Reklama

Reklama

Doktor Martin

(seriál)
  • Velká Británie Doc Martin
TV spot 2
Komedie / Drama
Velká Británie, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Kamera:

Simon Archer

Hudba:

Colin Towns

Hrají:

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(79)

Obsahy(1)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (33)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Mile pribehy doktora na malebnem venkove. No to uz tady parkrat bylo, britum je toto tema evidentne blizke...Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek), obcas nejaky vtipek a celkove poklidna cajova atmosfera. Cili zadna revoluce se nekona, ale pokoukat lze. A pokud prave lezite doma s nemoci jako ja, je to temer idealni kousek :-) (Temer cele 3 serie k videni na youtube) ()

H.Gordon 

všechny recenze uživatele

Úplnou náhodou mi v televizi běžel český doktor Martin, který se mi nakonec dost zamlouval. Nakonec jsem shlédla úplně všechny díly, včetně filmu, který vznikl samostatně. Až pak jsem se dozvěděla, že je to věrná kopie anglické verze s Martinem Clunesem. Zkusila jsem se podívat na první dva díly a nějak jsem to nemohla překousnout. Pak jsem tomu dala šanci a nemohla se toho nakonec nabažit :D...Všechny díly jsem zkoukla do týdne a ted netrpělivě čekám na nové díly, které běží v týdenním intervalu na jedničce. S každým dílem očekávám, jak se bude vyvíjet vztah mezi Luisou a Martinem a neskutečně jim fandím a přeju jim, aby se konečně dali oficiálně dohromady. Martin je neskutečně kompikovaná osoba, trochu asociální a hlavně malinko obsedantně kompulzivní...a Luisa je trpělivá a snaží se dát vztahu opakovaně šanci. Je to zřejmě nereálný vývoj potencionálně fungujícího vztahu, ale budiž. Možná kvůli te nestandartnosti se mi to tolik zamlouvá. A v neposlední řadě se mi líbí, v jakém prostředí je seriál natočený. ()

Reklama

PKD 

všechny recenze uživatele

Neskutečná prcka. Britský humor a vůbec filmová či seriálová tvorba je mi odjakživa velmi blizká,takže tady není co rozhodovat. Ještě před 2 měsíci jsem o tomto s.,vůbec nevěděl ale od té doby,co jsem u babičky náhodou viděl pár dílů,jsem zjistil,že do toho teda jdu.:) Má zalíbenost v hl.postavě,nejspíše pramení z faktu,že mám hodně s jeho charakterem společného (akorát já,jsem,myslím,hezčí:) a proto se u jeho interakcí s ostatními postavami chytám na 100%. Možná,že to není pro někoho ta nejlepší vizitka,ale každý jsme nějaký. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Originální Doc je na mnohem vyšší úrovni než česká verze. Předně hlavní dva herci hrají podstatně civilněji, bez zbytečných manýr a nadsázky a za druhé je zobrazení jejich vztahu rozebráno skutečně do hloubky, se všemi vzlety i pády a děj není useknut (u nás byla prapodivně natočena cca polovina). Z vedlejších postav občas některá přehrává - Ian McNeice jako starý Large, místní strážník je ke konci už skutečně otravný, jako u nás, ale na rozdíl od Británie alespoň nedostal zbytečný vlastní seriál. Problematické je také mizení postav bez zjevnějšího důvodu (druhá tetička, první recepční do série Ajťáci). Hlavně ale Martin v této podobě mnohem naléhavěji nastolil onu základní otázku - má člověk, který je svědomitý a vynikající ve své profesi, právo na to, aby ostatní kolem něj dělali vše správně a smí říct komukoliv, že se chová jako idiot, když je to pravda? 70%. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Bože, jak já tenhle seriál zbožňuju. Naprosto neobjektivně a nekriticky. Až se za to i trošku stydím, ale jakmile slyším úvodní znělku, můj mozek vypíná a nastupuje srdce. Pořád stejné schéma, které mě skoro v každém díle dostane a na konci netrpělivě vyhlížím další díl. Prostě moje ❤️ záležitost, která se snad bude natáčet ještě hodně dlouhou dobu. Oblíbené postavy:Bert, Al, mrs.Tishellová!, Joe Penhale!, Morwenna, Pauline, Louisa! a pak už jen Martin, Martin, Martin... ()

Galerie (422)

Zajímavosti (4)

  • Poslední epizodu seriálu sledovalo v Británii více než 10 milionů diváků. (slatkac)
  • Druhá série byla věnována rekvizitáři Johnu Colemanovi, který zemřel po pádu z ůtesu Port Isaac během natáčení. Třetí série byla pak věnována castingovému řediteli Carriemu Hiltonovi, který zemřel na rakovinu v srpnu roku 2007. (slatkac)
  • Martinovo příjmení Ellingham je přesmyčkou jména jednoho z tvůrců seriálu Dominica Minghelly. (slatkac)

Reklama

Reklama