Impérium - Mafie v Atlantic City (TV seriál)

Boardwalk Empire

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010 - 2014, 52 h 34 min (Minutáž: 56x60 min)

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill, Vincent Piazza, Wrenn Schmidt, Martin Klebba, Shea Whigham, Michael Kenneth Williams, Blaise Corrigan, Michael Stuhlbarg, Anthony Laciura, James Schram, Harry L. Seddon, George Aloi, James P. Anderson, Dan Marshall, Emily Meade, Mark Lotito, Gretchen Mol, David Schallipp, Matthew Schallipp, Paul Sparks, Greg Antonacci, Danny Burstein, Dana Ivey, Joseph Sikora, Molly Parker, Tracy Middendorf, Christopher McDonald, Ben Livingston, Charlie Cox, Jack Huston, William Forsythe, Ted Rooney, Kevin O'Rourke, Julianne Nicholson, Mark Povinelli, Heather Chase, Bill Camp, John Cenatiempo, Max Casella, Bobby Cannavale, Billy Magnussen, James Cromwell, Stephen Root, Arron Shiver, Dominic Chianese, Christina Jackson, Peter McRobbie, Terence Winter, Ashlie Atkinson, Emma Kenney, Scott Jaeck, Suzanne Savoy, Francesca Scorsese, Ron Livingston, Jeffrey Wright, Meg Steedle, Randall Newsome, Ned Luke, Amy Warren, Patricia Arquette, Michael Badalucco, Tony Curran, Robert Clohessy, Margot Bingham, Nick Robinson, Josie Gallina, Lucy Gallina, Brian Geraghty, Fredric Lehne, Domenick Lombardozzi, Vincenzo Amato, Anatol Yusef, Louis Gossett Jr., Jenna Gavigan, Nick Sandow, Emily Dorsch, T.J. Linnard, Malcolm Madera, Lauren A. Kennedy, Stephen Badalamenti, Heather Lind, Kathleen Wilce, Craig DiFrancia, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Carolina Santos Read, Oona Mekas, Jordan Gelber, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Rick Crom, Ed Moran, Virginia Kull, John Rue, Enid Graham, Rhonda Ayers, Eric Ladin, Noah Unger, Shannon Garland, Wayne Duvall, Remy Bennett, Erik LaRay Harvey, Ben Rosenfield, Laine Rettmer, Ben Van Bergen, Evie Paller, Frank Crudele, Ian Hart, Jared Brito, Alex Webb, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Natalie Wachen, Boris McGiver, Michael Zegen, Matt Letscher, Nolan Lyons, Olivia Nikkanen, Shae D'lyn, Georgia Ximenes Lifsher, Joe Caniano, Marc Pickering, Paul Calderon, Louis Cancelmi, Maya Kazan, Madeleine Rose Yen, Robert Langdon Lloyd, Patrick Carroll, Margo Seibert, Jonathan Weisbrod, Tommy Nelson, E.J. Carroll, Skai Jackson, Glenn Fleshler, Travis Tope, Marko Caka, Doris McCarthy, Natalie Paul, John Keating, Charlie Plummer, Kerry O'Malley, Tom Morrissey, Ed Heavey, Jeb Kreager, Scott Sowers, Christiane Seidel, Jeremy Bobb, Morgan Spector, Naomi McDougall Jones, Daniel Raymont, Jon DeVries, Peter Appel, Erin Dilly, Michael Siberry, Louis Vanaria, Michael Countryman, David Vadim, Gregory Bastien, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Lisa Joyce, Erica Fae, John Buscemi, Oakes Fegley, Derrick Simmons, Irungu Mutu, Remy Auberjonois, Steve Witting, Brendan Burke, Mike Houston, Richard Easton, Sean Cullen, Stephen Hill, Vincent Giordano, John Ellison Conlee, Paul Fitzgerald, Richard Bekins, Salvatore Inzerillo, Pernell Walker, Reg Rogers, Adam Scarimbolo, Dagmara Dominczyk, Ryan Johnson, Joyce Van Patten, Carl Burrows, Jim True-Frost, Onata Aprile, Patch Darragh, Donald Paul, Megan Ferguson, Edoardo Ballerini, Dan Daily, Katie Henney, Kenneth Tigar, Chris Mulkey, Geoff Pierson, David Aaron Baker, Bill Sage, John Bolton, Marceline Hugot, Katy Boyer, Gabriel Olds, Patrick Kennedy, Frank Deal, Katherine Waterston, Richard Barlow, Will Janowitz, KC Wright, Peter Francis James, Andrew Howard, David Campbell, Drena De Niro, Tom Kemp, Miranda Plant, Scott Drummond, Happy Anderson, Chase Coleman, Grace Van Patten, Ian Blackman, Justin Swain, Clayton Dean Smith, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Tommy Nohilly, Tom Aldredge, Bill Buell, Susan Blommaert, Estelle Bajou, Pierce Cravens, Brian Tyree Henry, Romina Schwedler, Nicky Julius, Josh Caras, Grace Rex, DeWanda Wise, Brian Haley, Kiva Dawson, Steven Hauck, Terrence Clowe, Owen Campbell, Nadia Alexander, Cliff Moylan, Joel Brady, Raymond McAnally, Stephen DeRosa, Ivo Nandi, Rae Gray, Henry Stram, Jennifer Suter, Raymond Mamrak, Bo Dietl, Vic Noto, Tim Ransom, Emma Holzer, Eric Michael Roy, Christina Wright, Mary B. McCann, Rebecca Luker, Joe Tippett

Po shlédnutí prvních dvanácti dílů první série, cejtím veliké uspokojení. Čekal jsem hodně od tohoto seriálu a také jsem rád, že se mi toho zatím vždy dostalo. Od každého dílu. Ikdyž je tempo seriálu pomalejší, sem tam se objeví pořádná akce která stojí za to. Seriál doprovází jak suprová hudba, tak i výborná atmosféra. Ale hlavně nejlepší zde výborný Steve Buscemi, kterej jak už víme má za tuto roli doma na poličce Zlatý Glóbus, což je naprosto skvělé.(25.1.2011)

Další vynikající seriál z produkce HBO v podobě příběhu odehrávajícího se ve dvacátých letech v USA v období prohibice je unikátní sondou tehdejší společnosti, boje o moc a zároveň krásné nastínění politických propletenců s podsvětím, kde si všichni hrabou na svůj píseček, ale zároveň jsou vám svým způsobem sympatičtí a každé postavě tak trochu fandíte. O tom, že se jedná o kvalitní dílo, vás může přesvědčit hned několik faktů. První z nich je skutečnost, že se na scénáři a produkci seriálu podílel uznávaný americký režisér Martin Scorsese a dokonce režíroval jeho úvodní epizodu. Dalším ukazatelem toho, že byste měli zvolit právě Boardwalk Empire je skutečnost, že seriál získal Zlatý glóbus a že se v hlavní roli představil Steve Buscemi, kterému role padla jako ulitá. Celkově kladně zhodnotím herecké obsazení, které se pyšní mnoha vynikajícími hereckými charaktery, jenž nejsou tolik okoukané. Pro mě určitě vynikající volba, i když jsem zpočátku chtěla se sledováním seknout, ale jsem ráda, že jsem seriál nechala rozjet, protože jsem rozhodně neprohloupila! Proto a ještě víc je Boardwalk Empire dobrá volba jak kvalitně trávit dlouhé zimní(..) večery a ještě se trochu probrouzdat americkou historií dvacátých let a stát se tak kupř. svědkem schválení volebního práva žen, nebo se setkat s chlápky z Kukluxklanu.(4.3.2012)

No tak jsem to konecne dokoukal. Zacal jsem koukat kdyz uz byly vsechny dily odvysilany, ale stejne mi to zabralo hezkejch par tejdnu. Ne proto, ze bych nemel cas, ale jednoduse proto, ze jsem nemel absolutne zadnou potrebu sledovat dalsi dil. To je totiz hlavni a vicemene jedina chyba tohohle jinak vysoce kvalitniho serialu. Vsech 12 dilu se vlastne nic moc nedeje, jasne, neustale tu nekdo s nekym kseftuje a vymejsli se ochcavky, rozvine se spousta drobnejch pribehovejch linii, ale proste jednak tu neni zadna postava, ktery by clovek vylozene fandil a pak proste to je cely takovy desne mdly a utahany, furt se jen keca a nic se nedeje. Jasne, sem tam dojde na nejakou tu vrazdu, celkove to ma misty prijemne drsnou atmosferu, ale na me to proste nepusobilo jak mafianskej serial, ale spis jako politicky drama s trochu vic zkorumpovanejma politikama. Co na tom, ze by to vizualne obstalo i v kine a herci jsou do jednoho vynikajici. Dokoukal jsem to tak spis ze zvedavosti, jestli se to ke konci aspon trochu rozjede a abych nepsal komentar po skouknuti tretiny dilu, ale jestli bude druha serie a konec tomu nasvedcuje, asi si hodne rozmyslim jeji sledovani. I tak ale za nesporny kvality ty 4* soupnu.(27.4.2011)

Rok 2010 v mé paměti zůstane jako ten rok, kdy mě ohromně překvapil dost podceněný seriál The Pacific a právě Boardwalk Empire zůstal daleko za mými očekáváními. Takhle, nechci nějak ubírat tomuto seriálu kvalitu, kterou on rozhodně má, ale během celého seriálu mi jednoduše přišlo, že takovýhle projekt s takovými charaktery (jsem zvědavý na vzestup Al Pacina) a takovými jmény (první díl režíroval Scorsese, pak zde hraje skvělý Buscemi a drsný Pitt s ještě drsnějším Michaelem K. Williamsem) má navíc. Nicméně když končil finální díl první série, tak mi došlo, že tohle je ohromný příslib do budoucnosti a rozhodně budu ve sledování seriálu pokračovat. Zatím zde nechám 80 % a doufám, že na konci druhé série zde nebudu muset váhat nad plným počtem. A doufám, že právě Williamsovi dají mnohem větší prostor.(8.12.2010)

|| Scenár: Terence Winter | Hudba: Straight Up and Down - The Brain Jonestown Massacre | Produkcia: Rick Yorn, Rudd Simmons | Distribúcia: HBO | Štúdio: Leverage, Closest to the Hole Productions, Sikelia Productions, Cold Front Productions | Počet sérií: 3 || Seriálová perla v umení dobového stvárnenia. Zo scenára je cítiť jemná neschopnosť vytvoriť niečo výnimočné aj napriek silnej vôli. Má to ale obrovský potenciál pre rozvoj v ďaľších sériách. Opakujem, interiérové stvárnenie doby ešte nikdy nebolo tak podmanivé, ani vo filmových produkciách. Kabarety 20. rokov konečne ožili, a mafiáni zažívajú svôj nový rozkvet. 78% | HD, EN DTS |(4.7.2013)

• - James "Jimmy" Darmody (Michael Pitt) je postava smyšlená, vytvořená čistě pro potřeby knihy, potažmo seriálu. (Wisborg)

• - Prvú časť, ktorú režíroval Martin Scorsese, pozeralo 4,809 milióna divákov. (LordCell)

• - Věkový rozdíl mezi Gretchen Mol a Michaelem Pittem, kteří v seriálu ztvárňují role matky a syna, je devět let. (Linkyc)