Brutální Nikita

• Kanada La Femme Nikita (více)
Kanada, (1997–2001), 70 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Joel Surnow

Hudba:

Sean Callery

Peta Wilson, Don Francks, Eugene Robert Glazer, Roy Dupuis, Matthew Ferguson, Jennifer Finnigan, Alberta Watson, Roman Podhora, Ted Atherton, Josh Holliday (více)

Série(5) / Epizody(96)

Kanadský seriál NIKITA nebo také LA FEMME NIKITA, na českých obrazovkách uvedený pod brutálně přeloženým názvem BRUTÁLNÍ NIKITA, vychází námětem ze stejnojmenného filmu Luca Bessona. Hlavní hrdinka (v podání půvabné australské herečky Pety Wilson) je obviněna z vraždy (na rozdíl od původního filmu neoprávněně) a poté se po fingované popravě ocitá uvnitř supertajné organizace, jejímž posláním je boj proti terorismu a teroristickým frakcím. Pro Nikitu se tak rozpoutává nelítostný boj o vlastní existenci uvnitř organizace, jejíž praktiky se často příliš neliší od praktik organizací, proti kterým bojuje.

Seriál má charakteristickou atmosféru, doplněnou zajímavým výběrem hudby od známých i méně známých interpretů. Po odvysílání všech čtyř řad sepsali fanoušci seriálu petici za jeho pokračování, která byla vyslyšena a seriál byl doplněn o zatím poslední osmidílnou pátou řadu. (Romla)

x_dan

Po dlouhe dobe se mi dostalo do ruky DVD s timto serialem, tak jsem zkusil porovnat, jestli je to opravdu tak dobre, jak se mi kdysi ;) zdalo. Musim rict, ze jsem byl velmi potesen. S Bessonovym filmem to sice nema spolecneho nic, krome jmen, ale koho to zajima? A Peta je kraaasna. ()

Trinculo odpad!

Doporučeno pro všechny příznivce teorie spiknutí a těm, kterým MI nestačí. Z původního filmu zůstane něco málo, a spíše se podobá americkému remaku Assasinovi. Co však úplně zlikviduje, když z filmu kde tak uplně nešlo o střílení a akci, udělá více méně sérii přestřelek. ()

kolly13

Na hlavu padlé, uměle zahrané a na blond prcině postavený pseudoakční seriál do našich hlav nasoukaný jen díky neustálému omílání v televizi. Hrůza. ()

kikin01

Vždycky jsem měl z tohoto seriálu husí kůži a depresivní atmosféra se dala krájet. Pro mě to byl jeden z nejlepších seriálů, který jsem v mládí viděl a určitě na něho ještě někdy mrknu. ()

X_B_D

Vynikající hudba, sexy agentka a klasická 007 problematika a milostný románek - úspěšný seriál. Porovnávat originální snímek a seriál je zbytečné, protože se to porovnávat nedá. Přiznávám, že seriál držela nad vodou romance Nikity a Michaela, kterým "zloduši" házeli klacky pod nohy. Seriál úspěšný, který WB vydělal pěknou hromádku dolárků. ()

zjs

Vraťte se zpátky. Řekněte vašim kolegům ať udělají vše možné. Poté nemožné a pak nemyslitelné, dokud nebude mimo nebezpečí. Protože až skončíte, doktore, v té místnosti budou buď čtyři žijící lidé nebo čtyři mrtvoly. Rozumíte? ()

Leníci

Po přešlapování na místě v prvních dvou sériích, kdy si tvůrci evidentně nevěděli rady s námětem původní Nikity, nabírá seriál ve třetí a čtvrté sérii výborné grády, kdy akční scény (mimochodem na seriál skvěle vypravené - považte, jde o skoro 10 let před např. Lost nebo Heroes) působí jen jako doplňek k docela slušnému příběhu. Další série bohužel postupně sklouzávají do nastavované kaše. Za mě *** + jedna za Birkoffa, kultovní to postavu všech nácťáků, které v té době začal okouzlovat internet a počítače obecně. ()

Geuin

Příšerné scénáře a nudné příběhy podtrhuje krása neherečky v hlavní roli, synergie této zabijácké kombinace posílá tento "akční" seriál do levelu odpad...Ale vzhledem k tomu, že jsou mnohem horší seriály, dáme jednu hvězdičku... ;-) ()

Bohdy67

Klasický akčňák konce minulého tisíciletí...Na Petu Wilson se v na začátku mé puberty dalo koukat jen s otevřenou pusou a kapesníkem na utírání slin. Charizma Roye Dupuise taky netřeba rozvádět. Výborná dvojce hlavních hrdinů kterým nechyběl románek na pozadí (či spíše občas na popředí) zajímavého nápadu Luca Bessona, který ovšem postupě ztrácel grády a už to bylo spíše jako Dallas a všemožné intriky už se člověku museli i zajídat...Každopádně první dvě řady byli na čtyři hvězdy,zbytek tak dvě a něco,takže 3 *** a 57% ()

Lucka07

Na Brutální Nikitě jsem v podstatě vyrostla. Je to moje srdcová záležitost. V době, kdy se u nás objevila v televizi, pro mě neexistoval lepší akční seriál. ()

iveta234

Tento seriál se dá docela dobře sledovat, má celkem slušný děj, dobré herecké obsazení. Děj je občas přímo děsivý,no prostě dobro vždy nevyhrává nad zlem.... ()

Tomulka

Seriál neurazí a i přes to, že se zhruba v polovině odpoutává od myšlenky filmu je celkem koukatelný. Akorát překombinovanost vztahů od již zmiňované poloviny je hrozná. Je to škoda. ()

Tucinka

bože jak my se ségrou žraly brýle Peta Wilson...a její proměny... tenkrát před dvaceti lety to fakt byla pro nás pecka, na kterou jsme se těšily a žraly jsme každý jejich případ... ()

Sa.sa

Peta Wilson je fakt kus ženské, která by stála za hřích! Okolo ní se točí tento seriál a to je dobře... Boja jeho co blbnete s tím nízkým hodnocením ?! proberte se jedině 5hvězd...! Ano na 22let starý seriál opravdu dobré... ()

Zabriskie

Jeden z mých nejoblíbenějších seiálů se odahrává v hi-tech prostředí sekce 1, což je tajná organizace potlačující mezinárodní zločin. Nemilosrdní a za všech okolností drsní agenti se v něm pohybují v kovově chladném, sterilním světě plném počítačů a plní své téměř sebevražedné mise. Největším a možná i jediným zklamáním seriálu je poslední série. V ní se autoři museli asi zbláznit, protože celý předchozí děj a vývoj postav úplně převrátili na hlavu rádoby velkou pointou, která místo pocitu překvapení vyvolá spíš smích. Závěrečná série má ale i jiné nedostatky, studio asi chtělo bez dobrých nápadů jen nastavit Nikitu o další díly. Kéž bych poslední řadu neviděl, trochu mi to zkazilo prožitek z celého seriálu. Jinak bych dal určitě 100%. ()

pupidup

Je mi líto, pro mne prostě jeden z kultovních seriálů, k mé radosti s psychologickým zaměřením, láskou i nenávistí. Navíc je Peta doslova ztělesněním ženy, protože ukničené kokety mi lezly vždycky na nervy. ..S Petou jsem začala zvažovat svou sexuální orientaci....:o) Ale Michael se mi líbil naštěstí víc:o) Za Petu o hvězdu víc, než bych dala za děj.... ()

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)