Impérium - Mafie v Atlantic City (TV seriál)

Boardwalk Empire

Drama / Historický / Krimi

USA, 2010 - 2014, 52 h 34 min (Minutáž: 56x60 min)

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill, Vincent Piazza, Wrenn Schmidt, Martin Klebba, Shea Whigham, Michael Kenneth Williams, Blaise Corrigan, Michael Stuhlbarg, Anthony Laciura, James Schram, Harry L. Seddon, George Aloi, James P. Anderson, Dan Marshall, Emily Meade, Mark Lotito, Gretchen Mol, David Schallipp, Matthew Schallipp, Paul Sparks, Greg Antonacci, Danny Burstein, Dana Ivey, Joseph Sikora, Molly Parker, Tracy Middendorf, Christopher McDonald, Ben Livingston, Charlie Cox, Jack Huston, William Forsythe, Ted Rooney, Kevin O'Rourke, Julianne Nicholson, Mark Povinelli, Heather Chase, Bill Camp, John Cenatiempo, Max Casella, Bobby Cannavale, Billy Magnussen, James Cromwell, Stephen Root, Arron Shiver, Dominic Chianese, Christina Jackson, Peter McRobbie, Terence Winter, Ashlie Atkinson, Emma Kenney, Scott Jaeck, Suzanne Savoy, Francesca Scorsese, Ron Livingston, Jeffrey Wright, Meg Steedle, Randall Newsome, Ned Luke, Amy Warren, Patricia Arquette, Michael Badalucco, Tony Curran, Robert Clohessy, Margot Bingham, Nick Robinson, Josie Gallina, Lucy Gallina, Brian Geraghty, Fredric Lehne, Domenick Lombardozzi, Vincenzo Amato, Anatol Yusef, Louis Gossett Jr., Jenna Gavigan, Nick Sandow, Emily Dorsch, T.J. Linnard, Malcolm Madera, Lauren A. Kennedy, Stephen Badalamenti, Heather Lind, Kathleen Wilce, Craig DiFrancia, Jonathan Dwyer, Booch O'Connell, Carolina Santos Read, Oona Mekas, Jordan Gelber, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Rick Crom, Ed Moran, Virginia Kull, John Rue, Enid Graham, Rhonda Ayers, Eric Ladin, Noah Unger, Shannon Garland, Wayne Duvall, Remy Bennett, Erik LaRay Harvey, Ben Rosenfield, Laine Rettmer, Ben Van Bergen, Evie Paller, Frank Crudele, Ian Hart, Jared Brito, Alex Webb, Robert C. Kirk, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Natalie Wachen, Boris McGiver, Michael Zegen, Matt Letscher, Nolan Lyons, Olivia Nikkanen, Shae D'lyn, Georgia Ximenes Lifsher, Joe Caniano, Marc Pickering, Paul Calderon, Louis Cancelmi, Maya Kazan, Madeleine Rose Yen, Robert Langdon Lloyd, Patrick Carroll, Margo Seibert, Jonathan Weisbrod, Tommy Nelson, E.J. Carroll, Skai Jackson, Glenn Fleshler, Travis Tope, Marko Caka, Doris McCarthy, Natalie Paul, John Keating, Charlie Plummer, Kerry O'Malley, Tom Morrissey, Ed Heavey, Jeb Kreager, Scott Sowers, Christiane Seidel, Jeremy Bobb, Morgan Spector, Naomi McDougall Jones, Daniel Raymont, Jon DeVries, Peter Appel, Erin Dilly, Michael Siberry, Louis Vanaria, Michael Countryman, David Vadim, Gregory Bastien, Daniel J. Watts, Samantha Buck, Lisa Joyce, Erica Fae, John Buscemi, Oakes Fegley, Derrick Simmons, Irungu Mutu, Remy Auberjonois, Steve Witting, Brendan Burke, Mike Houston, Richard Easton, Sean Cullen, Stephen Hill, Vincent Giordano, John Ellison Conlee, Paul Fitzgerald, Richard Bekins, Salvatore Inzerillo, Pernell Walker, Reg Rogers, Adam Scarimbolo, Dagmara Dominczyk, Ryan Johnson, Joyce Van Patten, Carl Burrows, Jim True-Frost, Onata Aprile, Patch Darragh, Donald Paul, Megan Ferguson, Edoardo Ballerini, Dan Daily, Katie Henney, Kenneth Tigar, Chris Mulkey, Geoff Pierson, David Aaron Baker, Bill Sage, John Bolton, Marceline Hugot, Katy Boyer, Gabriel Olds, Patrick Kennedy, Frank Deal, Katherine Waterston, Richard Barlow, Will Janowitz, KC Wright, Peter Francis James, Andrew Howard, David Campbell, Drena De Niro, Tom Kemp, Miranda Plant, Scott Drummond, Happy Anderson, Chase Coleman, Grace Van Patten, Ian Blackman, Justin Swain, Clayton Dean Smith, John Leonard Thompson, Charlie Romanelli, Tommy Nohilly, Tom Aldredge, Bill Buell, Susan Blommaert, Estelle Bajou, Pierce Cravens, Brian Tyree Henry, Romina Schwedler, Nicky Julius, Josh Caras, Grace Rex, DeWanda Wise, Brian Haley, Kiva Dawson, Steven Hauck, Terrence Clowe, Owen Campbell, Nadia Alexander, Cliff Moylan, Joel Brady, Raymond McAnally

Scénografie:

Bill Groom, Bob Shaw

Kostýmy:

John Dunn

// Production Companies: Home Box Office (HBO) // Aj keď som mal prvú sériu dlho dlho doma, stále som sa jej vyhýbal, kvôli žánru a roku v ktorom sa odohráva. Čo sa mi naozaj páči je atmosféra a veľké herecké obsadenie čo seriálu samozrejme pridáva, ale škoda, že niektoré jednotlivé pasáže sú zbytočne zdĺhavé až nudné . Samotný seriál nie je zlý, ale za 5* u mňa nikdy nebude.(5.5.2011)

Creator: Terence Winter .. Po celé porci 12 dílů neskutečná spokojenost. Atmosferická, stylová, drsná i zábavná seriálová záležitost s vynikajícím obsazením. Scénář navíc nikde vyloženě nezklamal - snad jen při přítomnosti legendárních jmen mafie jako Al Capone, Lucky Luciano atpod. jsem čekal jejich ještě větší využití a propojenost (ale to třeba přijde později, zvláště Al by mohl povyrůst do svého formátu..) a ustát jde i pozvolné vypravěčské tempo - takže nevidím problém i s označením "televizní událost roku." 90%.(30.9.2010)

Pilot: Scorsese dostane šanci rozjet se až v druhé polovině, ale chápu, že bylo potřeba věnovat se nejprve postavám. Velmi slibná věc.(29.9.2010)

Tak tento seriál som zhltol na jedno sústo. Skvelá práca HBO, ďakujem. 90%.(18.10.2015)

No tak jsem to konecne dokoukal. Zacal jsem koukat kdyz uz byly vsechny dily odvysilany, ale stejne mi to zabralo hezkejch par tejdnu. Ne proto, ze bych nemel cas, ale jednoduse proto, ze jsem nemel absolutne zadnou potrebu sledovat dalsi dil. To je totiz hlavni a vicemene jedina chyba tohohle jinak vysoce kvalitniho serialu. Vsech 12 dilu se vlastne nic moc nedeje, jasne, neustale tu nekdo s nekym kseftuje a vymejsli se ochcavky, rozvine se spousta drobnejch pribehovejch linii, ale proste jednak tu neni zadna postava, ktery by clovek vylozene fandil a pak proste to je cely takovy desne mdly a utahany, furt se jen keca a nic se nedeje. Jasne, sem tam dojde na nejakou tu vrazdu, celkove to ma misty prijemne drsnou atmosferu, ale na me to proste nepusobilo jak mafianskej serial, ale spis jako politicky drama s trochu vic zkorumpovanejma politikama. Co na tom, ze by to vizualne obstalo i v kine a herci jsou do jednoho vynikajici. Dokoukal jsem to tak spis ze zvedavosti, jestli se to ke konci aspon trochu rozjede a abych nepsal komentar po skouknuti tretiny dilu, ale jestli bude druha serie a konec tomu nasvedcuje, asi si hodne rozmyslim jeji sledovani. I tak ale za nesporny kvality ty 4* soupnu.(27.4.2011)

• - Billboard v závěrečné scéně poslední epizody odkazuje na Nuckyho (Steve Buscemi) mládí. Přesněji řečeno na moment v době slavnostního průvodu, kdy zaprodal Gillian (Gretchen Mol) - momentu, který se mu tak později stal osudným. (P. J. D.)

• - Skutečný Enoch Johnson sice také přišel o svou první ženu, kterou si bral v jejích 17 letech, avšak podruhé se oženil až v roce 1941, 10 dní před nástupem do kriminálu, tedy nikoliv v roce 1921, jak je uvedeno v seriálu. Jeho druhá žena byla americká Švédka. (insurgentes)

• - 8. epizoda první série nese název „Hold Me In Paradise“ a odkazuje na báseň, kterou napsal Warren Harding a věnoval ji Anne Britton. (Kilroy2)