael Higgins) hovorí: "Jeffrey, ako diskusný tréner vám ponúkam príležitosť stráviť večer pitím z pohára života namiesto uspokojovania svojich dolných partií pri sledovaní kanálu E!" (David_SVK)

• - Seriál se natáčí na Los Angeles City College v Kalifornii. (Mara12)

• - Mezi filmovými plakáty v Abedově pokoji jsou například: Baterie nejsou v ceně (1987), Stůj při mně (1986), Monster from Beneath the Sea (1955), Návrat do budoucnosti (1985), Vibrace (1988) a Číslo 5 žije 2 (1988). (Zuzyzss)