Impérium - Mafie v Atlantic City (TV seriál)

Boardwalk Empire

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010 - 2014, 52 h 34 min (Minutáž: 56x60 min)

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill, Vincent Piazza, Wrenn Schmidt, Martin Klebba, Shea Whigham, Michael Kenneth Williams, Blaise Corrigan, Michael Stuhlbarg, Anthony Laciura, James Schram, Harry L. Seddon, George Aloi, James P. Anderson, Dan Marshall, Emily Meade, Mark Lotito, Gretchen Mol, David Schallipp, Matthew Schallipp, Paul Sparks, Greg Antonacci, Danny Burstein, Dana Ivey, Joseph Sikora, Molly Parker, Tracy Middendorf, Christopher McDonald, Ben Livingston, Charlie Cox, Jack Huston, William Forsythe, Ted Rooney, Kevin O'Rourke, Julianne Nicholson, Mark Povinelli, Heather Chase, Bill Camp, John Cenatiempo, Max Casella, Bobby Cannavale, Billy Magnussen, James Cromwell, Stephen Root, Arron Shiver, Dominic Chianese, Christina Jackson, Peter McRobbie, Terence Winter, Ashlie Atkinson, Emma Kenney, Scott Jaeck, Suzanne Savoy, Francesca Scorsese, Ron Livingston, Jeffrey Wright, Meg Steedle, Randall Newsome, Ned Luke, Amy Warren, Patricia Arquette, Michael Badalucco, Tony Curran, Robert Clohessy, Margot Bingham, Nick Robinson, Josie Gallina, Lucy Gallina, Brian Geraghty, Fredric Lehne, Domenick Lombardozzi, Vincenzo Amato, Anatol Yusef, Louis Gossett Jr., Jenna Gavigan, Nick Sandow, Emily Dorsch, T.J. Linnard, Malcolm Madera, Lauren A. Kennedy, Stephen Badalamenti, Heather Lind, Kathleen Wilce, Craig DiFrancia, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Carolina Santos Read, Oona Mekas, Jordan Gelber, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Rick Crom, Ed Moran, Virginia Kull, John Rue, Enid Graham, Rhonda Ayers, Eric Ladin, Noah Unger, Shannon Garland, Wayne Duvall, Remy Bennett, Erik LaRay Harvey, Ben Rosenfield, Laine Rettmer, Ben Van Bergen, Evie Paller, Frank Crudele, Ian Hart, Jared Brito, Alex Webb, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Natalie Wachen, Boris McGiver, Michael Zegen, Matt Letscher, Nolan Lyons, Olivia Nikkanen, Shae D'lyn, Georgia Ximenes Lifsher, Joe Caniano, Marc Pickering, Paul Calderon, Louis Cancelmi, Maya Kazan, Madeleine Rose Yen, Robert Langdon Lloyd, Patrick Carroll, Margo Seibert, Jonathan Weisbrod, Tommy Nelson, E.J. Carroll, Skai Jackson, Glenn Fleshler, Travis Tope, Marko Caka, Doris McCarthy, Natalie Paul, John Keating, Charlie Plummer, Kerry O'Malley, Tom Morrissey, Ed Heavey, Jeb Kreager, Scott Sowers, Christiane Seidel, Jeremy Bobb, Morgan Spector, Naomi McDougall Jones, Daniel Raymont, Jon DeVries, Peter Appel, Erin Dilly, Michael Siberry, Louis Vanaria, Michael Countryman, David Vadim, Gregory Bastien, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Lisa Joyce, Erica Fae, John Buscemi, Oakes Fegley, Derrick Simmons, Irungu Mutu, Remy Auberjonois, Steve Witting, Brendan Burke, Mike Houston, Richard Easton, Sean Cullen, Stephen Hill, Vincent Giordano, John Ellison Conlee, Paul Fitzgerald, Richard Bekins, Salvatore Inzerillo, Pernell Walker, Reg Rogers, Adam Scarimbolo, Dagmara Dominczyk, Ryan Johnson, Joyce Van Patten, Carl Burrows, Jim True-Frost, Onata Aprile, Patch Darragh, Donald Paul, Megan Ferguson, Edoardo Ballerini, Dan Daily, Katie Henney, Kenneth Tigar, Chris Mulkey, Geoff Pierson, David Aaron Baker, Bill Sage, John Bolton, Marceline Hugot, Katy Boyer, Gabriel Olds, Patrick Kennedy, Frank Deal, Katherine Waterston, Richard Barlow, Will Janowitz, KC Wright, Peter Francis James, Andrew Howard, David Campbell, Drena De Niro, Tom Kemp, Miranda Plant, Scott Drummond, Happy Anderson, Chase Coleman, Grace Van Patten, Ian Blackman, Justin Swain, Clayton Dean Smith, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Tommy Nohilly, Tom Aldredge, Bill Buell, Susan Blommaert, Estelle Bajou, Pierce Cravens, Brian Tyree Henry, Romina Schwedler, Nicky Julius, Josh Caras, Grace Rex, DeWanda Wise, Brian Haley, Kiva Dawson, Steven Hauck, Terrence Clowe, Owen Campbell, Nadia Alexander, Cliff Moylan, Joel Brady, Raymond McAnally, Stephen DeRosa, Ivo Nandi, Rae Gray, Henry Stram, Jennifer Suter, Raymond Mamrak, Bo Dietl, Vic Noto, Tim Ransom, Emma Holzer, Eric Michael Roy, Christina Wright, Mary B. McCann, Rebecca Luker, Joe Tippett, Andy Schneeflock, Byron Jennings, John C. Vennema, Christopher McCann, Matt Hobby, Jo Armeniox, Prudence Wright Holmes, Danielle Davenport, Victor Verhaeghe, Gino Cafarelli, Rony Clanton, Bill Geary, Kristen Sieh

56/56 Rok 1920 v Alantic City a soundtrack stvořený výhradně z dobových šlágrů? U toho nemůžu chybět, o, mama! V prvním díle jdeme do kina na Roscoe Arbuckla a hned ve druhém je nám vzorem knírek Douga Fairbankse z The Mark of Zorro. Velice uspokojivé. A ještě jednou ten soundtrack a humor a erotika a kostýmy a výprava a sirény z antického Řecka! A Steve! Třetí díl na vlně Flo Ziegfelda a Eddie Cantora... mňamka :) Krasojízda pokračuje se Zlomenými květy a Lilian Gish, Mae Murray a The Taming of Kaiser Bull. Pak chtěla jít Lucy na novou verzi filmu Dr. Jekyll and Mr. Hyde, ale už bylo s křížkem po funuse. A shořelo jim to autentický porno. A když se Margaret změnila, přišel cliffhanger jak sviň. 2. série, léta páně 1921, je ještě dokonalejší, miluju každý jednotlivý frame. Jenom přemýšlím, jak zastavit čas, aby to blaho nikdy nepřestalo. 3. série, léta páně 1923, servíruje kick ass Margaret Thompson, Nuckyho na vrcholu a tisíce slonů! Rozkoš. 4. série právě začala, tak zahoďte všechno ostatní a staňte se diváky dramat roku 1924. Protože Nucky se rozhodl expandovat do Tampy. Celé toto dobrodružství s heroinem dospělo do takové melancholie, že se to téměř nedalo vydržet. Všichni už byli tak nádherně smíření s osudem a nikdo z toho nevyšel dobře. Mé milé Atlantic City... 5. série jde na uzavření příběhu Nuckyho Thompsona od lesa, současnost je rok 1931 a velmi nosné flashbacky z let 1884-97 doplňují chutně vývoj jeho osobnosti. Capone a spol. luxusně komentují gangsterky ve stylu Malého Caesara a Veřejného nepřítele. Nuckyho život dochází naplnění, jeho éra pominula. Pokud ale nechcete, aby slast pominula, dejte si do ucha trojici nadoblačných soundtracků a přečtěte si předlohu.(3.4.2012)

Môj prvý Mafiánsky mini seriál. A nemohol som vybrať lepšie. Prvý diel režírovaný od samotného Martina Scorseseho. ďalšie diely od Pattena atď. Executive producer Mark Wahlberg. Musím povedať, že im to klapalo celú sériu. HBO my už viackrát dokázalo, že vždy si vedia vybrať tích správnych ludí k tvorbe seriálov. A potvrdili a nesklamali opäť. Scenár perfektný len s malými chybyčkami čo nestoja ani za zmienku. Atmosféra, výkon hercov, kde ma najviac prekvapil Michael Shannon, prostredie, výprava a všetko okolo Vám úplne pripomína rok 1920+. Len sa bojím budúcich podobných seriálov, pretože tento som videl ako prvý, a nastavil latku veľmi vysoko. 95% - 5*. Videné kompletné 3. série a prvý diel zo 4. série. (hodnotenie konkrétne: 1. séria - 95%, 2. séria - 98%, 3. séria - 100 % )(24.9.2012)

,,…A ON VZAL BOCHNÍKY A RYBY, ZHLÉDNUL NA SVÉ PODDANÉ A PRAVIL: SEREM NA TO A JDEM KŠEFTOVAT S WHISKEY.....“/// Atlantic City – to není fantaskní svět dětských knížek. Tohle je opravdové místo s opravdovými lidmi. Všechny ty věci oné doby – prohibice, náboženství, Al Capone, ženy který nekoušou (jedině že by jste chtěli), parta vysoce postavených chlápků, která je na prohibici připravena, ale hlavně ,,NUCKY“, pokladník, kterej si žije jako faraón, rozdává milé úsměvy, se všemi si plácá po zádech a má problémy, který přesahují světové finance - STEVE, TY SEŠ PŘESNĚ TEN PARCHANT stvořenej pro tuhle roli!!!! Filmařina, pocta starým mafiánským filmům (?). Seriál je vyprávěn ,,po staru“, žádný flashbacky, šílený postavy, zběsilý tempo. Je vidět velká snaha o historickou věrohodnost, ale kromě nahých žen moc líbivých obrázků nečekejte. KAŽDÝ SE MUSÍME ROZHODNOUT, S KOLIKA HŘÍCHY DOKÁŽEME ŽÍT! A právě to poklidný tempo vyprávění mi často lezlo na nervy. S tímhle hříchem já klidně přežiju (alespoň doufám, protože úspěch přináší nepřátele!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět liliputí box. 2.) Chystám se s Iry prozpívat (nebo problít) svátek sv. Patrika. 3.) Zajímá mě ,,péčko“ z roku 1920. 4.) Jsem účetní a přemejšlím, jestli můžu bejt mafián. 5.) Jsem z V(ěcí)V(eřejných) a přemýšlím, jak ukončit akci ,,Pryč s dinosaury“. /// 2. SÉRIE: MOŽNÁ MI BŮH DÁVÁ DRUHOU ŠANCI....... /// Situace v Atlantic City se mění – štěňatům narostly tesáky.....jenže: MOC SI NEMŮŽEŠ JEN TAK VZÍT. MUSÍ TI JI NĚKDO DÁT! Kompaktní a dějově ucelenej seriál, kterej je místy (trochu) vo ničem, ale ví, co chce říct. Další válka za hromadu peněz má pomalejší rozjezd, ale o to víc zajímavější dojezd. Snad proto říkám: ,,stejně dobrý jako 1. série (navíc solidně rozehraná ta další...). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Můj dech je cítit po whiskey a tabáku. (A mám rád striptérky...) 2.) Jak to tenkrát bylo při boxerským souboji století Demsey vs. Carpentier. 3.) Thx za titule ,,exitus“. /// 3. SÉRIE: ,,TOHLE JE MOJE MĚSTO!“..... /// Obyčejní lidé se problémům vyhýbají. Výjimeční lidé je obrátí ve svou výhodu. A někteří lidé se neokrádaj! Víc prostoru pro ty ,,dřív vzadu“, paní Thomsonová jako dáma s jasnými cíli (to se ji to frajeří s Nuckyho prachama…), ale hlavně dobrej padouch Gyp, úchylnej sráč, kterej jako jedinej dokáže kapku rozvířit tuhle nudnější sérii. Zdá se mi, že buď nemaj co vyprávět a zbytečně nafukujou děj (co má jinak znamenat ta sedmá epizoda věnovaná Velikonocům?) a nebo si myslej, že pomalým a nudným tempem (byť plným mafiánů) vytvoříš dobrej mafiánskej film. A Nuckymu se stále nedaří…. Poslední 2 díly naštěstí napravujou reputaci. S HOLÝM ZADKEM ZJISTÍŠ, CO OPRAVDU POTŘEBUJEŠ! Takže Al Capone. Konečně, už jsem myslel, že na něj nedojde! (a já nechám ty 4*!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistil jsem, že spíš než na Iry, jsem na Italy. 2.) Ještě furt nechápu, že největší gangsteři seděj na ministerstvech. 3.) Thx za titule ,,exitus“. /// 4. SÉRIE: VE JMÉNU RASY... /// V Atlantic City zavládl mír. Aspoň by se tak mohlo zdát. Kšeftu s chlastem se daří, ale čím dál víc hlasitěji si o slovo říká heroin. Přestává se šukat v postelích, John Edgar Hoover začíná slízávat smetanu, Frank Capone sehrál svoji závěrečnou volební etudu a Alphonsovi začíná mrdat čím dál víc. Svině jsou pěkný svině, někteří, jenž na začátku měli všechno, nemaj nic. Hold 20tý léta století páry… Nebo je to něčím jiným? ZVEDÁM HODNOCENÍ NA 5* (hvězd)! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nejlepší zábavu jsem vždycky našel v Cotton Clubu. 2.) Rád chlastám (vobčas šňupnu) a baví mě historie. 3.) Thx za titule ,,hectic“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** /// 5.SÉRIE JINÍ PSI, STEJNÁ KOŘIST. /// Flashbacky z dětství Enocha “Nuckyho” Thompsona pomáhají pochopit jeho cestu na vrchol. Díky Al Caponemu se to trochu prokrvuje. Sice k tomu, aby se něco dělo, potřebujou dvě časový roviny, ale furt to baví. Nenápadně se schyluje k souboji, ve kterým dojde i na rodinný záležitosti. Je to víc osobní, zřejmě proto, že tahle série je poslední. Takže SBOHEM ENOCHU THOMPSONE, budeš mi chybět! A proto jdu na maximum! (s hodnocením vole!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se zavést „Volsteadův zákon“. 2.) Thx za titule „hectic“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(28.3.2011)

Seriál u kterého pravidelně zapomínám na čas a ráno si připadám jako prohibiční agent bez víry a mám chuť se zbičovat, abych se probudil. Mafiánštiny mám rád a dvojka Kmotra u mě pořád vede, nicméně tahle Scorseseho libůstka se vyšplhala na mém pomyslném žebříčku, který jsem si nikdy nesestavil, hodně vysoko. HBO to prostě zase dokázalo a do světa se vyloupl seriál par excellence a já se s vášní sobě vlastní každý den vracím do Atlantic City 20. let ( mimochodem jsem poněkud prudérnější než verbal, tak nemohu napsat, že si u toho pravidelně denně honím, ale třeba jednou tu odvahu najdu)(3.9.2013)

Další vynikající seriál z produkce HBO v podobě příběhu odehrávajícího se ve dvacátých letech v USA v období prohibice je unikátní sondou tehdejší společnosti, boje o moc a zároveň krásné nastínění politických propletenců s podsvětím, kde si všichni hrabou na svůj píseček, ale zároveň jsou vám svým způsobem sympatičtí a každé postavě tak trochu fandíte. O tom, že se jedná o kvalitní dílo, vás může přesvědčit hned několik faktů. První z nich je skutečnost, že se na scénáři a produkci seriálu podílel uznávaný americký režisér Martin Scorsese a dokonce režíroval jeho úvodní epizodu. Dalším ukazatelem toho, že byste měli zvolit právě Boardwalk Empire je skutečnost, že seriál získal Zlatý glóbus a že se v hlavní roli představil Steve Buscemi, kterému role padla jako ulitá. Celkově kladně zhodnotím herecké obsazení, které se pyšní mnoha vynikajícími hereckými charaktery, jenž nejsou tolik okoukané. Pro mě určitě vynikající volba, i když jsem zpočátku chtěla se sledováním seknout, ale jsem ráda, že jsem seriál nechala rozjet, protože jsem rozhodně neprohloupila! Proto a ještě víc je Boardwalk Empire dobrá volba jak kvalitně trávit dlouhé zimní(..) večery a ještě se trochu probrouzdat americkou historií dvacátých let a stát se tak kupř. svědkem schválení volebního práva žen, nebo se setkat s chlápky z Kukluxklanu.(4.3.2012)

• - Se svým předobrazem - skutečným Enochem Johnsonem má Nucky Thompson (Steve Buscemi) zcela bezpečně společnou jednu věc: červený karafiát na klopě vždy a za každých okolností. (insurgentes)

• - Sonny, syn Al Capona (Stephen Graham), je v seriálu ve věku dvou let vyobrazen jako hluchý. Ve skutečnosti však jeho syn ohluchl až ve věku 7 let. (Hopkins)

• - James "Jimmy" Darmody (Michael Pitt) je postava smyšlená, vytvořená čistě pro potřeby knihy, potažmo seriálu. (Wisborg)