Mrtvý bod (TV seriál)

Blindspot

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015 - 2017, 31 h 40 min (Minutáž: 40x42 min)

Blake Neely

Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Ukweli Roach, Marianne Jean-Baptiste, Michael Gaston, François Arnaud, Joe Dinicol, Jordana Spiro, Johnny Whitworth, Jay O. Sanders, Logan Smith, Trieste Kelly Dunn, Lou Diamond Phillips, Michael Godere, Amy Hargreaves, Dan Butler, Sarita Choudhury, Afton Williamson, James Colby, Robert Eli, Paul Fitzgerald, Dave Quay, Ayman Samman, Aimee Carrero, Mike Doyle, Ennis Esmer, Judy Marte, Laith Nakli, Michael Rogers, Cotter Smith, Jason Kravits, Debra Monk, Trevor Long, Frank Pando, Stephanie Andujar, Ohene Cornelius, Rodrigo Lopresti, Suzanne Lenz, Michael James Levy, Natalya Rudakova, Brian Distance, Aaron Abrams, Usman Ally, Marko Caka, Sakina Jaffrey, Victor Slezak, Bree Williamson, Justin Clarke, Blaise Corrigan, Roy Jackson, Christos Vasilopoulos, Eisa Davis, Remy Auberjonois, Shawn Parsons, Robert C. Kirk, Chris Beetem, Maria Rivera, Adam David Thompson, Luke Mitchell, Michelle Hurd, Archie Panjabi, Dylan Baker, Chad Donella, Ed Moran, Daniel J. Watts, David Chen, Mark Doherty, John Hodgman, Alex Hernandez, Gaius Charles, Paul Calderon, Michelle Ongkingco, Wilson Jermaine Heredia, Lars Gerhard, Tom Lipinski, Sandrine Holt, Stephanie Roth Haberle, David Aaron Baker, David Alan Basche, Ajay Naidu, Neil Jackson, Josh Dean, K. Todd Freeman, Chukwudi Iwuji, Oona Laurence, William Ragsdale, Alex Ziwak, Dan Ziskie, Drew Powell, Marcus Choi, Dale Pavinski, Karen Pittman, Daniel London, Matt Murray, Sonnie Brown, Mark Ivanir, George Katt, Li Jun Li, Amber Skye Noyes, Charles Halford, Hugues Faustin, Betsy Beutler, Jayce Bartok, Jonathan Patrick Moore, Kenneth Tigar, Doris McCarthy, John Wesley Shipp, Javier Muñoz, Grace Rex, Nathan James, David Furr, Kelly Aaron, Zach Grenier, Angel Rosa, Ashley Trawinski, Jonathan Brooks, Garret Dillahunt, Kellie Overbey, Jewel Staite, Bernard Curry, Erika Rolfsrud, Ronda Rousey

Scénografie:

Andrew Jackness

Kostýmy:

Marie Abma
  • PedroPo

Dlouho jsem váhal mezi 2 a 4 hvězdičkami. Ještě před tím, než jsem dal pouhé dvě, smazal jsem z harddisku zbylé díly první série, které jsme ještě neviděl. Proč? Protože mě začalo štvát, jak si ze mě scenáristé dělají srandu. Důkazy, které "prostě vyskočí" v ději; logické chyby, které by normálnímu agentovi FBI asi neprošly a k tomu hodně divně nastavená postava agenta Wellera. Jo, zápletka je zajímavá a pořád si říkám, copak se asi tak z toho všeho nakonec vyklube. Ale abych tomu obětoval svůj čas, to teda ne. Díky, stačilo. Druhou šanci už nedostanete.(29.3.2016)

S hodnocením nerada začínám u pilotního dílu a na tento seriál jsem byla docela zvědavá, co si budeme namlouvat Jaimie Alexander je prostě nádherná a ne nadarmo mnoho záběrů v tomto seriálu vede k jejím nádherným očím. Nicméně, seriál má zajímavou zápletku a zatím všechny odvysílané díly opravdu šlapaly, ale stále mám pocit, že seriál zůstává krok za tím, čím mohl být a to je škoda. Má to sympatické obsazení, dostatečně napínavý scénář a podle mne rozhodně za to shlédnutí stojí.(12.10.2015)

Po třech dílech: Jde to dolů. Nesmysli se kupí, stylovost a trošku i atmosféra se vytrácí. První díl přinesl sice trochu pilotního klišé, ale také určitý příslib. Bohužel druhý díl hraje moc na city a vlastně si ho už ani nepamatuji. Třetí jsem dokoukal teď a je to takové nemastné, neslané. Sullivan Stapleton nedostává prostor v akčních scénách, což za jedno působí prostě debilně, za druhé je to zbytečné, jelikož má množství zkušeností ze Strike Back. Celkově tenhle seriál míří do zapomnění. Vtipné je, že Sullivanův bývalí parťák - Phillip Winchester má teď také vlastní seriál, jenže u něj vypadal pilot na průser, ale teď jde seriál nahoru a to především díky akci. Což je přesný opak Blindspotu. Pokud nepůjde kvalita dílů nahoru, tak se s Blindspot rozloučím(22.9.2015)

• Tommassi3

Pilot dokáže silně zaujmout - Jak by taky ne, když mísí puzzle koncept s motivy z Bournea i Útoku z vězení.. - a tak jsem nesmírně zvědav, jak se to celé vyvine, a snad tak Mrtvý bod nebude až příliš symbolický název, aby v něm samotná série nakonec neuvízla, stejně jako Blacklist, jehož v důsledku Blindspot tolik asociuje.. Nicméně krásná Jaimie Alexander jako živá kérka se zatím jeví jako skvostný castingový tah..(7.11.2016)

Pilot: Na tento seriál jsem narazil náhodou a na úvodní díl se podíval kvůli dobré synopsi. Nabízí povedený scénář, výborně natočené akční scény, slibně rozehranou chemii mezi Alexander a Stapletonem. Navíc mám rád mysteriózní filmové a televizní počiny, takže se těším na další díly. - 90%... Po 7. díle jsem musel změnit hodnocení na nejvyšší. Každý díl zaručeně navnadí na další. Zápletka se hodně komplikuje a vyvíjí, což je jedině dobře. Potěšilo by mě, kdybychom se více dozvěděli o agentech Zapataové a Readeovi.(10.2.2016)

• - Pokrýt kůži Jaimie Alexander (Jane Doe) tetováním zabralo v celkovém souhrnu týmu tří maskérů asi 6 hodin. (Tessy98)

• - Seriál je pojmenován doslova podle slepé skvrny v oku, kterou má každý člověk. Způsobuje, že v určité vzdálenosti a konkrétním úhlu danou věc nevidíme. (Tessy98)

• - Jako Jane Doe (v případě mužů John Doe) se v USA označují pacienti, mrtvá těla či lidé, kteří z nějakých důvodů nemohli být identifikování. (Tessy98)