Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998 - 2006, 73 h 20 min (Minutáž: 201x22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey DeLisle, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Bonnie Turner, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman, Julie Claire, Vicki Goldsmith

Komentáře uživatelů k TV seriálu (270)

Už to nesleduju, abych zjistila, co se na tom muže komu líbit, ale naopak - co se na tom muže někomu nelíbit? Debru Jo Rupp nezřízeně zbožňuju od začátku.(19.1.2010)

Přátelé sedmdesátek natočili Přátele ze sedmdesátek. Dobová atmosféra je tu vším - až na to, že ji jaksi nepoznáte z ničeho krom oblečení a "spotřební techniky". I tak je to díky velmi sympatickému castingu záležitost, kterou můžete zabíjet svůj čas dle libosti - v zásadě se nic vážného neřeší, ani se to celkem vzato moc neposouvá vpřed, je to jen "nic proti ničemu" zábava. A kdo by se rád nepodíval na Milu Kunis a Lauru Prepon, kdykoliv je k tomu příležitost, že?;) BTW Laura má v českém dabingu opravdu HODNĚ tuctovější hlas než ve skutečnosti. Ashton Kutcher tu hraje retarda ála Joey, takže (mu) to funguje, ale herectví tomu prosím neříkejme;) Vítězi v tomhle ohledu jsou jednoznačně Kurtwood Smith a Debra Jo Rupp, jejich hlášky i výrazivo převyšují ostatní nejméně o třídu. Je mi záhadou jak tenhle seriál mohl ustát osm sezón, ale je to kvalitně odvedená, na nic si nehrající sitcomová práce, která si drží svoji úroveň. Takže ano, proč ne, 80%.(3.10.2014)

Sitkom, který svou průměrnost umně zakrývá slušivým sedmdesátkovým hávem. Ta atmosféra mne pokaždé přinutí být shovívavější k slabším hláškám i nenápaditě napsaným (ale sympaticky zahraným) postavám. Jak to Zlatá sedmdesátá mohla dotáhnout na 8 sérií zatím ale nechápu. Dodatek: Začínám chápat. Kdykoliv na Zlatá sedmdesátá narazím v televizi, neodolám a setrvám až do konce. Bezkonkurenčně nejvtipnější jsou představy hrdinů, co kdyby... 70-79%(26.1.2010)

That '70s Show: 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,398,375 //počet predaných kusov 72,656(18.1.2011)

Soundtrack Ben Vaughn a Jeff Sudakin: 1. That '70s Song [#] ,2. I Want You to Want Me ,3. Black Betty ,4. Radar Love ,5. Funk #49 ,6. Saturday Night Special ,7. Let It Ride ,8. Hold Your Head Up ,9. Rock Candy ,10. Cities on Flame With Rock & Roll ,11. Hey Baby ,12. Under My Wheels ,13. Celluloid Heroes ,14. The Wall Street Shuffle ,15. September Gurls ,(9.5.2011)

Více než vděčná podívaná, která mi svou upřímností, přímočarostí a překvapivou neměnností náramně zpříjemnila léto roku 2010, kdy jsem si ji proti svým zvyklostem dávkoval po větších porcích jako potřebný životabudič. Je to ale právě ona neschopnost změnit ducha vyprávění, která mi po letech zabraňuje ponechat Sedmdesátkám nejvyšší hodnocení, i když budu na Hydeho sociální natvrdlost, Ericovu vztahovou natvrdlost a Kelsovu natvrdlost ohledně úplně všeho vzpomínat s hodně širokým úsměvem. Ona pozitivní atmosféra dalece převyšuje případnou kyselost ze změn v obsazení v poslední sérii i ze všeho s tím souvisejícího.(24.6.2017)

Taký nenápadný sitkom to zo začiatku bol a taká skvelá, zábavná a úspešná šou sa z neho postupne vykľula! Mňa to bavilo, vydarená partia, vydarený kasting a drsný fotrík Kurtwood Smith k tomu.(22.1.2005)

Tak tenhle sitcom jsem si zamiloval rychle - humor dle mého gusto. Laura Prepon (Donna) je k sežrání.(23.8.2009)

Sedmdesátky v ČSSR byly o dost méně barevné než ty v USA, ale já jsem si je i tak užil. I za oceánem evidentně mají na co vzpomínat a já se při řešení dětinských problémů všech zúčastněných vždycky celkem slušně pobavil. Hlavně tedy s Kelsem, protože zábavných idiotů není nikdy dost.(30.9.2015)

Sedmdesátá léta byla opravdu zlatá. Nebyly mobily, počítače a ve sklepech čerstvě voněla tráva. Seriál z takové atmosféry těží, ale není ryze retrospektivním sitcomem. Pouze sitcomem zasazeným do neobvyklé doby, přesto současným. Aby ne, rodinné problémy a traumata z dospívání budou vždy aktuální. Pro sitcom určitě. Zde máme partičku vycválaných teenagerů, jejichž vztahy jsou propletené, ale přitom jednoduché jak obal od buráků. Středem pozornosti je především rodina Erica Formana a jeho dívky Donny. Ostatní více či méně přihrávají. Výrazný je především Michael Ashtona Kutchera. I když, mohu se mýlit. Role jsou rozhozeny docela spravedlivě. Vlastně se jedná o určitou skupinu chytřejších a skupinu hloupějších postav. Vtip vychází nejčastěji z konfrontace těchto skupin. Seriál si najde každého, zbytečně nepoučuje, nemoralizuje, snaží se jen bavit a nijak zvlášť se nevyvíjí, což je ideální k nepravidelné sledovačce. Mně osobně nejvíce sedí rodiče Erika Formana Red, kterého hraje vždy perfektní Kurtwood Smith a Kitty, legrační maminka v podání skvělé Debry Jo Rupp.(12.3.2014)

Ještě někdy někdo řekněte, že Ashton Kutcher je mizernej herec... Jeden z nejlepších komiků, co znám.(21.4.2009)

Jeden z mojich najobľúbenejších sitkomov. Úžastný retro námet. Sympatický herci, ktorí vedia aj hrať. Šťavnaté scenáre. Výborné vizuálne spracovanie. Jeden úlet za druhým. Ashton Kutcher v úlohe šviháckeho, ale úžastne natvrdlého fešáka. Štýlový soundtrack. No proste paráda. Eric, Donna, Jackie, Michael, Steven, Fez, partia s ktorou som sa veru nenudil. Ááách "Tie roky sedemdesiate..." ****(10.3.2008)

Drsná 70ková sranda. Ashton Kutcher dokazuje, že komedie jsou jeho parketa, ale tahounem seriálu je stejně Danny Masterson jako Hyde. Škoda jen, že se tenhle seriál nedostal i k nám, ale pro naši TV Novu je holt asi přece jen moc "inteligentní" a není zaměřen na nejčastější cílovou diváckou skupinu ženy 35-55. "Přátelé" ze 70. let(12.6.2005)

Nojo, tak to je přesně ono. Tohle se mi moc líbí, jsem v začátcích, takže mě čeká ještě dlouhá doba s tímto seriálkem, což je perfektní. Jsem zvědav na další díly. Mila Kunis krásně mezi nimi září, ale i každá další postava má co do sebe. Update po dokoukání všech dílů: Seriál si držel svou kvalitu, občas se objevil nějaký slabší díl. Přesto musím říct, že se jedná o parádní seriál. Postavy mi budou chybět.(10.1.2013)

Pro svůj kulatý 800. komentář jsem se záměrně rozhodl zvolit si trochu netypicky seriál. Ale ne jen tak ledajaký seriál. Zlatá sedmdesátá, to je pro mě seriál, který není jen obyčejným sitcomem, ale je to něco víc, něco jako neprožitá nostalgie, něco jako seriál Báječná léta, akorát o pubertě, sexu, chlastu a hulení. Zkrátka taková dospělejší Báječná léta. A to přirovnání je opravdu na místě, protože těch kvalit tento seriál skutečně v mých očích dosahuje. A přitom jsem ho až do letoška, do roku 2010 vůbec neznal. Ale zčistajasna se v lednu 2010 objevil na HBO Comedy a já tomu propadl. Respektive ne od začátku, protože první díl byl v mých očích naprosto propadák, ničemu jsem nezasmál, nic mi tam nepřišlo vtipné, ale nevzdal jsem to. Pak přišel díl s Erikovou oslavou narozenin a já tomuto seriálu propadl. Ale pořád jsem nechápal, jak se tento seriál mohl dočkat osmi sérií a 200 dílů. Pochopil jsem to až o něco později, kdy na mě příběhy partičky šesti lidí ze sklepa začaly působit jako droga a já chtěl další a další díly. Ale bohužel vše jednou končí, a tak HBO před třemi dny odvysílalo po nějakých 5 a půl měsících poslední díl seriálu a mě nezbylo, než se s tímto seriálem rozloučit. Ovšem rozhodně ne na pořád, nahrál jsem si ho na DVD a určitě to bude ještě mnoho strávených chvil s tímto skvostem. Ale teď mohu říci jen jedno. Viděl jsem úplně všechny díly a bylo to krásných 5 a půl měsíce s Ericem, Michaelem, Jackie, Donnou, Fezem a Stevenem, ale i s Redem, Kitty, Laurie, Bobem či Leem. Zamiloval jsem si je a rád na ně budu vzpomínat a jejich příběhy si oživovat v mém domácím kině. Tenhle seriál byl, je a navždy bude něčím naprosto vynikajícím a bezchybně dokonalým, co budu vždy milovat a hlavní hrdinové budou mít vždy v mém obýváku dveře otevřené. Nyní mi nezbývá než poděkovat HBO za uvedení tohoto seriálu na českých obrazovkách s vynikajícím českým dabingem a udělit zcela po právu jednomu z nejlepších sitcomů celé historie naprosto zasloužených pět hvězd.(24.5.2010)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Skvěle sehraná ústřední šestice kamarádů (z nichž jednoznačně nejvíc válí Ashton Kutcher), srovnatelná skoro s partou z Přátel, k tomu jejich zábavní rodiče...prvních sedm sérií je super, osmou sem si nepouštěl kvůli neúčasti některých herců.(18.8.2013)

Místy se opravdu bavím.. :-)(29.11.2013)

80% dávam len preto, že som to nikdy nejako systematicky nepozeral, každopádne vždy to bola skvelá zábava.(25.1.2015)

Další pěkný sitcom mám za sebou a zase to bylo smutné loučení. Výhodou je, že je tenhle seriál alespoň pěkně ukončený finálem. Tenhle seriál sice není úplně ten top, ale i přesto dokáže velmi dobře konkurovat ostatním sitcomům. Hlavní předností, kterou se odlišuje od ostatních byl "kroužek", ve kterém byla většinou parta zhulená a vymejšlela bejkárny. Největší škoda byla absence dvou hlavních aktérů v poslední sérii, bez nich už to prostě nebylo ono a tak bylo nejlepší to ukončit. :-)(25.9.2014)

80%(8.7.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14