Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

Nikita

Brutálna Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997 - 2001, 70 h 13 min (Minutáž: 96x43–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Grygorij Hladij, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Leanne Adachi, Jody Racicot, Brioni Farrell, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Marvin Kaye, James Purcell, Michael Cram, Theresa Joy, Anthony Lemke, Kyle Downes, Conrad Coates, Barry MacGregor, Alice Poon, Oliver Becker, Donna Christo, Jasper Cole, Paul Miller

Scénografie:

Rocco Matteo

Kostýmy:

Laurie Drew

Je mi líto, pro mne prostě jeden z kultovních seriálů, k mé radosti s psychologickým zaměřením, láskou i nenávistí. Navíc je Peta doslova ztělesněním ženy, protože ukničené kokety mi lezly vždycky na nervy. ..S Petou jsem začala zvažovat svou sexuální orientaci....:o) Ale Michael se mi líbil naštěstí víc:o) Za Petu o hvězdu víc, než bych dala za děj....(2.6.2010)

• Dever

Soundtrack Sean Callery: 1. New Life [1:14] ,2. Get Over It [2:56] ,3. Defection [3:17] ,4. Swinging Cages [2:16] ,5. Push the Button, Nikita [3:31] ,6. Saying Good-bye [5:19] ,7. Everything Happened So Fast [2:10] ,8. Bathtub for Two [1:36] ,9. Lab Nerds [3:51] ,10. Leaving Paris [2:40] ,11. Searching for Michael [2:33] ,12. Waterfront Shootout [2:13] ,13. Reunited [5:09] ,14. Nikita Contacting the Spirit World [1:21] ,15. Always Trust Your Father [3:45] ,16. Michael and Nikita's Love Theme [7:04],(9.5.2011)

• dex2man

V jakémkoliv porovnání s Bessonovou Nikitou se jedná o odpad. Když si odmyslím název,jedná se o podprůměrný seriál s jakýmsi neosobním,odtažitým a chladným přístupem k divákovi. Nevím jestli je záměrný,ale mě by až tak nevadil..Wilson i Dupuis jsou celkem cool a jejich "herectví" odpovídá úrovni seriálu. Hlavní problém je v kolísání zábavnosti jenotlivých dílů - ty s akcí a v exteriérech jsou celkem slušně "poživatelné", narozdíl od těch kecacích,rádoby psychologických... Lhal bych,kdybych řekl ,že jsem na to občas nekoukal:)(31.8.2010)

Osobně nechápu takto nízké hodnocení, protože Nikita rozhodně nepatří na dno seriálové tvorby. Ve své době šlo o velice neotřelý seriál, který přinesl spoustu zvratů (což nakonec ve finále bylo ale jeho největší slabinou - aspoň pro mě - konec posledních sérií natolik převrátil předchozí díly, až to hezké nebylo). Pokud je ale o umělecké ztvárnění, jednotlivé osoby a akci, šlo ve své době o veliký nadprůměr. Za hlavní aktéry (ale i vedlejší) a poměrně osobní přístup 3,5*(19.4.2013)

Dal bych možná i o hvězdičku víc, zpočátku to byla vážně solidní seriálová podívaná. Ale s postupem času scénář přitvrzoval do podoby "všichni proti všem", "nikdo nic neví", "všechno je stejně jinak", že mi začaly být osudy zúčastněných úplně fuk a bylo by mi i jedno, kdyby se zjistilo, že Sekci řídí Medvídek Pú.(8.10.2005)

• - V epizodě 1x07 „Mother“, ve scéně, kdy je Nikita přivázaná ke stromu a bita, prodělala její představitelka Peta Wilson otřes mozku. Chtěla, aby to vypadalo realisticky. (spygirl)

• - Název každé epizody má počet slov vždy podle toho, kolikátá je to řada. (spygirl)

• - Samostatnou kapitolou byly sluneční brýle - pokud nepocházely od věhlasných módních návrhářů, pak si je navrhla sama Peta Wilson a její firma "PSYCHT". (spygirl)