Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

rafzaw

Po první sérii musím konstatovat, že tento seriál mne víceméně zklamal. Přesto jsem ochotný dát alespoň tři hvězdičky za to, že jsem prvních 12 dílů nakonec zhlédnul do konce. Nudný děj, naivní dialogy a nevyužité tak barvité téma, jakým bylo období prohibice v USA. Když seriál srovnám třeba s Chobotnicí (ano jiná doba, jiný stát, apod.), tak to je „nebe a dudy“. Chobotnice měla nezapomenutelnou atmosféru, vč. geniální hudby, kdy zlo bylo cítit do morku kosti. V „Impérium“ se jeví Al Capone nebo Lucky Luciano jako fajn chlapci, co si hrají na gangstery, obě role jsou slabé, škoda… Je možné, že to risknu a zkouknu i druhou sérii, jen pro zjištění, jak se tyto dvě největší osobnosti mafie 20. století budou dál rozvíjet. ()

whitewater

1. série vynikající, nicméně až po startu 2. série nastává pořádný rozjezd - přibývá mrtvých ve všech dějových liniích a seriál jsem začal brát opravdu "vážně" (mafiánských filmů jsem viděl dost, nemluvě o knihách včetně dnes již zapomenuté skvělé "encyklopedie" V.P. Borovičky "MAFIE" - napsané za těch "hloupých" komunistů). Od 13. epizody je skvělá atmosféra 20. let minulého století odsunuta na kusou kolej.... a vůbec to není na škodu. Oni to opravdu byli ZLOČINCI nejtěžšího kalibru a lidský život neměl valnou hodnotu..... jinak - HBO snad ani zklamat neumí. ()

Dobry_clovek

Ackoli ne vse je historicky spravne a presne, jedna se o pravy klenot v serialove tvorbe z posledni doby. Atmosfera je chytlava a hutna jako nekolik hodin tazeny hovezi vyvar, vyprava, na serial, fenomenalni. Charaktery postav jsou velmi dobre vystavene a vsichni hraji vyborne. Obcas se nepozorny divak ztraci v deji, ktery je prekotny a neda vydechnout, ale s kazdym koncem jednoho dilu nasleduje touha pustit si dil nasledujici a hltat dal, stejne jako pivo, ktere ma "spravny riz". ()

Agnostik

Nejlepší mafiánský seriál co kdy byl natočen.Natočen velmi návykově až mě bylo i líto že jednou musel skončit.Na ploše 56 dílů,je dokonale rozvinut příběh o vzestupech i pádech nejznámějších mafiánských zločinců jako byli např.Al Capone.Charlie´´Lucky´´ Luciano atd.Vynikající herecké obsazení kterému velí vynikající herec Steve Buscemi.Dokonalost 100%! ()

Neel

20. léta minulého století mi sedí, takže Boardwalk empire je po Peaky blinders jasná volba. Už od prvního dílu seriálu dominuje typický Scorseseho styl, byť se režijně podílel pouze na oné první epizodě. Peprné šukscény, kterých je v první řadě požehnaně prolínají scény krvavé, kde se materiálem nešetřilo. Nejlepší postavy jednoznačně Nucky Thompson, jehož mafián neustále vytahující z kapsy bankovky, nemá chybu, dál Jimmy Darmody v podání Michaela Pitta mi herecky totálně vyrazil dech. Jeho loajální přítel Richard Harrow je ozdobou celého seriálu. No a bezprostřední Michael Shannon a jeho Van Alden je taková zvláštní postavička, která sice neví, kým chce být, ale Michael jí dodal takový Spejblovský výraz... Technicky je to vynikající, místy však vadí pomalé vyprávění a nulová akce a taky absence původní hudby, byť originální dobová hudba je skvělá. ()

Bogrant

Labužnícky rozohraná, spletitá, dobovo nesmierne skvele podchytená, natočená a bravúrne zahraná udalosť, ktorú som, ako nadšenec daného obdobia zhltol na pár posedení. Najvyššie hodnotenie jej nedám len z vlastných, mierne povrchných výčitiek, akými sú napr. najmä vzhľad a trochu slabšie využitie skutočných postáv (hlavne Al Capona), na ktoré som sa najviac tešil, či samotný záver, ktorý šokoval skôr v negatívnejšom svetle. Všetko ostatné je ale tip-top. ()

PanWolf55

Prvním dvoum sériím nemám co vytknout. Pak začne kvalita trochu klesat, ale to je u seriálů běžný. Buscemi skvělej, stejně jako Pitt. ()

rengers

Pořád jsem očekával, že se to nějak rozjede, ale po vzhlédnutí sedmého dílu, jsem si řekl dost, škoda času. Herecky zvládnuté, ale scénář pomalý a nezáživný. Mnoho politiky, řečnění kdo bude mít ten nebo onen rajón a kolik kdo na tom vydělá. Nechápu to vysoké hodnocení podle kterého se řídím. Tentokrát zklamání. ()

dlouheBidlo

Jakobyste se ocitli ve stroji času.  Nádherné okno do historie. Přitom zábavné, napínavé, emocemi nabité. Ovšem i kdyby tam nebyl děj, jen se dívat na ty obrázky a lidi, bylo místy velmi příjemné. Buscemi s jeho žabíma očima a povislým ksichtem mi nakonec přirostl k srdci. Co je větším důkazem kvality, než to, že i u poslední série se člověk výtečně baví a na konci je mu líto, že další série už prostě nebude. HBO! HBO high above fucking Netflus! ()

P/\/EL

dost slušný řemeslo....asi dost autentický, atmoška......AMíci umí retro atmosféru asi nejlíp - ačkoli v tomto případě - no, uplně dokonalý to neni, umělosti sem si ani moc nevšímal...ačkoli sem měl takovej divnej pocit, že 1920...že řada věcí ještě moc nebyla..nějaký účesy žen apod.......Steve Buscemi mě nezklamal......jinak nevim....nic extra vyjímečnýho....ale rozhodně budu koukat...páč moc lepšího toho neni..ehm....Dextr je vlastně furt na jedno brdo, ale baví mě, Caprica je trošku přehnaná...ale....pár komediálních seriálů.....jiný ani moc nezkoušim... PS: doplněk po nasledování těch posledních 11ti dílů...no...takže některé díly byly silné..některé slabší...řada ěcí..přehnaná a na efekt........třeba: bizardní pološílenej agent, chlápek bez půlky tváře, ta jediná ženská, která se tam svlíká a působí jak pernamentně sjetá, pak teda tomu hlavnímu bloňdákovi to taky zvláštně všechno prochází..na můj vkus je to až příliš zápornej hrdina...no............jasně...bizardnosti a zajmavosti.....jsou potřeba.....jinak by se lidi asi nudili.....no...pak je tam docela znát snaha naroubovat různý dobový události.....ale......já nevim.....nedokážu se přesně vyjádřit.......zas až tak dobré to není......no... ()

JRun

Spokojenost. Nemám moc v oblibě seriály, protože je často nestíhám kompletní (pokud jde o tv). Boardwalk Empire jsem zatím shlédnul do 9.dílu bez vynechání a je to fakt paráda. Pěkné intro, herci žijou dobou, atmosféra, nedočkavost na další díl a celkovost díla prozatím shlédnutého je zatim za 5*. Doufám že to zůstane. ()

clep

Prozatím hodnotím po shlédnutí prvních dvou dílu. Vypadá to ale, že HBO vytvořila další kvalitní miniseriál, který si najde místo v mé top10, ale uvidíme po shlednutí všech dílu, poté něco napíšu více. Zatím tedy 4*....po shlédnutí všech dílů jasných 5*. Perfektní mafiánská sága, nemůžu se dočkat druhé série....EDIT: 2. série je totální orgáč! ()

elgato

Pro mě je to nečekané překvapení. Baví mě to čím dál tím víc. Po pár prvních dílech, které byly jen takovou předvídatelnou zahřívačkou z dob prohibice, jsem se nechal strhnout a těším se na další a další díl. Buscemi, Pitt a Shannon vytvořili parádní charaktery. Díky HBO za další zdařilý počin. btw: námět skutečně pochází z historie Atlantic City v New Jersey ()

michalek.k

Výborné. Jen krůček za Kmotrem. Buscemiho životní role. Nucky Thompson patří do RODINY s Vitem Corleone i Tonym Montanou. Po geniálním Bratrstvu neohrožených další výborný seriál HBO. ()

redme

Opravdu VYNIKAJÍCÍí seriál o propojení politiky s organizovaným zločinem. Těším se na další řadu. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)