Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

Nikita

Brutálna Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997 - 2001, 70 h 13 min (Minutáž: 96x43–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Grygorij Hladij, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Leanne Adachi, Jody Racicot, Brioni Farrell, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Marvin Kaye, James Purcell, Michael Cram, Theresa Joy, Anthony Lemke, Kyle Downes, Conrad Coates, Barry MacGregor, Alice Poon, Oliver Becker, Donna Christo, Jasper Cole, Paul Miller, Diane Higgins, Nancy Cser

Scénografie:

Rocco Matteo

Kostýmy:

Laurie Drew
  • LogTakSte

Tomuto seriálu prakticky schází vše co měla předloha ať už je to atmosféra ,výkony herců či scénář. Vytvořit ze skvostu paskvil je možná umění které ovšem zasluhuje náležitý trest.Takže jménem Nikita (1990) se níže jmenovaní odsuzují k 20 letům nucených prací a zákazu činnosti na doživotí: Rick Jacobson, Gilbert M. Shilton, Roy Dupuis, David Warry-Smith, Jerry Ciccoritti, Brad Turner, Terry Ingram, George Bloomfield, Reza Badiyi, Guy Magar, Kari Skogland, Clark Johnson, Jon Cassar, René Bonnière, T.J. Scott, Joseph L. Scanlan, Ken Girotti, John Fawcett, David Straiton Ostatní zůčastnění za podílení na trestné činnosti za účelem obohacení se odsuzují k propadnutí veškerého movitého i nemovitého majetku.Nechť spravedlnosti je učiněno zadost.(19.6.2011)

Vynikající hudba, sexy agentka a klasická 007 problematika a milostný románek - úspěšný seriál. Porovnávat originální snímek a seriál je zbytečné, protože se to porovnávat nedá. Přiznávám, že seriál držela nad vodou romance Nikity a Michaela, kterým "zloduši" házeli klacky pod nohy. Seriál úspěšný, který WB vydělal pěknou hromádku dolárků.(16.5.2004)

Nedávno jsem si zase pustil všechny díly a první tři série jsou perfektní,ale čtvrtá a pátá kdy odcházejí hrdinové sekce 1 do věčných lovišť už nestojí za nic.Blonďatých hrdinek ve světě moc není spíš pózují pro Playboy a proto jsem byl rád když tvůrci seriálu aspoň jednu našli.Seriál je kombinací všech lidských vlastností a doprovázený mnoha písněmi které zůstanou v hlavě napořád.Brutální Nikita je mnohem větší vzor pro slečny než Lara Croft.(24.11.2018)

• MickeyStuma

TV seriál podle stejnojmenného francouzského snímku a pravdou je, že má k němu opravdu hodně daleko. Nic nového nedokázal přinést a tak se epizody stále motají podle zavedené šablony, což neuvěřitelně nudí. Námět se velice brzy vyčerpal, takže následující velmi rychlý pád do propadliště zapomenutelných děl byl nevyhnutelný. A přitom rozjezd vyzníval vcelku slibně. Po vizuální stránce ale vše vypadá velmi levně a uměle, herecké výkony toporně, akční scény bez nápadu. Tak tohle ne, tohle se opravdu nepovedlo.(9.5.2016)

Pro mě dokonalá záležitost. V devadesátém osmém, kdy se vysílali akční seriály ve stylu "já hodnej polda, ty zlej terorista" přišla najednou bomba s našlapaným vizuální zpracováním, plná emocí, které z lidí doslova ždímala. Přišel seriál, kde ti "hodní" byli mnohem větší svině než většina soupeřů, kteří proti nim stáli a právě proto nad nimi vítězili. Byla báječné sledovat ženu, která ač nebyla naivní a hloupá, měla svoje ideály, svoje pravdila cti a fair play a jak jsou tyto její hodnoty stále více nabourávány nemilosrdnou Sekcí 1. Téměř každý díl sice končil dopadením zloducha, ale přitom zároveň nějakým způsobem špatně a někdo i tak, že člověk zůstal sedět s otevřenou pusou a říkal si to snad ne... Když si k tomu připočtu propracované hlavní postavy, skvělé vizuální zpracování, úžasné technické záležitosti (z nichž některé dnes pravda už působí poněku zastarale), schopnost vyjádřit většinu věcí pouhým pohledem, gestem, geniálně vybranou elektronickou hudbu a skvělé akce, nemůžu dát jinak než za pět. Pravda, později se přestalo bojovat proti terorismu a začaly spiklenecké zápletky ale Akta-X, ale mě to nevadilo, naopak! Pro mě větší bomba než nastavovaná kaše 24 hodin (každá série by vydala tak na jeden film) nebo srovnatelný Alias. EDIT: Po zkouknutí posledního dílu čtvrté série a následné páté řady musím hvězdičku sebrat. Na konci 4. řady se stane něco, co šmahem pošle do háje vývoj v předchozích třech sériích a pátá série, která se pokouší o kontinuální příběh plný zvratů je doslova utrpení sledovat. Z šestičlenné základní sestavy zbudou jen tři postavy a ty seriál neutáhnou... Takže seriál pro mě končí skvělým 4x21 - takhle měla Nikita skončit a byl bych spokojený.(20.9.2008)

• - Kostýmová návrhářka seriálu Laurie Drew byla za svou práci celkem čtyřikrát nominována na cenu Gemini Awards a v roce 1998 jednu cenu získala (za epizodu 2x05 New Regime). (spygirl)

• - V roce 2002 vyšel speciální soundtrack - "LA FEMME NIKITA: Music by Sean Callery", obsahující 16 instrumentálních skladeb, které v seriálu zazněly. (spygirl)

• - V roce 2001 byla na motivy seriálu vyvíjena videohra pro XBox. Projekt byl ale před dokončením zrušen. (Riker)