Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

Empire

Velice rozporuplné hodnocení, mě tento seriál padl do oka. Je svěží a vtipný, některé díly stojí sice za odpad, ale drtivý dopad je vydařený, což zde hodně lidem nepřipadá. ()

Nšoči

Daniel Davis jako sluha Neils je prostě úžasný se svým suchým humorem dobírající si spolupracovnici pana Maxwella Scheffielda C.C. Babcock a věčně užvaněná chůva Fran a její matka a babička za ním jen mírně zaostávají. 80 % ()

pravo

Veľmi nevyvážený seriál pohybujúci od časti k časti celou hodnotovou škálou a konečné hodnotenie dá dosť zabrať. Časti seriálu, ktoré ma pobavili a nenudili však prehrali súboj s dielmi, ktoré boli vyplnené iba afektovanosťou hlavnej hrdinky a opakujúcimi sa narážkami proti sebe ostatných postáv (viď. komorník Niles a poradkyňa Babcock). ()

Jeand´Boa

Ve svém hodnocení volím zlatou střední cestu - tři hvězdičky z pěti...občas je to totiž perfektně přehláškované, což je tvorba humoru, která tomu opravdu sedí, občas je to až moc ujačené, což je tak trochu kvalitu srážející... ()

pepa3rd

Opravdu mě zaráží rozptyl hodnocení tady. Vsadím se, že většina toho je výsledkem sledování jednoho - dvou dílů, protože když si člověk zvykne na trochu svéráznou postavu hlavní hrdinky (která je všechno, jen ne blbá, jak tu někdo naznačil), musí si tenhle seriál plný dokonalého anglického humoru, situačních gagů, nedorozumění a zvratů, zamilovat, a o to víc, že s přibývajícími díly kvalita jen roste a baví i po druhém a třetím zhlédnutí. 90 % a jen krůček k páté hvězdičce. No, vlastně ted už ne :) ()

Kaucuk

Občas se povedou nějaký fórky, ale nebejt skvělýho Nailese (jak se to sakra píše???):) a Vláďi Čecha za dabingem tak by to bylo o hvězdu míň...ne-li o dvě. ()

Stíba

Za začátku sem tu upištěnou ženskou nemoh překousnout ale postupem času jsem si zvykl a celkem si tenhle seriál oblíbil :-) ()

dandislav1991 odpad!

možná když jsem byl ještě na základce tak jsem se někdy zasmál, ale časem jsem začal přepínat na jiné kanály a proto odpad, ale takovej normální ()

sarkareifova

Když sem na to začínala koukat tak mě to moc nebralo, ale když sem s postupem času viděla víc dílů, tak mě to chytlo a sleduji to pravidelně pokaždé když to dávají. Fran Drescher se role zhostila z nadhledem a v každém dílupodává skvělý herecký výkon. Další skvělé postavy jsou Franina matka a její babička. Pokaždé když je scéna s nimy tak je to k popukání. Škoda že nejde dát víc hvězdiček. ()

Hever odpad!

Opravdu nevidím jediný nezáporný atribut, který by mě donutil dívat se byť jen 10 minut na tuto trapnou frašku. Vtipům a gagům, které by se hodily leda tak Petrovi Novotnému v jeho pseudozábavných show (a to snad ani to ne) mě opravdu rozesmát nedokážou a když k tomu přidám ještě ty příšerné herecké výkony a umělý smích, mám s podobnými shitcomy vystačeno až do konce mého mrzkého života. ()

haWranka

Já mám tenhle sitcom ráda. Jsem natolik soudná, abych uznala, že je to vlastně blbůstka. Ale ohromně zábavná blbůstka! ()

Shizuru

Mít doma sluhu/majordoma jako je Niles, možná i přežiju chůvu v dalmatinovském oblečku a nájezdy zbytku její rodiny. ()

Grogan

Jeden ze slabších sitcomů, které jsem viděl. Najde tu sice několik solidních dílů, Charles Shaughnessy je sympaťák a postava Daniela Davise je naprosto geniální, ale hlavní hrdinka a její rodinka jsou bandou hysterických slepic a "roztomilé" dětičky pana domácího hodnocení taky zrovna nepřidají... Edit: Tak jsem měl v posledních letech možnost seriál znovu shlédnout a zdá se, že zraje jak víno, opravdu jsem se slušně bavil a některé dříve neoblíbené postavy jsem začal mít rád (Sylvia Fine, natvrdlá kamarádka Val), navíc oceňuju, že morální poučení je tu přítomno v umírněné míře, na rozdíl od jiných sitcomů (pozdravuju Krok za krokem), není ani divu, když se zamyslíme nad přístupem naší chůvy k výchově jejích svěřenců. Takže to bude o hvězdičku víc... ()

Jaxx84

Každý má zřejmě svoji filmovou úchylku, která naprosto nesouhlasí s názory ostatních =) no zcela upřímně, já se u toho směji a hodně. Skvělý sluha a anglický humor, prostě se mi to libí a . =D ()

FireTight

Já si nemůžu pomoct, ale přes určitou jednoduchost, lehkou předvídatelnost a ječák Fran (ale dabing na originál nemá ani v nejmenším, to je ještě tak 2x účinnější) mám tenhle sitcom zkrátka rád. Vždycky, když ho na Primě dávají (když o tom tak přemýšlím, vlastně ho dávají pořád), rád se podívám a zas a znova na těch dvacet pět minut vypnu mozek a relaxuji. Seriál na relaxaci skutečně funguje, ať už jsou to ve většině případů geniální hádky mezi Nilesem a C.C., nezastavitelná žroutka čehokoliv Sylvia nebo dost ulítlá babička Yetta. Jediné, co mi trochu vadilo, byli díly, kdy Fran něco řešila se svojí minulostí, ty byly takový... slabý. "Chápete, že teď vás budu muset zabít?" (Niles k C.C., když jej viděla tancovat Rock'n'Roll) :D ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn