Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (117)

Natáčení dokumentu: Návrat (2011) (S03E08)

Zpočátku mě tento díl příliš neoslovil, protože to nebyl ani náhodou první Abedův dokument a myslím si, že by se tvůrci měli zaměřit radši na nějaký nový nápad, ale s postupujícím dějem mě osmá epizoda začala celkem bavit. Abych to uvedl na pravou míru; scénář ani provedení tohoto dílu nebyly nikterak úžasné, ale přesto jsem se mohl zasmát nad některými použitými humory, a nebyl jsem znuděný ani otrávený. / Poučení: Stokrát nic umořilo osla. ()

Stolní fotbal a noční bdění (2011) (S03E09)

Po dvou předchozích dílech to byl z mého pohledu tentokrát trochu propad, protože mě devátá epizoda třetí sezóny zase až tolik neoslovila. Nebo alespoň její část. Abed je totiž jako Batman dokonalý, proto jsem taky nešel pod dvě hvězdičky, ale veškeré dění kolem fotbálku mě nechávalo chladným a vadilo mi i nevyužití všech postav ze studijní skupiny. / Poučení: Nenech se dohnat démony z dětství. ()

Regionální vánoční hudba (2011) (S03E10) odpad!

Nevím jaký mají tvůrci seriálu důvod pro to, aby z každého vánočního dílu udělali katastrofu. Je snad Dan Harmon jehovista? Pokud chtějí tvůrci jakéhokoli sitcomu, abych jejich snažení zodpadoval, stačí, aby se vykašlali na humor, v dialozích začali používat rýmy a aby z celé záležitosti udělali muzikál. A to jsem si po úvodní likvidaci Glee klubu myslel, že se budu skvěle bavit. A figu borovú. / Poučení: Chceš mě naštvat? Zazpívej. ()

Městské manželství a sendvičové umění (2012) (S03E11)

Hmmm, tento komentář/recenze by mohl být volným pokračováním toho předchozího. Tvůrci mě minule otrávili muzikálem, nenechali mě ani vydechnout a v jedenácté epizodě se jim téměř podařilo dorazit mě svatbou. Ve škole. Humor se tu příliš nevyskytoval (alespoň ne takový, kterého bych si všiml) a o jediný vtipný moment se mi postarala Pierceova kamera, která dokonale detekovala rozdíly mezi přáteli a narušiteli. / Poučení: Nechme řeky stranou, jsou jistě i jiné záležitosti do nichž by se podruhé vstupovat nemělo. ()

Současní impresionisté (2012) (S03E12)

No, ani druhá polovina třetí sezóny pro mě nezačala úplně šťastně. Tyto díly založené na Abedově odlišnosti by nebyly vůbec špatné, kdyby je tvůrci nepoužívali tak často. Dvanáctá epizoda byla jako celek zase mimo mísu a původně jsem uvažoval jen o jedné hvězdičce, ale musel jsem téměř proti své vůli uznat, že mě některé frky docela pobavily. / Poučení: Nebuď posedlý sám sebou. A vlastně, nebuď posedlý. ()

Digitální průzkum bytového designu (2012) (S03E13)

Další z nepříliš výrazných dílů třetí sezóny. Problém byl v tom, že mě valná většina děje třinácté epizody vůbec nezaujala, takže jsem se dost dlouho nudil, milostná aférka pro mě byla silně otravnou záležitostí, ale přece jen zbylo několik momentů, u nichž jsem se dokázal alespoň trochu pobavit. A nemusel jsem kvůli tomu ani vypít půl papírnictví. / Poučení: Soustřeď se na svůj úkol. ()

Polštářová bitva (2012) (S03E14)

Tohle nebyl vůbec špatný díl, ale přestože byl ujetý, klidně bych ho snesl ještě střelenější. Čtrnáctá epizoda zase vyvedla třetí sezónu z útlumu, i když nevěřím, že by to mělo vydržet delší dobu. Dokument o polštářové bitvě měl všechno to, co by měly takové dokumenty mít (pokud patříte k emotivním divákům, kterým nastartuje slzné kanálky správně zvolený hudební podkres a patřičný přednes). / Poučení: Při sledování tohoto dílu jsem si připadal jako na tureckém tržišti. ()

Původ upírské mytologie (2012) (S03E15)

A jak jsem správně předpokládal, nevydrželo to. Tohle byl poměrně nezáživný díl. Tvůrci rozjeli i v patnácté epizodě několik dějových linií, zapojili do děje všechny základní postavy, a přece to nestačilo k mé spokojenosti. Problém byl v tom, že to na mě vůbec nefungovalo, nudil jsem se, nebavil, a ty písničky o přátelství tady už byly. / Poučení: Poutě mě holt neberou. ()

Analýza virtuálních systémů (2012) (S03E16)

A protože se předchozí díl z mého pohledu příliš nevyvedl, tvůrci se zřejmě rozhodli, že se mě tentokrát pokusí dorazit, a znovu mě vzali do hlubin Abedovy mysli. Myslím, že můžu považovat za štěstí, že v šestnácté epizodě nepoužili plastelínu. Opět jsem se příliš nebavil, protože byl humor znovu upozaděn ve prospěch rádoby hlubokých myšlenek a dalšího moralizování. / Poučení: Oběd nebo fantazírování? Ber oběd. ()

Základy vlčí urologie (2012) (S03E17)

Ha! Tvůrci se mi tentokrát trefili do chuti/nálady a sedmnáctá epizoda mě celá bavila, takže se znovu ukázalo, že i když je pro mě třetí sezóna vcelku o ničem, mohou se v ní vyskytnout díly, u nichž se můžu naplno zasmát. No, a tohle vyšetřování kombinované se soudním procesem mi dokonale sedlo, takže jsem nepřidal pátý kousek jen proto, že se i tady vyskytlo zbytečné moralizování. / Poučení: Najdi kořen problému. ()

Kurz není k dispozici (2012) (S03E18)

Nemůžu si pomoct, ale mě takhle vystavěné díly nebaví, přestože vím, na jaké události odkazují. Osmnáctá epizoda velmi snadno splynula s ostatními slabými díly třetí sezóny, protože se stejně jako ony vyznačovala hlavně nedostatkem dobrých humorů. A jakoby toho nebylo dost, ještě se tady tvůrci znovu vrátili k Čengově touze po moci. / Poučení: Chystáš nepokoje? Buduj barikády. ()

Studium nedostupné (2012) (S03E19)

To jsou tedy výkyvy! Předchozí díl jsem téměř zodpadoval a devatenáctá epizoda to u mě dotáhla bezmála na pět pěticípých. Největšími klady dílu byly přítomnost humoru v množství vyšším než malém a konečně zase jednou dobře promyšlený děj. Opět musím zalitovat, že takové epizody nejsou pro seriál běžným standardem, protože bych se takhle bavil rád bavil častěji. / Poučení: Dej si pozor na psychiatry. Hlavně na ty falešné. ()

Digitální plánování pozůstalosti (2012) (S03E20)

V tomto případě jsem nemohl hodnotit jinak, protože na podobných hrách se zrodil můj kladný vztah k videohrám, který mi vydržel dodnes a který nikdy nepřerostl v závislost (tedy, alespoň ne dlouhodobou). Na rozdíl od plastelínového dílu mě dvacátá, pixelová epizoda skvěle pobavila a Abedovo ovládnutí tamního světa bylo dokonalé. / Poučení: V životě lidském mohou nastat chvíle, kdy se mohou hodit zkušenosti z dětství. ()

První dynastie Chang (2012) (S03E21)

I přes téměř neustálou přítomnost Čenga mě tento díl až nečekaně bavil. Jedenadvacátou a zároveň předposlední epizodu třetí sezóny tvůrci využili k dokonalému parodování heist žánru. Když jsem sledoval, jak se hroutí skvěle promyšlený plán, aby se vzápětí ukázalo, že šlo o jeho součást, k čemuž jsem dostal i obvyklé vysvětlivky pro mentálně nedostatečné, málem jsem si poprskal obrazovku. / Poučení: Vždy měj připraven plán, který zachrání plán, který zachraňoval plán. ()

Úvod do konečnosti (2012) (S03E22)

Zatímco mě předchozí tři díly hodně bavily, tomu poslednímu se to nepodařilo. Dvaadvacátá epizoda sice uzavřela třetí sezónu, nepodařilo se jí ale u mě navázat na úspěšnou trojici, která zřejmě nasadila laťku příliš vysoko, takže tvůrci zřejmě postavili sami sebe před těžší úkol, než dokázali zvládnout. Zase tady bylo o poznání více moralizování než humorů. / Poučení: Temná strana prostě občas zvítězí a ne že ne. ()

Série 4 (2013) (S04)

Čtvrtá sezóna to u mě sice dotáhla na stejné hodnocení jako obě předchozí, ale slovo dotáhla jsem nepoužil náhodou. Řada sice obsahovala pouze poloviční počet epizod, ale jejich děj byl pro mě po většinu času tak nezajímavý a nudný, až se mě zmocňoval pocit, že to snad neskončí. Tvůrci seriálu mocně recyklovali staré nápady, zasahovali do povah jednotlivých postav a produkovali nadměrné množství moralit a těch jediných pravých hodnot, které bychom měli všichni vyznávat, až zapomněli na takovou nepatrnou drobnost- humor. / Poučení: Přestože ti něco oficiálně zabere méně času, může se ti to zdát nekonečné. ()

Děkanské hry (2013) (S04E01)

Hmmm, tak tahle záležitost mě tedy příliš nebavila. Úvodní epizoda čtvrté sezóny totiž přišla s dalším Abedovým vnitřním světem a já mám pocit, že se z tohoto a z jemu podobných dílů stává seriál v seriálu. Nějak se pořád nemůžu srovnat s faktem, že tým, který dal dohromady tuto epizodu, stál i za těmi, u nichž jsem se mohl tak skvěle bavit. / Poučení: Neopravuj neopravitelné, vyhneš se tak zbytečné frustraci. ()

Paranormální rodičovství (2013) (S04E02)

Ojoj! Že tady stojí vánoční díly za komáří pšouk, to už jsem si zvykl, ve druhé epizodě čtvrté sezóny mi ale tvůrci pokazili i radost z Halloweenu, což byla zatím naprostá jistota, pokud šlo o dobré humory. Pravda, díl měl několik vydařených momentů (například Anniin kostým), ale ty mi nemohly vynahradit celkově chabý děj a opravdu těžké zklamání, které mi tu bylo způsobeno. / Poučení: Strašidelný dům o Halloweenu? No, jak myslíš:-) ()

Festival inspektora Spacetimea (2013) (S04E03)

Poprvé jsem měl ve čtvrté sezóně pocit, že se vcelku dobře bavím. Nechci tvrdit, že byla třetí epizoda výjimečně vtipná, ale ve srovnání s oběma předchozími díly šlo jednoznačně o velmi výrazné zlepšení. Navíc mě potěšil fakt, že tvůrci nezakomponovali do děje Čenga a raději pozvali na návštěvu Andyho Pip....,pardon, Matta Lucase. / Poučení: Pozor na Blorgony! ()

Válka o studovnu (2013) (S04E04)

No jo, když tvůrcům dochází invence, tak holt zrecyklují vlastní nápad a na kvalitu s... pes. Čtvrtá epizoda byla kvůli tomuto postupu opravdu jen málo vtipná, co jí chybělo na humorech, to bylo nahrazeno trapnými frky a mocným moralizováním, takže se samozřejmě nedalo čekat, že bych se při hodnocení nějak zvlášť rozhvězdičkoval. / Poučení: Pozor na Němce, bývají organizovaní. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)