Mrtvý bod (TV seriál)

Blindspot

Mŕtvy bod

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2015–2020, 71 h (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Martin Gero

Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Audrey Esparza, Ashley Johnson, Rob Brown, Luke Mitchell, Ennis Esmer, Ukweli Roach, Michelle Hurd, Marianne Jean-Baptiste, Archie Panjabi, Aaron Abrams, Mary Elizabeth Mastrantonio, Chad Donella, Trieste Kelly Dunn, François Arnaud, Josh Dean, Tori Anderson, Ami Sheth, Mary Stuart Masterson, Jordana Spiro, Jay O. Sanders, Kristina Reyes, Joe Dinicol, Jefferson White, Julee Cerda, Chaske Spencer, Michael Gaston, Jonathan Patrick Moore, David Morse, Johnny Whitworth, Gloria Reuben, Li Jun Li, Dylan Baker, Lachlan O'Day, Logan Smith, Lou Diamond Phillips, Michael Godere, Amy Hargreaves, Dan Butler, Sarita Choudhury, Afton Williamson, James Colby, Robert Eli, Paul Fitzgerald, Dave Quay, Ayman Samman, Aimee Carrero, Mike Doyle, Judy Marte, Laith Nakli, Michael Rogers, Cotter Smith, Jason Kravits, Debra Monk, Trevor Long, Frank Pando, Stephanie Andujar, Ohene Cornelius, Rodrigo Lopresti, Suzanne Lenz, Michael James Levy, Natalya Rudakova, Brian Distance, Usman Ally, Marko Caka, Sakina Jaffrey, Victor Slezak, Bree Williamson, Justin Clarke, Blaise Corrigan, Roy Jackson, Christos Vasilopoulos, Eisa Davis, Remy Auberjonois, Shawn Parsons, Robert C. Kirk, Chris Beetem, Maria Rivera, Adam David Thompson, Ed Moran, Daniel J. Watts, David Chen, Mark Doherty, John Hodgman, Gaius Charles, Paul Calderon, Michelle Ongkingco, Wilson Jermaine Heredia, Lars Gerhard, Tom Lipinski, Sandrine Holt, Stephanie Roth Haberle, David Aaron Baker, David Alan Basche, Ajay Naidu, Neil Jackson, K. Todd Freeman, Chukwudi Iwuji, Oona Laurence, William Ragsdale, Alex Ziwak, Dan Ziskie, Drew Powell, Marcus Choi, Dale Pavinski, Karen Pittman, Daniel London, Matt Murray, Sonnie Brown, Mark Ivanir, George Katt, Amber Skye Noyes, Charles Halford, Hugues Faustin, Betsy Beutler, Jayce Bartok, Kenneth Tigar, Doris McCarthy, John Wesley Shipp, Javier Muñoz, Grace Rex, Nathan James, David Furr, Kelly Aaron, Zach Grenier, Angel Rosa, Ashley Trawinski, Jonathan Brooks, Garret Dillahunt, Kellie Overbey, Jewel Staite, Bernard Curry, Erika Rolfsrud, Ronda Rousey, Teresa Stephenson, P.J. Byrne, Georgina Reilly, Mike Hodge, Eoin O'Brien, Teddy Cañez, Jeremy Crutchley, Daniel Lissing, Amy Rutberg, Reshma Shetty, Lindsey Broad, Darren Goldstein, Heather Burns, Tarik Lowe, Natalie Roy, Alex Webb, Wendy Hoopes, Paul Guilfoyle, Royce Johnson, Tina Benko, Alex Ozerov, Carrington Vilmont, Malcolm David Kelley, Paul F. Tompkins, Eva Kaminsky, Jordan Johnson-Hinds, Fabrizio Brienza, Calvin Dutton, Sathya Sridharan, Jonathan Lee, Michelle Hendley, Jessica Hecht, Frankie J. Alvarez, Di Zhu, Marcus Callender, Anne Troup, Anthony Lemke, Josh Cooke, Hunter Emery, Jim True-Frost, Steve Kazee, John Patrick Hayden, Chance Kelly, America Olivo, Luke Kirby, Molly Bernard, Tommy Nelson, Dominic Fumusa, Bruce Davison, Carly Pope, Samrat Chakrabarti, Ron Rifkin, Lauren Stamile, Demosthenes Chrysan, Irina Abraham, Jenna Stern, Karishma Ahluwalia, Zenzele Cooper, Alex Hernandez, Coral Peña, Michael Drayer, Christopher Fitzgerald, Alex Morf, Meredith Giangrande, Bill Nye, Jennifer Esposito, Kimberly Huie, Nick Westrate, Derek Roberts, Zachery Byrd, Nicolette Debellis, Leah Curney, Jesse Margolis, Daniel Keith, Quincy Dunn-Baker, Jojo Gonzalez, Anne Richardson, Jennifer Ikeda, Nyambi Nyambi, Lila Fukušima, Michael Bryan French, Faith Logan, Tim Guinee, Linda Powell, Bryce Pinkham, Stefanie Drummond, Hettienne Park, Gianfranco Brero, Gillian Zinser, Mario Van Peebles, Callum Blue, Adrian Alvarado, Britne Oldford, Nathan Darrow, Ross Partridge, Dustin Milligan, Annie Q., Michael McFadden, Tami Sagher, Rosa Arredondo, Jamar Greene, Jennifer Van Dyck, Patricia Richardson, Evan Todd, David Castañeda, Amanda Warren, Neil Hellegers, Louis Ozawa, Alexander Chaplin, Amanda Lund, Gino Cafarelli, Priscilla Lopez, Angela Gots, David Vadim, Tom Pelphrey, Jeremy Shamos, Mark Deklin, Raoul Bhaneja, Colby Minifie, Tobias Segal, Adam Lindo, Lisa Emery, Elizabeth Mitchell, Gabriel Olds, Michael Tow, Franklin Ojeda Smith, Reginald L. Barnes, Jeanine Bartel, Brian Donahue, Frank De Julio, Steffanie Leigh, Antoinette LaVecchia, Tyler Dean Flores, Ronald Peet, Jen Richards, Tess Romero, Jakob Von Eichel, Zainab Jah, Shunori Ramanathan, JoAnna Rhinehart, Gunnar Bersi Björnsson, Anna Claessen, Manni L. Perez, Robert Baker, Margaret Odette, Anjali Bhimani, Cindy Cheung, Katie Finneran, Keith Jardine, James Waterston, Dennis Boutsikaris, David Clayton Rogers, Brontë England-Nelson, Carrie St. Louis, Lou Liberatore, Ben Rappaport, Tracie Thoms, Claudia Maree Mailer, Meredith Forlenza, Allen McCullough, Kevin Anton, Jason Alan Carvell, Samantha Rivers Cole, Jay Hieron, Christy Escobar, Danny Ramirez, Joe Cobden, Chris Kies, Lee Tergesen, Sheila Tapia, Christopher Place, Marianne Jean-Baptiste (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Michael Gaston (a.z.), Johnny Whitworth (a.z.), Joe Dinicol (a.z.), K. Todd Freeman (a.z.), Jay O. Sanders (a.z.), Sarita Choudhury (a.z.), Meredith Forlenza (a.z.), François Arnaud (a.z.), Aaron Abrams (a.z.), Tom Lipinski (a.z.), Michael Rogers (a.z.), Daniel J. Watts (a.z.), Myrna Cabello, Gregory Konow, Kenneth Tigar (a.z.), Michelle Hurd (a.z.), Ukweli Roach (a.z.), Archie Panjabi (a.z.), Daniel Keith (a.z.), Ed Moran (a.z.), Lachlan O'Day (a.z.), Nicolette Debellis (a.z.), Mark Borkowski, Jordan Johnson-Hinds (a.z.), Gage Maynard, Paul Guilfoyle (a.z.), Miquel Fernández, Calvin Dutton (a.z.), Michelle Hendley (a.z.), Mark Ivanir (a.z.), David Morse (a.z.), Daniel Lissing (a.z.), Kristina Reyes (a.z.), Bruce Davison (a.z.), Georgina Reilly (a.z.), Reshma Shetty (a.z.), Nyambi Nyambi (a.z.), Hettienne Park (a.z.), Luke Mitchell (a.z.), Britne Oldford (a.z.), Mary Elizabeth Mastrantonio (a.z.), Gianfranco Brero (a.z.), Michael Bryan French (a.z.), Callum Blue (a.z.), Sal Rendino, Jen Richards (a.z.), Tom Pelphrey (a.z.), Tori Anderson (a.z.), Mary Stuart Masterson (a.z.), Chaske Spencer (a.z.), Raoul Bhaneja (a.z.), Dylan Baker (a.z.), Anjali Bhimani (a.z.), Rob Brown (a.z.), Josh Dean (a.z.), Jeremy Shamos (a.z.), Ben Rappaport (a.z.), Dennis Boutsikaris (a.z.), Brian Donahue (a.z.), David Clayton Rogers (a.z.), Martin Gero, Heidi Germaine Schnappauf, Josephine Huang, Justin Hurtt-Dunkley, Meredith Antoian

Po třech dílech: Jde to dolů. Nesmysli se kupí, stylovost a trošku i atmosféra se vytrácí. První díl přinesl sice trochu pilotního klišé, ale také určitý příslib. Bohužel druhý díl hraje moc na city a vlastně si ho už ani nepamatuji. Třetí jsem dokoukal teď a je to takové nemastné, neslané. Sullivan Stapleton nedostává prostor v akčních scénách, což za jedno působí prostě debilně, za druhé je to zbytečné, jelikož má množství zkušeností ze Strike Back. Celkově tenhle seriál míří do zapomnění. Vtipné je, že Sullivanův bývalí parťák - Phillip Winchester má teď také vlastní seriál, jenže u něj vypadal pilot na průser, ale teď jde seriál nahoru a to především díky akci. Což je přesný opak Blindspotu. Pokud nepůjde kvalita dílů nahoru, tak se s Blindspot rozloučím(22.9.2015)

Když už nic, tak mi dal Blindspot odpověď na otázku, jestli v seriálu radši uvidím chlapa s charismatem, nebo krásnou babu bez osobního kouzla. Tenhle pomyslný souboj na K.O. vyhrál šarmantní Raymond Reddington. A nejen že je výmluvnější a zábavnější než tetování a dokonce i než to umístěné na zajímavých místech těla Jaimie Alexander, ale zápletka stojící na něm je uvěřitelnější. V Blindspot práci vrchního našeptávače patří postupnému luštění hádanky. Případy se objevují nahodile, přesto tým vyšetřovatelů vždy přichází v tu pravou chvíli a to zpravidla v tu poslední možnou. Ergo, stačilo by aby šlo zkoumání obrázků trochu pomaleji a parta agentů by na svých akcích potřebovala leda bílé křídy na obkreslování mrtvol. Podobných nedokonalostí ve scénáři neustále přibývá. Přitom pilot budil dojem že půjde o jedno z těch komplexních a progresivních dramat s vypilovaným příběhem a psychologií postav. Od druhého dílu z dojmu zbyla jen naděje.(16.10.2015)

Pilot: Na tento seriál jsem narazil náhodou a na úvodní díl se podíval kvůli dobré synopsi. Nabízí povedený scénář, výborně natočené akční scény, slibně rozehranou chemii mezi Alexander a Stapletonem. Navíc mám rád mysteriózní filmové a televizní počiny, takže se těším na další díly. - 90%... Po 7. díle jsem musel změnit hodnocení na nejvyšší. Každý díl zaručeně navnadí na další. Zápletka se hodně komplikuje a vyvíjí, což je jedině dobře. Potěšilo by mě, kdybychom se více dozvěděli o agentech Zapataové a Readeovi.(10.2.2016)

• Tommassi3

Pilot dokáže silně zaujmout - Jak by taky ne, když mísí puzzle koncept s motivy z Bournea i Útoku z vězení.. - a tak jsem nesmírně zvědav, jak se to celé vyvine, a snad tak Mrtvý bod nebude až příliš symbolický název, aby v něm samotná série nakonec neuvízla, stejně jako Blacklist, jehož v důsledku Blindspot tolik asociuje.. Nicméně krásná Jaimie Alexander jako živá kérka se zatím jeví jako skvostný castingový tah..(7.11.2016)

• PedroPo

Dlouho jsem váhal mezi 2 a 4 hvězdičkami. Ještě před tím, než jsem dal pouhé dvě, smazal jsem z harddisku zbylé díly první série, které jsme ještě neviděl. Proč? Protože mě začalo štvát, jak si ze mě scenáristé dělají srandu. Důkazy, které "prostě vyskočí" v ději; logické chyby, které by normálnímu agentovi FBI asi neprošly a k tomu hodně divně nastavená postava agenta Wellera. Jo, zápletka je zajímavá a pořád si říkám, copak se asi tak z toho všeho nakonec vyklube. Ale abych tomu obětoval svůj čas, to teda ne. Díky, stačilo. Druhou šanci už nedostanete.(29.3.2016)

• - V epizodě je zmíněn seriál Přátelé (od r. 1994). (Duoscop)

• - Pokrýt kůži Jaimie Alexander (Jane Doe) tetováním zabralo v celkovém souhrnu týmu tří maskérů asi 6 hodin. (TaNya_)

• - Názvy epizod 10. - 22. dílu 2. série (2016) jsou palindormy, což znamená, že se čtou stejně zleva i zprava. Zároveň prostřední písmena těchto dílů dávají dohromady „Kurt Weller SOS“. (Nykki)