Prvních 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Jason Rothenberg

Předloha:

Kass Morgan (kniha)

Série(7) / Epizody(100)

KraLuban

Shlédnuty 4 série z 5 (čtvrtou sérii jsem vynechal)...poslední se skřípěním zubů. Zatímco začátek byl naivní, ale v zásadě slušný, od 3. série to všechno šlo dolů a pátá série byla fakt utrpení - slovy cimrmana, dokoukal jsem jen abych zjistil, jestli zbytek bude stejně hrozný. A byl. Původně celkem slušně fungující charaktery se v průběhu sérií změnily v totální zm*dy a zm*dky, nefungující podle žádné logiky a pravidel, neustálé plány v plánech jiných plánů a obrat "we do it for our people". Clarke velitelka je o dost lepší, než Clarke náhradní matka; Octavia zamilovaná je normální, v porovnání s Octavií "Blodreinou"; namachrovaná Abby je zajímavější postava než Abby fetka...a tak by šlo dlouho pokračovat. ()

ver22

Tohle je jeden z mých nej seriálů. Málokdy se mi stává, že bych se těšila, až si pustim další díl a je to přesně ten případ, kvůli kterému jdete spát ve 3 v noci, i když v 6 vstáváte do práce 🤣 prostě za mě 💜 ()

mahatma odpad!

Po americku bezduché představení slávychtivých pornohereček a naivních prominentů, kde na první dobrou nikomu nevěřím jedinou roli. Nechápu ostatní, že tohle svinstvo vytáhli až na 76%. Asi je to pro nenapravitelné závisláky přilepených ke screenu, kterých je bohužel asi většina. Vůbec to nechápu. Navíc ty levný překližkový boxy, kterýmu říkají studio, zakamuflovaný do třesoucí se kamery. Ke zblití. Mažu 1E asi po deseti minutách, jelikož si nechci kazit chuť, kterou jsem získal dobrými volbami zdařilých seriálů, až doteď. Fuj tajgl. ()

Winderyx

Na tenhle seriál jsem se začal dívat když už snad skončila 3 série. 1 série byla taková i dosti trošku jenom nadprůměrná z prvu ukázka toho jak se na jednom místě po slabě vysvětleném konci světa jak ho známe. Po vypočítaném období kdy země bude opět obyvatelná se rozhodnou hlavně děti, které jsou bez rodičů nebo zavrhnuté vyslat právě na onu zem. Pěkně udělali, že to fakt vypadalo jak by zřejmě si ještě mladí dospělí by začli na pusté zemi prostě sranda první potom povinnosti. O tom, že najednou Bellamy a Clarke jsou nějak vybráni zřejmě vyšší mocí je zbytečné se bavit. Najednou začínají zjišťovat, že nejsou sami během toho se ztratí na lodi spojení s nimi. Tudíž tam vyšlou Raven naprosto nejchytřejšího člověka na techniku v průběhu celého seriálu, ale si řeknete, že chytrá je, ale na normální věci tam snad blbějšího ani nenajdete. Poslední závěrečná bitva proti neznámým kde se povede jim ubránit následně vidíme nějaké neznámé maskované borce. 2 série Clarke vstává někde neví kde všechno samozřejmě vypadá až moc pěkně tudíž víme hned po 5 minutách, že tomu tak není. V téhle sérii jsme se mohli setkat s tolika novýma postava které měli potenciál na několik sérii bohužel nebudeme předbíhat. Z vesmírné lodě se dozvídáme, že se musí už i samotná loď riskovat a vydat se na zem, protože už nemají tolik zásob na přežití. Samozřejmě založení kolonie rozumněji než mladší posádka před nima. Clarke samozřejmě si hned padne do oka s Lexou to je asi to nejhezčí ze seriálu pač se k sobě fakt hodily a opět škoda, že to vydrželo prakticky jenom chvilku. Nakonec se dovídáme, že borci v horách nemohou jít ven pač by umřeli, a proto potřebují dřeň od našich známých. Samozřejmě to je nepřístupné Clarke pomůže Lexa i její mamka s jejim táborem. Ke konci Clarke a Bellamy se musejí rozhodnout zda budou riskovat, a nebo zabijou tucet nevinných lidí ano zabijou tucet nevinných lidí. Konec Clarke prakticky pro nic za nic odchází bez pochopitelných důvodů. 3 série vidíme nový tábor všechno funguje jak má Clarke má červené vlasy, a co minutu nakládá ženu. Najednou ji někdo zaujme naštěstí je to Lexa kde se nějak 4 minuty Clarke je na ni naštvaná a ejhle za 4 minuty nakládá Lexu WOW. Murphy se ocitne už na to jsem zapomněl na konci druhé série kdy našli poušť a svoji přítelkyni novou v poušti někde v místnosti která vypadá velmi luxusně k dnešní době. Spolu s černochem na jméno s i nevzpomínám potkají holohram Vicky kdy vlastně dostávají čip do slabých lidí, kteří se přesunují do virtuální reality pomalu a jistě nic se tam neděje žádné krveprolití. Teď se vrátíme ke Clarke a Lexe Lexu prej vyslal k obhajově titulu někdo utkají se Lexa málem prohraje nakonec se z toho dostane místo zabití protivníka zabije ženu která by si chtěla nárokovat titul. Následně Lexa umře nejdebilnějším způsobem co jsem kdy viděl. Clarke nakonec musí se dostat do virtuální reality aby zastavila danou situaci tahle série ač vám to tak nepřijde je ta nejlepší. Clarke se opět setká s Lexou kde mezitím Clarke protíká žilou nová blood krev aby mohla vůbec vstřebat chip do sebe. Ke konci Clarke se setká s pravou Vicky kde se opět musí nějak rozhodnout a tak, že lidstvo má stále šanci. Ke konci zabijou Lincolna opět zbytečná smrt WOW. Čtvrtá série je prakticky jenom o tom, že se zjistí, že budou opět vyslány rakety které zpustoší zem a svede se ke konci boj o to která frakce se zachrání samozřejmě vyhraje nejmenší favorit, která to co se někdo učil 20 let se ona naučila ani ne za rok. Nakonec ji stejnak chce podvést Clarke a nechat bunkr pouze lidem z vesmírné stanice to Octavia překoukne a vesměs nějak se spokojeně rozdělají mezi všemi frakcemi. Tady prostě lidi sami od sebe se rozhodnou nechat se zabít. Clarke samozřejmě hrdinsky pomůže kamarádům co nestíhají se dostat do bunkru pomoct zpět na vesmírnou stanici ona to, ale nestihne. 5 série Clarke není mrtvá WOW a je s ní holčička na lodi můžeme vidět nový pár, že tam nemají moc zásob což se vědělo, a mají tam samé problémy. Dole v bunkru naopak se z Octavie stává monstrum lidi mají na oběď člověka co umřel mňam. Najednou Clarke s Madi vidí, že něco přistává snad nejhorší a nejstupidnější frakce v tomhle seriálu, kteří patří z 21 století, ale spali doteď samozřejmě domluvu Clarke nezná a okamžitě začne útočit na ně. Po čase se domluví otevřou bunkr z čehož Octavie nemá radost. Konec toho všeho je , že prakticky dodělají zem více než po jaderném útoku, a musí jít do vesmírné lodi kde mají určitou představu , že je tu planeta s životem. 6 série dozvídáme se, že hrdinové spali déle než měli, ale díky Montymu se na danou planetu dostali nikde nikdo opět všechno je divné. Nakonec se dozvídáme, že prostí lidé si myslí, že jim vládnou bohové, ale jsou to vesměs jenom obyčejní lidé, kteří vymysleli, že mohou přenášet čip z člověka na člověka a myšlenky jim tudíž zůstanou. To se nelíbí Clarke nikomu nakonec je porazí ke konci vidíme, že se z posledního přeživšího stává tajný mystický vůdce zlý. 7 série je prakticky jedno z nejhorších finále co si pamatuji země je opět osídlená, ale řítí se poslední soud. Proč jak to nebylo vysvětleno a už nebude vysvětleno prakticky nevíme nic jenom, že to bude. Všechno se proměnilo postavy jako Bellamy skončily prakticky ještě hůře než Lexa. Celý svět zachrání Clarke ne nyní ne nakonec to je Raven ano Raven jak nijak se slzama v očích, že svět má budoucnost. Jediná příjemný díl byl kdy se ukázalo jak svět skončil, a jak to pokračovalo kdo vlastně byl nástupce Beccy to se mi líbilo. Konec prakticky končí stejně jak končila 3 série lidi jdou do virtuálního světa vidíme jenom, že tam září na zemi a budou furt. Prakticky tedy veškerá snaha Clarke byla k ničemu jen s tím, že se někdo mohl vrátit ano stará crew nějak jsem doufal, že tam dají aspoň toho Bellamyho nazpět no nic. Celkové hodnocení se těžko píše, protože kdybych to bral těch 6 let tak bych tomu dal 75%. Když si to takhle, ale srovnávám v hlavě tak prakticky 3 série ze 7 stáli za něco tudíž takhle bych tomu dal 65%. () (méně) (více)

stefi13

Námět skvělej, ale mohli ho rozvinout lépe. Nejvíce mě rozhodně bavila 1. a 2. série. Všechno bylo nový, děsivý a postavy jsme teprve poznávali. Po čase mě pak začalo strašně štvát opakovaný nesmyslný, sobecký a debilní chování některých hlavních postav, nejvíce asi Clark a Abby. Alias "Já vím nejlíp, co je pro všechny nejlepší a tak rozhodnu za všechny." U nich bych ocenila, kdyby se postavy postupně vyvíjely a dokázaly se poučit ze svých chyb. 3. série s Allie mi přišla úplně nejslabší, děj mě vůbec nechytl a ani mi to moc nedávalo smysl. Ve 4. sérii to začíná být lehce zajímavější, mají před sebou novou výzvu. 5. série mě chytla a bavila hodně, nové postavy vdechly zase trochu život jinak opakujícímu se ději. 6. série byla zajímavá, děj byl celkem předvídatelný, ale stejně mě to celkem bavilo. A 7. série, no, čekala jsem asi trochu víc, možná kdyby odřízli poslední scénu, byla bych spokojenější. ()

UncleMorty

Inu po šesti letech a 7 sériích píšu závěrečnou recenzi. The 100 byl jeden ze silnějších a lepších projektů CW a já si ho samosebou užil. I přes občasně kolísavou kvalitu a nepochopitelné skoky ve vývoji postav šlo o projekt, který pojem postapo těžil kde to jen šlo, i přes tu estrádu teen blbostí, který se snažily vypadat dospěle. Závěrečné dvě série měly mnohem větší potenciál k růstu, nadruhou stranu se dá pochopit ona realita, že byl tento seriál natahován uměle díky své počáteční sledovanosti a závěrečná série je toho jasným důkazem. Ono postapo se postupně přerodilo v celkem šílené scifi, které podle mě nedávalo smysl ani tvůrcům samotným. Samosebou i odchod zajímavých postav k jiným projektům taktéž nepomohl. Závěrem se musí nechat především to, že v době komiksových šíleností a projektů jedoucích na jistotu šlo o výjmečnou vyjímku, která se držela skutečně dlouho a proto si vysoké hodnocení i zasluhuje. ()

StanleyVanH

Možná to mohlo skončit u šesté série, skvělý seriál, dobrý příběh. Jen ten závěr mohl být lepší, nebylo mi z toho moc dobře. Obsazení perfektní. ()

Thalin

Na The 100 jsem narazila náhodou a první série mě vtáhla jako nic. Některým postavám člověk fandil, i když mu lezly neskutečně na nervy a byli to hajzlíci (Murphy v tomhle vede), jiným prostě jde jen a pouze fandit a některé mě prostě jen bavily. Najdou se tu zvraty, akce, romance i humor. Vše co má nějaká ta akční post apo oddychovka mít. Poslední série sice už pokulhávají a ta poslední měla hořkou pachuť a ani nemám chuť ji dokoukat. Ale i tak se to řadí k jedněm z mých oblíbených seriálů pro mladší ročníky, na který se ráda kouknu. A po přečtení knihy jsem jedině ráda, že se to předlohy drží jen minimálně, protože tohle je jeden z mála případů kdy je mi záhadou, jak z tak hrozné knižní předlohy mohl vzejít super seriál. ()

Croccy

Opravdu krásný seriál obsahující všechny prvky sci-fi co asi jde do seriálu dát. Fantasy žánr je taky dobře zpracovaný a drama v seriálu bych řekl, že nejvíce přesahuje, a to je hlavní "hvězda" seriálu. Námět seriálu je strašně dobrý, jelikož zde nemáme moc sci-fi seriálů, takže The 100 určitě v tomto žánru vyniká svými prvky. Měl jsem hodně oblíbených postav - od Wellse, Finna, Kane, Montyho a Diyozy až po Murphyho, takže je zcela těžké vybrat si tu nejlepší z celého seriálu - ale za mě to bude asi hlavní hvězda Clarke. Její vyjednávání, přístup, nebojácnost a odhodlanost, a tím, že se nebojí ničeho, ji dělá až famózním charakterem celého seriálu. Před začátkem seriálu jsem si říkal, jak je to vůbec možné, že po konci světa a následném přistání zpět na Zemi je možné, že to bude mít 7 sérií, ale po zhlédnutí všech sérií už jsem to pochopil. Je to krásně zpracované a Zemšťané se v celém seriálu objevují hodněkrát a zpestřili to na stoprocent, jinak by to byla nuda, kdyby tam byli sami. Kdokoliv se podívá na tento seriál, tak řekne, že kdekoliv přišli "Skaikru", tak to špatně dopadlo, což je perfektní příklad žánru drama, a to jsem si náramně užil jako divák. Seriál byl i velice dobře zakončen a ještě jsem dlouho po skončení přemýšlel, jak to teda vše dopadlo a kdo se rozhodl zůstat, a proč, s kým atd... , což znamená, že ten konec je zpracovaný až moc dobře. Musím i přiznat fakt, že seriál byl za mě trošku natáhnutý v některých dílech a byli tam úplně zbytečné konverzace, ale tomu se dá odpustit, jelikož to není žádná chyba, jen zájem tvůrců. Všech 7 sérií jsem si užil a nedokážu je seřadit, jak jsou dobře zpracované, ale je to čistě jen můj názor, jelikož každá měla vlastní unikátní prvky, a to dělá The 100 opravdu vynikajícím seriálem, a myslím si, že si to zaslouží i větší hodnocení než současných 75%. Za mě spokojenost a z největší pravděpodobnosti to ještě zhlédnu někdy v budoucnosti. ()

November481

The 100 si nezamiluje každý a ten kdo jo, tak na něj bude stejně nadávat. Seriál měl velký potenciál a ten by se i naplnil, pokud by vyšlo jen 5 sérií. Pokud hledáte v sériích změnu, tak tady jí rozhodně nehledejte, každá série je jako přes kopírák. Eliza Taylor (Clark) byla poslední dvě série úplně mimo, tvůrci z ní během prvních 5 sérií vymačkali co šlo a tak to mělo skončit. 1. Série: 85% 2. Série: 95% 3. Série: 45% 4. Série: 25% 5. Série: 90% 6. Série: 15% 7. Série: 10% ()

Miroslav.Zac

Po první sérii končím. Jednak nejsem očividně cílová skupina, a taky mě nebaví seriály, kde se vás snaží celá planeta zabít a vás trápí jen to, že vám ta holka z vedlejší díry na spaní nechce dát pusu. ()

Socirel

Pilot nijak extra nezaujal, ale ani nezklamal, typická CW teen show, prostředí zajímavé, ale děj příliš předvídatelný a občas nesmyslný. Docela mě mrzí, že děj na vesmírné stanici bude nejspíš odsunutý na druhou kolej, protože Orwellovská diktatura ve vesmíru by byla jistě zajímavá. Druhá série je mnohem lepší než ta první, a patří k tomu nejlepšímu co jsem od CW viděl. 3. série začala rozporuplně, ale postupně nabrala tempo, kvalitou někde mezi 1. a 2. sérií. ()

[[Wizard]]

No po pilotu a přemáhání se do dalšího dílu hodnotím max. 2 hvězdy,... pokud si někdo pamatuje na dvoustou epizodu hvězdné brány: sg1, kdy si dělali srandu z teenage verze hvězdné brány... přesně tak mi to připadá... spousta věcí nelogických (neříkejte mi, že by jim při znovuosídlení země nedali do nákladného sestupového modulu ani geigerův počítač, atombordely, a do lodě nevestavěli anténu... navíc určitě by se našlo pár regulérních "výsadkářů-osadníků", kteří by se postarali o spoustu náležitostí spojených s přežitím, o kterých tihle frackové nemají ani páru...mimochodem, proč jim nedali alespoň základní bootkamp přežití? ...takže leda vypnout mozek a pro jistotu i míchu přehodit na neutrál, jinak se na to nedá koukat.) Fanoušci ortodoxního postapo: odečtěte rovnou ještě i ty dva body. ()

trollfjord

Do 8. dílu bezchybné. Pak se to trošíčku škobrtlo ale pro mne to má pořád hodnotu 5. hvězdiček. Jen bych si přál aby se tvůrcům podařilo najít odvahu a seriál ukončit po druhé serii. Jinak se totiž obávám, že dopadne jako například FRINGE, kde to natahovali tak dlouho až se jím to vymklo z rukou... Po skončení první serie musím konstatovat, že se jedná o naprosto špičkový seriál. Moje obavy se naplnily. Třetí serie je naprosto zmatečná a koukám už jen ze setrvačnosti.. ()