Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009 - 2015, 40 h 25 min (Minutáž: 110x22 min)

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Craig Cackowski, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien, Debra Azar, Al Pugliese, Jess Adams, John O'Brien, Justin Roiland, Greg Cromer, Joe Nunez, Ben Folds, Candace Brown, Kim Robillard, Grant Garry, Michael Bell, Marque Richardson, Lorin McCraley, Brandon Soo Hoo, Lou Volpe, Michael Cory Davis, Brian Gattas, Omar Leyva, Mario Perez, Patricia Belcher, Jerry Minor, Jeremy Scott Johnson, Brian Linsley, Fran Bennett

Všechny ostatní comy mi můžou rovnou teď a bez zbytečných průtahů leda tak vylézt na hrb (který si zatím velmi úspěšně pěstuji). Momentálně taky jediný pořad, kde mohu ukojit svou touhu po parodiích, které již dlouhá léta prožívají takzvaný průjem, nebo ho prožívají jejich tvůrci. Ultimátní komentář popkultury, i přes občasné slabší zápletky, dialogy a hlášky po třech sezonách stále na vrcholu. Nejlepší postava - nafukující se jablko.(4.12.2014)

V poslední době nejlepší oddechový seriál s vtipnými hláškami, pečlivě napsanými charaktery a skvělou atmosférou. Samotný děj je prostý, ale skvěle a hlavně docela reálně vyobrazený. Obsazení je opravdu úžasné. Nejsympatičtější postavou tu pro mě je bezpochyby Abed, který pobaví už v prvních pár vteřinách pilotního dílu, pak následuje Ken Jeong , co jako učitel španělštiny a poté student vypouští z pusy jeden gag za druhým a sám se tím stává asi nejvtipnější postavou celého seriálu. Za závěrečně scénky musím přihodit tu pátou hvězdu i kdybych nechtěl.(7.6.2011)

Aj keď sa z úvodu nezdá,Community je dokonalý comedy seriál, plný inteligentného a geekovského humoru. Doteraz bol mojím vrcholom Big Banng Theory ale po tomto, kedy sa tématické časti, ako napr. zombie, western premiešavajú v dokonalom dejovom slede, kedy sa aj tá najzbytočnejšia dejová línia stane v budúcnosti doslova tou hlavnou. Naozaj bravúrna zábava, ktorá však nie je pre každého, ale každému doporučujem, aby to s ňou skúsil, lebo ak ocení snahu tvorcov a zistí čistotu a krásu tohoto humoru, bude stále v očarení.(9.11.2011)

1. série: 4* | 2. série: 5* | 3. série: 3.5* | 4. - 6. série: 3* - kvalita jde bohužel dolů, první 2 série byly nabušené skvělými díly a nápady, ve 4. sérii se mi líbily (trochu) už jen 2 díly, ostatní průměr či podprůměr, opakování stále stejných nápadů a postupů, které již napodesáté nejsou tak vtipné, jako na začátku, a dále "krvácení postav", jak to popsal Abed - neboli odchod některých hlavních postav a jejich náhrada jinými, rozhodně ke zlepšení kvailty seriálu nepřispěl. Přesto jsem se dodíval až do konce, ačkoliv některé epizody jsem vypnul v jejich průběhu, protože se na to nedalo dívat...(16.3.2015)

I přes poměrně žalostnou šestou (asi definitivně poslední) řadu sitcom, který mě po většinu času bavilo sledovat a neotrávilo mě to po pár dílech. Původní parta skvělá, s postupným odchodem jednotlivých členů i celý seriál ztrácel šťávu, ovšem ty absurní zápletky se povedlo zachovat, ačkoliv už mi leckdy přišlo (hlavně v té poslední sérii), že tvůrci vaří z vody a utahují si z nejrůznějších klišé ne tak povedeně jako dříve.(8.9.2016)

• - Spoiler: Donald Glover v páté řadě opustil seriál, aby se mohl věnovat své hudební kariéře. (Kucndo)

• - Abedův (Danny Pudi) nejoblíbenější seriál je Město žen (od r. 2009). V jedné z jeho se jeho postava dokonce objevuje. Naopak ze seriálu Město žen (od r. 2009) se v Community v poslední díle 2. série, konkrétně v 16. minutě a 20. vteřině, objevují postavy Laurie (Busy Philipps) a Travis (Dan Byrd). (FunkyBee)

• - Před pátou sérii se do seriálu vrátil Dan Harmon do pozice showrunner, tzn. hlavní tvůrce, a executive producer, čili výkonný producent, a spolu s ním Chris McKenna, který kromě své bývalé pozice scenáristy od 5. série také zastával pozici executive producer. Mimo to také ohlásil návrat Dino Stamatopoulos, představitel Hvězdičáka. (Céčko)