Impérium - Mafie v Atlantic City (TV seriál)

Boardwalk Empire

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010 - 2014, 52 h 34 min (Minutáž: 56x60 min)

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill, Vincent Piazza, Wrenn Schmidt, Martin Klebba, Shea Whigham, Michael Kenneth Williams, Blaise Corrigan, Michael Stuhlbarg, Anthony Laciura, James Schram, Harry L. Seddon, George Aloi, James P. Anderson, Dan Marshall, Emily Meade, Mark Lotito, Gretchen Mol, David Schallipp, Matthew Schallipp, Paul Sparks, Greg Antonacci, Danny Burstein, Dana Ivey, Joseph Sikora, Molly Parker, Tracy Middendorf, Christopher McDonald, Ben Livingston, Charlie Cox, Jack Huston, William Forsythe, Ted Rooney, Kevin O'Rourke, Julianne Nicholson, Mark Povinelli, Heather Chase, Bill Camp, John Cenatiempo, Max Casella, Bobby Cannavale, Billy Magnussen, James Cromwell, Stephen Root, Arron Shiver, Dominic Chianese, Christina Jackson, Peter McRobbie, Terence Winter, Ashlie Atkinson, Emma Kenney, Scott Jaeck, Suzanne Savoy, Francesca Scorsese, Ron Livingston, Jeffrey Wright, Meg Steedle, Randall Newsome, Ned Luke, Amy Warren, Patricia Arquette, Michael Badalucco, Tony Curran, Robert Clohessy, Margot Bingham, Nick Robinson, Josie Gallina, Lucy Gallina, Brian Geraghty, Fredric Lehne, Domenick Lombardozzi, Vincenzo Amato, Anatol Yusef, Louis Gossett Jr., Jenna Gavigan, Nick Sandow, Emily Dorsch, T.J. Linnard, Malcolm Madera, Lauren A. Kennedy, Stephen Badalamenti, Heather Lind, Kathleen Wilce, Craig DiFrancia, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Carolina Santos Read, Oona Mekas, Jordan Gelber, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Rick Crom, Ed Moran, Virginia Kull, John Rue, Enid Graham, Rhonda Ayers, Eric Ladin, Noah Unger, Shannon Garland, Wayne Duvall, Remy Bennett, Erik LaRay Harvey, Ben Rosenfield, Laine Rettmer, Ben Van Bergen, Evie Paller, Frank Crudele, Ian Hart, Jared Brito, Alex Webb, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Natalie Wachen, Boris McGiver, Michael Zegen, Matt Letscher, Nolan Lyons, Olivia Nikkanen, Shae D'lyn, Georgia Ximenes Lifsher, Joe Caniano, Marc Pickering, Paul Calderon, Louis Cancelmi, Maya Kazan, Madeleine Rose Yen, Robert Langdon Lloyd, Patrick Carroll, Margo Seibert, Jonathan Weisbrod, Tommy Nelson, E.J. Carroll, Skai Jackson, Glenn Fleshler, Travis Tope, Marko Caka, Doris McCarthy, Natalie Paul, John Keating, Charlie Plummer, Kerry O'Malley, Tom Morrissey, Ed Heavey, Jeb Kreager, Scott Sowers, Christiane Seidel, Jeremy Bobb, Morgan Spector, Naomi McDougall Jones, Daniel Raymont, Jon DeVries, Peter Appel, Erin Dilly, Michael Siberry, Louis Vanaria, Michael Countryman, David Vadim, Gregory Bastien, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Lisa Joyce, Erica Fae, John Buscemi, Oakes Fegley, Derrick Simmons, Irungu Mutu, Remy Auberjonois, Steve Witting, Brendan Burke, Mike Houston, Richard Easton, Sean Cullen, Stephen Hill, Vincent Giordano, John Ellison Conlee, Paul Fitzgerald, Richard Bekins, Salvatore Inzerillo, Pernell Walker, Reg Rogers, Adam Scarimbolo, Dagmara Dominczyk, Ryan Johnson, Joyce Van Patten, Carl Burrows, Jim True-Frost, Onata Aprile, Patch Darragh, Donald Paul, Megan Ferguson, Edoardo Ballerini, Dan Daily, Katie Henney, Kenneth Tigar, Chris Mulkey, Geoff Pierson, David Aaron Baker, Bill Sage, John Bolton, Marceline Hugot, Katy Boyer, Gabriel Olds, Patrick Kennedy, Frank Deal, Katherine Waterston, Richard Barlow, Will Janowitz, KC Wright, Peter Francis James, Andrew Howard, David Campbell, Drena De Niro, Tom Kemp, Miranda Plant, Scott Drummond, Happy Anderson, Chase Coleman, Grace Van Patten, Ian Blackman, Justin Swain, Clayton Dean Smith, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Tommy Nohilly, Tom Aldredge, Bill Buell, Susan Blommaert, Estelle Bajou, Pierce Cravens, Brian Tyree Henry, Romina Schwedler, Nicky Julius, Josh Caras, Grace Rex, DeWanda Wise, Brian Haley, Kiva Dawson, Steven Hauck, Terrence Clowe, Owen Campbell, Nadia Alexander, Cliff Moylan, Joel Brady, Raymond McAnally, Stephen DeRosa, Ivo Nandi, Rae Gray, Henry Stram, Jennifer Suter, Raymond Mamrak, Bo Dietl, Vic Noto, Tim Ransom, Emma Holzer, Eric Michael Roy, Christina Wright, Mary B. McCann, Rebecca Luker, Joe Tippett, Andy Schneeflock, Byron Jennings, John C. Vennema, Christopher McCann, Matt Hobby, Jo Armeniox, Prudence Wright Holmes, Danielle Davenport, Victor Verhaeghe, Gino Cafarelli, Rony Clanton, Bill Geary, Kristen Sieh, Anna Katarina, Samuel Platizky, Mary Grill, Emily Tyra

Něco jako Sopranovi za dob prohibice. Veskrze profesionální práce po všech filmařských stránkách a občas je to opravdu drsná podívaná. Po skončení první sezóny mě napadli právě Sopranovi, kde také nedocházelo k nějakému epickému završení, jen někdo někoho oddělal a život šel dál. V boardwalku je ale největším lákadlem právě ta doba. Klobouky, dlouhý kabáty a pašování chlastu :) Buscemiho postava je dobrá, takovej ten všehoschopnej obchodník - mafián, ale mě nejvíc asi utkvěl Jimmy s těma odpuzujícíma vlasama a kulhavou nohou. Je takovej správně deprimovanej a mohl by se všelijak vyvinout. Určitě budu Boardwalk dál sledovat, pokud nám HBO nabídne další série. //// 2. série furt dobrý./// 3. série prozatím nejlepší. Fakt nářez. Gyp Rosetti byl naprosto vynikající psychopadouch. 4. série slabší. 5. série - důstojné rozloučení. Završení linie s mladým Nuckym mělo nejvíc emocí z celého seriálu.(8.12.2010)

Creator: Terence Winter .. Po celé porci 12 dílů neskutečná spokojenost. Atmosferická, stylová, drsná i zábavná seriálová záležitost s vynikajícím obsazením. Scénář navíc nikde vyloženě nezklamal - snad jen při přítomnosti legendárních jmen mafie jako Al Capone, Lucky Luciano atpod. jsem čekal jejich ještě větší využití a propojenost (ale to třeba přijde později, zvláště Al by mohl povyrůst do svého formátu..) a ustát jde i pozvolné vypravěčské tempo - takže nevidím problém i s označením "televizní událost roku." 90%.(30.9.2010)

Tohle mi moc nesedlo. Buscemi je perfektní, je to dobře natočený i zahraný, ale nějak mi v tom chybělo něco, co by mě k tomu přitáhlo. V podstatě celý je to o sbírce různejch typů zločinců, od malejch rybek po velký zubatý paryby, který vydělávaj bez skrupulí způsobama na nebo za hranicí zákona a jdou si vzájemně po krku. Komu fandit, čí osudy napjatě sledovat, když tam není jediná postava, která by k tomu všemu tvořila protipól (z agenta Nelsona se vyklube ještě větší magor než všichni mafiáni). Tohle prostředí samo o sobě mi zkrátka mnoho neříká. První sérii jsem dokoukal, ale dál to asi zapíchnu.(17.5.2011)

Po první sérii to hodnotím jako velice povedený televizní seriál, který dobře ukazuje propojení vysoké politiky s organizovaným zločinem. Chvílemi mi připadalo, že těch vedlejších postav je až příliš, a málem se nedostává prostor pro hlavní linie. Jinak se tomuto počinu asi nedá nic vytýkat. Uvidím, jaké to bude dál...(20.11.2013)

Geniální seriál s dokonalým scénářem a působivou atmosférou Ameriky z 20.let. Nejde jinak, než hltat každičkou větu, každou scénu tohoto vynikajícího díla. Na seriálu je skutečně znát práce zkušených režisérů v čele s Martinem Scorsesem a scénáristický rukopis Terence Wintera, kterého známe jistě ve spojení se ságou o Rodině Sopránů. Nemám cokoliv co Impériu vytknout. Dokonce i obsazení Stevea Buscemiho do hlavní role se ukázalo jako velice promyšlený tah. Zapomeňte na jeho předchozí role trapných zkrachovalců nebo pedofilů(Con Air). Steve Buscemi je charismatický ďábel a já doslova hltám a těším se na každou jeho větu. Impérium je dokonalé po všech stránkách. Skládá se z 12ti dílů, je ale potřeba vyzdvihnout, že ne všechny jsou bezchybné (paradoxně první díl mi přišel nejhorší a jeho první vysvětlovací polovina mě příliš nebavila) ale jako celek je Impérium vynikající kinematografický počin z produkce HBO. 99%(14.12.2010)

• - Na billboardu v závěrečné scéně je číslo 39. Může se tak jednat o reální odkaz na rok 1939, kdy byl skutečným Nucky Thomson zavřen federálními agenty za daňové úniky. (P. J. D.)

• - Město Atlantic City, které je hlavní destinací celého seriálu, je tvůrci vystavěno na reáliích z roku 1920. Přípravy na premiérový díl byly proto velmi náročné, např. režisér Martin Scorsese trval na tom, aby prkna na promenádě měla stejnou velikost jako skutečná promenáda na přelomu 19. století. (Linkyc)

• - Seriál získal dvě ceny na slavnostním udělování Zlatých Glóbů 2011: Nejlepší drama a Nejlepší mužský herecký výkon (Steve Buscemi). (Linkyc)