Doktor Martin (TV seriál)

Doc Martin

Komedie / Drama

Velká Británie, 2004 - 2017, 48 h 46 min (Minutáž: 45–50 + 1x120 min)

Simon Archer

Colin Towns

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson, Stewart Wright, Robyn Addison, Tristan Sturrock, Lia Williams, Lucy Punch, Annabelle Apsion, Emily Bevan, Celia Imrie, Stephanie Leonidas, Jeff Rawle, Ben Miller, Chris O'Dowd, Kurtis O'Brien, Nick Brimble, Jonathan Aris, Margaret Tyzack, Andrea Riseborough, Eileen Essell, Stephanie Parker, Andrew Byrne, Amanda Abbington, Rebecca Callard, Tom Goodman-Hill, Nicholas Woodeson, Joseph Morgan, Nicola Duffett, Alexander King, Julia Deakin, Finlay Robertson, Nic Romm, Emily Head, Ellen Schwiers, Del Synnott, Lucy Hutchinson, Peter Vaughan, Mathew Horne, David Haig, Benjamin Whitrow, Julie Graham, Nicholas Boulton, Brian Pettifer, Patrick Godfrey, Roger Sloman, Anthony O'Donnell, Chris Ashby, Daisy Head, David Schaal, Lucy Robinson, Julia St. John, Roger Frost, Paul Ready, Steve Bennett, Carol MacReady, Robert Putt, Andrew Greenough, Jonathan Coy, Alan McKenna, Jan Peter Heyne, Jamie Davis, Max Hopp, Joachim Dietmar Mues, Ingrid Oliver, David Ryall, Falk Rockstroh, Vincent Franklin, Peter Jordan, Christian Pätzold, Georgie Glen, Joost Siedhoff, Doreen Mantle, Hannes Hellmann, Astrid Kohrs, Kai Maertens, Henny Reents, Barbara Stoll, Timon Straka, John Duttine, Anja Franke, Sidney Kean, Paul Thornley, Christopher Fairbank, David Dawson, Christian Rodska, Karl Theobald, John Woodvine, Sophie Reid, Howard Coggins, Simon Paisley Day, Debbie Chazen, Rupert Young, Georgina Beedle, Daniel Ryan, Angela Curran, Emma Spurgin Hussey, Richard Riddell, Luke Neal, Jason Baughan, Daniel Tuite, Ricky Champ, Ella Kenion, Gemma Craven, Nicholas Lumley, Stuart Davidson, Caroline O'Neill, Irene Sutcliffe, Michael Attwell, Nicholas Day, Bruce Alexander, Nathalie Pownall, John Alderton, Roger Walker, Finty Williams, Nick Wilton, Robert Daws, Denise Black, Felicity Montagu, Jimmy Gardner (a.z.), Nicholas Pegg, Sian Brooke, Gawn Grainer, Michael Wynne, Richard Cordery, Ian Drysdale, Frog Stone, Dominic Coleman, Nicholas Le Prevost, Alan Williams, Oliver Birch, Bradley Hall, Amy Marston, Elaine Claxton, Nigel Betts, Preston Nyman, David Sterne, Emma Handy, Louise Ford, Daisy May Cooper, Art Malik, Vicki Pepperdine, Angeline Ball, Roger Lloyd-Pack, Claire Bloom, Ruth Sheen, Richard Johnson, Kenneth Cranham, Jimmy Gardner, Joanna Scanlan, Alex Palmer, Justin Salinger, Louise Delamere, David Bamber, Phyllida Law, Sylvestra Le Touzel, Anthony Calf, Gwen Taylor, David Ross, Mathew Baynton, Sophie Thompson, Jill Greenacre, Neville Phillips, Miriam Margolyes, Andrew Lee Potts, Louise Jameson, Anne Reid, Joanna Hole, Jason Squibb, Katie Lyons, Julian Seager, Lily Laight, Ronald Pickup, Melanie Walters, Yolanda Kettle, Rosie Cavaliero, Kai Owen, Hannah Arterton, Caroline Quentin, Sigourney Weaver, Kelly Adams, Gemma Jones, Clive Russell, Kevin Doyle, Rebecca Lacey, Marlene Sidaway, John Hollingworth, Paul Copley, Sam Alexander, Samantha Spiro, Richard McCabe, Richard Lumsden, Pippa Nixon, Rupert Vansittart, Tom Mothersdale, Ewan Hooper, Tipper Seifert-Cleveland, Martin Marquez, Derren Litten

Thierry Rouden

Scénografie:

Olle Remaeus

Masky:

Sam Bear

Kostýmy:

Giles Gale

Seriál z venkovského prostředí s minimem akce, dávkou suchého humoru a slabšími dramaty. Takový (hodně nadneseně) jiný doktor z hor. ;) ;) Doktora Martina jsem narozdíl od buranských obyvatel vzala na milost hned. I když je to divný patron. Narozdíl ale od mnohých obyvatel městečka umí uznat chybu, když se jí dopustí a ví co dělá. Pěkné místo natáčení, milostná linka je víc než jasná, ale já pořád ve skrytu duše doufám, že ho scénáristé dají do kupy s někým jiným, než s Louisou. V první a druhé řadě se to zatím nevymyká průměru, ani samo sobě.(2.2.2018)

Mile pribehy doktora na malebnem venkove. No to uz tady parkrat bylo, britum je toto tema evidentne blizke...Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek), obcas nejaky vtipek a celkove poklidna cajova atmosfera. Cili zadna revoluce se nekona, ale pokoukat lze. A pokud prave lezite doma s nemoci jako ja, je to temer idealni kousek :-) (Temer cele 3 serie k videni na youtube)(11.1.2009)

Já mám pro britskou produkci prostě slabost. Doktor Martin přijede na venkov, aby přebral ordinaci po svém kolegovi a je jak slon v porcelánu. Svoji budoucí klientelu dokáže naštvat a obrátit proti sobě v rekordním čase. Ale je jasné, že až tak zle nebude a pod tvrdou a ironickou slupkou je bodré srdce a skutečný charakter - jo a samozřejmě obdivuhodný profík skoro až s jasnovideckými schopnostmi. Je to příjemně krátké, britsky břitké a s lékařskou tématikou - co víc si přát?(17.9.2011)

Neskutečná prcka. Britský humor a vůbec filmová či seriálová tvorba je mi odjakživa velmi blizká,takže tady není co rozhodovat. Ještě před 2 měsíci jsem o tomto s.,vůbec nevěděl ale od té doby,co jsem u babičky náhodou viděl pár dílů,jsem zjistil,že do toho teda jdu.:) Má zalíbenost v hl.postavě,nejspíše pramení z faktu,že mám hodně s jeho charakterem společného (akorát já,jsem,myslím,hezčí:) a proto se u jeho interakcí s ostatními postavami chytám na 100%. Možná,že to není pro někoho ta nejlepší vizitka,ale každý jsme nějaký.(24.6.2018)

Seriál o životě doktora, který se rozhodl strávit podzim života na anglické vesnici. Jeden z důvodů jeho odchodu z Londýna, kde působil jako chirurg je fakt, že od jisté doby nesnáší pohled na krev. Další humornou věcí je, že lidem říká přesně to, co si myslí, aniž by si uvědomil, že tím někoho urazí. Krajina anglického venkova je nádherná.(18.4.2009)

• - Druhá série byla věnována rekvizitáři Johnu Colemanovi, který zemřel po pádu z ůtesu Port Isaac během natáčení. Třetí série byla pak věnována castingovému řediteli Carriemu Hiltonovi, který zemřel na rakovinu v srpnu roku 2007. (slatkac)

• - Seriál je vždy natáčen pouze v době turistické sezony ve vesnici Port Isaac. (slatkac)

• - Poslední epizodu seriálu sledovalo v Británii více než 10 milionů diváků. (slatkac)