Reklama

Reklama

Impérium - Mafie v Atlantic City

(seriál)
  • USA Boardwalk Empire (více)
Trailer 20
Drama / Historický / Krimi
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Hrají:

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (98)

Trailer 20

Recenze (671)

Sofia 

všechny recenze uživatele

"We all have to decide how much sin we can live with". Velká spokojenost. Výborně napsané a zahrané charaktery (vyčnívá Steve Buscemi a jeho červený karafiát a taky Michael Shannon, který se pro role podobných magorů snad narodil, ve druhé sezóně u mě zvítězil Michael Pitt, kterého jinak nesnáším). Děj plyne hodně pomalu, někdy se třeba půlhodiny skoro nic neděje a pak přijde nějaká šílená brutalita. Poslední dva díly druhé série se podobaly pořádné řecké tragédii - našlo se tam všechno od incestu až po otcovraždu. Perfektně vytvořená atmosféra 20.let minulého století i co se týče kostýmů a hudby. Rozhodně budu sledovat dál. Zatím viděny tři řady. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě slabší první poloviny páté řady mě seriál velice potěšil. Vždycky jsem měl rád gangsterky z dvacátých a třicátých let dvacátého století, takže mi bylo dopředu jasné, že pokud tvůrci něco katastrofálně nepokazí, bude se mi tahle záležitost líbit. Na "historických" seriálech HBO mě baví koktejl reálných postav a jasné fikce a ten se povedl i zde. Navíc se podařilo vytvořit skvělou atmosféru a všechno ještě vylepšilo obsazení Stevea Buscemiho do hlavní role. Kromě něj mě dokázal nadchnout i představitel Nelsona Van Aldena Michael Shannon, který podával po celou dobu vynikající herecký výkon. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Typický seriál HBO, tentokráte v kulisách Atlantic City 20. let minulého století. Po shlédnutí dvou sérií, ve kterých je příběh nastíněný pilotním dílem uzavřen, dávám plné hodnocení. Našel bych chyby, například slabší díly v prostředku sérií, nebo očividné zdůrazňování sexu a násilí, coby nejlepší reklamy. Šťastné podle mě nebylo ani rozhodnutí, nepoužít žádnou původní hudbu a vadit jen na dobové písničky, seriál tak často působí tak nějak hluše. Každopádně, v závěru se ukáže, že většina vaty, až zase takovou vatou není, protože vše souvisí se vším a hlavně spousta pasáží zábavněprokresluje psychologii jednotlivých postav (agent van Alden, Eli, Richard Harrow, Lucy) a sledovat jejich počínání v daných situacích je radost sledovat. Seriál je zároveň jakousi sondou do doby, kterou popisuje, protože vypovídá i o politických událostech a trendech (móda, zdravotnictví, média) své doby. Produkce je na seriál fenomenální, casting bezchybný, scénář chytrý a režie precizní. Celému seriálu dominuje piltoní film a pak dvě závěrečné epizody druhé série, kdy se vše semele. Výhrady mám, ale i tak největší seriálový zážitek poslední doby. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Po první sérii to hodnotím jako velice povedený televizní seriál, který dobře ukazuje propojení vysoké politiky s organizovaným zločinem. Chvílemi mi připadalo, že těch vedlejších postav je až příliš, a málem se nedostává prostor pro hlavní linie. Jinak se tomuto počinu asi nedá nic vytýkat. Uvidím, jaké to bude dál... ()

Ant 

všechny recenze uživatele

1. řada Jeden z nejpůsobivějších seriálů za poslední dobu, kde má každý dialog, každé gesto a každý záběr své nezaměnitelné místo. Z hereckých výkonů Buscemiho, Pitta, Shannona a MacDonald mě pokaždé mrazí. Opravdový klenot, který svítí vysoko nad většinou dnešních seriálů. 2. řada Na poměry HBO je to zklamání jako svině. Po technické stránce je to samozřejmě špička, ale po stránce příběhové už to taková sláva není. Děj celé řady by se dal sestříhat do 4. dílů a ani bych si toho nevšimla. Postavy jsou buď nezajímavé, idiotské nebo mrtvé. Nebýt konce, tak se tam prakticky nic nestane. A vzhledem ke konci nemám sebemenší chuť dívat se na třetí řadu. Nevadí, dobrých seriálů je pořád dost. ()

Galerie (923)

Zajímavosti (34)

  • V epizodě "Paris Green" (1x11) pronese Van Alden, poté, co utopí agenta Sebsa: "Thou hast fulfilled the judgment of the wicked!", je to citát z bible - konkrétně z Knihy Jóbovy. Jób 36:17. (Kilroy2)
  • Věkový rozdíl mezi Gretchen Mol a Michaelem Pittem, kteří v seriálu ztvárňují role matky a syna, je devět let. (Linkyc)
  • James "Jimmy" Darmody (Michael Pitt) je postava smyšlená, vytvořená čistě pro potřeby knihy, potažmo seriálu. (Wisborg)

Související novinky

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (více)

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se… (více)

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)

Reklama

Reklama