Zpátky do školy

USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvůrci:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (více)

Série(6) / Epizody(110)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (117)

Jeffův narozeninový sen (2014) (S05E11) odpad!

Ale neeee... A já jsem si zatím pátou sezónu tak užíval. Plastelínový díl byl pro mě svého času velkým zklamáním a jedenáctá, kreslená epizoda mi ho silně připomněla. Po celou dobou jsem musel bojovat s touhou tuhle záležitost vypnout, nebo alespoň poffwovat, ale překonal jsem se, vydržel jsem až do konce, a teď nemůžu ani za boha přijít na to, proč jsem to dělal. / Poučení: Halucinuj ve 3D. ()

Zachraňte Greendale (2014) (S05E12)

Proti předchozímu, chabému dílu došlo ke zlepšení jen v tom, že jsem se nemusel dívat na kreslené postavičky. Dějově byla ale dvanáctá epizoda páté sezóny podobně nedomrlá, takže jsem se neměl nad čím bavit. Opět jsem se tedy nudil a ty neustálé návraty k Abedově filmové obsesi už přestaly být vtipné před nějakým časem; chtělo by to nějaký nový impuls. / Poučení: Nepátrej ve svém rodokmenu, pokud nejsi připraven na nejhorší. ()

Úvod do umění sendviče (2014) (S05E13)

No, uznávám, že se tvůrci v závěrečné epizodě páté sezóny velice snažili, zároveň je ale faktem, že u mě svou snahou nezabodovali. Pravda, našel jsem si několik momentů, u nichž jsem se mohl trochu pobavit, ale třináctý díl z větší části tvořily jen podivné hovadiny, které mě příliš nebraly. Ale hlavní myšlenku zřejmě vyslovil Abed, když s jistotou prohlásil, že tady všichni budou i v další sezóně. / Poučení: Pravdu hledej ve sklepě. ()

Série 6 (2015) (S06)

Šestá sezóna byla velkou chybou tvůrců; k něčemu takovému nemělo vůbec dojít, protože pro tuto řadu už scénáristům prostě nezbyla žádná invence (a skoro ani herci), takže byli nuceni vykrádat své vlastní nápady (ty dobré i ty nevydařené), a výsledek tak po prvních třech epizodách vypadal na naprostou katastrofu. Později se sice situace mírně zlepšila (velmi mírně), ale žádná sláva už z toho být nemohla. / Poučení: Říká se, že nikdy není pozdě. To je lež, někdy je prostě opravdu pozdě. ()

Žebříky (2015) (S06E01) odpad!

Zajímavý přístup tvůrců. Čím slabší děj, tím delší stopáž. První epizodu šesté sezóny bych asi nejlépe vystihl slovy nezáživně otravná. Všechny humory se zřejmě na odborové schůzi rozhodly pro generální stávku, protože si jinak jejich absenci nedokážu vysvětlit, a tvůrci se evidentně rozhodli, že mě unudí nezáživnou a nenápaditou směskou divných scén. / Poučení: Skončit se má v nejlepším. Tady už je pozdě. ()

Posedlost virtuální realitou (2015) (S06E02) odpad!

No jo, neštěstí nechodí nikdy samo a příšerný úvodní díl si hbitě našel kumpána. Druhá epizoda byla úplně stejně hrozná jako úděsné zahájení šesté sezóny. O humoru se vůbec nedá mluvit, pokud nepočítám to, že si tvůrci svým přístupem dělají srandu z diváků. Díl měl dvě základní dějové linie a obě nestály za natočení, natož za to, abych je sledoval. / Poučení: Pokud tě tví blízcí nezištně podporují, postarej se o to, aby toho litovali. ()

Spoty, pomluvy a psí tituly (2015) (S06E03) odpad!

Už potřetí za sebou jsem marně hledal důvod pro udělení alespoň jedné pěticípé. Základní čtveřice působila opět naprosto vyčpěle a vzhledem k tomu, že jednou z vrcholně vtipných scén třetí epizody byla ta s defekací do kalhot, neměl jsem co řešit. Byla to jedna velká, nudná, zbytečně dlouhá a hlavně marná snaha tvůrců o to, aby vytvořili fungující humory, ale dopadlo to, jak to dopadlo. / Poučení: Když už se do něčeho pustíš, hleď to dokončit. Rizika sis měl spočítat předem. ()

Lekce herectví a otevřená homosexualita (2015) (S06E04)

Třetí sezóna se u mě tímto dílem poprvé odrazila ode dna odpadní jímky, aby konečně uzřela světlo. Pravda, čtvrtá epizoda nebyla žádným zázrakem, ale poprvé jsem měl v této řadě pocit, že se dívám na Community. Jako celek to stále nebylo nic moc, ale jednotlivé momenty mě dokázaly přece jen pobavit, i když fakt, že mě bavil i Ben Čeng, mě poněkud znepokojil. / Poučení: Nebuď si až příliš jistý sám sebou. ()

Zákony robotiky a vězeňské etiky (2015) (S06E05)

Předchozí díl byl přece jen o něco málo lepší, ale i tak u mě pátá epizoda dopadla vzhledem k divnému začátku šesté sezóny ještě relativně dobře. Tvůrci ale nastavili standard této řady tak nízko, že se ani oba vydařenější díly nedokázaly dostat alespoň na slabý nadprůměr. Nemůžu se zbavit dojmu, že se šestá série stala nástavbou, která neměla být natočena. / Poučení: Pozor na drsné spolužáky. ()

Základy emailové bezpečnosti (2015) (S06E06)

Tento díl byl pro mě zatím tím nejlepším z šesté sezóny. Asi to o mně leccos vypovídá (nebo taky ne), ale já jsem si plošné narušení soukromí v šesté epizodě docela užíval. Asi mě prostě baví ten paradox, kdy všichni ví, jak snadno jsou data dostupná, a přesto valná většina lidí plní digitální prostor veškerými svými citlivými údaji. A pak se nad tím nemám bavit:-) / Poučení: Chceš si udržet tajemství? Žij analogově. ()

Guerillový marketing pro pokročilé (2015) (S06E07)

Asi takhle; sedmá epizoda mě fakt nenadchla, protože nebyla ničím jiným než recyklátem dříve viděného (dokonce tam flákli i odkazy, kterými se k originálu přihlásili, jen aby následně natočili totéž), a to mě samozřejmě nemohlo bavit. Faktem na druhou stranu zůstává, že to nebyla taková hrůza, aby dosáhla až na dno stoky, jak to tvůrci zvládli ve třech úvodních dílech. / Poučení: Podle nosa poznáš kosa, ale podle uší? ()

Úvod do recyklované kinematografie (2015) (S06E08)

V tomto dílu se už zase točil film. Hlavní změnou, kterou přinesla osmá epizoda, byl fakt, že se Abedovi do natáčení nechtělo a obětoval se pro tým. Celá tato záležitost opět nestála za mnoho, ale musím uznat, že jsem se v některých momentech i pobavil. Přes všechny zápory by to mohlo dopadnout i lépe, ale tvůrci si ani tentokrát neodpustili své velkohubé, rádoby hlubokomyslné kecy. / Poučení: Pozor na autorská práva. ()

Základy šejdířství (2015) (S06E09)

Tak to byl zase jeden z těch úplně ujetých dílů, protože se z členů komise pro devátou epizodu zase stali studenti, ale už se tomu ani nedivím. Celá ta záležitost byla ale překvapivě vtipná, takže jsem tentokrát mohl přitlačit na hodnocení, ale faktem zůstává, že hlavním zdrojem humoru pro mě byl Douglas Reyholm. Tady se sice jmenoval jinak (jak vlastně?), ale u mě už to Mattovi Berrymu nikdo neodpáře. / Poučení: Profesorů šejdířství je plný internet. ()

Základy přežití v divočině (2015) (S06E10)

Tak toto byl přesný příklad toho, co tady tvůrci tak často předvádějí. Díl začne způsobem, který dá divákovi naději na příběh s kvalitním dějem a mnohými humory, ale ve skutečnosti jde jen o další z celé řady Potěmkinových vesnic. I desátá epizoda se po vcelku zajímavém úvodu zvrhla v nudné tlachání o ničem a kupu Abedových nesmyslů. Nejlepší byl jednoznačně úplný závěr. / Poučení: I přes nepříznivé ceny tankuj vždy plnou. ()

Moderní špionáž (2015) (S06E11)

Sváteční díly tvůrcům seriálu příliš nevycházely, takže paintball pro mě zůstával jedinou jistou zábavou, ale nic netrvá věčně. Když jsem zjistil, že bude zase paintball, a když jsem viděl vydařené úvodní titulky, převelice jsem se těšil. No, a o to víc jsem teď zklamaný. Nebavilo mě to, protože se celá tahle záležitost rozplizla v naprosto nesmyslný a zbytečný děj. A ještě by mě zajímalo, jestli se musel díl fakt nastavovat o osm minut jen proto, abych se musel na závěr dívat na stand up? / Poučení: Pozor na údržbáře. ()

Svatební videotvorba (2015) (S06E12)

Nebudu předstírat, že jsem se u tohoto dílu ani na okamžik nepobavil, nebudu ale ani předstírat, že jsem si dvanáctou epizodu užil. Abed už zase točil dokument (jaká inovace!), a přestože jsem přiznal výskyt vtipných momentů, byl pro mě děj dílu z větší části nudnou prudou. Tím, jak tvůrci postupně přesunují děj mimo Greendale, přestává mít existence uměle doplněné skupiny stále viditelněji smysl. To asi vysvětluje, proč už mě čeká jen jediná epizoda. / Poučení: Nesnaž se být přehnaně vtipný. ()

Emocionální důsledky televizního vysílání (2015) (S06E13)

Tvůrci se na závěr rozhodli zahrát na nostalgickou strunu; chápu, proč se tak rozhodli, a myslím, že si tím u fanoušků seriálu docela šplhli, ale mě třináctá a úplně poslední epizoda příliš neoslovila, což bude nejspíš tím, že nejsem fanouškem seriálu, a kdybych si nedoplňoval komentáře k již viděnému, určitě bych sledování už před časem zabalil. / Poučení: Nepřivolávej neštěstí. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (více)