Brutální Nikita

(seriál)
  • Kanada La Femme Nikita (více)
Kanada, (1997–2001), 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday (více)

Série(5) / Epizody(96)

Kanadský seriál NIKITA nebo také LA FEMME NIKITA, na českých obrazovkách uvedený pod brutálně přeloženým názvem BRUTÁLNÍ NIKITA, vychází námětem ze stejnojmenného filmu Luca Bessona. Hlavní hrdinka (v podání půvabné australské herečky Pety Wilson) je obviněna z vraždy (na rozdíl od původního filmu neoprávněně) a poté se po fingované popravě ocitá uvnitř supertajné organizace, jejímž posláním je boj proti terorismu a teroristickým frakcím. Pro Nikitu se tak rozpoutává nelítostný boj o vlastní existenci uvnitř organizace, jejíž praktiky se často příliš neliší od praktik organizací, proti kterým bojuje.

Seriál má charakteristickou atmosféru, doplněnou zajímavým výběrem hudby od známých i méně známých interpretů. Po odvysílání všech čtyř řad sepsali fanoušci seriálu petici za jeho pokračování, která byla vyslyšena a seriál byl doplněn o zatím poslední osmidílnou pátou řadu. (Romla)

MickeyStuma

TV seriál podle stejnojmenného francouzského snímku, avšak má k němu docela daleko. V podstatě nic nového nepřináší, jen se spokojeně veze po zavedené šabloně a nic víc, takže lecjaká zábavnost se každou další epizodou spíše vytrácí. Námět se velice rychle vyčerpal, a tak rychlý pád do propadliště diváckého zájmu byl nevyhnutelný. A přitom byl rozjezd docela slibný. Vizuální stránka věci a výprava ale nabývala dojmu levnosti, což na přesvědčivosti také moc nepřidalo. Akční scény bez nápadu a když se k tomu navíc přidají toporné herecké výkony... No nic. Tohle se tentokrát opravdu nepovedlo. ()

Korra

Začátek seriálu byl hodně "cool", potom se bohužel začal topit v zápletkách a neustálé zvraty ve vztahu mezi Nikitou a tím studeným čumákem Michaelem jsem už nějak nestíhala. Nejvíc mě bavili postavy Šéf a Madeline - Šéfa bych dokonce označila za jednoho z nejlépe zahraných záporáků v televizní produkci..... Seriálu Nikita se nedá upřít určité kouzlo. ()

Tom Riddle

Peta Wilson, moje dětská láska, byla jako smrtonosná žena opravdu uchvacující, seriál měl ve své době neokoukané zápletky, a prostě to byla jízda. Tak mi to tedy připadalo v deseti letech. Teď mi to přijde jako asi ta nejlepší volba ve čtyři hodiny ráno, což není zrovna výhra, ale za opravdu nádhernou Petu a z nostalgie ty tři dám ()

Mikita

Seriál mého mládí, na který se nezapomíná. Rozpolcená Nikita Peta Wilson a chladný Michael Roy Dupuis, byli zvláštní a nezapomenutelný pár. Každý díl provázela mrazivá atmosféra a vy jste věděli, že se happy endu nikdy nedočkáte, přesto jste stále doufali a pozorovali Michaela, zda jeho sebekontrolou pronikne aspoň malý úsměv. Nebylo to dokonalé a nyní by to možná nemělo už své kouzle, ale ve své době to nabízelo pěknou muziku, zajímavé módní kreace Nikity (včetně suprových slunečních brýlí), netradiční atmosféru a zakázanou lásku. Není to vrchol kvality, 80% je za srdeční záležitost. ()

Fifipek

Tento serial nema s puvodnim Bessonovym dilem krome uvodniho seznameni nic spolecneho a odehrava se po vlastni ose, takze veskere argumentace typu znehodnoceni Mistrova dila jsou dosti zcestne! Serial je velice propracovanou zalezitosti, ktera tezi z dobreho scenare- aspon prvni serie urcite, potom z propracovanosti psychologie postav- Madeline je naprosto genialne ztvarnena Albertou Watson. Nikita v podani Pety Wilson je skutecne osudova la femme narozdil od Bessonovy osklivky a sveho charakteru zeny, ktera miluje zivot, ale musi zabijet, aby prezila se australska herecka take zhostila s naprostym prehledem. Atmosferu navic doplnuje fantasticka hudba, ktera vychazela v zahranici jako samostatny soundtrack! Skoda jen tech obcasne lacinych televiznich triku. ()

• V roce 2006 sepsal Christopher Heyn (asistent výkonného poradce seriálu) velkou knihu (encyklopedii) s názvem: "Inside Section One: Creating and Producing TV's La Femme Nikita". K dostání je pouze přes internet. (spygirl)
  • V roce 1998 vyšel písničkový soundtrack k seriálu - "LA FEMME NIKITA: Music from the television series". (spygirl)
  • Inspirací pro kostýmy v seriálu byla hlavně móda evropských filmů, klasické italské oblečení a umělecké kresby a fotografie. (spygirl)

Související novinky

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)