Brutální Nikita (TV seriál)

• Kanada

La Femme Nikita

Nikita

Brutálna Nikita

La Femme Nikita

Akční / Drama / Thriller

Kanada, 1997–2001, 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday, Stephen Shellen, Juliet Landau, Bruce Payne, Michael Sarrazin, Sean Whalen, Christopher Cordell, Carlo Rota, Peter Mensah, Michelle Nolden, Aaron Ashmore, Kristin Booth, Doru Bandol, Simon MacCorkindale, Brian Poth, Raoul Max Trujillo, Michael A. Miranda, Robert Knepper, Vince Corazza, Sherry Miller, Michael Filipowich, Callum Keith Rennie, James Faulkner, Yvonne Sciò, Steve Byers, Ingrid Veninger, Shawn Roberts, Joanna Bacalso, Hrant Alianak, Arturo Fresolone, Sarah Gadon, David McIlwraith, Michael Cera, Rich Sommer, Grygorij Hladij, Andrew Kraulis, Alan Van Sprang, Aidan Devine, Mark Lutz, Noah Reid, Douglas O'Keeffe, Tobin Bell, Adam Ant, Conrad Dunn, James Kidnie, A.C. Peterson, Gabriel Hogan, John Ralston, Kira Clavell, Stewart Bick, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Kate Greenhouse, David Hemblen, Felicity Waterman, Ryan Scott Greene, George Buza, Salvatore Antonio, Peter Outerbridge, Cas Anvar, Kate Trotter, James McGowan, Robert Eaton, Denis Forest, Megan Fahlenbock, Kathryn Zenna, John Wildman, Kevin Jubinville, David Julian Hirsh, Adrian Hough, Andrew Gillies, Anais Granofsky, Stavroula Logothettis, Gene Mack, Gerry Mendicino, Jason Barbeck, Lindsay Collins, Michael Querin, David Collins, Tony Nappo, Janet Kidder, Mung-Ling Tsui, Von Flores, Vieslav Krystyan, James Binkley, Dominic Fung, Richard Clarkin, Lara Wickes, Chantal Quesnelle, Richard Waugh, Jane Moffat, Tommy Chang, Markus Parilo, Jean Yoon, Ted Ludzik, Steve Cumyn, James Downing, Michael Chan, Alex Poch-Goldin, Shane Daly, Martin Doyle, Leanne Adachi, Jody Racicot, Brioni Farrell, Johnie Chase, Billy Otis, Michael Rhoades, Soo Garay, Joseph Scoren, David Calderisi, Marvin Kaye, James Purcell, Michael Cram, Theresa Joy, Anthony Lemke, Kyle Downes, Conrad Coates, Barry MacGregor, Alice Poon, Oliver Becker, Donna Christo, Jasper Cole, Paul Miller, Diane Higgins, Nancy Cser, Joe Ross, Nola Augustson, Ho Chow, Damon D'Oliveira, Ned Vukovic, Susan Hamann, Yuval Daniel, Joseph Griffin, Denise Fergusson, Jorge Molina
  • dex2man

V jakémkoliv porovnání s Bessonovou Nikitou se jedná o odpad. Když si odmyslím název,jedná se o podprůměrný seriál s jakýmsi neosobním,odtažitým a chladným přístupem k divákovi. Nevím jestli je záměrný,ale mě by až tak nevadil..Wilson i Dupuis jsou celkem cool a jejich "herectví" odpovídá úrovni seriálu. Hlavní problém je v kolísání zábavnosti jenotlivých dílů - ty s akcí a v exteriérech jsou celkem slušně "poživatelné", narozdíl od těch kecacích,rádoby psychologických... Lhal bych,kdybych řekl ,že jsem na to občas nekoukal:)(31.8.2010)

Začátek seriálu byl hodně "cool", potom se bohužel začal topit v zápletkách a neustálé zvraty ve vztahu mezi Nikitou a tím studeným čumákem Michaelem jsem už nějak nestíhala. Nejvíc mě bavili postavy Šéf a Madeline - Šéfa bych dokonce označila za jednoho z nejlépe zahraných záporáků v televizní produkci..... Seriálu Nikita se nedá upřít určité kouzlo.(22.6.2012)

Na tuto exklusivní blondýnu budu vzpomínat opravdu dlouho. Její pravá stránka a obličej ženy zůstal vždy skryt pod tvrdou maskou agenta. Ta její šéfka, ta mě tak nějak prudila. Radši bych tam viděl muže. Líbil se mi, její muž s dlouhýma vlasama, byl hezký a uměl to sní. A taky ji chtěl do postele. Ale řeknite mi...Nikita je opravdu krásná a její chování vzbuzuje hlubokou touhu a dokáže rozproudit srdce napětím a vzrušením z něčeho nového a tajemného. To je můj názor. 5 nedám, protože hlubší poselství tak nějak chybělo.(24.10.2008)

Nedávno jsem si zase pustil všechny díly a první tři série jsou perfektní,ale čtvrtá a pátá kdy odcházejí hrdinové sekce 1 do věčných lovišť už nestojí za nic.Blonďatých hrdinek ve světě moc není spíš pózují pro Playboy a proto jsem byl rád když tvůrci seriálu aspoň jednu našli.Seriál je kombinací všech lidských vlastností a doprovázený mnoha písněmi které zůstanou v hlavě napořád.Brutální Nikita je mnohem větší vzor pro slečny než Lara Croft.(24.11.2018)

Seriál mého mládí, na který se nezapomíná. Rozpolcená Nikita Peta Wilson a chladný Michael Roy Dupuis, byli zvláštní a nezapomenutelný pár. Každý díl provázela mrazivá atmosféra a vy jste věděli, že se happy endu nikdy nedočkáte, přesto jste stále doufali a pozorovali Michaela, zda jeho sebekontrolou pronikne aspoň malý úsměv. Nebylo to dokonalé a nyní by to možná nemělo už své kouzle, ale ve své době to nabízelo pěknou muziku, zajímavé módní kreace Nikity (včetně suprových slunečních brýlí), netradiční atmosféru a zakázanou lásku. Není to vrchol kvality, 80% je za srdeční záležitost.(11.2.2010)

• - Seriál má svůj vlastní styl a to samozřejmě platí i v oblečení - zakázáno bylo téměř všechno "obyčejné": džíny, trika s potiskem, halenky, základní barvy, kostka, puntík, atd. (samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je takové oblečení nutné). (spygirl)

• - V roce 2001 byla na motivy seriálu vyvíjena videohra pro XBox. Projekt byl ale před dokončením zrušen. (Riker)

• - Název každé epizody má počet slov vždy podle toho, kolikátá je to řada. (spygirl)