Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

Nikita

Brutálna Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997 - 2001, 70 h 13 min (Minutáž: 96x43–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Grygorij Hladij, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Leanne Adachi, Jody Racicot, Brioni Farrell, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Marvin Kaye, James Purcell, Michael Cram, Theresa Joy, Anthony Lemke, Kyle Downes, Conrad Coates, Barry MacGregor, Alice Poon, Oliver Becker, Donna Christo, Jasper Cole, Paul Miller, Diane Higgins, Nancy Cser

Scénografie:

Rocco Matteo

Kostýmy:

Laurie Drew

V zásadě průměrný akční seriál, který těží zejména ze známé stejnojmenné předlohy. Na Petu Wilson se dívá celkem hezky, ale některé její kostýmy jsou spíš jak z módní přehlídky a moc se do tohoto prostředí nehodí. Větším problémem jsou postavy, které až na Nikitu a Michaela jsou strašně ploché a nerozvinuté. Seriálu také neprospívají neustálé útěky a návraty, nicméně je to zajímavý pohled na to, jak takovéto tajné organizace můžou asi fungovat. 40%(11.7.2010)

Po přešlapování na místě v prvních dvou sériích, kdy si tvůrci evidentně nevěděli rady s námětem původní Nikity, nabírá seriál ve třetí a čtvrté sérii výborné grády, kdy akční scény (mimochodem na seriál skvěle vypravené - považte, jde o skoro 10 let před např. Lost nebo Heroes) působí jen jako doplňek k docela slušnému příběhu. Další série bohužel postupně sklouzávají do nastavované kaše. Za mě *** + jedna za Birkoffa, kultovní to postavu všech nácťáků, které v té době začal okouzlovat internet a počítače obecně.(29.9.2009)

• Dever

Soundtrack Sean Callery: 1. New Life [1:14] ,2. Get Over It [2:56] ,3. Defection [3:17] ,4. Swinging Cages [2:16] ,5. Push the Button, Nikita [3:31] ,6. Saying Good-bye [5:19] ,7. Everything Happened So Fast [2:10] ,8. Bathtub for Two [1:36] ,9. Lab Nerds [3:51] ,10. Leaving Paris [2:40] ,11. Searching for Michael [2:33] ,12. Waterfront Shootout [2:13] ,13. Reunited [5:09] ,14. Nikita Contacting the Spirit World [1:21] ,15. Always Trust Your Father [3:45] ,16. Michael and Nikita's Love Theme [7:04],(9.5.2011)

Je mi líto, pro mne prostě jeden z kultovních seriálů, k mé radosti s psychologickým zaměřením, láskou i nenávistí. Navíc je Peta doslova ztělesněním ženy, protože ukničené kokety mi lezly vždycky na nervy. ..S Petou jsem začala zvažovat svou sexuální orientaci....:o) Ale Michael se mi líbil naštěstí víc:o) Za Petu o hvězdu víc, než bych dala za děj....(2.6.2010)

Začátek seriálu byl hodně "cool", potom se bohužel začal topit v zápletkách a neustálé zvraty ve vztahu mezi Nikitou a tím studeným čumákem Michaelem jsem už nějak nestíhala. Nejvíc mě bavili postavy Šéf a Madeline - Šéfa bych dokonce označila za jednoho z nejlépe zahraných záporáků v televizní produkci..... Seriálu Nikita se nedá upřít určité kouzlo.(22.6.2012)

• - V epizodě 1x07 „Mother“, ve scéně, kdy je Nikita přivázaná ke stromu a bita, prodělala její představitelka Peta Wilson otřes mozku. Chtěla, aby to vypadalo realisticky. (spygirl)

• - V roce 2001 byla na motivy seriálu vyvíjena videohra pro XBox. Projekt byl ale před dokončením zrušen. (Riker)

• - Ostatní agenti nosí do akce klasické neprůstřelné vesty a černé nepromokavé bundy určené pro horolezce, vyrobené firmou Diesel. (spygirl)