Reklama

Reklama

Doktor Martin

(seriál)
  • Velká Británie Doc Martin
TV spot 1
Velká Británie, (2004–2022), 62 h 31 min (Minutáž: 45–93 min)

Hrají:

Martin Clunes, Caroline Catz, Ian McNeice, Joe Absolom, John Marquez, Selina Cadell, Jessica Ransom, Eileen Atkins, Stephanie Cole, Katherine Parkinson (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(79)

Obsahy(1)

Úspěšný londýnský chirurg Martin Ellingham se rozhodne dát vale městu i kariéře a odchází na venkov do ospalé vesnice Cornish, aby se zde působil jako praktický lékař. Má sice skvělé chirurgické schopnosti, ale naprosto mu chybí schopnost komunikovat s lidmi, což jeho novým pacientům brzy začne jít na nervy. Navíc je v ordinaci zmatek po jeho předchůdci, lékařské vybavení je neopravitelné a v záznamech o pacientech panuje nepořádek. "Korunou" jeho nové praxe je ovšem Elaine Denhamová, nejneschopnější sekretářka v kraji, kterou zdědil po svém předchůdci. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (36)

H.Gordon 

všechny recenze uživatele

Úplnou náhodou mi v televizi běžel český doktor Martin, který se mi nakonec dost zamlouval. Nakonec jsem shlédla úplně všechny díly, včetně filmu, který vznikl samostatně. Až pak jsem se dozvěděla, že je to věrná kopie anglické verze s Martinem Clunesem. Zkusila jsem se podívat na první dva díly a nějak jsem to nemohla překousnout. Pak jsem tomu dala šanci a nemohla se toho nakonec nabažit :D...Všechny díly jsem zkoukla do týdne a ted netrpělivě čekám na nové díly, které běží v týdenním intervalu na jedničce. S každým dílem očekávám, jak se bude vyvíjet vztah mezi Luisou a Martinem a neskutečně jim fandím a přeju jim, aby se konečně dali oficiálně dohromady. Martin je neskutečně kompikovaná osoba, trochu asociální a hlavně malinko obsedantně kompulzivní...a Luisa je trpělivá a snaží se dát vztahu opakovaně šanci. Je to zřejmě nereálný vývoj potencionálně fungujícího vztahu, ale budiž. Možná kvůli te nestandartnosti se mi to tolik zamlouvá. A v neposlední řadě se mi líbí, v jakém prostředí je seriál natočený. ()

sona123 

všechny recenze uživatele

Já mám pro britskou produkci prostě slabost. Doktor Martin přijede na venkov, aby přebral ordinaci po svém kolegovi a je jak slon v porcelánu. Svoji budoucí klientelu dokáže naštvat a obrátit proti sobě v rekordním čase. Ale je jasné, že až tak zle nebude a pod tvrdou a ironickou slupkou je bodré srdce a skutečný charakter - jo a samozřejmě obdivuhodný profík skoro až s jasnovideckými schopnostmi. Je to příjemně krátké, britsky břitké a s lékařskou tématikou - co víc si přát? ()

Reklama

PKD 

všechny recenze uživatele

Neskutečná prcka. Britský humor a vůbec filmová či seriálová tvorba je mi odjakživa velmi blizká,takže tady není co rozhodovat. Ještě před 2 měsíci jsem o tomto s.,vůbec nevěděl ale od té doby,co jsem u babičky náhodou viděl pár dílů,jsem zjistil,že do toho teda jdu.:) Má zalíbenost v hl.postavě,nejspíše pramení z faktu,že mám hodně s jeho charakterem společného (akorát já,jsem,myslím,hezčí:) a proto se u jeho interakcí s ostatními postavami chytám na 100%. Možná,že to není pro někoho ta nejlepší vizitka,ale každý jsme nějaký. ()

Spielbergo odpad!

všechny recenze uživatele

Prakticky stejně otřesné, jako česká kopie s Donutilem. Tohle nemá s anglickým humorem nic společného. Nejvíc mě tu pobavil komentář uživatele vitekpe: "Nicmene tady je jako bonus Katherine Parkinson (plus nekolik dalsich velmi pohlednych anglicanek)" Proboha, kdo kdy viděl pohlednou Angličanku? No chápu, když se vám líbí Parkinsonová... :D ()

chrispe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál z venkovského prostředí s minimem akce, dávkou suchého humoru a slabšími dramaty. Takový (hodně nadneseně) jiný doktor z hor. ;) ;) Doktora Martina jsem narozdíl od buranských obyvatel vzala na milost hned. I když je to divný patron. Narozdíl ale od mnohých obyvatel městečka umí uznat chybu, když se jí dopustí a ví co dělá. Pěkné místo natáčení, milostná linka je víc než jasná, ale já pořád ve skrytu duše doufám, že ho scénáristé dají do kupy s někým jiným, než s Louisou. V první a druhé řadě se to zatím nevymyká průměru, ani samo sobě. ()

Galerie (514)

Zajímavosti (4)

  • Martinovo příjmení Ellingham je přesmyčkou jména jednoho z tvůrců seriálu Dominica Minghelly. (slatkac)
  • Druhá série byla věnována rekvizitáři Johnu Colemanovi, který zemřel po pádu z ůtesu Port Isaac během natáčení. Třetí série byla pak věnována castingovému řediteli Carriemu Hiltonovi, který zemřel na rakovinu v srpnu roku 2007. (slatkac)
  • Poslední epizodu seriálu sledovalo v Británii více než 10 milionů diváků. (slatkac)

Reklama

Reklama