Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele topi80 k tomuto seriálu (104)

Už je to tady! (1995) (S04E24)

Trocha retrospektivy, takže vtip se točí kolem podávání a nepodávání léků proti bolesti. ()

Bratrská ochrana (1995) (S05E01)

Aneb kterak neukojený J.T. pohlédne sám sobě do hlavy, jakmile jde o jeho sestru. Rovněž Frankovo vysvětlení Carol, co se odehrává Markovi v hlavě, je povedené. ()

Tři chůvy (1995) (S05E02)

Danin feminismus projde zatěžkávací zkouškou v konfrontaci s hasiči. Též stojí za to poslechnout si Kareninu a Daninu verzi Šípkové Růženky. ()

Divoký večírek (1995) (S05E03) odpad!

Dana se v devatenácti poprvé vožrala, což jí přivedlo ke zjištění, že by bylo dobré ještě nějakých 10 let bydlet doma, mít občas domácí vězení a podobně. Poněkud trapné... ()

Pomoc v nouzi (1995) (S05E04)

U rad na Lince důvěry jsem se docela pobavil. ()

Pomocnice v domácnosti (1995) (S05E05)

Trochu elbudovsko - budovský díl, ve kterém přemýšlení rozkrokem přiměje J.T.ho k pracovitosti. ()

Opičí hrátky (1995) (S05E07)

Mě zvířata v sitcomech baví a opice obzvláště, takže jsem se pobavil výborně. ()

Nová kariéra (1995) (S05E08)

Vždy žasnu, jaké se Codymu vždycky otvírají karierní možnosti. A on nakonec vždy všechno podělá, protože asi není nic lepšího než bydlet v karavanu na dvoře domu s 6 mladšími bratranci a sestřenicemi... ()

Vraťte nám dítě (1995) (S05E10)

Zápletka tohoto druhu nemůže zklamat, zároveň se nemohu zbavit pocitu, že se z toho dalo vykřesat více. J.T. mohl Frankovi oponovat, že by možná nebylo špatné mít syna a podobně... ()

Obraz (1996) (S05E12)

Zábavný díl se třemi liniemi, z nichž ta s lovem myši byla trochu trapná, ale o to víc z ní vytěžil závěr. Tentokrát jsme zůstali ušetřeni i dojemného výchovného rozhřešení, což přičítám k dobru. ()

Nerovný boj (1996) (S05E13)

Tady si tvůrci vybrali hodně slabou chvilku, obě linie byly křeč až na půdu. Pro ty, kdo hledají kontinuitu i v sitcomech, možná přijde zajímavé, že zde Carol nechce Marka pustit studovat na prestižní akademii pro nadané, zatímco v jiném díle se snaží umístit nejmladší dcerku do prominentních jeslí. ()

Mezi dvěma ohni (1996) (S05E14)

Díl zachraňuje hláškující Dana. ()

Tajný ctitel (1996) (S05E16)

Když se těch pár dopisů napíše opravdu dobře, roztaje i přemoudřelá Dana. Jakožto člověk spořivý jsem soucítil s Frankem, i když na tak odvážné obdarování bych si asi netroufl. Vrcholem dílu je pak to, kterak si J.T. vychutná Franka při vyřízení telefonu. ()

Mladí duchem (1996) (S05E17)

Jako muzikant jsem samozřejmě se zájmem sledoval, jak si tvůrci sitcomu, který používá ve studiu samozřejmě jen omezené množství komparsistů, poradí se ztvárněním pekla rockového koncertu. Je pravda, že tím, že kapela byla grungeová (nebo spíše o ní bylo jako o grungeové mluveno) se publikum skládalo ze spíše slušňácky vyhlížejícího publika ve flanelových košilích, nikoliv okovaných vousáčích v kůži. Ale to je jen taková perlička. Důležité je poznání, že mladými rodiči už se Frank s Carol nestanou, i když se budou snažit. ()

Hádej, kdo přijde na večeři (1996) (S05E18)

Ajajaj, to zase byla křeč. Že si Al vždycky vybere takový týpky, aby nám tvůrci mohli ukázat, jací jsou to morálně neotřesitelní správňáci. Naštěstí to zachraňuje J.T., který si s morální neotřesitelností a zásadami hlavu nedělá. ()

Barvitý víkend (1996) (S05E20)

Už poněkolikáté zopakovaný motiv, kdy se Karen chová jako povrchní slepice, ale nakonec zjistíme, že je to vlastně docela hodná holka. Poprvé by tomu divák možná i věřil. Druhá linie s řetězovým dopisem je docela vtipná. ()

Nejistá kariéra (1996) (S05E21)

Zatímco v případě J.T.ho a Riche se losování moc netrefilo, u Dany bych se vsadil, že byl test opravdu objektivně a odborně vyhodnocen. Tvůrci si s těmi předpoklady všech zúčastněných mohli ještě trochu více pohrát. To vyčítám scénáristům už poněkolikáté. Vymyslí výbornou "anekdotu", ale kdyby ji rozehráli ad absurdum, vytěžili by z toho mnohem více. ()

Výlet do Disneyworldu I. (1996) (S05E22)

Štáb vyšel z kulis do exteriérů a musím uznat, že filmařsky to mělo švih. S dějem už to bylo podstatně slabší. ()

Výlet do Disneyworldu II. (1996) (S05E23)

Druhý díl reklamy na obří lunapark, která zastínila děj a hlavně vtip. ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard