Endeavour

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2012–2023), 59 h 8 min (Minutáž: 88–120 min)

Scénář:

Russell Lewis

Shaun Evans, Roger Allam, Anton Lesser, Sean Rigby, Jack Laskey, Simon Kunz, Jonathan Hyde, Nigel Cooke, Chris Larkin, John Light, Rosalind Halstead, Tom McKay (více)

Série(9) / Epizody(36)

Seriál se odehrává v 60. letech a soustředí se na začátek kariéry Endeavoura Morse na pozici policejního strážníka. Morse se s partnerem detektivem Fredem Thursdayem zapojí do vyšetřování v Oxfordu. (Viasat)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (31)

Věštkyně (2020) (S07E01)

Romanik v Taliansku, trocha paranormalneho vyskumu a patriarchatu. Zaverecna scena pobavila. Priemer. Dufal som v silnejsi otvarak. Prachaty kamarat a bonvivan v jednom je inak za vodou.:) ()

Rága (2020) (S07E02)

Stale dlhodobo aktualna rasova zalezitost. Priemer. Z Morse-a sa stava magnet na krasky. ()

Zenana (2020) (S07E03)

Zaujimave rozuzlenie s povodcami podvodov. Nevrazivost nasich hlavnych vysetrovatelov a i cudzolozstvo mali byt asi niecim, co ich priblizi "beznym" ludom, avsak, divajuc sa na to, akym sposobom bola vystavana postava Morse-a, moc som tomu neveril. Mierny nadpriemer. ()

Série 8 (2021) (S08)

Jedna z menej vyraznych, slabsich serii. Morse si prechadza trudnomyselnostou a riesi ho chlastom a kriminalny pripad ma chytil az ten z druhej epizody. Tretia ma trosicku atmosferu z filmov od Christie, ale len okrajovo. Dost vela zjednoduseni. Skoda, ze Joan - Sara Vickers nedostala viacerj pristoru, posobi velmi vrelo a milo v osobnych liniach zucastnenych. ()

Útočník (2021) (S08E01)

Tentokrat dost priemerne kriminalne pripady, ten bombovy a i ten fotbalovy. Zaujimali ma preto hlavne osobne pribehy a pohnutky v zivote vysetrovatelov, ktore boli vsak primarne dost tarbave a "ublizene" z minula. Priemer. ()

Hodiny (2021) (S08E02)

O cosi zaujimavejsia a i posobivejsia epizodka, ako ta predosla. Pobavil ma biznis v Paradise. :)  75 % Morse  sa stal celkom slusnym chlastajucim cynikom. ()

Konečná (2021) (S08E03)

Atmosfera takmer ako z "10tich malych cernoskov". Uz menej ma pobavili "kostymy" a niektore prilisne "zjednodusenia", cim si zial v tomto kusku obcas tvorca ulahcuje pracu. Napriek tomu obstojne. Potesil zaver, kedy Morse uznal svoje "zakopnutie". :) ()

Série 9 (2023) (S09)

Kriminalne pripady si pomeren zaujimave, co je vsak hlavne, uzatvaraju sa niektore z hlavnej linie a zaroven sa uzatvara i cely serial. A to pomerne citlivo, ze som mal pocas zaverecnej casti naozaj nostalgiu. Mam rad, ked serial odchadza dostojne. Odporucam. ()

Předehra (2023) (S09E01)

Pomerne zaujimavy kriminalny pripad s orchestrom a Morse po vystrabeni v zavere dostal dalsiu necakanu citovu ranu. ()

Uniforma (2023) (S09E02)

Este lepsia epizoda a tentokrat sa poriadne pohne nacne aj pripad s "temnou tazkou vahou" z pozadia, ktora sa zacal niekolko serii naspat. Trosku klise s "nestihanim" mileho stretka, ale na strane druhej, nahoda je "blbec". Vzdy mi vyvola usmev na tvari, ako v tychto serialoch z minulosti, v zavere zlocinci vzdy povedia ako to s ich kriminalnym cinom vlastne bolo. :) Ked vidim obcas medializovane krimi-pripady za posledne roky, kedy mnohokrat nestacia ani priame dokazy a vinnici ani len nevypovedaju, je to taky usmevny kontrast. 80% ()

Odchod ze scény (2023) (S09E03)

Ano, kvoli zaverecnej tretine a vybornemu zakonceniu s nostalgickymi odkazmi na zaciatok serialu nemozem inak, ako dohodit este polhviezdie. :) ()