Impérium - Mafie v Atlantic City

(seriál)
  • USA Boardwalk Empire (více)
Trailer 1
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Trailer 1

AlfaNumerO

Zhlédnuta zatím pouze první série, ale naprostá spokojenost. Především Buscemi. král vedlejších rolí, je božskej. Skvěle ho doplňují Michaelové Pitt a Shannon, stojící na opačné strany barikády. Jsem zvědav na další série. Za první 83% ()

Chrustyn

Další precizní, výpravný seriál z produkce HBO, který tentokrát přináší pohled do 20. let minulého století v době prohibice. Jako všechny seriály HBO produkce i tento nabízí výbornou výpravu, skvělé herce, propracovaný scénář a postavy, násilí, vulgarismus, sex ale bohužel také pomalé tempo, které nemusí sednout každému, jako tomu bylo v případě ostatních velkolepých seriálů HBO produkce. ()

Sofia

"We all have to decide how much sin we can live with". Velká spokojenost. Výborně napsané a zahrané charaktery (vyčnívá Steve Buscemi a jeho červený karafiát a taky Michael Shannon, který se pro role podobných magorů snad narodil, ve druhé sezóně u mě zvítězil Michael Pitt, kterého jinak nesnáším). Děj plyne hodně pomalu, někdy se třeba půlhodiny skoro nic neděje a pak přijde nějaká šílená brutalita. Poslední dva díly druhé série se podobaly pořádné řecké tragédii - našlo se tam všechno od incestu až po otcovraždu. Perfektně vytvořená atmosféra 20.let minulého století i co se týče kostýmů a hudby. Rozhodně budu sledovat dál. Zatím viděny tři řady. ()

Bigrambo

Od tohoto seriálu jsem měl jen ta nejvyšší očekávání – mám slabost pro mafiánské prostředí, navíc účast Martina Scorseseho, ať už v produkci nebo režii, napovídala, že půjde o kvalitní dílo a jako třešnička na dortu v hlavní roli Steve Buscemi. A má očekávání byla do puntíku naplněna a já si tento seriál velmi užil. Navíc si seriál drží kvalitu až do poslední série a to je u seriálů jev veskrze vyjímečný. ()

InJo

Plnokrevný mafiánský seriál z dob prohibice (produkovaný tím nejpovolanějším v daném žánru). O akci tu divák moc nezavadí, ale když už na ni dojde, je správně syrová, tvrdá, krvavá a výborně natočená. Mnohem více zde jde o vystižení doby a atmosféry USA 20. let (v tomhle ohledu nemám výhrad). Psychologie postav jde ve většině případů hodně do hloubky (líbí se mi postupný vývoj Jimmyho Darmodyho v chladnokrevného gangsterského badasse a zážitkem jsou pomalu všechny scény, v nichž vystupují agent Van Alden v podání M. Shannona nebo válečný veterán Richard Harrow) a pozvolna, ale o to pečlivěji vyprávěný děj obsahuje minimum hluchých míst, vaty a slepých odboček. Na druhou stranu mi ovšem chybělo více dokonalých (vtahujících) momentů, nečekaných uzemňujících zvratů, nebo prostě čehokoliv, co by u mě první sezónu BE povýšilo na opravdu výjimečnou seriálovou událost (nevzrušivé finále tyto mé dojmy bohužel jen a pouze potvrdilo). S01: 80 %; S02 (zatím): 70 - 80 % ()

• Student z Princetonu, který zazpíval v závěrečné scéně v poslední epizodě před Nuckym (Steve Buscemi), zde byl zcela záměrně, neboť právě onen popěvek symbolizoval to, za čím si Nucky celý svůj život šel. (P. J. D.)
  • Seriál byl v roce 2011 nominován na cenu BAFTA v kategorii Mezinárodní snímek. (Lenny.M)
  • Prvú časť, ktorú režíroval Martin Scorsese, pozeralo 4,809 milióna divákov. (LordCell)

Související novinky

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (více)

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Ve věku 54 let tragicky zemřel známý charakterový herec Michael Kenneth Williams. Jeho nejslavnější rolí se jednoznačně stala postava Omara z chváleného seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Objevil se… (více)

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)