Reklama

Reklama

Brutální Nikita

(seriál)
  • Kanada La Femme Nikita (více)
Kanada, (1997–2001), 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(96)

Obsahy(1)

Kanadský seriál NIKITA nebo také LA FEMME NIKITA, na českých obrazovkách uvedený pod brutálně přeloženým názvem BRUTÁLNÍ NIKITA, vychází námětem ze stejnojmenného filmu Luca Bessona. Hlavní hrdinka (v podání půvabné australské herečky Pety Wilson) je obviněna z vraždy (na rozdíl od původního filmu neoprávněně) a poté se po fingované popravě ocitá uvnitř supertajné organizace, jejímž posláním je boj proti terorismu a teroristickým frakcím. Pro Nikitu se tak rozpoutává nelítostný boj o vlastní existenci uvnitř organizace, jejíž praktiky se často příliš neliší od praktik organizací, proti kterým bojuje.

Seriál má charakteristickou atmosféru, doplněnou zajímavým výběrem hudby od známých i méně známých interpretů. Po odvysílání všech čtyř řad sepsali fanoušci seriálu petici za jeho pokračování, která byla vyslyšena a seriál byl doplněn o zatím poslední osmidílnou pátou řadu. (Romla)

(více)

Recenze (130)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Seriál oproti filmové předloze trpí překombinovaností, rozmělněností, plytkostí... prostě obvyklými neduhy sérií natahovaných jen z důvodu kalkulu. Postavy působily nepřirozeně chladně, děj jednotlivých epizod vařil z vody, čili kdovíjak nezaujal. Hlavní hrdinka je sice kočka, ale anžto nejsem lesba, byla mi úplně putna. Její mužský protějšek Roy Dupuis nevypadá špatně, ovšem komu by mohl být sympatický takový studený čumák? Mně tedy ne. Nezbývá, než tenhle seriál označit za snesitelný průměr, rozhodně však o nic nepřijdete, pokud se mu obloukem vyhnete. 45% ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Seriál jedoucí na vlně Bessonova filmu uměl překvapit. Brutální Nikita s Petou Wilson byla pokračováním všech těch skvělých akčních seriálů, které se nebály jako hlavní hrdinky představovat atraktivní ženské. Někdy bylo nutné zabrousit do sci-fi nebo fantasy, jindy stačila obyčejná akce. Po roce 2000 v podobném stylu pokračovaly seriály Alias nebo Witchblade. ()

Reklama

LogTakSte odpad!

všechny recenze uživatele

Tomuto seriálu prakticky schází vše co měla předloha ať už je to atmosféra ,výkony herců či scénář. Vytvořit ze skvostu paskvil je možná umění které ovšem zasluhuje náležitý trest.Takže jménem Nikita (1990) se níže jmenovaní odsuzují k 20 letům nucených prací a zákazu činnosti na doživotí: Rick Jacobson, Gilbert M. Shilton, Roy Dupuis, David Warry-Smith, Jerry Ciccoritti, Brad Turner, Terry Ingram, George Bloomfield, Reza Badiyi, Guy Magar, Kari Skogland, Clark Johnson, Jon Cassar, René Bonnière, T.J. Scott, Joseph L. Scanlan, Ken Girotti, John Fawcett, David Straiton Ostatní zůčastnění za podílení na trestné činnosti za účelem obohacení se odsuzují k propadnutí veškerého movitého i nemovitého majetku.Nechť spravedlnosti je učiněno zadost. ()

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele

Zase tak nízké hodnocení (45%) si seriál opravdu nezaslouží. Ve své době šlo o velice neotřelý námět, který oplýval poměrně kvalitním zpracováním a obsahoval několik zajímavých twistů. Je však pravdou, že úroveň a uvěřitelnost twistů obracejících vždy doposud nastavené dění v seriálu byla ke konci jeho největší slabinou. Tak či tak 75% bez pocitu provinilosti bez problému dám. ()

Magyar 

všechny recenze uživatele

Odtažitá elegantní blondýna co pět minut s jiným cool účesem procházející se ladným krokem po Sekci všemocné. Jednoduše vyprofilovaný charaktery popasovávající se s loajalitou, zklamáním a (převážně) platonickou láskou, zato perfektně ovládající různý technický serepetičky a dress code. Mozek na volnoběh, úvahy nad záchranou/zničením světa a daj si konečně tu pusu nebo ne se lehce pohupují na alfa vlnách. Jako přílohu podávejte kafe s mlíkem a sušenky s čokoládou. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (22)

  • Ostatní agenti nosí do akce klasické neprůstřelné vesty a černé nepromokavé bundy určené pro horolezce, vyrobené firmou Diesel. (spygirl)
  • Seriál se natáčel v kanadském Torontu a okolí. (spygirl)
  • Nikita nosí mimo jiné transformovaný styl 70. let - samozřejmě opět převážně tmavé barvy, dovolena je ale i světlá. (spygirl)

Související novinky

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

Reklama

Reklama